Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 09:49:55
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Meniu pentru ieri:
Nu sunt foarte multumita de meniu pentru ca nu am reusit sa respect orele la care de regula iau mesele. Pranzul l-am luat foarte tarziu pentru ca am iesit la plimbare cu baiatul si ne-am intors acasa abia pe la 16...pana l-am culcat, pana mi-am pregatit de mancare.....in concluzie am papat pe la 17.
Seara am preferat sa-mi fac o salatica de fructe pentru ca nu imi era foame si simtem nevoia de ceva usor dar si dulce.
Per total, totusi sunt multumita ca mi-am respectat norma de calorii ingerate si am mancat toate cele trei mese din zi!
Nu este problemă, Alice!
Tuturor ni se întâmpă să mai amânăm din diferite motive ora mesei. Ideea cu orarul este ca trebuie să ne educăm stomacul să ceară de mâncare la anumite intervale, să nu mai existe „dezorientare”, iar la menținere să fim obișnuite cu cele trei mese și atât. Acum că se întâmplă să decalăm o dată, de două ori pe săptămână, cu siguranță pancreasul nu va sesiza asta.
Te pup și spor la treabă în continuare!
Ideea cu a-i face un țarc alui mic e neapărat bună de pun în practică. El se joacă liniștit fără să existe riscul de a se răni, iar tu faci treburile în același timp.


PS: Se vede frumos la tv? sunt sigură că da, să-l stăpâniți sănătoși!
__________________
  #22 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 09:53:24
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Dupa cum am promis, am revenit cu cateva idei cu referire la puterea mintii in slabire!
Comportamentul alimentar se afla sub controlul creierului.
Manacatul pe fond emotional este unua dintre cele mai mari probleme ce iti saboteaza incercarea de a ajunge la silueta mult visata. Daca mananci din cauza foamei emotionale, corpul tau nu va fi niciodata satisfacut de mancare. De aceea multi oameni cred ca nu se simt niciodata satui - ei nu primesc semnalul pentru a se opri din mancat pentru ca de fapt nu le-a fost foame cu adevarat. Confundand foamea fiziologica cu foamea emotionala nu vom reusi niciodata sa slabim.
Autorul cartii da si unele solutii pentru a ne ajuta sa slabim evitand sa cadem in capcana .
EXPERIMENT:
Lipiti pe frigider un semn mare de intrebare! Acest semn iti va aminti sa te opresti in fata frigiderului si sa-ti pui intrebarea: CHIAR IMI ESTE FOAME SAU VREAU DOAR SA-MI SCHIMB DISPOZITIA! Daca se dovedeste ca ceea ce vrei de fapt este sa schimbi felul in care te simti, oprestete pentru ca te vei simtii bine pe moment bine dupa care regretele te vor coplesii afundandu-te mai mult in depresie. Cel puti in cazul meu asa e! Vreau sa manac o prajutura de ciocolata....ma opresc ma uit la ea o savurez din priviri...dupa care imi spun ca nu o voi manca pentru ca nu e bine (incerc sa-mi pun in aplicare voina).... cedez....dupa care parca sunt orbita si functionez ca intrata in transa si ma cufund in ea....o manac pe nerasuflate de parca ar fi cineva langa mine care din moment in moment mi-o va lua....am terminat prajitura dar tot mai vreau...manac tot ce-mi cade in mana fara sa ma opresc....dupa care sunt cuprinsa de remuscari si mustrari de constiinta care ma fac sa ma simt mizerabil...ma simt incapabila sa ma abtin, neputiinciosa si vinovata! Rezultatul: am mancat pentru ca vroiam sa-mi schimb dispozita, sa ma simt bine dar dupa ce am terminat efectul a fost exact invers, m-am simtit mai prost si plina de remuscari. Nu am facut decat sa-mi inrautatesc starea de spirit si nicidecum sa o imbunatatesc! Am incercat sa imi pun voina la incercare, stiti vorba aia: Daca vrei poti! Dar nu am putut! De ce? Pentru ca puterea mintii este mult mai tare decat vointa!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alice2you; 20 mar 2011 at 10:02:38.
  #23 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 10:30:31
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Vreau sa vorbesc un pic despre ultima afIrmatie din mesajul precedent. Este una din convingerile mele! Am testat asta in ultimul timp si am vazut ca este adevarat si chiar functioneaza(cel putin in cazul meu)!
IMAGINATIA TA ESTE MULT MAI PUTERNICA DECAT VOINTA!
Ai incercat sa faci tot posibilul sa mananci cumpatat si corect dar oricat te-ai straduit nu a tinut si ai cedat. Ai inceput dieta plina de VOINTA, te-ai abtinut o zi, doua , trei, o saptamana, doua dupa care ai cedat si ai mancat intr-o zi cat si ce nu ai mancat acele doua saptamani de dieta anuland toate sacrificiile!
Trebuie sa-ti reprogramezi mintea sa functioneze in avantajul tau, fiind un aliat puternic in lupta ta cu Kilogramele in plus!
EXPERIMENT:
Poti face o experienta rapida imaginandu-ti ca ai in fata o prajitura cu ciocolata(sau mancarea ta preferata). Apoi, spune-ti cu toata voina ca n-ai s-o mananci. Imagineaza-ti gustul glazurii de ciocalata topindu-ti-se pe limba. Simti cum vointa se inmoaie?
Apoi imagineaza-ti din nou ca ai in fata prajitura cu ciocolata (sau mancarea ta preferata). Imagineaza-ti acum prajitura e acoperita de viermi - niste viermi scarbosi si fojgaitori. Simte mirosul respingator care vine de la viermi ( sau de la prajitura?). Mai e prajitura la fel de apetisanta?
Aceste lucruri demonstreaza puterea imaginatiei in actiune. De fapt imaginatia este cea datorita careia iei cele mai bune decizii in legatura cu ce sa mananci.I ntr-un restaurant, cand citesti meniul, gusti mental toate mancarurile inainte sa te hotarasti ce sa comanzi. Din acest motiv se chinuie atat de mult restaurantele sa-ti descrie mancarea in termeni apetisanti. De exemplu, ce-ai prefera sa mananci in seara aste : File de calcan sotat si srvit intr-un sos delicat de lamaie sau Peste mort?
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 11:06:03
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

NU SUNTEM DOAR CEEA CE MANCAM, CI SI CEEA CE GANDIM!
Perceptia de sine este felul in care te vezi in imaginatia ta. Este schita care determina tot ce-i legat de tine, de la cat de motivat, inteligent si increzator vrei sa fii pana la cate kilograme vrei sa cari in spatele tau sau sa pierzi!
Perceptia de sine are o importanta atat de mare asupra comortamentului nostru pentru ca ne incurajeaza.
Auto-sabotarea este inamicul nr. 1 in a-ti atinge scopul: Corpul mult visat!
Autorul da un exemplu foarte interesant care pe mine personal m-a convins si motivat:
``Ma surprinde mereu abuzul la care se supun cei mai multi oameni atunci cand incep o noua zi. Se privesc in oglinda zicandu-si: Am o fata durdulie, brate groase, coapse mari si un posterior imens. Apoi isi continua ziua intrebandu-se de ce nu se simt bine in pielea lor.
In cadrul seminariilor mele in care dezbat subiectul pierderii in greutate, recurg la un exercitiu care ajuta pe oameni sa renunte la acest abuz si sa fie mai multumiti de ei insisi. Ii cer unui voluntar sa se priveasca in oglinda si sa spuna cu voce tare ce iil nemultumeste la felul in care arata. Odata, fceam acest exercitu cu o femeie atragatoare ca re s-a privit in oglinda si a spus dintr-o data: Esti o vaca ingrozitor de grasa!
Desigus, toata lumea a izbucnit in ras, deoarece se identificau foarte usor cu spusele ei. Cand am intrebat-o ce ar face daca un strain ar veni la ea pe strada si i-ar spune acelasi lucru, mi-a raspuns ca probabil, l-ar pocni. Nu ar fi acceptat o astfel de insulta din parte acuiva, insa ea se supunea cu buna stiinta acestui calvar de fiecare data cand se privea in oglinda.
TRATEAZA-TE PE TINE INSUTI ASA CUM LE-AI PERMITE CELORLALTI SA TE TRATEZE!
Daca o persoana ne-ar insulta intr-un mod atat de direct si de crud precum o facem noi insine ( Nu sunt buna de nimic! Ce jalnica sunt!) sau daca ne-ar pedepsi atat de dur precum ne pedepsim noi insine (Nu-mi vine sa cred ca am mancat si desertul - Gata! Mine nu mai mananc ninic si ma duc la sala sa fac exercitii pana lesin!), am protesta furiosi impotriva acestui tratament nedrept, crud si inuman. Atunci de ce aplicam acest tip de tratament, care in loc sa ne ajute si motiveze , ne debusoleaza si streseaza! Stresul duce la mancatul pe fond emotional! Deci acest tip de comportament nu ne motiveaza ci ne streseaza si ne impinge sa ne gasim intr-un final consolarea din nou in mancare!
PE MASURA CE VEI INCEPE SA TE PRIVESTI CA PE O FIINTA CAPABILA, VALOROASA SI DEMNA DE A FI IUBITA VEI REUSI SA TE MOTIVEZI!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alice2you; 20 mar 2011 at 11:09:17.
  #25 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 13:08:27
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Alice,

Trec in fuga sa-ti multumesc pentru ca ti-ai luat din timpul tau sa impartasesti cu noi scrierile autorului.
Sunt lucrurile cu adevarat de baza! Sunt convinsa ca toate aceste lucruri nu lasa nici o slabuta indiferenta (sau in tot cazul nu ar trebui...)!

Te pup!
  #26 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 13:07:15
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de pasiune Vezi mesajul
Alice,

Trec in fuga sa-ti multumesc pentru ca ti-ai luat din timpul tau sa impartasesti cu noi scrierile autorului.
Sunt lucrurile cu adevarat de baza! Sunt convinsa ca toate aceste lucruri nu lasa nici o slabuta indiferenta (sau in tot cazul nu ar trebui...)!

Te pup!
Multumesc pentru vizita!
Sa mai treci pe la mine!
Pupici!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 23 mar 2011, 08:29:55
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Draga jurnalule,
Am trecut sa-ti impartasesc trairile si ambitiile ce m-a incearca zilele astea.
Sunt foarte mandra de decizia pe care am luat-o cu cateva zile in urma si anume aceea de a face sport cat mai mult si mai des posibil. Simt nevoia de a ma tonifia si a ma simti multumita de felul in care arat.
Pentru ca de cand am adus pe lume un bebe am luptat sa dau jos acele foarte multe kilograme in pus pe care le-am acumulat, dar am facut acest lucru doar prin dieta neavand timp pentru sport. Chiar nu am avut timp pentru sport dar au fost momente in care puteam face un efort sa gasesc cateva minute pentru cateva abdomene sau alte exercitii dar pur si simplu nu ma apucam pentru ca imi era greu si cred ca si lene!
Sunt foarte mandra ca am reusit sa slabesc atat de mult intr-un timp relativ scurt dar sarcina si slabitul rapid si-au lasat amprenta pe corpul meu....vegeturi si corp netonifiat!
Am intrat pe youtube zilele trecute in cautarea unei motivatii pentru a-mi continua dieta. Fac asta in ultimul timp pentru ca ma ajuta cu adevarat sa continui in lupta cu kilogramele. Am vazut multe transformari frumoase si istorioare in lupta cu kilograme a diferitelor persoane, dar cele care m-au impresionat cu adevarat au fost cei care au facut sport intens si si-au transformat corpul in ceva cu adevarat de vis. Mi-au dat un impuls pozitiv in a-mi face timp sa fac sport pentru a fi cu adevarat impacata cu corpul meu!
Sunt foarte determinata sa fac un experiment..... Mai e o luna de zile pana de Pasti si mi-am propus sa fac din sport o prioritate luna aceasta! Mi-am facut poze acum si vreau sa-mi fac poze dupa ce se incheie luna! Vreau sa vad diferenta!
Merg la Zumba la o sala de fitness de doua ori pe saptamana si acasa in fiecare dimineata fac tot felul de exercitii pentru abdomen, picioare, fund dupa niste filmulete descarcate de pe net. Cand nu reusesc dimineata fac dupa amiaza cand se culca baiatul....sau ideal ar fi sa reusesc sa fac si dimineata si dupa amiaza cate putin!
Sper sa reusesc sa ma tin de treaba.....nu....voi reusi sa ma tin de treaba si sa vin mandra cu dovada sa ti-o prezint! Tine-mi pumnii, jurnalule!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 13:14:56
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Draga jurnalule,
Am trecut sa-ti spun ca am o saptamana de cand imi pun in aplicare ambita de a ma tine de sport. Am avut si o cadere ieri (am reusit sa fac doar jumatate de ora din programul zilnic propus), dar m-am ridicat si am mers mai departe.
In cautarile mele pe net de filmulete motivationale am dat peste o secventa ce m-a facut sa-mi dau seama ca nimic nu este imposibil si ca vei reusi in viata doar daca perseverezi. Daca cazi...ridicate! Mergi mai departe...
YouTube - Best Motivational video ever
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 13:50:49
pasiune's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Buna Alice,

Mi-a fost foarte greu sa trec peste primul minut de vizionare dar am "rezistat" si la sfarsit aveam si eu lacrimi in ochi....
Mersi pentru ca l-ai imparstasit cu noi!

Ma bucur mult ca te-ai tinut de programul cu sportul! Vezi rezultate sau ....e prea devreme sa te pronunti?

Eu de la 1 aprilie incep un fel de "bootcamp" cu Tracy mea indragita. As fi vrut sa incep mai devreme cu alte exercitii ale ei dar am vrut sa-mi pun la punct alte lucruri inainte care ar fi putut fi un obstacol pentru a ma tine de programul ei. Asa o sa fiu pregatita trup si suflet. Deocamadata o pirivesc la dvd cum face exercitiile incercand sa-mi imaginez ca sunt eu in locul ei care face asa bine exercitiile.

O duminica foarte pozitiva!
Te pup
  #30 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 11:03:10
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Buna Pasiune si ma bucur ca ai mai trecut in vizita!
Rezultatele incep sa se vada ( cel putin asta vad si mai ales simt eu).
Pun si cateva poze sa ma impulsioneze in a ma tine de sport....pentru ca merita cu adevarat tot efortul depus!
Imagini ataşate
File Type: jpg P210311_17.070002.JPG (752,0 KB, 4 vizualizări)
File Type: jpg P310311_11.360002.JPG (753,6 KB, 3 vizualizări)
File Type: jpg inainte si dupa o saptamana jumatate de sport intens.jpg (16,1 KB, 29 vizualizări)
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alaptare, copil, insarcinata, jurnal, kilograme, mame, mamici, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In cautarea fericirii - Jurnal Maryo maryo Jurnale barbati 69 01 dec 2011 10:29:47
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba bathsheba20 Arhiva jurnale slabit 780 17 nov 2011 15:32:19
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37
Carbohidratii in general ne fac rau ...siluetei??? ali_lumi Am nevoie de ajutor! 16 03 mar 2010 17:36:13

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole