forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Eurovita MultiVital A-Z (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/eurovita-multivital-z-12365.html)

marina19 16 iul 2013 14:53:45

Eurovita MultiVital A-Z
 
Am deschis acest subiect pentru ca as vrea sa imi cumpar eurovita multivital a-z si nu stiu ce sa fac, in sensul ca am auzit pareri cum ca vitaminele ar provoca ingrasarea.este adevarat ? a luat cineva aceste vitamine ??
multumesc :-*

WhiteAngel 16 iul 2013 19:04:08

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
buna ! eu le`am luat si nu m`am ingrasat .. dar nu mi s`a parut ca ar avea vreun efect wow .. adica nu am simtit vreo diferenta in organism :-??
ce ti`as putea recomanda .. mi`au placut f mult acele vitamine, i le`au dat gratuit lu` maicamea la farmacie si am de gand sa imi mai cumpar .. e vb de vitaritma energie .. sunt mai multe tipuri .. si fitness, relax, imunitate .. poti incerca .. mie imi dadea o energie fantastica, chiar simteam ! o luam dimineata in drum spre scoala (se suge) si pot sa spun ca eram fresh dupaia la ore :D nu mai dormeam pe mine cu tot cu cafea :P

marina19 16 iul 2013 20:00:07

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
merci :-*
nici de la alea nu te ai ingrasat, nu ?? :D

lucia ely 16 iul 2013 23:33:23

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
hei :* dc vrei sa iei vitamine?te simti slabita?:)
eu am luat vitamax:d m-am simtit bine de la ele si nu m-am ingrasat...(le-am luat ca ma simteam obosita chiar foarte obosita)

marina19 16 iul 2013 23:44:05

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
ma gandeam sa le iau ca pt ca nu mananc din toate alimentele cate putin..si asa sa reusesc sa mi asigur neesarul de vitamine.imi zisese cineva de vitaritm fitness.o sa merg sa intreb la farmacie..

WhiteAngel 17 iul 2013 06:45:50

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 1279974)
merci :-*
nici de la alea nu te ai ingrasat, nu ?? :D

nup .. vitaminele nu ingrasa, nu au de ce .. din contra, te ajuta sa slabesti pt ca iti ofera necesarul zilnic pe care poate nu il iei din alimente .. se spune cum ca ar da pofta de mancare .. nu cred, poate doar anumite vitamine din tot complexul dar cat de puternice sa fie . sunt destule vitamine si minerale care chiar ajuta metabolismul si il fac sa functioneze cum trebuie :) ... de anticonceptionale ce sa mai zic? :)) alea dau o pofta de mancare a naibii de rea !
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 1280056)
ma gandeam sa le iau ca pt ca nu mananc din toate alimentele cate putin..si asa sa reusesc sa mi asigur neesarul de vitamine.imi zisese cineva de vitaritm fitness.o sa merg sa intreb la farmacie..

chiar sunt curioasa de cele fitness :P eu mi`as mai lua imunitate, pt ca au multe vitamine in ele :)

apropo, ca tot suntem la subiectul asta .. ce ziceti de calciu vara ?? eu din iarna am lipsa de calciu si cred ca s`a agravat si mai rau ! chiar ma simt de multe ori slabita si in plus incep sa mi se manance dintii, sa apara din ce in ce mai multe carii .. oasele imi trosnesc permanent .. ma duc si la sala si transpir, deci elimin destul .. dar am inteles ca nu se ia vara .. pai si daca imi vine rau si lesin?? mananc f multa branza si iaurturi insa organismul nu mi`l asimileaza

ieucumine 17 iul 2013 06:50:20

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
Eu stiam ca vitamina B2 e cea care iti da pofta de mancare :)

deadcountess 17 iul 2013 10:40:01

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1280065)
nup .. vitaminele nu ingrasa, nu au de ce .. din contra, te ajuta sa slabesti pt ca iti ofera necesarul zilnic pe care poate nu il iei din alimente .. se spune cum ca ar da pofta de mancare .. nu cred, poate doar anumite vitamine din tot complexul dar cat de puternice sa fie . sunt destule vitamine si minerale care chiar ajuta metabolismul si il fac sa functioneze cum trebuie :) ... de anticonceptionale ce sa mai zic? :)) alea dau o pofta de mancare a naibii de rea !


chiar sunt curioasa de cele fitness :P eu mi`as mai lua imunitate, pt ca au multe vitamine in ele :)

apropo, ca tot suntem la subiectul asta .. ce ziceti de calciu vara ?? eu din iarna am lipsa de calciu si cred ca s`a agravat si mai rau ! chiar ma simt de multe ori slabita si in plus incep sa mi se manance dintii, sa apara din ce in ce mai multe carii .. oasele imi trosnesc permanent .. ma duc si la sala si transpir, deci elimin destul .. dar am inteles ca nu se ia vara .. pai si daca imi vine rau si lesin?? mananc f multa branza si iaurturi insa organismul nu mi`l asimileaza

Nu toate anticonceptionalele cresc pofta de mancare, si in orice caz efectele variaza de la organism la organism.

Daca ai nevoie de calciu iei si vara de ce sa nu iei :)
Dar oricum daca nu-l asimilezi nu prea te ajuta sa iei calciu, vorbeste cu medicul, exista medicamente care te ajuta sa-l asimilezi.

Polux 17 iul 2013 11:50:24

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 1279866)
Am deschis acest subiect pentru ca as vrea sa imi cumpar eurovita multivital a-z si nu stiu ce sa fac, in sensul ca am auzit pareri cum ca vitaminele ar provoca ingrasarea.este adevarat ? a luat cineva aceste vitamine ??
multumesc :-*


Buna Marina!>:D<

E o idee preconceputa ca vitaminele si mineralele ingrasa, din contra, ele asigura un metabolism efficient.

Iar unele vitamine si minerale chiar accelereaza procesul de slabire (C - ajuta la metabolizarea grasimilor, absorbtia fierului, si la scaderea nivelului de cortisol in corp, E - f. buna pentru tiroida, B-urile pentru metabolism, energie, stare psihica buna, MG - muschi si usor diuretic, potasiu, inima si elimina apa in exces din corp, ca, accelereaza slabirea, zinc pentru metabolism) Scuze ca m-am intins asa, am vrut doar sa arat ca ele chiar ajuta.

Se spune ca B-urile fac pofta e mancare, eu am luat si nu am simtit mare diferenta.

WhiteAngel 17 iul 2013 15:40:04

Re: Eurovita MultiVital A-Z
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1280178)
Nu toate anticonceptionalele cresc pofta de mancare, si in orice caz efectele variaza de la organism la organism.

Daca ai nevoie de calciu iei si vara de ce sa nu iei :)
Dar oricum daca nu-l asimilezi nu prea te ajuta sa iei calciu, vorbeste cu medicul, exista medicamente care te ajuta sa-l asimilezi.

eu spun ce mi s`a intamplat mie :P

da o sa mai vorbesc cu dr de familie, dar ea mi`a zis ca nu se ia vara .. insa voi insista pt ca nu ma simt bine


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:19:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO