Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Goodbye body fat!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 14:56:22
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Cred ca ne-am inteles gresit.
Eu da , recomand dieta asta doar pt 10 zile , eu am luat-o DOAR ca o cura de detoxifiere ce mi-a "reeducat" corpul.

Ma bucur ca mai e cineva de acord in legatura cu Dukan..
Stiu ca n-are cum , insa poate ajuta..dar nu pot zice deloc sigur pt ca nu am din fericire nici o problema de sanatate.

Eu ma gandesc ca de 2 ori pe an ar fi ok sa faci detoxifiere.Personal , asta e prima mea dieta de detoxifiere , n-am mai incercat pana acum insa am simtit ca dupa 1 an in care m-am trezit intr-un oras mare cu o gramada de prostii alimentare , dupa o dieta gen dukan (si cu multe prostii mancate) e nevoie de o detoxifiere.(incepusem sa am probleme cu digestia , foarte dese!! )

(M-am gandit de 2 ori si apoi am vazut comentariul tau , inseamna ca am evaluat ok..)

Acum am fost total de acord cu comentariul tau.
Ai dreptate , nu e buna nici o dieta, ci mancatul sanatos pentru ca corpul are mereu nevoie de orice.

Personal , nu simt momentan pofta de zahar , deloc.Si pana nu o sa am o pofta insuportabila nici nu ma gandesc sa mai folosesc
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done




Ultima dată editat de Alexik; 27 iul 2013 at 14:58:59.
Acest membru apreciaza mesajul lui Alexik:
VAmedeea (27 iul 2013)
  #22 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:49:36
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Ma bucur tare mult ca suntem pe aceeasi lungime de unda.
Vei vedea ca daca vei incerca sa te bucuri de ce ai, de cei din jur, de intamplarile frumoase din viata, cand nu vei mai fi super critica, vei reusi sa aj si la un echilibru.
Si vei putea savura si o prajitura fara mustrari de constiinta si fara sa iti doresti sau sa ai pofta de mai mult.
Mi-a luat ceva timp sa aj aici, dar acum nu mai e nici o graba.
Nu mi-e pofta nici de dulce, nici de pizza, nici de paste si nici de nimic din cele nesanatoase.
Prefer sa fac eu o prajitura, din an in paste, mai ales cand am musafiri, si sa o mananc cu placere.
Daca am pofta de dulce, dupa 2 cuburi de ciocolata deja m-am saturat.
Si daca chiar vreu sa mananc o felie de paine, o mananc, pt ca stiu ca nu mi-e pofta zilnic de ea.
Iar mesele mi s-au reglat indiferent ce mananc, ca e sau nu de dieta, dupa o portie normala m-am saturat.
Cand am iesit de la dieta si am renuntat la ideea de dieta, tocmai at am scapat si de mancat compulsiv, si de pofte de nestapanit si de frustrari si de tot.
Da, slabesc cu viteza melcului, dar ce conteaza?
Nu m-am ingrasat in nici un caz intr-o luna, sau doua ca sa am pretentia sa slabesc la fel de rapid.
Si observ pe mine, chiar daca uneori mai fac excese (desi f.f.f. rar mi se intampla), nu se depune nimic. Ma mentin la greutatea asta. Si eu iau si tratament care duce la ingrasare, si suplimente alimentare destule. Deci, totul tine de psihic.
Daca as fi la fel de constiincioasa si cu sportul ce bine ar fi.
Te pup si iti urez succes in tot ceea ce faci!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui VAmedeea:
Alexik (27 iul 2013)
  #23 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 16:10:20
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Da , si eu

Fix la asta ma gandeam si eu , mi-a luat ceva pana sa ajung aici..insa ma bucur ca am ajuns intr-un final !
Si eu , azi a fost primul mic dejun..normal !! dintr-o singura masa si am simtit nevoia de mancare abia peste 4 ore si ceva , a fost un sentiment placut.
Multumesc la fel

PS: Felicitari pt kg slabite , nu sunt nici pe departe putine!! Mult succes si la celelalte!



@Malina-scuze ca am purtat conversatia din jurnalul tau
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



Acest membru apreciaza mesajul lui Alexik:
VAmedeea (27 iul 2013)
  #24 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 19:21:13
Malina Dodu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2012
Locaţie: Matca, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Personalizata
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Buna fetelor. Vreau sa va anunt ca am calcat rau de tot stramb in aceasta seara. Tatal meu a facut, la pranz, pastele mele prefera "spaghete a la carbonara". Le-am evitat toata ziulica,mi-am vazut de pranzul meu, am baut ceai cand simteam ca imi este pofta si am reusit, dar nu stiu ce s-a intamplat ca acum seara m-a lovit o pofta si o foamne ingrozitoare. Am mancat ca nesatula o portie gigantica. Ma simt atat de vinovata . Nu cred ca merit sa fiu slabuta! :'( P.S : stai linistita Alexik, te scuz!
Malina Dodu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1784 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1267 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 751 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Malina Dodu; 27 iul 2013 at 19:24:27.
  #25 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 19:42:29
Malina Dodu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2012
Locaţie: Matca, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Personalizata
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Fetelor, dieta Oshawa nu este recomandata pentru slabire ci pentru deoxifiere. Eu am tinut aceasta dieta acum 2 saptamani, cap-coada, 10 zile, nu am trisat (Chiar si eu m-am minunat cum am reusit). Ce vreau eu sa spun e: da. Am slabit cu ea-3 kg- si am vrut sa o mai tin, dar nu s-a mai putut pentru ca organismul meu, intr-un fel, nu mai putea consuma numai cereale. Imi cerea legume, fructe, proteine si am renuntat la ea in favoarea unei diete pe baza de indice glicemic scazut (pana in 35 IG) si mediu (pana in 40 IG), am cautat reguli de alimentatie, ce trb sa mananc, cand si in ce fel pentru ca NU MAI VREAU SA IMI EXPUN CORPUL LA PERICOL, NU MAI VREAU SA MI-L FORTEZ SA SLABEASCA. Dar astazi am dat-o in bara. Si credeti-ma, ma simt atat, dar atat de vinovata incat am impresia ca nu am sa reusesc. Am nevoie de mult sprijin din partea voastra si am crezut ca o sa primesc. Dar se pare ca mai multe sfaturi si incurajari dau decat sa iau. Imi pare rau ca v-am dezamagit, slabutelor! Mult succes celor ce pot!
Malina Dodu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1784 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1267 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 751 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 19:58:52
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Citat:
Anterior postat de Malina Dodu Vezi mesajul
Fetelor, dieta Oshawa nu este recomandata pentru slabire ci pentru deoxifiere. Eu am tinut aceasta dieta acum 2 saptamani, cap-coada, 10 zile, nu am trisat (Chiar si eu m-am minunat cum am reusit). Ce vreau eu sa spun e: da. Am slabit cu ea-3 kg- si am vrut sa o mai tin, dar nu s-a mai putut pentru ca organismul meu, intr-un fel, nu mai putea consuma numai cereale. Imi cerea legume, fructe, proteine si am renuntat la ea in favoarea unei diete pe baza de indice glicemic scazut (pana in 35 IG) si mediu (pana in 40 IG), am cautat reguli de alimentatie, ce trb sa mananc, cand si in ce fel pentru ca NU MAI VREAU SA IMI EXPUN CORPUL LA PERICOL, NU MAI VREAU SA MI-L FORTEZ SA SLABEASCA. Dar astazi am dat-o in bara. Si credeti-ma, ma simt atat, dar atat de vinovata incat am impresia ca nu am sa reusesc. Am nevoie de mult sprijin din partea voastra si am crezut ca o sa primesc. Dar se pare ca mai multe sfaturi si incurajari dau decat sa iau. Imi pare rau ca v-am dezamagit, slabutelor! Mult succes celor ce pot!
Capul sus! Se mai intampla,asta e,greseala e umana. Eu sunt alaturi de tine,chiar daca nu ma pricep la sfaturi,sunt de abia la inceput dar voi incerca sa-ti fiu alaturi.
Da-le in colo de paste,lasa,maine oricum nu mai mananci din ele. Nu cred ca te va afecta foarte tare daca continui cu mancare sanatoasa.
  #27 (permalink)  
Vechi 28 iul 2013, 00:05:40
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Citat:
Anterior postat de Malina Dodu Vezi mesajul
Fetelor, dieta Oshawa nu este recomandata pentru slabire ci pentru deoxifiere. Eu am tinut aceasta dieta acum 2 saptamani, cap-coada, 10 zile, nu am trisat (Chiar si eu m-am minunat cum am reusit). Ce vreau eu sa spun e: da. Am slabit cu ea-3 kg- si am vrut sa o mai tin, dar nu s-a mai putut pentru ca organismul meu, intr-un fel, nu mai putea consuma numai cereale. Imi cerea legume, fructe, proteine si am renuntat la ea in favoarea unei diete pe baza de indice glicemic scazut (pana in 35 IG) si mediu (pana in 40 IG), am cautat reguli de alimentatie, ce trb sa mananc, cand si in ce fel pentru ca NU MAI VREAU SA IMI EXPUN CORPUL LA PERICOL, NU MAI VREAU SA MI-L FORTEZ SA SLABEASCA. Dar astazi am dat-o in bara. Si credeti-ma, ma simt atat, dar atat de vinovata incat am impresia ca nu am sa reusesc. Am nevoie de mult sprijin din partea voastra si am crezut ca o sa primesc. Dar se pare ca mai multe sfaturi si incurajari dau decat sa iau. Imi pare rau ca v-am dezamagit, slabutelor! Mult succes celor ce pot!
Daca citeai cu atentie ce s-a vb in jurnalul tau ti-ai fi dat seama ca nu dezamagesti pe nimeni, ai fi inteles ca cel mai important lucru pt reusita oricarui lucru pe care ti-l propui e sa fii impacata cu tine si alegerile tale.
Ti-a fost pofta la pranz de carbonara. Trebuia sa mananci at. Iti trecea si pofta, ar fi fost si la masa de pranz si pana seara daca faceai un pic de miscare remediai excesul si nici nu ai fi aj seara sa-ti fie foame, sa fii frustrata si sa te invinovatesti pt niste paste.
Fa pace cu tine, maine e o noua zi, ia-o de la capat si gata.
Nu esti perfecta si nici nu trebuie sa fii. Esti un om si oamenii mai au si pofte, mai au si scapari, tocmai de aceea sunt oameni si nu roboti.
Toate trecem prin momente de slabiciune, dar puterea de a le depasi cu usurinta e la tine!
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui VAmedeea:
Adina14 (28 iul 2013)
  #28 (permalink)  
Vechi 28 iul 2013, 06:53:09
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Citat:
Anterior postat de Malina Dodu Vezi mesajul
Fetelor, dieta Oshawa nu este recomandata pentru slabire ci pentru deoxifiere. Eu am tinut aceasta dieta acum 2 saptamani, cap-coada, 10 zile, nu am trisat (Chiar si eu m-am minunat cum am reusit). Ce vreau eu sa spun e: da. Am slabit cu ea-3 kg- si am vrut sa o mai tin, dar nu s-a mai putut pentru ca organismul meu, intr-un fel, nu mai putea consuma numai cereale. Imi cerea legume, fructe, proteine si am renuntat la ea in favoarea unei diete pe baza de indice glicemic scazut (pana in 35 IG) si mediu (pana in 40 IG), am cautat reguli de alimentatie, ce trb sa mananc, cand si in ce fel pentru ca NU MAI VREAU SA IMI EXPUN CORPUL LA PERICOL, NU MAI VREAU SA MI-L FORTEZ SA SLABEASCA. Dar astazi am dat-o in bara. Si credeti-ma, ma simt atat, dar atat de vinovata incat am impresia ca nu am sa reusesc. Am nevoie de mult sprijin din partea voastra si am crezut ca o sa primesc. Dar se pare ca mai multe sfaturi si incurajari dau decat sa iau. Imi pare rau ca v-am dezamagit, slabutelor! Mult succes celor ce pot!
Neata!
Pai daca ai tinut.. si ai reusit..de ce nu mai lasi putina pauza??stresezi corpul prea tare si sa nu fie un soc cand il scoti din dieta.

Eu am avut inghetata mea preferata , fructe , aam mers cu fetele la pub-uri insa nu simteam nevoia..
Stai , nu inteleeg..dde ce zici ca n-ai primit sprijin?! eu si cu VAmedeea am vorbit despre efecte negative ale unor diete.
Crede-ma am avut binge eating jumatate de an, mancam jumatate de tava de placinte + alte dulciuri pe langa , la ora 12 , a 2 zi ma simteam oribil ..insa au trecut..! si nu recomand din propria mea experienta South beach la nimeni..mai ales vara cand sunt o gramada de fructe! Nu recomand nici diete cu indice glicemic mic (de anul trecut incepusem sa spun asta insa au fost slabutea ce s-au incapatanat si nici acum nu sunt slabe , din contra..mereu aveau "prima zi de dieta"") si inca au.
Sprijinul e pt sanatatea ta , nu neaparat trb sa fiu de acord daca gresesti

Convorbirea mea cu VAmedeea e o conv ce ofera sprijin si sfaturi.

Citat:
Anterior postat de Malina Dodu Vezi mesajul
Buna fetelor. Vreau sa va anunt ca am calcat rau de tot stramb in aceasta seara. Tatal meu a facut, la pranz, pastele mele prefera "spaghete a la carbonara". Le-am evitat toata ziulica,mi-am vazut de pranzul meu, am baut ceai cand simteam ca imi este pofta si am reusit, dar nu stiu ce s-a intamplat ca acum seara m-a lovit o pofta si o foamne ingrozitoare. Am mancat ca nesatula o portie gigantica. Ma simt atat de vinovata . Nu cred ca merit sa fiu slabuta! :'( P.S : stai linistita Alexik, te scuz!
Cred ca ai patit asta pt ca acum te "obligi" sa tii oshawa.De ce nu mai lasi putin timp? eu am tinut-o acum pt ca plec lA mare si-mi tebuia control si nici n-o aveam cum s-o tin acum
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done




Ultima dată editat de Alexik; 28 iul 2013 at 06:57:14.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alexik:
cbuuterfly (29 iul 2013), VAmedeea (28 iul 2013)
  #29 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 19:45:54
Malina Dodu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2012
Locaţie: Matca, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Personalizata
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Multumesc din suflet slabutelor! Am trecut peste datorita voua si pentru asta va multumesc enorm! :*:*:*:*:* Sunt pregatita pentru un nou pas. Vreau sa slabesc sanatos! Am ales dieta Montignac si pot sa zic ca ma simt foarte bine. Nici nu simt ca am tinut dieta astazi. E prima zi si chiar daca am facut 2 ore de sport inca mai am energie in mine. Si ce daca slabesc greu, macar stiu ca ceea ce fac si efortul pe care il pun odata si-odata o sa ma fac fericita si nu o sa imi mai fie frica sa mananc. Si cel mai important lucru, am sa fiu sanatoasa. Multumesc!
Malina Dodu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1784 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1267 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 751 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Malina Dodu:
Adina14 (29 iul 2013), VAmedeea (29 iul 2013)
  #30 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 21:08:34
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Goodbye body fat!

Ma bucur sa te aud vorbind asa Si nu.i nimic daca slabesti mai greu ( desi cu 2 ore de sport zilnic, mi.e greu sa cred ca se va intampla asa). Oricum se spune ca mai mult de o,5g-1kg slabit pe saptamana inseamna pierdere de muschi, nu grasime. Oricat de putine grame ai slabi, intr.un final tot se strang acolo undeva cateva kg date jos.
Sa ai o saptamana frumoasa!
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
VAmedeea (29 iul 2013)
 

Informatii despre slabit
adolescente, body, calorii, dieta, fat, goodbye, jurnale, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Rockin' Body by Shaun T Adina14 Tae-bo&Aerobic 79 03 sep 2012 17:23:28
Fat burners cristiniq Suplimente 23 19 feb 2012 22:04:50
Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body Floriana Simona Tae-bo&Aerobic 5 20 aug 2011 11:23:16
Hip Hop ABS Total Body Burn iordis Tae-bo&Aerobic 33 07 iul 2011 09:28:08
Great Body Guaranteed - pentru slabute ocupate riky Sport 3 31 mai 2011 14:05:55

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole