forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Floricica revine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/floricica-revine-12691.html)

floricica0vesela 17 nov 2015 11:50:10

Floricica revine
 
:">

buna ziua la fete

daca ma primiti inapoi, vin si eu sa reiau marea mea iubire cu Monti, la 4 luni jumate de cand am nascut.

nu-i ca ma simt mai grasa ca alta data (desi sunt), dar am asa o stare de sfarseala in oase, ma simt obosita, vlaguita, ca simt nevoia sa ma energizez nitel.

asa ca zilele astea, cu permisiunea lui bebe (speram) as vrea sa fac ordine in frigider si sa ma intorc la 'calea cea dreapta' ;;);;);;)

va astept cu sfaturi, idei si cu galeria :-s
:-s:-s

o zi minunata

Michelina 17 nov 2015 11:55:40

Re: Floricica revine
 
Ce fain. Chiar ieri ma gandeam la Monti ca poate nu am fost eu corecta cu el si nu i-am acordat o sansa corecta.

Dieta asta pe care incerc sa o tin acum Zone e cam complicata - sa tot stau sa calculez daca am echilibrat bine carbohidratii cu proteinele si grasimile.

Pe de alta parte am recitit dieta vietii - si suna identic aproape cu Monti.

Sper sa fii harnicuta si sa scrii aici EXACT ce mananci- Poate daca vad rezultate la altcineva ma impulsionez si eu.

floricica0vesela 17 nov 2015 12:18:32

Re: Floricica revine
 
Michelina, eu am slabit bine cu Monti, dar cel mai important m-am mentinut foarte bine dupa. bine, cu conditia sa respecti perioada de stabilizare a noii greutati.
am slabit de la 73 de kg la 61.5 in 3 luni si apoi am tinut un fel de mentinere 6 luni, si dupa am mancat tot ce am poftit, si oricat de tare m-am porcit nu am mai trecut de 64-65 de kg timp de 2 ani, si apoi usor am revenit la 66-67 kg
mi s-a reglat organismul foarte fain in 9 luni de Monti, si in sarcina am luat 10-12 kg si apoi dupa o saptamana doua de la nastere am revenit la 67 de kg

lidiuta 17 nov 2015 12:29:24

Re: Floricica revine
 
Succes, floricica!:)sunt convinsa ca vei slabi!

floricica0vesela 17 nov 2015 13:00:04

Re: Floricica revine
 
of, Lidi, m-as bucura sa nu imi mai cada parul cu pumnul si sa nu cad lata langa bebe la 10 seara, in conditiile in care dorm pana la 8-9 dimineata cu o trezire maxim 2 de 20 de minute pentru lapte

Michelina 17 nov 2015 13:01:12

Re: Floricica revine
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1392189)
of, Lidi, m-as bucura sa nu imi mai cada parul cu pumnul si sa nu cad lata langa bebe la 10 seara, in conditiile in care dorm pana la 8-9 dimineata cu o trezire maxim 2 de 20 de minute pentru lapte

Iti cade parul?

floricica0vesela 17 nov 2015 13:06:05

Re: Floricica revine
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1392190)


Iti cade parul?


groaznic, sotul zice ca raman fara par in cap in ritmul asta

toata casa e par desi il tin legat si la baie adun doua palme pline cu par din cada

aveam o coada stufoasa tare, acu e cam subtirica, cam o treime din cat era acu un an

Michelina 17 nov 2015 13:17:46

Re: Floricica revine
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1392191)



groaznic, sotul zice ca raman fara par in cap in ritmul asta

toata casa e par desi il tin legat si la baie adun doua palme pline cu par din cada

aveam o coada stufoasa tare, acu e cam subtirica, cam o treime din cat era acu un an

Dar ai incercat ceva tratamente? Am inteles ca se pot lua ceva vitamine. Sau o vizita la doctor - poate e ceva un dezechilibru hormonal dupa nastere.

Michelina 17 nov 2015 13:19:39

Re: Floricica revine
 
Si mie imi cam cade parul - nu dramatic dar totusi. Cand tineam parul scurt poate nu se observa. Dar acum cand e lung.... dar am vazut ca la toate femeile cu parul lung se mai vede cate un fir de par pe haine.

Eu incerc acum tratamentul de la Gerovital cu gaz.

Ai observat sa ti se regenereze parul? Ai par scurt in cap? La mine mereu se regenereaza dar e enervant ca mai cade.

rozica1965 17 nov 2015 13:29:37

Re: Floricica revine
 
Bun gasit in casa noua!:-*
Am vazut la grupul dukan de pe fb ca se spala pe cap cu un sampon pt cai. Se zice ,ca la dukan ,cade parul en-gros........mie,nu!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:40:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO