forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adyanna (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adyanna-9957.html)

adyanna 08 aug 2011 13:08:31

Jurnal Adyanna
 
Mi s-a părut foarte interesantă ideea de a-mi deschide un jurnal. Cred că e o modalitate eficientă de a-mi monitoriza succesele și insuccesele în noul stil de viață pe care vreau să-l adopt.

aanniiee 08 aug 2011 13:17:56

Re: Jurnal Adyanna
 
Citat:

Anterior postat de adyanna (Post 751980)
Mi s-a părut foarte interesantă ideea de a-mi deschide un jurnal. Cred că e o modalitate eficientă de a-mi monitoriza succesele și insuccesele în noul stil de viață pe care vreau să-l adopt.


Bine te-am gasit la tine in casuta>:D<
Uite niste flori de bun venit [*53*]
Si succes in lupta cu kilogramele :-*

Animis23 08 aug 2011 14:37:52

Re: Jurnal Adyanna
 
Citat:

Anterior postat de adyanna (Post 751980)
Mi s-a părut foarte interesantă ideea de a-mi deschide un jurnal. Cred că e o modalitate eficientă de a-mi monitoriza succesele și insuccesele în noul stil de viață pe care vreau să-l adopt.

Felicitari pentru hotararea de a-ti crea un jurnal.

Povesteste-ne mai multe despre tine: cum te-ai ingrasat, cat vrei sa slabesti, in cat timp, ce dieta ti-ai ales, sau ce fel de dieta ti-ai dori daca nu ai gasit inca una, care e pacatul tau culinar cel mai mare si ce mancare iti place sa mananci in general. Daca faci vreun sport, sau daca planuiesti sa te apuci de sala, unde?

Ma scuzi ca am venit cu interogatoriul "tip" :))

Am avut mai multe kg decat ai tu acum si stiu ca se poate slabi. Sunt convinsa ca si tu o sa reusesti in timp, cu multa vointa, ambitie si cu putina sustinere din partea noastra. Sunt alaturi de tine! >:D<

adyanna 08 aug 2011 14:38:24

Re: Jurnal Adyanna
 
Multumesc mult pentru primire.

Sper ca de data asta sa reusesc.

Drumul meu a inceput acum un an, cand in vara am dat jos un numar important de kg, vreo 15, pe un regim care mi s-a potrivit foarte bine atunci.

Numai ca dupa vreo 4 luni de slabit accelerat, a venit si perioada in care nu a mai dat randament.

Acum am dieta si sport. Sper sa iasa! Trebuie sa iasa!

adyanna 08 aug 2011 14:52:04

Re: Jurnal Adyanna
 
Draga Animis23,

Anul trecut pe vremea asta aveam in jur de 125 kg.
Am fost intotdeauna plinuta, cu probleme endocrine si hormonale, dar nu am facut eforturi sustinute sa slabesc.

In vara anului trecut m-am hotarat sa-mi modific complet stilul de viata si sa mananc sanatos.

Am tinut un regim simplu, dar destul de dificil de urmat. Mie mi s-a potrivit insa.
Dimineata mancam aproape orice, la pranz ce trebuie iar dupa ora 15.00 nu mai mancam nimic. Fara sport...doar dieta asta nu tocmai sanatoasa.

A mers. In trei luni am dat jos vreo 20 kg. Eram in extaz. A trebuit sa-mi schimb garderoba, pentru ca nu ma mai puteam imbraca cu nimic. Am impartit toate hainele pe care le aveam.

Asta se intampla insa intr-o perioada mai lejera din punct de vedere profesional si m-am putut tine foarte bine de program.

Numai ca spre iarna, masa de dimineata o uitam, pe cea de pranz o impingeam din ce in ce mai tarziu...Am pus vreo 10 kg inapoi. M-am apucat din nou, am dat jos 5 kg dar nimic in plus.

Acum mi-am cumparat o banda de alergat, pe care alerg cam o ora pe zi, jumatate dimineata si jumatate seara+dieta hipocalorica.

Cam asta e, pe scurt, istoria mea.

Animis23 08 aug 2011 14:54:40

Re: Jurnal Adyanna
 
Citat:

Anterior postat de adyanna (Post 752115)
Draga Animis23,

Anul trecut pe vremea asta aveam in jur de 125 kg.
Am fost intotdeauna plinuta, cu probleme endocrine si hormonale, dar nu am facut eforturi sustinute sa slabesc.

In vara anului trecut m-am hotarat sa-mi modific complet stilul de viata si sa mananc sanatos.

Am tinut un regim simplu, dar destul de dificil de urmat. Mie mi s-a potrivit insa.
Dimineata mancam aproape orice, la pranz ce trebuie iar dupa ora 15.00 nu mai mancam nimic. Fara sport...doar dieta asta nu tocmai sanatoasa.

A mers. In trei luni am dat jos vreo 20 kg. Eram in extaz. A trebuit sa-mi schimb garderoba, pentru ca nu ma mai puteam imbraca cu nimic. Am impartit toate hainele pe care le aveam.

Asta se intampla insa intr-o perioada mai lejera din punct de vedere profesional si m-am putut tine foarte bine de program.

Numai ca spre iarna, masa de dimineata o uitam, pe cea de pranz o impingeam din ce in ce mai tarziu...Am pus vreo 10 kg inapoi. M-am apucat din nou, am dat jos 5 kg dar nimic in plus.

Acum mi-am cumparat o banda de alergat, pe care alerg cam o ora pe zi, jumatate dimineata si jumatate seara+dieta hipocalorica.

Cam asta e, pe scurt, istoria mea.

Dar acum mananci pe tot parcursul zilei, da? Cel mai simplu e cu 3 mese principale si 2 gustari. Nici nu faci foamea si nici nu exista riscuri sa nu te poti tine de program.

Pe asta cu nemancatul dupa 3 nu am mai auzit-o. De unde ai avut dieta asta?

adyanna 08 aug 2011 15:15:50

Re: Jurnal Adyanna
 
Nu am avut-o de nici unde. Am inventat-o.

Acum mananc 3 mese si 1 - 2 gustari

Animis23 08 aug 2011 15:16:16

Re: Jurnal Adyanna
 
Citat:

Anterior postat de adyanna (Post 752174)
Nu am avut-o de nici unde. Am inventat-o.

Acum mananc 3 mese si 1 - 2 gustari

Foarte bine, foarte bine!

adyanna 10 aug 2011 13:59:26

Re: Jurnal Adyanna
 
Au trecut 2 zile din dieta mea. Scriu destul de greu in jurnal, pentru ca sunt satula de laptop.
Toata ziua stau in fata lui si mai am inca cateva zile asa.

Am slabit deja un kg, dar nu ma imbat cu apa rece. Faptul ca tin dieta si fac sport imi va asigura, foarte probabil, pentru inceput, un ritm accelerat de slabire.

Saptamana viitoare sunt plecata si va trebui sa gasesc alternativa pentru banda mea de alergat.

Animis23 10 aug 2011 14:17:09

Re: Jurnal Adyanna
 
Citat:

Anterior postat de adyanna (Post 754954)
Au trecut 2 zile din dieta mea. Scriu destul de greu in jurnal, pentru ca sunt satula de laptop.
Toata ziua stau in fata lui si mai am inca cateva zile asa.

Am slabit deja un kg, dar nu ma imbat cu apa rece. Faptul ca tin dieta si fac sport imi va asigura, foarte probabil, pentru inceput, un ritm accelerat de slabire.

Saptamana viitoare sunt plecata si va trebui sa gasesc alternativa pentru banda mea de alergat.

Felicitari pentru slabire. Bucura-te. Ai de unde slabi si la inceput o sa fie mai rapid. Nu te teme, si bucura-te de fiecare kg in minus! Spor la treaba.

Poti sa mergi mult. Nu consuma la fel de multe calorii, dar e mai bun decat statul degeaba!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:14:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO