forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   ~*~Jurnal AdynA ~*~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adyna-8561.html)

Adyna 13 mar 2011 18:37:43

~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Buna! Am vazut ca toate fetele au jurnal si m-am gandit sa imi fac si eu unul unde sa pot scrie tot ce pap si eventul sa realizez unde gresesc, ptr ca voi gresi cu siguranta, cum am facut intotdeuna.
Sa incep cu ziua de azi... Am sarit micul dejun... Am gresit! Stiu! Sa nu tipati la mine! M-am trezit tarziu, la ora 11 si am trecut deja la pranz, unde am mancat carne de curcan la cuptor cu multa salata si putina branza,
Pana la ora actuala am baut un litru jumate de apa si o cana de ceai verde, si acum vreiam sa pap un mar...
In seara asta ma gandeam sa pap sparanghel, dar nu stiu cu ce, poate cu branza ?!

Am exclus din alimentatia mea
  1. bauturile gazoase, in primul rand pepsi (care l`am baut timp de 8 ani, cred, aproape non stop),
  2. pastele(avand in vedere ca sunt in italia, le mancam destul de des),
  3. painea,
  4. orice alta bautura inafara de apa, ceaiuri naturale si compoturi facute de mine, toate fara zahar
  5. orice aliment prajit
Cum am mentionat in alt post, nu mi-am ales o dieta ci momentan vreau sa MANANC SANATOS, sa vad ce rezultate sunt si cum reactioneza corpul meu.
Am citit in multe articole pe internet ca pentru a reusi sa slabesti ai nevoie inaintea dietei de o dezintoxifiere a organismului... Dar nu am inteles niciodata in ce consta exact, daca ar putea cineva sa imi explice ar fi excelent.
Cred ca ajunge cat am scris pentru acum, sper sa ma intorc cu vesti bune ! :D

jolye79 13 mar 2011 19:00:54

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Bine ai venit si mult succes! Daca te tii de planul de mai sus de detoxifici cu siguranta! :)

Adyna 13 mar 2011 21:16:01

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 569213)
Bine ai venit si mult succes! Daca te tii de planul de mai sus de detoxifici cu siguranta! :)

Multumesc mult jolye79 si bine v-am gasit. Am observat ca ai slabit foarte mult, pot sa te intrec cu ce regim si in cat timp ? Nu ca timpul ar fi o problema la mine, as vrea sa dau cel putin 10 kg jos pana in vara, daca as reusi 15 ar fi si mai bine dar nu ma grabeste nimeni si pana in vara mai am destul timp... cred :D
Pana in luna iulie mai sunt 5 luni, ar insemna cam 5 kg pe luna... Cred ca e acceptabil...
>:D<

carolina anya 13 mar 2011 21:35:59

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
sunt cu tine adyna o sa reusim inpreuna si cu ajutorul slabutelor sa slabim si noi ca toate fetele de pe aici :x o sa vezi ca o sa reusim

Adyna 13 mar 2011 22:13:36

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Trebuie!!!! Pup mare, noapte buna si ai grija ce papi la Micul dejun!

jolye79 13 mar 2011 23:08:01

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Citat:

Anterior postat de Adyna (Post 569414)
Multumesc mult jolye79 si bine v-am gasit. Am observat ca ai slabit foarte mult, pot sa te intrec cu ce regim si in cat timp ? Nu ca timpul ar fi o problema la mine, as vrea sa dau cel putin 10 kg jos pana in vara, daca as reusi 15 ar fi si mai bine dar nu ma grabeste nimeni si pana in vara mai am destul timp... cred :D
Pana in luna iulie mai sunt 5 luni, ar insemna cam 5 kg pe luna... Cred ca e acceptabil...
>:D<

Dupa nastere am ramas cu 80 de kg, insa cand m-am apucat serios de treaba aveam 76, asa ca din martie, anul trecut, pana in noiembrie am ajuns la 54 de kilograme. Pentru ca in tot acest timp am alaptat, am tinut o hipocalorica de 1800-1900 de calorii, astfel incat sa nu fie afectata productia de lapte.
E acceptabil 5 kg/luna, dar nu mereu vei slabi la fel. La mine s-au dus repede la inceput, apoi mai greu, apoi am avut o pauza (de vreo doua-trei luni in care am pus 2-3 kg) si acum iar vad ca se duc foarte usor.
Sa nu-ti lipseasca miscarea, in special aceea care iti face muschii sa tremure (adica....mai intensa), macar de trei ori pe saptamana.
Timp este....garla, numai rabdare sa ai.

Adyna 14 mar 2011 02:04:45

Re: ~*~Jurnal AdynA ~*~
 
Multumesc Jolie ptr raspunsul tau, azi toata ziua m'am gandit la un program de gimnastica... Optez ptr coarda, bicicleta, banda, aerobic, alergat, tae bo... astea imi plac si vreau sa le alternez cumva.
Avand in vedere ca nu lucrez, °asta micu° ca are 5 ani, nuprea mai e mic ela scoala toata ziua, ma gandeam sa fac de 2 ori pe zi... jumatate de ora dimineata si jumatate de ora seara.... pentru inceput, daca corpul meu nu se va plange cred ca voi face si mai mult.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:16:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO