forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Exercitii pentru trup si suflet (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/exercitii-trup-suflet-12466.html)

Bianca 14 07 ian 2014 09:13:02

Exercitii pentru trup si suflet
 
M-am gandit ca nu ne-ar strica un nou jurnal in care fiecare sa gaseasca excercitii pentru fiecare parte a corpului.Stiu ca marea majoritate sunteti foarte active si nu ar strica sa impartasiti din experienta voastra si cu noi.Am deschis acest subiect pentru sunt sigura ca multe slabute cauta cele mai eficiente exercitii.Sper sa ma spirijiniti si sa publicati diverse exercitii sau programe pe care le respectati voi si dau rezultate.:)

Polux 07 ian 2014 10:36:57

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Citat:

Anterior postat de Bianca 14 (Post 1320233)
M-am gandit ca nu ne-ar strica un nou jurnal in care fiecare sa gaseasca excercitii pentru fiecare parte a corpului.Stiu ca marea majoritate sunteti foarte active si nu ar strica sa impartasiti din experienta voastra si cu noi.Am deschis acest subiect pentru sunt sigura ca multe slabute cauta cele mai eficiente exercitii.Sper sa ma spirijiniti si sa publicati diverse exercitii sau programe pe care le respectati voi si dau rezultate.:)

Buna Bianca!>:D<

Un An Nou minunat, cu impliniri si bucurii!

Eu am incercat foarte multe programe de exercitii, si am constatat ca pentru conformatia mea - sunt clepsidra, am spatele mai lat decat soldurile, dar unde vreau sa ma mai subtiez cu 2-3 cm sunt fundul si coapsele - cele mai eficiente sunt programele pe stil circuit: diferite exercitii de forta combinate cu cardio intens si repetat circuitul de cateva ori.

Programe super eficiente, din punctul meu de vedere: Focus T25 al lui Shaun T, 30 days Shred - Jillian Michales, Body Revolution si 6 weeks, 6 packs - Jillian Michaels.

Ce am mai observat e ca cel putin in cazul meu, obtin rezultate mai repede cu programe de sport foarte intense, gen HIIT, circuite de forta cu cardio de durata scurta sau medie, decat programe mai lungi si mai putin intense.

Si la fel am observat ca sportul modeleaza f, frumos, dar 80% conteaza alimentatia. Cand fac sport mult si intens, dar mananc mult sau haotic, ma mentin.

Pupici!>:D<

Bianca 14 07 ian 2014 10:41:03

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 1320261)
Buna Bianca!>:D<

Un An Nou minunat, cu impliniri si bucurii!

Eu am incercat foarte multe programe de exercitii, si am constatat ca pentru conformatia mea - sunt clepsidra, am spatele mai lat decat soldurile, dar unde vreau sa ma mai subtiez cu 2-3 cm sunt fundul si coapsele - cele mai eficiente sunt programele pe stil circuit: diferite exercitii de forta combinate cu cardio intens si repetat circuitul de cateva ori.

Programe super eficiente, din punctul meu de vedere: Focus T25 al lui Shaun T, 30 days Shred - Jillian Michales, Body Revolution si 6 weeks, 6 packs - Jillian Michaels.

Ce am mai observat e ca cel putin in cazul meu, obtin rezultate mai repede cu programe de sport foarte intense, gen HIIT, circuite de forta cu cardio de durata scurta sau medie, decat programe mai lungi si mai putin intense.

Si la fel am observat ca sportul modeleaza f, frumos, dar 80% conteaza alimentatia. Cand fac sport mult si intens, dar mananc mult sau haotic, ma mentin.

Pupici!>:D<

Si eu iti doresc un an plin de bucurii in care sa ti se implineasca toate dorintele.Multumesc ca ai impartasit cu mine aceste lucruri.Si chiar ma gandeam sa incerc unele programe.Sper sa mai vorbim si sa mai am parte de sfaturile tale mai ales ca esti o slabuta.:)

butterfly30 07 ian 2014 11:53:14

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
si unde gasesc Focus T25 al lui Shaun T?

Polux 07 ian 2014 11:58:05

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1320280)
si unde gasesc Focus T25 al lui Shaun T?

Eu l-am descarcat de pe torrent, de pe pirate bay. Are 3 faze: Alpha, Beta, Gamma, optional si Gamma Strength Hybrid. Ce imi place mie e ca dureaza doar 25 de minute (fara stretchingul de final: 2-3 minute) in care lucrezi intens, fara pauza.

Daca il incerci, sa imi spui cum ti se pare!:)

butterfly30 07 ian 2014 12:00:15

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
din ce am vazut pe youtube nu prea e ce-mi place mie, dar pare f util pentru tonifiere!:)

Bianca 14 07 ian 2014 12:04:38

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Eu vreau sa incerc.Imi poti da mai multe detalii despre cum il pot gasii?(daca stii) :)

Bianca 14 07 ian 2014 12:06:22

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Dar vreun program pentru abdomen plat nu stiti?:D

deadcountess 07 ian 2014 15:53:44

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Citat:

Anterior postat de Bianca 14 (Post 1320233)
M-am gandit ca nu ne-ar strica un nou jurnal in care fiecare sa gaseasca excercitii pentru fiecare parte a corpului.Stiu ca marea majoritate sunteti foarte active si nu ar strica sa impartasiti din experienta voastra si cu noi.Am deschis acest subiect pentru sunt sigura ca multe slabute cauta cele mai eficiente exercitii.Sper sa ma spirijiniti si sa publicati diverse exercitii sau programe pe care le respectati voi si dau rezultate.:)

Exercitii de toate felurile gasesti aici :)

Gimnastica pe grupe de muschi

Polux 08 ian 2014 10:32:41

Re: Exercitii pentru trup si suflet
 
Citat:

Anterior postat de Bianca 14 (Post 1320286)
Dar vreun program pentru abdomen plat nu stiti?:D

Buna Bianca!>:D<

Focus T25 il gasesti pe pirate bay, eu de acolo l-am descarcat. Lucreaza toate grupele de muschi, iar faza beta e centrata pe abdomen.

Alte programe f. utile sunt Hip Hop Abs (cu miscari de dans hip hop) tot Shaun T, 30 days Shred de la Jillian Michaels si 6 weeks, 6 packs (prima etapa o gasesti pe youtube), tot de la Jillian.

Succes!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:29:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO