forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/intoarcerea-suprafata-jurnal-nemo-7732.html)

Nemo 13 ian 2011 11:33:04

Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Interesant, la cat de vorbaret sunt de obicei, acum nu prea stiu cum sa incep..:D

Cu inceputul cred ca ar fi o idee buna, deci...

Buna, fetele!:D

Eu sunt Nemo.Un el adica. Puiul piuitor de la statutul meu pe forum a disparut, si desi asteptam cu inima indoita sa apara zanuta batand din aripi si declarand "Sunt una dintre slabute", spre linistea mea a aparut un individ micut (zanoi nu e ca nu are aripi :D), sustinand sus si tare "Sunt un slabut". Eee, pina acolo mai e cale lunga, dar important e ca primii pasi au fost facuti, si daca un mancau si indragostit de gastronomie ca mine poate sa parcurga drumul spre normalitate, atunci cred ca oricine va putea face acest lucru.

Important e sa gaseasca varianta potrivita.

Greutatea de unde am plecat o vedeti pe ticker, deasemenea si locul unde sunt acum. Dieta e Dukan, hiperproteica, hipocalorica indirect ( toate dietele sunt hipocalorice, altfel cum naiba am vrea sa slabim..?? :D), si pina in momentul de fata la mine functioneaza bine de tot.
Sunt intrebat destul de des cum m-am hotarat sa urmez un regim. Sincer, nici eu nu sunt prea lamurit, ideea e ca la un moment dat s-a produs un declic. Sotia ma batea la cap de ani de zile cu asta, maica-mea ultima oara cand ne-am vazut a declarat in modul ei franc si direct "Fiule, te-ai ingrasat ca un porc" :)):)), iar acum vreo trei luni am avut invitati la masa un cuplu francez pe care-i cunoastem de 3 ani. Si am remarcat noua silueta a partii feminine a cuplului. Asa am ajuns la Dukan iar la urmatoarea vizita printr-un supermarket, sotia (tot ea :D), a pus mana pe cartea respectiva si a pus-o in cos. Punct. Si de atunci lucrurile au devenit, sa spun asa, interesante (parca asa suna acel vechi blestem chinezesc - Fie sa traiesti vremuri interesante >:)>:)).

Asta e situatia pe scurt, fetele, jurnalul e creat, usa e deschisa, cafea nu e nevoie sa aduceti dimineata, fac eu. >:D<
Incercati sa-mi suportati ironiile, e unul din defectele mele faptul ca uneori vorbesc si dupa aceea gandesc, dar puteti sa-mi intoarceti linistite impunsaturile, inseamna ca le-am meritat.b-)

VentoFreddo 13 ian 2011 11:37:58

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
BUna, Nemo, bine te-am gasit in casuta ta, eu nu beau cafea:(da accept un ceai:D
>:D<>:D<
Ti-am citit mai mereu comentariile pe forum, imi place umorul tau si "rezistenta" intr-un mediu preponderent feminin..nu e usor:))
Ai slabit ceva cu Dukan, felicitari![*71*]
bafta in continuare!>:D<

zuzi 13 ian 2011 11:59:24

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
buna nemo,
in sfarsit ti-ai facut si tu un jurnal,unde sa-ti descarci offful:D
vezi toate au venit pe rand,remarca mamei tale,batutul la cap si cartea pusa in cos de sotie,dar nu-i asa ca iti place si tie sa stai printre noi?:>:>:>
cu glume, ironii ,retete,diete ,sfaturi si alte zapaceli ,parca se slabeste mai usor si viata e un pic mai vesela:)
iti urez slabire usoara si tot ce vrei tu!!!!!!!!!!
%%-%%-%%-%%-%%-

di3rvcil 13 ian 2011 12:16:53

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
:D Bun bun, imi dai si mie o cafea, domnul Nemo?
Cat despre partea cu gurmandul, cunosc, si eu sunt la fel. :">

andra71 13 ian 2011 13:09:28

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Buna Nemo!Nu stiu cine si cum a reusit sa te convinga sa iti faci casuta dar o sa trecem pe la tine la cafelute si barfe...spre ca sotia sa nu fie geloasa ca vin vizita doar fete si slabute pe deasupra:))Iti doresc succes incontinuare !!:)

damo 13 ian 2011 13:32:50

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Hai ca de-abia te gasii;)...nici nu mai stiam la ce rubrica sa te caut:D.
Am trecut sa-ti urez succes:) si realizari:)!

vera37 13 ian 2011 13:38:42

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Buna Nemo si bine te-am gasit in casuta ta>:D<>:D<
iti multumim pt primirea facuta la tine si accept si cafeaua;);)

Nemo 13 ian 2011 14:03:23

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
1 ataşament(e)
Buna, fetele, pina la urma tot aici jos la sectiunea " Barbati" am aterizat...nu-i nimic, consumati mai multe calorii dand clickuri sa ajungeti la mine.:D

Cafeaua promisa

belisimad 13 ian 2011 14:15:25

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Buna ziua si bine te'am gasit intr'un nou format ''Jurnalul Personal'' ,sincer eu il asteptam de mult ,din primele dialoguri pe care le'am avut imi doream sa iti deschizi un jurnal ,sa putem rade in voie de orice :P
http://apasifoc.files.wordpress.com/...iri_simplu.jpg

Astept cu nerabdare urmatoarele tale postari :P ,chiar n'ai mai spus nimic despre cina festiva de aseara ,au mai putut invitatii sa se ridice de pe scaune cu burtile pline? Ia spovedeste'te ce pacate ai facut ,din ce ai gustat? :)).Pupici >:D<

vera37 13 ian 2011 14:16:07

Re: Intoarcerea la suprafata - Jurnal Nemo
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 472847)
Buna, fetele, pina la urma tot aici jos la sectiunea " Barbati" am aterizat...nu-i nimic, consumati mai multe calorii dand clickuri sa ajungeti la mine.:D

Cafeaua promisa

ai dreptate facem jogging prin site:)):)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:35:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO