forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexutza21 - E timpul pentru o schimbare... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexutza21-e-timpul-schimbare-3896.html)

alexutza21 20 mai 2010 18:39:54

Jurnal Alexutza21 - E timpul pentru o schimbare...
 
Buna fetelor!
Numele meu este Alexandra, am 22 de ani, 1.55 si 60 de kg.. Dieta pe care o tin este una personalizata, pentru ca altceva nu-mi permit, programul meu de lucru fiind putin cam incarcat in ultima vreme..Cat despre mancare.. am exclus prajelile, preparatele fast-food, dulciurile( mai exista cate o mica scapare cateodata) din meniul zilnic, iar sport sa zicem ca fac miscare destul de multa, datorita locului de munca, pt ca stau f mult in picioare si ma misc continuu..
De ex azi am papat asa:..
-de dim la ora 6 (atuncii este trezirea) o cana de cafea, si un baton de cereale.
- la pranz(pauza de masa) ora 11:30- o jumt de piept de pui fript cu rosii si castavetii
- pe la 5 jumt am papat o salata de rosii cu castraveti si putina branzica ...si cam atata.. Cam asta ar fi meniul meu zilnic.. care mai include si fructe cateodata.. mere,banane,capsuni..depinde de pofta..:D.
Cam atat sa nu va plictisesc... astept sugestii, ideii si critici atunci cand fac ceva gresit..
Va multumesc si va doresc bafta multa!

Un Pai Roz 20 mai 2010 18:55:06

Re: E timpul pentru o schimbare...
 
Buna Alexutza si bine ai venit!
meniul tau suna bine dar nu sunt sigura ca ai cele 1000 de calorii necesare pentru a nu te infometa. nu trebuie sa papi sub 1000 de calorii, ci mai mult si luate din alimente sanatoase, astfel o sa ai de unde sa mai scazi cand nu o sa mai slabesti. calculeaza-ti caloriile in calculatorul de calorii de pe site, acolo iti arata valorile normale, vezi daca te ai incadrat in ele...atat la calorii cat si la proteine, grasimi si carbo...
batonul de cereale in general nu e recomandat, cred ca e plin de zahar si E-uri mai bine un iaurt cu seminte de in sau poate un fibrobar ti ar tine mai bine de foame....
sport faci, infara de munca? :-*
multa bafta la dieta! >:D< >:D< >:D<

alexutza21 20 mai 2010 19:03:29

Re: E timpul pentru o schimbare...
 
Multumesc..
Am sa fac un efort sa mananc cerealele cu lapte, sau iaurt ca altfel nu`mi plac,.am sa incerc sa mananc mai multe fructe si legume... In legatura cu sportul.. alerg cate 30 de min pe zi,..sau la 2 zile.. si fac exercitii acasa( abdomene etc..)...
Multumesc pt sfaturi, si bafta in continuare !

Un Pai Roz 20 mai 2010 19:06:27

Re: E timpul pentru o schimbare...
 
Citat:

Anterior postat de alexutza21 (Post 194649)
Multumesc..
Am sa fac un efort sa mananc cerealele cu lapte, sau iaurt ca altfel nu`mi plac,.am sa incerc sa mananc mai multe fructe si legume... In legatura cu sportul.. alerg cate 30 de min pe zi,..sau la 2 zile.. si fac exercitii acasa( abdomene etc..)...
Multumesc pt sfaturi, si bafta in continuare !

felicitari pentru sport si pentru ambitie! :-*
ideal ar fi sa iti scrii meniul in fiecare zi aici, sa te certam sau sa te laudam :-* >:D<

LicuriciColorat 20 mai 2010 20:13:41

Re: Jurnal Alexutza21 - E timpul pentru o schimbare...
 
buna si bine ai venit
cum a spus si cealalta slabuta,nu trebuie sa scazi sub 1000 cal
cu 3 mese si 2 gustari pe zi si mancare sanatoasa se slabeste
mai ales ca faci sport,e super oki
rezultatele se vor vedea in timp,cu rabdare si perseverenta
mult succes >:D<

ianna 21 mai 2010 14:33:26

Re: Jurnal Alexutza21 - E timpul pentru o schimbare...
 
Bine ai venit printre noi Alexa

1. dieta personalizata- foarte bine- incearca sa pui in functiune numaratul caloriilor

2. papi prea putin iar batonul ala nu e sanatos

3. mai lucreaza la meniu sau zi-ne cam ce ti-ar place sa papi si iti facem noi meniul cu tine impreuna, normal;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:24:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO