Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:19:02
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Aminis, nu simt ca ma infometez. Azi si maine vreau sa pap rosii, castraveti, ardei, 1 salata verde, 1/2 pepene me greutate medie, oua fierte tari (2 buc), putin cascaval (maxim 3 felii subtiri) si 1 feliuta de sunca de pui slaba. Oricum ma simt ok pana acum. Ma asteptam sa mi se faca foame, sa simt nevoia sa rontai sau alte cele.
Ai apucat sa citesti cartea Monicai Ramirez? Cum ti se pare?
Mie de abia azi mi-o aduc la comanda la librarie. Din fericire in Pitesti nu am gasit-o.
Am vazut poze cu tine, Esti foarte draguta si rochitele vin asa de bine. Mi-e greu sa imi imaginez cum aratai cu 20 de kg in plus.
Sper sa apuc sa fac si eu poze asa de inceput, la care sa ma uit peste vreo 6 luni si sa imi spun: bine ca ti-a venit mintea la cap pt ca erai cat un urs.
Am citit partea cu principiile dietei, pentru ca nu imi place bla bla-ul de tip self-help, imi vine rau cand citesc chestii de genul ala
Nu pare greu de tinut, dar eu nu o duc bine cu conditii si planuri prea mari cand vine vorba de alimentatie, deci nu sunt inca pregatita sa o tin, cred. Dar mi se pare ok ca dieta, si daca intr-adevar functioneaza, atunci e super, si cu mult preferabila altor diete.

Multumesc de complimente Sa iti faci poze ca sa te poti compara, e incantator!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:30:03
iliecata2003's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Nici mie nu imi plac fazele de genul, self- help. Eu caut o dieta care sa ma ajute nu care sa ma infometeze si sa cantaresc ca apucata fiecare lingura.
Oricum saptamana trecuta am avut un sentiment super care mi-a dat incredere in mine ca pot sa slabesc. Aveam 2 bluzite de vara care imi placeau si care anul trecut imi veneau bine. Anul asta insa "tipau" si nu puteau sa le trag peste burta. Cele 3 kg pierdute impreuna cu cei 4 cm din talie au facut "minuni". Acum pot sa le trag si vin mult mai bine. Cred ca daca voi reusi pana la sf lui august sa dau 10 kg jos ma imbat de fericire, desi ffffffffffffff rar beau alcool.
iliecata2003, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2231 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 13:34:18
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Nici mie nu imi plac fazele de genul, self- help. Eu caut o dieta care sa ma ajute nu care sa ma infometeze si sa cantaresc ca apucata fiecare lingura.
Oricum saptamana trecuta am avut un sentiment super care mi-a dat incredere in mine ca pot sa slabesc. Aveam 2 bluzite de vara care imi placeau si care anul trecut imi veneau bine. Anul asta insa "tipau" si nu puteau sa le trag peste burta. Cele 3 kg pierdute impreuna cu cei 4 cm din talie au facut "minuni". Acum pot sa le trag si vin mult mai bine. Cred ca daca voi reusi pana la sf lui august sa dau 10 kg jos ma imbat de fericire, desi ffffffffffffff rar beau alcool.
Pai, dieta promite ca s-ar intampla asa o scadere, ceea ce ar fi super. Am vazut modelul lui grasuta 88. Daca functioneaza macar pe jumatate de bine si la tine, o sa incep si eu

Felicitari pentru bluzite, e foarte placut sa incapi in lucruri vechi. Eu acum sunt intr-o perioada in care tot probez tot ce am prin sifonier si ma minunez e extraordinar de placut sentimentul!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 14:17:31
iliecata2003's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Asa ziceam si eu. Nu 5 kg la 10 zile, dar daca merge macar cu 3 kg e super. Sa inteleg ca astepti sa vezi daca "ma ingras" ca sa te apuci si tu? Lasa mai sa vezi tu ce gagica frumoasa ma fac, sa moara lumea de necaz ca si asa ma musca rau si tot degeba.
Eu oricum mereu in prima luna si jumatate am slabit rapid, asa ca am sperante mari sa dau jos 5 kg in 10 zile.
Cel mai mult imi doresc ca pitica mea sa fie mandra de mine, mai ales ca acum toata lumea e in fuste scurte si cu decolteuri adanci si ea mititica ma intreaba mereu "mami tu de ce nu porti asa? Uite ce rochie frumoasa are doamna". Si eu sunt cat malul ca mai bine ma sari decat sa ma ocolesti.
De abia astept sa pot imbraca haine din garderoba veche. Am luat o pereche de pantaloni cu 4 numere mai mici si acum vreau sa incap in ei cat mai repede.
iliecata2003, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2231 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 14:21:38
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Asa ziceam si eu. Nu 5 kg la 10 zile, dar daca merge macar cu 3 kg e super. Sa inteleg ca astepti sa vezi daca "ma ingras" ca sa te apuci si tu? Lasa mai sa vezi tu ce gagica frumoasa ma fac, sa moara lumea de necaz ca si asa ma musca rau si tot degeba.
Eu oricum mereu in prima luna si jumatate am slabit rapid, asa ca am sperante mari sa dau jos 5 kg in 10 zile.
Cel mai mult imi doresc ca pitica mea sa fie mandra de mine, mai ales ca acum toata lumea e in fuste scurte si cu decolteuri adanci si ea mititica ma intreaba mereu "mami tu de ce nu porti asa? Uite ce rochie frumoasa are doamna". Si eu sunt cat malul ca mai bine ma sari decat sa ma ocolesti.
De abia astept sa pot imbraca haine din garderoba veche. Am luat o pereche de pantaloni cu 4 numere mai mici si acum vreau sa incap in ei cat mai repede.
Mai, eu zic la toata lumea: investitii din astea riscante nu fac, pentru ca nu am atata incredere in mine. Dar daca pe tine te motiveaza sa stii ca ai haine mai mici noi in care trebuie sa incapi, e super!
Eu am scazut in marime foarte repede - ori nu ma incape o marime si 2 kg mai tarziu am scazut deja 2 marimi, am probat o rochie care era 42 si imi venea, si o bluza la fel. Pantalonii nu prea imi vin, cred ca sunt la un 46 momentan, tot imi raman mici cei pe care mi-i cumpar,dar sunt intre marimi, ceea ce e stresant. Desi acum problema mea e burta, si de-asta nu imi vin pantalonii, pentru ca nu se inchid sau se inchid si fac tot felul de cute si de boshoalce, de zici ca sunt baiat

Trebuie sa fii un model pentru cea mica si sa ii oferi si ei modelul unei alimentatii sanatoase de mica, sa nu aiba problemele si nefericirile cu care ne confruntam noi!

P.S. Imi place cum scrii, ai un limbaj tare colorat si dinamic
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 15:03:43
iliecata2003's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Acum stii cum este, fiecare producator de haine are anumit calapod. Cunosc prea bine senzatia de pantaloni cu "rotunjimi' incomode.
Pantalonii astia noi i-am gasit la oferta cu reducere 75% si am decis sa ii iau. Nici mie nu imi plac investitiile in haine, mai ales atunci cand slabesti. Din fericire pt vara asta am fuste f largi care se pot "adapta" la orice schimbare climaterica si bluze din aceeasi "gama larga".
Scumpa mea, e mult mai usor sa te mentii optimist facand haz de necaz. Ani de zile ma dureau "aprecierile" binevoitorilor insa am inteles ca nu am de ce sa ma enervez pt niste "indivizi" care se uita la experior fara a putea deslusi ce "comoara" ascunde interiorul.
Si mie imi face mare placere sa vorbesc cu tine si sper ca impreuna sa devenim "manechinele de maine".
Pupici
iliecata2003, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2231 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 15:27:04
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Acum stii cum este, fiecare producator de haine are anumit calapod. Cunosc prea bine senzatia de pantaloni cu "rotunjimi' incomode.
Pantalonii astia noi i-am gasit la oferta cu reducere 75% si am decis sa ii iau. Nici mie nu imi plac investitiile in haine, mai ales atunci cand slabesti. Din fericire pt vara asta am fuste f largi care se pot "adapta" la orice schimbare climaterica si bluze din aceeasi "gama larga".
Scumpa mea, e mult mai usor sa te mentii optimist facand haz de necaz. Ani de zile ma dureau "aprecierile" binevoitorilor insa am inteles ca nu am de ce sa ma enervez pt niste "indivizi" care se uita la experior fara a putea deslusi ce "comoara" ascunde interiorul.
Si mie imi face mare placere sa vorbesc cu tine si sper ca impreuna sa devenim "manechinele de maine".
Pupici
Manechina nu vreau sa fiu, dar sanatoasa si MAI frumoasa, da
Si eu fac mult haz de necaz, cred. Nici pe mine nu ma mai afecteaza ce mi-ar putea spune un prost pe strada, dar...nu as ura nimanui sa invete sa treaca peste astfel de episoade dupa multe experiente de acest gen. Nu urez nimanui sa traiasca momentele pe care le-am trait eu. Oricat de bine te-ai simti in pielea ta, tot o sa ajunga ceva la urechile tale si o sa pui la suflet.

In ceea ce priveste vorbitul, si mie imi face mare placere, si daca asta ne tine departe de frigider, e bine Si sigur o sa ajungem acolo unde vrem!!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 15:45:03
iliecata2003's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Iubita mea, viata are urcusuri si coborasuri si uneori ne este ffffff greu sa trecem peste toate. Pot spune insa ca am reusit sa invat destule lucruri pozitive din experientele mele cumplite din ultimii 9 ani si acum incerc sa ma bucur de orice lucru minor pe care ni-l da Dumnezeu.
Nu este nici momentul si nici locul sa depanam amintiri neplacute, dar poate ca intr-o zi voi avea puterea sa povestesc ceea ce a fost viata mea.
Daca reusesc sa te tin departe de frigider e super, mai ales ca eu sunt la birou si mananc numai ce imi aduc in traistuta de acasa . Si chiar daca mi-ar fi foame tot nu as avea ce sa mananc, poate numai un calculator sau ceva hartie de imprimanta
Acum ma pregatesc sa plec acasa si din pacate, datorita "piticului inamic" nu o sa pot intra pe net seara pt ca trebuie sa stam afara pana cel mai devreme la ora 21.30.
De abia astept sa vorbim maine.
Ai grija de tine si stai cat mai departe de frigider.

Pupici
iliecata2003, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2231 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 16:30:47
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Iubita mea, viata are urcusuri si coborasuri si uneori ne este ffffff greu sa trecem peste toate. Pot spune insa ca am reusit sa invat destule lucruri pozitive din experientele mele cumplite din ultimii 9 ani si acum incerc sa ma bucur de orice lucru minor pe care ni-l da Dumnezeu.
Nu este nici momentul si nici locul sa depanam amintiri neplacute, dar poate ca intr-o zi voi avea puterea sa povestesc ceea ce a fost viata mea.
Daca reusesc sa te tin departe de frigider e super, mai ales ca eu sunt la birou si mananc numai ce imi aduc in traistuta de acasa . Si chiar daca mi-ar fi foame tot nu as avea ce sa mananc, poate numai un calculator sau ceva hartie de imprimanta
Acum ma pregatesc sa plec acasa si din pacate, datorita "piticului inamic" nu o sa pot intra pe net seara pt ca trebuie sa stam afara pana cel mai devreme la ora 21.30.
De abia astept sa vorbim maine.
Ai grija de tine si stai cat mai departe de frigider.

Pupici
Hartie de imprimanta? Buna si aia! Are carbohidrati?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 22:33:59
barbuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: dieta cu 5 mese
Date: 165cm, 102kg
Mesaje: 5.578
Aprecieri acordate: 1.083
Am fost apreciat(a) de 885 ori in 613 mesaje
Implicit Re: Intr-o zi voi invinge- Jurnal Iliecata

Citat:
Anterior postat de iliecata2003 Vezi mesajul
Nici mie nu imi plac fazele de genul, self- help. Eu caut o dieta care sa ma ajute nu care sa ma infometeze si sa cantaresc ca apucata fiecare lingura.
Oricum saptamana trecuta am avut un sentiment super care mi-a dat incredere in mine ca pot sa slabesc. Aveam 2 bluzite de vara care imi placeau si care anul trecut imi veneau bine. Anul asta insa "tipau" si nu puteau sa le trag peste burta. Cele 3 kg pierdute impreuna cu cei 4 cm din talie au facut "minuni". Acum pot sa le trag si vin mult mai bine. Cred ca daca voi reusi pana la sf lui august sa dau 10 kg jos ma imbat de fericire, desi ffffffffffffff rar beau alcool.
buna am venit in vizita la tine sper ca e jurnau tau
__________________
barbuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2307 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1790 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1533 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, dieta, iliecata, invinge, jurnal, jurnale, sanatos, slabit, voi, zi


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce mananc eu intr-o zi. Este bine?! Kiko Alimentatia 30 05 iul 2012 18:06:26
Voi slabi daca mananc asa - 500 kcal/zi? oly51 Am nevoie de ajutor! 15 01 aug 2011 16:06:10
Laura - “Ma voi rasfata cu o vacanta, la o statiune, unde imi voi etala noua silueta…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 29 sep 2010 11:56:46
Jurnal Ramo30-Voi reusi ! Ramo30 Arhiva jurnale slabit 6 17 mai 2010 10:48:57
Vreau o dieta care sa nu ma tina frustrata zi de zi moni boni Am nevoie de ajutor! 5 06 ian 2010 21:41:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole