forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Drumul meu spre 53 de kg - Jurnal AlexaIuliana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/drumul-meu-spre-53-kg-jurnal-alexaiuliana-3778.html)

AlexaIuliana 10 mai 2010 10:37:26

Drumul meu spre 53 de kg - Jurnal AlexaIuliana
 
Buna fetelor...:D vreau sa va spun ca ma simt foarte bine de cand am gasi acest site..m-a facut sa ma pun serios pe treaba atat cu ce mananc cat si cu sportul.

Incepand cu 19 aprilie m-am apucat de fitness si de dieta..totul pare sa mearga bine. pe 19 aprilie aveam 62 de kg pe 9 mai mai precis ieri 58.6 :x sunt foarte fericita...se vad imbunatatiri...in principiu nu sunt asa disperata cu slabitul sa ajung la 90 60 90...de slabit slabesc destul de repejor zic eu..in 3 sapt 3 kg jumate...si chiar nu m-am infometat sau sa ma chinui...de obicei nu mananc prea mult si prea gras deci nu a fost greu sa ma obisnuiesc...


O problema ar fi cu celulita am citit toate postarile de pe acest forum si de pe multe alte sit-uri de pe tot "goagalu" ....am incercat kteva retete insa nu prea au functionat...
am inceput de vreo saptamana asa sa ma dau cu crema anticelulitica de la elmiplant si sa ma masez la aparatul de vibromasaj acela cu benzi..iar seara ma impachetez ori cu crema ori cu ulei de masline si zeama de lamaie am vazut tot pe forum aceasta "reteta"..celulita nu am asa multa...ma refer vizibila decat subb fund :((...si ma cam obsedeaza chestia asta...asta vara nu aveam asa...insa pe timpul toamnei si iernii m-am ingrasat si a aparut si celulita...am o problema mare cu celulita asta :(...


daca aveti retete minune pentru celulita sau sa imi povestiti din experienta voastra cum ati reusit sa eliminati grasimea si celulita va rog sa imi povestiti si mie...va multumesc ca sunteti alaturi de mine cu raspunsuri:D:D:D

ali_lumi 10 mai 2010 10:41:12

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
Buna Alexa si bine ai venit printre noi :)

hmmm.. celulita... prietena noastra :))
Eu am scapat de ea ca aveam pe fund si pe coapse la spate cu ajutorul detoxifierii:)
Adica nu zic ca numai am , e normal sa fi femeie si sa ai unpic acolo , dar numai am cat avea in trecut:) Nici o crema nu te va scapa sincer , asta e parerea mea din experienta proprie:)

In schimb ce dieta ai adoptat?
Si bafta la slabit>:D<

AlexaIuliana 10 mai 2010 10:41:12

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
zilele astea o sa ma si masor sa va dau si cm ...[*abdomene*]

AlexaIuliana 10 mai 2010 10:45:32

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
buna...pai dieta..nu am o dieta anume...mi-am personalizat-o in functie de preferintele mele...daca te uiti putin peste meniu o sa vezi ca am meniurile din aceasta perioada...prefer in general sa mananc salate multe supe gratar legume fructe...imi plac biscuiteii din cereale lactatele...deci cam ce e nevoie ca sa slabesti imi face placere sa consum..si le-am adaptat ...mananc dimineata cereale cu lapte ..( ce e prost ca mam obisnuit cu cele fitnes cu ciocolata...o sa le schimb cat de curand..) asta pe la 8 9 cand ma trezesc dupa luni miercuri vineri la fitnes...la pranz ori o salataa cu multe legume si pui sau ton super depinde..ce am pofta in ziua respectiva:D...si seara la fel ...gustari mere portocale biscuiti cu ovaz :d preferatii mei...oricum fara ulei ( daca e cazul doar putin de masline)...fara paine bauturi acidulate ( in 3 sapt am baut doar 2 pahar...un pahar pe weekend asa mi-am facut o pofta:d..) fara dulciuri ,,,,ce sa zic :d sper sa fie bine..

AlexaIuliana 10 mai 2010 10:47:02

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
detoxifiere...hmm si cam e reteta:D? adica stiu cateva retete d-astea de detoxifiere..insa nu stiu pe cineva sa fi folosit si sa dea roade...de aceea te intreb ce ai facut tu:D..

ali_lumi 10 mai 2010 11:02:28

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
Pai reteta asta este peste tot , si mai ales pe prima pagina a forumului daca verifici:)
EU am tinut asa: paine nesarata , piept de pui fiert cartof, morcov, fiert , apa plata , compot de mere doar sucul.branza dulce de vaca. Si totul trebuie sa fie nesarat. timp de 2 saptamani.

AlexaIuliana 10 mai 2010 11:07:09

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
si ai reusit sa scapi putin si de celulita in perioada asta :D?

ali_lumi 10 mai 2010 11:08:27

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
Dieta asta am tinuti fara sa vreau, ca am urmat un tratament , si sincer da am scapat de ea cat de cat... pt ca daca nu mancam nimic gras doar fiert , nu mi procuram grasimi doar proteine.

AlexaIuliana 10 mai 2010 11:10:49

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
:D super..o sa incerc si eu de maine..:d legume astea fructe e voie nu?...

lovemyself 10 mai 2010 11:15:58

Re: drumul meu spre 53 de kg :d
 
Bine ai venit Alexa:-*
Esti pe drumul cel bun si incet,cu multa rabdare si perseverenta o sa reusesti.
Multa bafta>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO