forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal - aciduta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-aciduta-3024.html)

aciduta 07 mar 2010 15:59:48

Jurnal - aciduta
 
Buna fetelor! M-am hotarat si eu sa ma alatur voua dupa ce am facut o prostie foaaaarte mare. Venind dintr-o excursie am vazut ca m-am ingrasat 5 kg si m-am hotarat sa le dau jos cat se poate de repede. Prin infometare (mancat doar o data pe zi si vreo 250 maxim 300 de calorii pe zi ) am reusit sa ajung repede la 52 de kg la inaltimea de 1,68 si apoi a inceput sa imi placa sa slabesc ajungand la 46 de kg la 1,68 (puteti sa ma certati ca si mie imi vine sa fac acelasi lucru cand imi amintesc) apoi nu mi-a mai venit menstruatia..timp de 10 luni:-o si am descoperit pastele :((:((. Orice tip de paste ma atragea asa ca ...am reusit de la infometare..sa ajung bulimica mancaam foarte mult si foarte repede ca mai apoi sa folosesc toate laxativele ce imi apareau in cale :( ...si astfel am ajuns la 60 de kg la 1,70 :-s in doar 3 luni am reusit sa pun pe mine 14 kg:( asa ca m-am hotarat sa spun un NU infometarii dar si mancarii in exces :"> si sa folosesc metoda "controlului portiilor" . Am zis ca daca as slabi 6 kg in 2 luni ar fi perfect pentru mine:"> :-s nu stiu cat de realizabil ii dar sper cu multa ambitie si sport sa reusesc. Tin sa precizez ca merg la tae-bo de 3 ori pe saptamana si zilnic fac acasa o jumatate de ora de pilates iar cand mai apuc fac jogging . Cum vi se pare planul meu? Sper sa primesc sfaturi de la voi slabutelor, pentru ca eu am zis ca asa nu se mai poate :o3.

mika_me 07 mar 2010 16:32:11

Re: Jurnal - aciduta
 
Buna aciduta..dar mie mi se pare prea putin unde vrei sa ajungi tu...eu zic e bine 58 kg la inaltimea ta..hai cu indulgenta 55...
ar trebui sa pui o poza sa te vedem si noi;)

ianna 07 mar 2010 16:53:13

Re: Jurnal - aciduta
 
cati ani ai?

la 170 ...53 de kg e cam putin... ca doar si eu sunt la 170 si cand am ajuns o data la 55kg aratam ca o matza plouata ..

ne poti pune ceva poze cu tine ca sa vedem "cum esti construita"?

DrIulia2010 07 mar 2010 17:02:05

Re: Jurnal - aciduta
 
Citat:

Anterior postat de aciduta (Post 110118)
Buna fetelor! M-am hotarat si eu sa ma alatur voua dupa ce am facut o prostie foaaaarte mare. Venind dintr-o excursie am vazut ca m-am ingrasat 5 kg si m-am hotarat sa le dau jos cat se poate de repede. Prin infometare (mancat doar o data pe zi si vreo 250 maxim 300 de calorii pe zi ) am reusit sa ajung repede la 52 de kg la inaltimea de 1,68 si apoi a inceput sa imi placa sa slabesc ajungand la 46 de kg la 1,68 (puteti sa ma certati ca si mie imi vine sa fac acelasi lucru cand imi amintesc) apoi nu mi-a mai venit menstruatia..timp de 10 luni:-o si am descoperit pastele :((:((. Orice tip de paste ma atragea asa ca ...am reusit de la infometare..sa ajung bulimica mancaam foarte mult si foarte repede ca mai apoi sa folosesc toate laxativele ce imi apareau in cale :( ...si astfel am ajuns la 60 de kg la 1,70 :-s in doar 3 luni am reusit sa pun pe mine 14 kg:( asa ca m-am hotarat sa spun un NU infometarii dar si mancarii in exces :"> si sa folosesc metoda "controlului portiilor" . Am zis ca daca as slabi 6 kg in 2 luni ar fi perfect pentru mine:"> :-s nu stiu cat de realizabil ii dar sper cu multa ambitie si sport sa reusesc. Tin sa precizez ca merg la tae-bo de 3 ori pe saptamana si zilnic fac acasa o jumatate de ora de pilates iar cand mai apuc fac jogging . Cum vi se pare planul meu? Sper sa primesc sfaturi de la voi slabutelor, pentru ca eu am zis ca asa nu se mai poate :o3.




Ok,ai decis sa ai grija cat mananci,dar ce vei manca?Detaliaza o zi din meniul tau...
E foarte important cum iti e structurat corpul si in ce zone exista surplus de kg,poate e nevoie doar de remodelare, si numai crescand intensitatea antrenamentului(programe de tonifiere) vei avea rezultate vizibile.

aciduta 07 mar 2010 17:18:40

Re: Jurnal - aciduta
 
am 16 ani poate si de aceea e atat de important pentru mine cum arat:-s am sa postez niste poze dupa ce imi voi face unele. Pentru ca nu am numai vechi :)). Eu consider ca sunt plinuta deoarece sa zicem ca am oasele cam usoare...si grasimea mi se depune...cam ca la toata lumea:)) pe solduri si coapse . Ii adevarat ca as prefera un corp armonios..si 57 de kg ii bine pentru mine doar sa scap de burtica asta care ma chinuie:(.

aciduta 07 mar 2010 17:20:36

Re: Jurnal - aciduta
 
aaa si v-am ascultat si mi-am schimbat nr de kg la care vreau sa ajung la 55 :"> . M-ati pus pe ganduri si mi-am amintit de perioada cand eram prea slaba :"> si am zis ca nu mai vreau sa ajung un schelet ambulant :-s <:-P

aciduta 07 mar 2010 17:22:53

Re: Jurnal - aciduta
 
Ca si mancat ...inca nu stiu sigur dar spre norocul meu imi plac mult supele :x ..iar dupa dulciuri nu prea ma dau in vant :D. Cu pastele insa am marea problema :"> dar incerc sa reduc portia la a manca paste o data pe saptamana;;). Aveam o perioada in care am fost vegetariana...dar mai apoi am zis ca nu imi face bine acest regim si am inceput sa mananc cei drept..doar piept de pui.

mika_me 07 mar 2010 17:23:23

Re: Jurnal - aciduta
 
Citat:

Anterior postat de aciduta (Post 110165)
aaa si v-am ascultat si mi-am schimbat nr de kg la care vreau sa ajung la 55 :"> . M-ati pus pe ganduri si mi-am amintit de perioada cand eram prea slaba :"> si am zis ca nu mai vreau sa ajung un schelet ambulant :-s <:-P

felicitari;)...sa stii ca a fi foarte slab nu inseamna a fi si frumos;)...femeile cu forme sunt cele mai frumoase;)...
pentru burtica...fa pilates...abdomene si/sau alearga:D...joggingul subtiaza;)..

mika_me 07 mar 2010 17:24:45

Re: Jurnal - aciduta
 
Citat:

Anterior postat de aciduta (Post 110167)
Ca si mancat ...inca nu stiu sigur dar spre norocul meu imi plac mult supele :x ..iar dupa dulciuri nu prea ma dau in vant :D. Cu pastele insa am marea problema :"> dar incerc sa reduc portia la a manca paste o data pe saptamana;;). Aveam o perioada in care am fost vegetariana...dar mai apoi am zis ca nu imi face bine acest regim si am inceput sa mananc cei drept..doar piept de pui.

pastele..orezul..cartofii...sunt cam de evitat..au multi carbo:D

DrIulia2010 07 mar 2010 17:33:18

Re: Jurnal - aciduta
 
Esti in crestere,mananca sanatos,nu tine diete stricte pentru ca ai vazut si tu ce ti s-a intamplat din cauza infometarii.
Pentru a scapa de surplusul de pe burtica,e bine sa faci cardio(banda,bicicleta)abdomene cat de corect efectuate(mai bine mai putine si corecte).Daca nu ai poze recente,poti eventual sa te masori.
Apropo,e foarte bun si tae-bo .
;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO