forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal 2018 Michelina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-2018-michelina-12749.html)

Michelina 12 ian 2018 08:24:01

Jurnal 2018 Michelina
 
De cand nu am mai intrat mi s-a inchis jurnalul vechi - ceea ce nu e o suferinta - nu aveam mari reusite. Pauza am folosit-o cu folos - nu pentru kilograme (desi pot spune si asta - intrucat am adaugat 4) ci pentru faptul ca am reusit sa-mi iau rezidentiatul si acum sunt rezident de epidemiologie cu post la Directia Sanitara.
Sunt asa de incantata si incerc sa invat cat mai multe - sa recuperez anii pierduti.
Cat despre kilograme - am inceput cu 64 kg - asta chiar e un maxim atins.
Nu vreau a ma apuc de vreo dieta - doar am redus cantitatile si incerc sa nu mananc seara.
Am scapat de un kilogram de la inceputul anului si sper ca dupa ce ma voi organiza cu programul sa reusesc sa ma misc si la sala. Am 1 an de cand nu am mai facut nici un fel de miscare.

niculina04 12 ian 2018 08:42:30

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1436990)
De cand nu am mai intrat mi s-a inchis jurnalul vechi - ceea ce nu e o suferinta - nu aveam mari reusite. Pauza am folosit-o cu folos - nu pentru kilograme (desi pot spune si asta - intrucat am adaugat 4) ci pentru faptul ca am reusit sa-mi iau rezidentiatul si acum sunt rezident de epidemiologie cu post la Directia Sanitara.
Sunt asa de incantata si incerc sa invat cat mai multe - sa recuperez anii pierduti.
Cat despre kilograme - am inceput cu 64 kg - asta chiar e un maxim atins.
Nu vreau a ma apuc de vreo dieta - doar am redus cantitatile si incerc sa nu mananc seara.
Am scapat de un kilogram de la inceputul anului si sper ca dupa ce ma voi organiza cu programul sa reusesc sa ma misc si la sala. Am 1 an de cand nu am mai facut nici un fel de miscare.

Felicitariiiii Miche, kg le pierzi ca esti ambitioasa >:D<

lidiuta 12 ian 2018 09:11:25

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
La mulţi ani, Micheline, bine ai revenit!>:D<Ne era dor de tine. Felicitări pentru reuşita profesională, contează enorm şi influenţează pozitiv şi slăbitul. Un an nou bun, cu sănătate şi împlinirea proiectelor!

Zoe 12 ian 2018 09:31:39

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
bine ai reveniiiit >:D<>:D<
ieri mă gândeam la tine! :)
hai la mulţi ani şi să ne citim mai des

Michelina 12 ian 2018 11:45:05

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Bine v-am regasit!

Anul asta am 3 obiective (pe langa cele profesionale):
1. sa slabesc si mai mult decat atat sa invat sa ma stapanesc in fata tentatiilor
2. sa invat franceza (asta partial e profesional)
3. sa reincep sa fac miscare

Zoe 12 ian 2018 13:53:27

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
cum te apuci de franceză?

Michelina 12 ian 2018 14:08:27

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1437005)
cum te apuci de franceză?

Acum cativa ani ma apucasem sa fac pregatire cu o profesoara - nu aveam nici o nevoie - dar imi doream sa vorbesc franceza. Eu am facut engleza si rusa la scoala.
Am avansat destul de bine atunci ( am renuntat cand m-am indragostit de sotul meu si vroiam sa-i ofer tot timpul meu liber :)) si momentan m-am apucat sa-mi reamintesc folosind cursul lui Michel Thomas - care merge pe ideea ca daca vorbesti engleza e f usor sa inveti franceza. Ca cica Dumas cand a incarcat sa invete engleza a zis ca "engleza e doar o franceza prost pronuntata". :)):))
Cand ajung la un nivel trebuie sa reincep pregatirea si o carte de franceza medicala.

butterfly30 12 ian 2018 14:49:14

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Felicitari!!!!! Unde vrei sa pleci in franta sau in canada?
Bine ai revenit!!!>:D<

Michelina 12 ian 2018 14:52:02

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1437014)
Felicitari!!!!! Unde vrei sa pleci in franta sau in canada?
Bine ai revenit!!!>:D<

Nicaieri ( in sensul de mutat din tara) - asa in vizita mi-ar place sa ajung peste tot.
Dar aparent franceza pare sa fie mai folosita in domeniul meu decat engleza. Si trebuie sa stapanim 2 limbi de circulatie la sfarsitul celor 4 ani de studii.

butterfly30 12 ian 2018 15:28:32

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Credeam ca pleci, stiu ca in franta e cautare mare de medici romani. Mult succes oricum!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:30:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO