forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

elenutza20 08 feb 2010 09:49:17

Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
de azi gata....cel mai tare m-a motivat jurnalul IANNEI, auzi, de la 96 kg la 56 kg,
si eu n-oi reusi sa dau jos 7 kg, ... certati-ma daca nu ma tin de treaba,
dieta Iannei disociata mi se pare abordabila, deci asa:

ZIUA 1 - carbohidrati (pilaf, paste sau cartofi, evident, nu prajiti), dar o tii asa toata ziua, adica daca incepi cu pilaf, mananci pilaf toata ziua,
ziua 2 - fructe (de orice fel, salate de fructe)
ziua 3 - proteine (carne fiarta, fripta, peste, oua , branza ), dar acelasi fel toata ziua, de ex daca incepi cu carne asa o tii si la cina
ziua 4 : fibre (legume, fructe , verdetruri), niste salate, parca e mai simplu, grapefrut, ca iti taie pofta de mancare

o zi pe luna numai apa plata,etc, mai poti trisa cate putin, (de ex in ziua de carbohidrati merge o patratica de ciocolata neagra sau o inghetata) -zice Ianna

mentionez ca am 3 copii mici, din care 2 gemeni, baiat si fata, 4 ani jumate ,deci nu pot sa tin regimuri de genul "ora 8 -mar, ora 10- nu stiu ce,....nu am timp..."
dimineata nu am timp sa mananc, gresesc pt ca mananc seara, ma apuca seara o foameeeeeeee.....de rup frigiderul...

azi deci am inceput cu un pilaf lesinat......
si m-am cantarit dimineata,...am 68 kg, vreau 62 kg, va tin la curent,

zozolina 08 feb 2010 10:08:17

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
buna,
Sa-ti traiasca copilasi si succes...tine-te tareee pe pozitie si eu am tot cam atatea kg de dat jos.>:D<
O zi frumoasa

elenutza20 08 feb 2010 10:14:12

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da
dar esti mai inalta decat mine si mai slaba, cred ca arati mult mai bine,
vreau si eu avatar personalizat ca al tau, nu reusesc, cum ai facut?

zozolina 08 feb 2010 10:27:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai te duci la preferinte si o sa iti apara in stanga niste chestii:D..ei arat bine am sunciiii destule ...ca nu am avut grija la sarbatori si acu trag sa scap de ele....m-am saturat....si apropo orice vrei sa stii intreaba-ma>:D<

elenutza20 08 feb 2010 10:37:32

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, am schimbat avatarul, merci,
am vazut ca ai deja un jurnal, ma uit pe el,
vad pe avatarul tau o BAMBOLINA draguta...cati ani are?
ma incearca usor o foame, sunt la serviciu, dar am cutia cu pilaf in "traista", deocamdata am terminat cafeaua, acum beau apa,(cam 1 litru), stau cu sticla pe birou si galgai din cand in cand, la mine in Galati ninge de rupe, azi nu am dus nici copiii la gradi,
apoi ma bag in pilaf...

zozolina 08 feb 2010 11:44:40

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Cu mare placere!!!!!!! Delia o cheama si implineste 2 anisori maine;;). Si eu sunt la serviciu numa ca eu sunt la un regim impus de dr......am avut niste dureri de stomac si nu am voie o groaza de chestii care imi plac..gen salate, fructe..nimic crud:((doar fiert si gratar...nu prea multa carne..adik mai nika..la Vaslui nu ninge da e ffrig...eu cand mancam pilaf ma umflam si nu imi era foame..eu azi am mancat un iaurt acitiva simplu si urmeaza sa papa niste urda putin...si un cartof copt..:D

elenutza20 08 feb 2010 12:47:37

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
[*18*][*18*]
[*18*]
OOooo, esti de felicitat , deci, sa-ti traiasca domnisoara,sa te bucuri de ea, sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in viata !!!!! (ca norocul e cel mai important), pare destul de voinicuta, as fi zis ca e mai mare de 2 ani, don'soara mea la 4 ani jumate are 16-17 kg, e destul de maruntica, si frate'su geaman la fel, bine ca sunt sanatosi... si isteti, au fost si mici la nastere (la 7 luni), etc...

de ce te doare stomacul, te-ai infometat cumva?

zozolina 08 feb 2010 13:11:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Multumesc si tie multa sanatate la copii si sa-ti traisca...Delia aare 14 kg...da e inalta are 90 cm..si mananca ff bine...cu stomacu e tb ca am avut niste crize..si tb sa iau niste pastile...cred ca am facut pe fond nervos ca nu au putut dr sa isi dea seama ce e...trece..si asta..

elenutza20 08 feb 2010 13:33:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
faci si sport, zozolina?
de ex sportul meu consta in faptul ca merg pe jos cam juma' de ora pe zi , (dimineata, pana la serviciu), si eventual , seara mai scot copiii la zapada, afara, in parculet, sau cu sania, a! si merg la pationoar in weekend cu Stefan (baietelul meu de 6 ani), desi imi place sa fac miscare, dar nu prea am timp,

Totusi, am citit intr-o carte a unei nutritioniste (Mihaela Bilic), o carte foarte misto , se cheama "Traiesc, deci ma abtin" (nutritionista asta merge pe principiul sa mananci orice, dar cu masura, sa nu "tai" complet painea, pt ca painea iti da satietate pe mai mult timp, de ex sa mananci la o masa o felie de paine de secara, si sa nu exagerezi cu sportul, sa-l lasi pt momentul cand organismul nu mai reactioneaza la dieta (de ex faza de "platou", cand desi tii dieta, nu mai slabesti) atunci sa vii cu ceva suplimentar, de ex. mai multa miscare, mi se pare logic,


Sa nu uitam ca fff importanta e mentinerea, nu ??

zozolina 08 feb 2010 13:53:50

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai de acu 3 ani am inceput cu tae bo si am slabit mult 14 kg in 4 luni parca..si apoi am ramas gravida. Dupa ce am nascut ma facut iar..dar un mult timp... si acu vreau sam a du din nou...la tae bo ma simt cel mai bine...si am un tonus ff bun si mai multa energie macar vreo 2 zile pe sapt..ma ajut ff mult la slabit...Delia e argintu viu si fac si cu ea sport adik alerg dupa ea dansam, merg pe jos pana la servciu cam 15 min de 2 ori pe zi....dar mi-am propus cand da caldura sa ma apuc sa alerg dim..ar fi supewrrrrrrr...


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:00:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO