forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Agneta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-agneta-11130.html)

agneta 21 feb 2012 18:33:32

Jurnal Agneta
 
Buna seara slabutelor! Deja de luni de zile ma documentez de pe Slabute.ro, si nu imi vine sa cred ca exista un site atat de complex, unde se pot gasi atat de multe informatii necesare pentru cineva care doreste sa slabeasca! Jos palaria si tot respectul pentru Slabuta! Va multumesc ca existati si dati-mi voie sa ma alaturi de voi:).

Ma numesc Agneta, am 26 de ani, 1.60 inaltime, si momentan 57 kg. Am inceput un fel de dieta amestecata,la inceputul lui ianuarie cand aveam 60 kg care pana acum a dat roade. Spun amestecata, deorece am incercat sa mananc mai sanatos, fara ulei, fara prajeli, cina nu foarte tarziu ( cum o faceam inainte) cat de cat disociat, cantitativ mai putin, la ore fixe si multe salate. Imi place foarte mult dieta WW deoarece regulile nu sunt aspre, si cred ca este unica dieta care as putea sa tin pe timp mai indelungat. In ultimele doua saptamani am incercat doar cu aproximatie sa ma incadrez in cele 18 puncte pe care le am, deoarece nu am cantar de bucatarie..(dar promit sa imi cumpar:D)Stiu ca nu e bine sa masor asa "ochiometric"dar deja stomacul meu a inceput sa se obisnuiasca cu cantitati mici, si am incercat (cu aproximatie desigur) sa nu depasesc punctajul. In toata perioada asta nici nu m-am cantarit , doar sambata trecuta la o prietena deoarece nu am cantar ( stiu....trebuie sa imi cumpar si cantar:-s) si spre marea mea bucurie am vazut ca am slabit 3 kg.
In ceea ce priveste sportul, am incercat sa ma plimb cat mai mult, de o saptamana am inceput niste exercitii pilates, in viitorul apropiat am sa im fac abonament la piscina si sper din tot sufletul sa ma tin de treaba. Am sa incerc cat mai regulat( daca imi permite timpul) "sa dau raportul"in ceea ce priveste alimentatia, si va rog sa ma trageti de urechi daca gresesc!

cu stima,
Agneta

Niculae Roxana 21 feb 2012 18:39:23

Re: Jurnal Agneta
 
Buna Agneta,

Bine ai venit in comunitatea noastra...impreuna vom reusi cu siguranta ....
Imi place planul tau pe termen lung...imi place alegerea facuta cu alimentatia sanatoasa....este perfect ca te-ai apucat si de sport....esti clar pe drumul cel bun...
Daca incepi un stil de viata sanatos si ai ambitie...vointa....determinare...gandire pozitiva si esti optimista....cu siguranta vei avea succes pe toate planurile...
Noi iti vom fi alaturi...iti vom da sfaturi...te vom sustine....si vom incerca sa-ti fim de ajutor cu tot ce ne sta in putere....

Bafta in tot ceea ce ti-ai propus sa realizezi....

O seara frumoasa!
Pup!

agneta 21 feb 2012 21:18:30

Re: Jurnal Agneta
 
Multumesc pentru primire Roxana!
ce evolutie ai!!! WOOOWW ! Bravooo!
Imi plac meniurile tale:D mai fur idei si de la tine;)
o seara frumoasa!

Olime 21 feb 2012 21:28:59

Re: Jurnal Agneta
 
Buna Agneta si bine ai venit printre noi;)

Felicitari pentru ca te-ai apucat din timp sa iei masuri, nu ca mine ca m-am trezit cat casa:))
Si eu tot WW tin si se pare ca functioneaza f bine, ma simt bine zilnic, mi se pare ca mananc cat trebuie si nu ma simt frustrata ca nu gust anumite chestii. Totul cu limita si incerc sa am 3 mese principale si 2 gustari + multe lichide.
Cred ca e o dieta care mi se potriveste si am vazut si cateva slabute cu rezultate bune, lucru care m-a impulsionat si mai tare:D

Succes mult si fii sigura ca o sa gasesti aici suportul si informatiile de care ai nevoie.
Toate fetele sunt suuuuper dragute si slabutee:D

agneta 21 feb 2012 22:14:21

Re: Jurnal Agneta
 
Multumesc Olime pentru incurajare! ce ma bucur ca am gasit deja pe cineva care tot WW tine>:D<de vreo trei zile tot pe forum stau...intruna...:Dnoroc ca am avut liber de la servici... dar ce sa fac sunt atatea subiecte interesante incat nu ma pot dezlipi:">
Tu mananci orice in limita punctelor sau incerci sa si respecti combinarea dintre alimente :-/.Masori absolut orice cu cantar? Tot caut retete cat mai apropiate de ce obisnuiam eu sa mananc pana acum...sa aiba cat mai putine nr WW dar sa fie gustoase...:>.
te pup,
agneta

agneta 24 feb 2012 13:14:56

Re: Jurnal Agneta
 
Buna ziua slabutelor! Eu sunt fericita ca in sfarsit am fost astazi la cumparaturi si mi-am luat cantar si cantar de bucatarie:P Ma bucur, ca ceea ce am aproximat "ochiometric' pana acum, cat de cat a fost cam pe acolo, desi uneori notam mai mult gramaj, ca nu cumva sa ma pacalesc singura:-s Toate bune pana aici...in momentul in care m-am urcat pe cantar...ups....:-o57,6 :(( ar cam fi cateva motive: m-am cantarit dupa ce am luat pranzul, ca nu m-am putut abtine, eram curioasa ( ma gandeam cine stie poate sa fi ajuns deja la 56 ..), sau cantarul prietenei mele unde m-am cantarit sambata sa fii aratat mai putin, sau simplul fapt ca weekendul trecut am cam sarit calul cu niste ciolan afumat.. Oricum momentul adevarului cred ca va fii maine dimineata, banuiesc ca atunci e momentul optim pentru cantarit nu?:-s:-/
asta e, eu incerc in continuare sa mananc cat mai sanatos si nu foarte mult, si trebuie sa am rabdare...pana la urma tot va avea efect efortul depus....sper...:-s
Am sa scriu in meniu exact ce mananc si va rog daca aveti timp si chef sa imi spuneti ce mananc ok si ce nu, multumesc anticipat>:D<
Va pup ,
Agneta

Anca22 24 feb 2012 13:32:40

Re: Jurnal Agneta
 
Citat:

Anterior postat de agneta (Post 949201)
Buna seara slabutelor! Deja de luni de zile ma documentez de pe Slabute.ro, si nu imi vine sa cred ca exista un site atat de complex, unde se pot gasi atat de multe informatii necesare pentru cineva care doreste sa slabeasca! Jos palaria si tot respectul pentru Slabuta! Va multumesc ca existati si dati-mi voie sa ma alaturi de voi:).

Ma numesc Agneta, am 26 de ani, 1.60 inaltime, si momentan 57 kg. Am inceput un fel de dieta amestecata,la inceputul lui ianuarie cand aveam 60 kg care pana acum a dat roade. Spun amestecata, deorece am incercat sa mananc mai sanatos, fara ulei, fara prajeli, cina nu foarte tarziu ( cum o faceam inainte) cat de cat disociat, cantitativ mai putin, la ore fixe si multe salate. Imi place foarte mult dieta WW deoarece regulile nu sunt aspre, si cred ca este unica dieta care as putea sa tin pe timp mai indelungat. In ultimele doua saptamani am incercat doar cu aproximatie sa ma incadrez in cele 18 puncte pe care le am, deoarece nu am cantar de bucatarie..(dar promit sa imi cumpar:D)Stiu ca nu e bine sa masor asa "ochiometric"dar deja stomacul meu a inceput sa se obisnuiasca cu cantitati mici, si am incercat (cu aproximatie desigur) sa nu depasesc punctajul. In toata perioada asta nici nu m-am cantarit , doar sambata trecuta la o prietena deoarece nu am cantar ( stiu....trebuie sa imi cumpar si cantar:-s) si spre marea mea bucurie am vazut ca am slabit 3 kg.
In ceea ce priveste sportul, am incercat sa ma plimb cat mai mult, de o saptamana am inceput niste exercitii pilates, in viitorul apropiat am sa im fac abonament la piscina si sper din tot sufletul sa ma tin de treaba. Am sa incerc cat mai regulat( daca imi permite timpul) "sa dau raportul"in ceea ce priveste alimentatia, si va rog sa ma trageti de urechi daca gresesc!

cu stima,
Agneta

Salut Agneta!Bun venit alaturi de noi.>:D<Sfaturile si incurajarile fetelor de aici te vor ajuta cu siguranta.Si eu sunt noua pe aici.Vad ca deja ai inceput sa slabesti.Felicitari!
Te astept sa ma vizitezi in jurnal:-*O zi buna

agneta 25 feb 2012 14:02:15

Re: Jurnal Agneta
 
Slabutelor, am slabit 400 grameb-), deci az dimineata m-am cantarit si cantarul mi-a aratat 56.6 :D se pare ca totusi nu m-am ingrasat cum am crezut ieri:P.
Acum promit sa pun cantarul deoparte, si doar saptamana viitoare sambata ma mai cantaresc. azi am mancat mititei doua bucati :(stiu ca nu e prea sanatos la dieta...dar nu vreau sa ma constrang prea tare, din cand in cand vreau sa imi permit cate ceva , ca daca nu atunci e prea grea dieta...:D Ce incerc sa fac sa nu depasesc nicicum mai mult de 1200 calorii:D Ah da, am trecut la dieta hipocalorica, e mai simplu de calculat, e super calculatorul nutritional de pe site, deci tot timpul pot sa controlez ce am mancat, ce am de gand sa mananc, si asa pot sa imi planific meniul pe o zii fara sa fac prea multe prostii:D
va pup, sa aveti o zi cat mai frumoasa!

Olime 26 feb 2012 00:19:31

Re: Jurnal Agneta
 
Buna Agneta,

Eu ma descurc f bine cu WW si vad cu stupoare ca e in sfarsit o dieta care mi se potriveste. Imi masor mancarea ochiometric:)) dupa indicatiile citite intr-o carte si deja stiu cam ce, cat si cum.
Vad ca ai trecut la hipocalorica, f bine, daca simti tu ca iti este mai comoda.
Spor la regim!!!;)

Anca22 26 feb 2012 10:00:39

Re: Jurnal Agneta
 
Buna dimineata Agneta!Ce mai faci?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:03:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO