forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Flawless....:) - Jurnal Stephanie (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/flawless-jurnal-stephanie-4023.html)

Stephanie 02 iun 2010 13:32:58

Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Hai ca mi-am facut si eu un jurnal.Sunt cam noua pe aici(dupa cum observati deja) si bineinteles ca doresc sa intru si eu in aceasta minunata gasca.;;)16 ani,1.75,71 kg,tae-bo de doi ani,tennis fac de ceva timp si iarna schi alpin.In timpul in care nu merg la sala ma incerc sa fac si eu ceva pe acasa,insa nu pot face exercitii de pe youtube sau asa ceva fiindca habar n-am.......parca imi place mai mult sa merg acolo la sala unde toti fac acest lucru.:)Chiar n-am idee ce sa mai zic......cand am fost mai mica am fost atat de slaba,insa,cu timpul,m-am ingrasat......d ex prin clasa a 7-a aveam in jur de ......:-??.....multe kilograme in orice caz.......ma enerveaza faptul ca nu slabsc in zonele in care am cu adevarat nevaoie....si urasc faptul ca am niste picioare foarte groase care contrasteaza puternic cu restul corpului...:((Incerc sa mananc normal,ma mai abtin de la unele chestii,dar cateodata as manca doar ciocolata:x sau dulciuri.....

justbelieve 02 iun 2010 13:43:10

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207591)
Hai ca mi-am facut si eu un jurnal.Sunt cam noua pe aici(dupa cum observati deja) si bineinteles ca doresc sa intru si eu in aceasta minunata gasca.;;)16 ani,1.75,71 kg,tae-bo de doi ani,tennis fac de ceva timp si iarna schi alpin.In timpul in care nu merg la sala ma incerc sa fac si eu ceva pe acasa,insa nu pot face exercitii de pe youtube sau asa ceva fiindca habar n-am.......parca imi place mai mult sa merg acolo la sala unde toti fac acest lucru.:)Chiar n-am idee ce sa mai zic......cand am fost mai mica am fost atat de slaba,insa,cu timpul,m-am ingrasat......d ex prin clasa a 7-a aveam in jur de ......:-??.....multe kilograme in orice caz.......ma enerveaza faptul ca nu slabsc in zonele in care am cu adevarat nevaoie....si urasc faptul ca am niste picioare foarte groase care contrasteaza puternic cu restul corpului...:((Incerc sa mananc normal,ma mai abtin de la unele chestii,dar cateodata as manca doar ciocolata:x sau dulciuri.....

Hei,ti-ai facut jurnal>:D<
Scrie meniul tau de astazi sau de ieri ca sa vedem ce papi tu de obicei,si sa-ti spunem ce e bine si ce nu.
Wow tae bo.Te invidiez.Eu nu pot sa fac,mi se pare super greu,dar totusi voi mai incerca.
Aceeasi problema o am si eu,am picioare groase fata de restul corpului.Tu esti mai norocoasa pentru ca esti inalta si nu cred ca-i atat de evident acest lucru.Tae bo nu te-a ajutat?Nu ti-a subtiat picioarele?:-/Eu inca ma lupt cu grasimea de pe picioare,vreau sa ajung undeva la 46 cm la coapsa.

Stephanie 02 iun 2010 13:46:51

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Meniu ieri
7:00-cereale integrale cu lapte dorna 0.1%
12:00-iaurt 1.8%
15:00-2 mere
17:00-cartofi
18:30-cirese

Stephanie 02 iun 2010 13:49:19

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Azi
7:00-cerale cu lapte 0.1%
9:00-mar verde
13:30-cartofi cu o felie jumate d paine,2 cuburi de ciocolata neagra
14:00-mar

pe la 16:00-16:30 sau poate ptin mai tarziu chiar nu stiu ce sa mananc......sugestii?

Stephanie 02 iun 2010 13:50:44

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 207599)
Hei,ti-ai facut jurnal>:D<
Scrie meniul tau de astazi sau de ieri ca sa vedem ce papi tu de obicei,si sa-ti spunem ce e bine si ce nu.
Wow tae bo.Te invidiez.Eu nu pot sa fac,mi se pare super greu,dar totusi voi mai incerca.
Aceeasi problema o am si eu,am picioare groase fata de restul corpului.Tu esti mai norocoasa pentru ca esti inalta si nu cred ca-i atat de evident acest lucru.Tae bo nu te-a ajutat?Nu ti-a subtiat picioarele?:-/Eu inca ma lupt cu grasimea de pe picioare,vreau sa ajung undeva la 46 cm la coapsa.

La mine chiar se vede fiindca este chiar o diferenta mare intre talie si picioare si eu imi gasesc foarte foarte greu pantaloni.:((

deadcountess 02 iun 2010 14:26:48

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207603)
Azi
7:00-cerale cu lapte 0.1%
9:00-mar verde
13:30-cartofi cu o felie jumate d paine,2 cuburi de ciocolata neagra
14:00-mar

pe la 16:00-16:30 sau poate ptin mai tarziu chiar nu stiu ce sa mananc......sugestii?


Incearca la cina o salata cu ton sau pui.;)

Cartofi cu paine?:-o iti place combinatia asta?
Mi se pare ca ai o dieta cam drastica si plictisitoare si risti sa renunti repede (parerea mea, sper ca nu te superi ca spun asta)

Succes

justbelieve 02 iun 2010 14:28:33

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207602)
Meniu ieri
7:00-cereale integrale cu lapte dorna 0.1%
12:00-iaurt 1.8%
15:00-2 mere
17:00-cartofi
18:30-cirese

Sa le luam pe rand.
In primul rand ai mancat foarte putin.Micul dejun e ok.Gustarea(iaurtul) la fel.Masa de pranz unde e?Doar 2 mere nu reprezinta pranzul.Cartofii cum i-ai mancat?Prajiti,fierti,copti?

Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207603)
Azi
7:00-cerale cu lapte 0.1%
9:00-mar verde
13:30-cartofi cu o felie jumate d paine,2 cuburi de ciocolata neagra
14:00-mar

pe la 16:00-16:30 sau poate ptin mai tarziu chiar nu stiu ce sa mananc......sugestii?

Si azi la fel.Pana acum e putin.
Hai sa vedem.
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei,e cea care ne furnizeaza energia pentru toata ziua.Deci trebuie sa mancam lapte cu cereale integrale,legume,fructe.
La pranz putem manca peste,mancaruri cu legume,ciorbe,supe,ceva carne la gratar cu salata.
Iar cina trebuie sa fie si ea usoara.Ceva gen salate,supe.
Eu sugestii pot sa-ti dau,depinde ce ai prin casa.Poti sa mananci supa,mancare scazuta de legume,salata de legume.

Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207604)
La mine chiar se vede fiindca este chiar o diferenta mare intre talie si picioare si eu imi gasesc foarte foarte greu pantaloni.:((

Si la mine la fel.Talia e destul de subtire in comparatie cu picioarele.

deadcountess 02 iun 2010 14:31:07

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 207604)
La mine chiar se vede fiindca este chiar o diferenta mare intre talie si picioare si eu imi gasesc foarte foarte greu pantaloni.:((

Fii optimista si vezi partea plina a paharului: ai o talie fina;)

Nu stiu daca tae bo ajuta la subtierea picioarelor (cel putin nu fara dieta)
Eu am facut o viata intreaga arte martiale si tot am picioarele groase.:-s

Stephanie 02 iun 2010 14:50:55

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 207649)
Fii optimista si vezi partea plina a paharului: ai o talie fina;)

Nu stiu daca tae bo ajuta la subtierea picioarelor (cel putin nu fara dieta)
Eu am facut o viata intreaga arte martiale si tot am picioarele groase.:-s

Merci mult de incurajari:)

Stephanie 02 iun 2010 14:52:02

Re: Flawless....:) - Jurnal Stephanie
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 207642)
Sa le luam pe rand.
In primul rand ai mancat foarte putin.Micul dejun e ok.Gustarea(iaurtul) la fel.Masa de pranz unde e?Doar 2 mere nu reprezinta pranzul.Cartofii cum i-ai mancat?Prajiti,fierti,copti?


Si azi la fel.Pana acum e putin.
Hai sa vedem.
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei,e cea care ne furnizeaza energia pentru toata ziua.Deci trebuie sa mancam lapte cu cereale integrale,legume,fructe.
La pranz putem manca peste,mancaruri cu legume,ciorbe,supe,ceva carne la gratar cu salata.
Iar cina trebuie sa fie si ea usoara.Ceva gen salate,supe.
Eu sugestii pot sa-ti dau,depinde ce ai prin casa.Poti sa mananci supa,mancare scazuta de legume,salata de legume.



Si la mine la fel.Talia e destul de subtire in comparatie cu picioarele.

Cartofii au fost,si ieri si azi, gen mancare scazuta....fara ulei si alea alea


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:27:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO