forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/intotdeauna-ajung-unde-imi-propun-jurnal-odeta-4121.html)

odeta 10 iun 2010 13:36:40

Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Incep si eu , la randul meu , s-a creez un loc in care s-a imi astern gandurile si problemele in speranta ca o sa invat din greselile mele si a altora :) , si caree s-a ma duca acolo unde imi doresc asa de mult ... normoponderalitate b-) , asta insemnand slabirea a 15 kilograme , cel putin , si bineinteles un stil de viata sanatos !
Va astept cu sugestii ! >:D<

LicuriciColorat 10 iun 2010 13:57:14

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Buna Odeta
bine te-am gasit la tine in casuta>:D<
cu o alimentatie sanatoasa si sport sigur vei reusii
da-ne mai multe detalii despre tine
ce dieta tii?
ce sport faci?cat sport faci?
cum arata meniul tau dintr-o zi,apoi te vom sfatui daca consideram ca ai gresit undeva:)
mult succes

odeta 10 iun 2010 13:59:42

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Am nascut in urma cu patru luni si jumatate un baietel;;), dar am luat prea multe kilograme in plus , asa ca acum ma lupt cu cel putin 15 kilograme ca s-a ajung la normoponderalitate .
Astazi sunt optimista , am dat "jos" cateva kilograme deja , si am ambitie sa fac tot ceea ce mi-am propus:) ! Am papat sanatos , si asta ma incantab-) , inainte nu aveam obiceiuri prea bune de alimentatie :(, dar acum totul sa schimbat , si acum doar printr-o alimentatie sanatoasa si echilibrata dau jos kilograme .

odeta 10 iun 2010 14:06:09

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Bine ai venit !>:D<
Urmez dieta hipocalorica , dar in principiu mananc dimineata lapte cu cereale fitnes , pentru digestie , la prinz baza sunt legumele si ceva proteine , iar seara doar legume . Mai am si ceva gustari , fructe bineinteles , cam de doua ori pe zi , dar nu intotdeauna am timp pentru gustari .
Sport incepusem sa fac ( zamba si tae boo) , dar am citit cartea lui Mihaela Bilic si ea zice sa lasam sportul pe mai tarziu cand vom stagna , acum doar merg vreo doua ore pe zi .

LicuriciColorat 10 iun 2010 14:36:50

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
>:D<
Citat:

Anterior postat de odeta (Post 215485)
Bine ai venit !>:D<
Urmez dieta hipocalorica , dar in principiu mananc dimineata lapte cu cereale fitnes , pentru digestie , la prinz baza sunt legumele si ceva proteine , iar seara doar legume . Mai am si ceva gustari , fructe bineinteles , cam de doua ori pe zi , dar nu intotdeauna am timp pentru gustari .
Sport incepusem sa fac ( zamba si tae boo) , dar am citit cartea lui Mihaela Bilic si ea zice sa lasam sportul pe mai tarziu cand vom stagna , acum doar merg vreo doua ore pe zi .


aha,sa-ti traiasca bebelu:x
e oki dieta,atata timp cat papi sanatos,3 mese si 2 gustari pe zi,ajuta la slabit,am observat eu,care mancam inainte de 2x pe zi si 2 gustari:D
o singura remarca,fitness nu sunt oki,contin zahar,le-am incercat si eu da n-am slabit de la ele
incerca cereale de la plafar fara zahar,sunt tot felul de seminte si ele ajuta la digestie,sau daca le preferi dulci,cumpara-ti musli si sunt si oki la pret,mult mai sanatose si recomandate la dieta
in rest imi place cum papi,ceva de genu pap si eu:D

odeta 10 iun 2010 16:01:27

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Multumesc :-*
Am papat si cereale din acalea , sunt doar zdrobite , nu? doar ca in loc de lapte puneam apa calduta , si aveau un gust dulceag , am si versiune asta :) , dar eu am observat ceva la mine ... daca mananc fitnes , nu mai simt nevoia de dulce , si pe o parte sunt multumita , insa ma gandeam ca atunci cand nu mai dau jos de loc sa recurg la masura asta , ce zici?

LicuriciColorat 10 iun 2010 16:09:12

re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Citat:

Anterior postat de odeta (Post 215595)
Multumesc :-*
Am papat si cereale din acalea , sunt doar zdrobite , nu? doar ca in loc de lapte puneam apa calduta , si aveau un gust dulceag , am si versiune asta :) , dar eu am observat ceva la mine ... daca mananc fitnes , nu mai simt nevoia de dulce , si pe o parte sunt multumita , insa ma gandeam ca atunci cand nu mai dau jos de loc sa recurg la masura asta , ce zici?


poi ce sa zic faci cum vrei,daca tu crezi ca e oki,sunt de acord cu tine:)
eu am zis argumentele pt care nu sunt de acord cu cerealele fitness,nu sunt sanatoase,nu ajuta cum ajuta cele de la plafar,fara zahar si alte porcarii prin ele:D
eu ma refer la musli cu fructe confiate,le poti consuma cu lapte/iaurt/suc de fructe(facut in casa) si sunt foarte dulci de la fructe:),nu stiu de cele zdrobite:-/
:-*

odeta 10 iun 2010 16:17:51

Re: Intotdeauna ajung unde ini propun! :) Jurnal Odeta
 
Ai dreptate ! La chestia cu... " nu sunt sanatoase " nu ma-m gandit :-s , oricum deja am scapat de nevoia de dulce continua , ceea ce ma bucura :D( cred ca dulcele ingrasa cel mai mult )

zozolina 11 iun 2010 08:52:34

Re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Bine ai venit printre Slabute>:D<Sa-ti traisca minunea de baietel:-*Aici vei avea tot suportul din lume! Succes

Slabuta 13 iun 2010 14:13:59

Re: Intotdeauna ajung unde imi propun! :) Jurnal Odeta
 
Odeta, eu astept meniurile tale zinice ca sa putem discuta pe ele, corecta eventual, daca e ceva de corectat :)

In rest, iti doresc si eu succes in drumul catre slabuta din tine si sa nu renunti, greutati si obstacole vor fi dar tu trebuie sa iti urmaresti scopul :)>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:56:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO