forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   fix la fix...niky (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/fix-fix-niky-12757.html)

nikytour 12 feb 2020 13:25:57

Re: fix la fix...niky
 
Azi md cu diverse; ciocolata neagra; ciorba și piftie (porții mici); fasole verde cu carne de capra și poate un pahar de vin (deși sper sa nu)

lonely 12 feb 2020 13:45:34

Re: fix la fix...niky
 
Buna,

Ce regim tii tu? Mi se pare ca mananci foarte putin...

nikytour 12 feb 2020 13:54:08

Re: fix la fix...niky
 
Crede-mă, nu mănânc deloc puțin. Cam 1500-1800 de kcal am in fiecare zi lejer ( deși nu le număr în general, poate o data de doua ori pe lună fac asta orientativ). Nu țin un regim anume, țin un stil de viață care se numește fix la fix. Daca vrei exista un grup pe Facebook și o sa vezi ce rezultate frumoase au persoanele de acolo. In principal se respecta 3 mese și 2 gustări pe zi, in cazul meu doar 4 mese, nu 5, și se mănâncă orice. Evident că încerc să evit ce știu că face rău într-un regim de slăbire, dar daca poftesc la ceva îmi satisfac pofta în cantitate cat mai mica. Pb la mine este că nu sunt consecventa, dar rezultate există când sunt cuminte

nikytour 12 feb 2020 13:58:05

Re: fix la fix...niky
 
De exemplu salata care o mănânc seara conține destule frunze și legume dar și destule kcal din brânză, carne, avocado, ulei, etc...

nikytour 12 feb 2020 14:00:24

Re: fix la fix...niky
 
Și încă ceva: nu mă feresc de combinații, mănânc și carne cu brânză și cartofi cu ou sau carne, mănânc cam orice...

lonely 12 feb 2020 14:04:40

Re: fix la fix...niky
 
Citat:

Anterior postat de nikytour (Post 1449160)
De exemplu salata care o mănânc seara conține destule frunze și legume dar și destule kcal din brânză, carne, avocado, ulei, etc...

Am inteles, am auzit de acest regim dar ma cunosc si stiu ca nu as putea sa tin asa ceva pentru ca as uita sa mananc la fix.
Am incercat asa ceva odata programandu-mi telefonul sa sune dar de-a doua zi am dat amanare de cateva ori fiind prinsa cu altele.
Daca tu spui ca e suficient si-l poti tine asa,atunci e bine.:)

nikytour 13 feb 2020 15:42:40

Re: fix la fix...niky
 
Aseară a venit soțul cu pâine caldă, nu va mai spun ce a urmat....
Azi md cu de toate; croissant cu bacon și ou; piftie cu o fel de pâine; salata cu ficat de vita. Mă simt f obosită și asta nu e bine, de obicei cedez la lucruri "interzise"

lonely 14 feb 2020 11:21:29

Re: fix la fix...niky
 
Happt Valentine's day Nicky >:D<

Nu-mi spune de paine, eu fac pentru al meu sot de 2-3 ori pe saptamana paine la masina si miroase in casa de nu-ti povestesc.#Rezist!

Ma gandesc ce-ar trebui sa faci pentru lipsa de energie... Iti lipseste dulcele?
Eu uneori ca sa ma pacalesc imi fac porridge cu o lingurita de miere si scortisoara si imi da senzatie de satietate mai mult timp. In general il fac miercurea, inlocuiesc cu el o masa. Chiar daca nu sunt mai mult de 200 gr e suficient.

O zi frumoasa >:D<

nikytour 14 feb 2020 12:20:50

Re: fix la fix...niky
 
Happy to You!:x
Știu de ce mă simt obosita. Minunata perioada o lunii. Incep simptomele cu 2-3 zile înainte și mă mai țin 2-3 zile după. Azi e prima zi de cm așa că se traduce sigur cu mai multă mâncare. Meniul nu o să-l mai scriu zilele astea, sigur o sa fie haos. Ne "auzim" de luni cu acesta (sper).
Zi buna!

lidiuta 14 feb 2020 12:39:37

Re: fix la fix...niky
 
Eşti fericită, niky. La mine simptomele încep cu 11 zile înainte de cm. Pofte, disconfort.. Dar m-am obişnuit. Poţi să iei magneziu, se recomandă chiar şi rău nu îţi va face.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:04:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO