forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adriana20 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adriana20-3474.html)

adriana20 14 apr 2010 15:47:40

Jurnal Adriana20
 
Buna,fetelor!Ma numesc Stefana(dar imi place mai mult Adriana:D),am 20 de ani,90 de kg(vreau sa slabesc 32 de kg) si locuiesc in Italia de 3 ani.In Romania locuiesc in Roman.De azi am inceput dieta si sper la cat mai putine kg.Sa va zic ce am mancat azi:).La micul dejun am mancat 2 oua fierte tari cu o felie de paine prajita integrala.Pe la 10-11 am simtit nevoia sa rontai ceva :)) si am mancat un mar.La pranz,pe la 13:30(l-am asteptat pe prietenul meu sa mancam impreuna:x:D) am mancat piept de pui la gratar cu salata(rosii,castraveti,salata verde,ulei extravergine de masline si putina sare) si un iaurt degresat de 125g.Mai acus o sa rontai iar un mar>:).La cina,pe la 17:30-18 o sa-mi fierb 2-3 cartofi:).O sa va tin la curent cu progresele:).Succes la toate fetele:-*!

alinush 14 apr 2010 15:53:04

Re: Jurnal Adriana20
 
>:D<
bun venit adriana;;)
mult succes:X:X

adriana20 14 apr 2010 15:57:08

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 150317)
>:D<
bun venit adriana;;)
mult succes:X:X

multumesc:-*>:D<

LicuriciColorat 14 apr 2010 15:57:40

Re: Jurnal Adriana20
 
Buna Adriana si bine ai venit pe la noi>:D<E foarte bine ca vrei sa slabesti si mai ales sa slabesti cu o dieta sanatoasa,imi place cum suna meniul tau de azi dar as renunta la cartofii de la cina,incearca sa-i inlocuiesti cu altceva,carbohidratii nu sunt asa buni in diete.Sport faci?Succes si la cat mai multe kg in minus:)

adriana20 14 apr 2010 16:02:21

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 150325)
Buna Adriana si bine ai venit pe la noi>:D<E foarte bine ca vrei sa slabesti si mai ales sa slabesti cu o dieta sanatoasa,imi place cum suna meniul tau de azi dar as renunta la cartofii de la cina,incearca sa-i inlocuiesti cu altceva,carbohidratii nu sunt asa buni in diete.Sport faci?Succes si la cat mai multe kg in minus:)

Bine v-am gasit>:D<.Cred ca as putea sa-i inlocuiesc cu alte legume fierte.Sport fac in casa....gimnastica.Merci:-*

VentoFreddo 14 apr 2010 17:42:55

Re: Jurnal Adriana20
 
Eiii, bine te-am gasit in casutza ta:-*>:D<
Am citit ce-ai scris, pt inceput sa folosesti calculatorul de calorii, ai sa vezi ca uleiul de masline de ex are un milion de calorii:PImportant e sa micsorezi portiile treptat, sa elimini grasimile si prajelile, sa micsorezi cantitatea de paine pana la disparitie(eu iti zic tie da azi am halit un coltuc cald):)):)):))
F bine ar fi sa iti iei un cantar de bucatarie si sa faci un efort sa cantaresti ce mananci.Bafta!>:D<:-*

adriana20 14 apr 2010 17:48:40

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 150453)
Eiii, bine te-am gasit in casutza ta:-*>:D<
Am citit ce-ai scris, pt inceput sa folosesti calculatorul de calorii, ai sa vezi ca uleiul de masline de ex are un milion de calorii:PImportant e sa micsorezi portiile treptat, sa elimini grasimile si prajelile, sa micsorezi cantitatea de paine pana la disparitie(eu iti zic tie da azi am halit un coltuc cald):)):)):))
F bine ar fi sa iti iei un cantar de bucatarie si sa faci un efort sa cantaresti ce mananci.Bafta!>:D<:-*

>:D<>:D<:-*...oricum,nu abuzez de paine...mi-am luat paine uscata integrala(nu mai stiu cum ii zice aici)...azi am mancat 4 felii...una dimineata,2 dupa-amiaza si una acum cu supa:D...o s-o mai reduc;)

Adella 14 apr 2010 18:05:23

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de adriana20 (Post 150306)
Buna,fetelor!Ma numesc Stefana(dar imi place mai mult Adriana:D),am 20 de ani,90 de kg(vreau sa slabesc 32 de kg) si locuiesc in Italia de 3 ani.In Romania locuiesc in Roman.De azi am inceput dieta si sper la cat mai putine kg.Sa va zic ce am mancat azi:).La micul dejun am mancat 2 oua fierte tari cu o felie de paine prajita integrala.Pe la 10-11 am simtit nevoia sa rontai ceva :)) si am mancat un mar.La pranz,pe la 13:30(l-am asteptat pe prietenul meu sa mancam impreuna:x:D) am mancat piept de pui la gratar cu salata(rosii,castraveti,salata verde,ulei extravergine de masline si putina sare) si un iaurt degresat de 125g.Mai acus o sa rontai iar un mar>:).La cina,pe la 17:30-18 o sa-mi fierb 2-3 cartofi:).O sa va tin la curent cu progresele:).Succes la toate fetele:-*!

Imi pare bine Adriana;;) Eu sunt Adella:)
Bine ai venit alaturi de noi;;)
Vad ca deja ti-ai facut un plan de bataie ..te asteptam sa ne scrii meniul zilnic ..te sfatuiesc totusi sa folosesti si calculatorul avansat de nutritie de pe site ,e super util si asa invet sa mananci sanatos ..uite aici linkul http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post10749
Sport faci?
Mult succes!!

adriana20 14 apr 2010 18:12:35

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 150490)
Imi pare bine Adriana;;) Eu sunt Adella:)
Bine ai venit alaturi de noi;;)
Vad ca deja ti-ai facut un plan de bataie ..te asteptam sa ne scrii meniul zilnic ..te sfatuiesc totusi sa folosesti si calculatorul avansat de nutritie de pe site ,e super util si asa invet sa mananci sanatos ..uite aici linkul http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post10749
Sport faci?
Mult succes!!


Bine v-am gasit>:D<Fac gimnastica,in casa:).Merci:-*

mvthebest 14 apr 2010 18:17:35

Re: Jurnal Adriana20
 
Citat:

Anterior postat de adriana20 (Post 150306)
Buna,fetelor!Ma numesc Stefana(dar imi place mai mult Adriana:D),am 20 de ani,90 de kg(vreau sa slabesc 32 de kg) si locuiesc in Italia de 3 ani.In Romania locuiesc in Roman.De azi am inceput dieta si sper la cat mai putine kg.Sa va zic ce am mancat azi:).La micul dejun am mancat 2 oua fierte tari cu o felie de paine prajita integrala.Pe la 10-11 am simtit nevoia sa rontai ceva :)) si am mancat un mar.La pranz,pe la 13:30(l-am asteptat pe prietenul meu sa mancam impreuna:x:D) am mancat piept de pui la gratar cu salata(rosii,castraveti,salata verde,ulei extravergine de masline si putina sare) si un iaurt degresat de 125g.Mai acus o sa rontai iar un mar>:).La cina,pe la 17:30-18 o sa-mi fierb 2-3 cartofi:).O sa va tin la curent cu progresele:).Succes la toate fetele:-*!

Bine ai venit >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Cate minute de gimnastica faci?


Succes in lupta cu kg!!!>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:38:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO