Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Anne10

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 22 apr 2013, 12:33:46
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Smile Jurnalul Anne10

Buna tuturor! Ma numesc Ana-Maria, prieteni imi spun Ana. Am o fetita de 2 ani si 4 luni care imi ocupa aproape tot timpul . Sunt la inceput de drum spre o viata cat mai sanatoasa si chiar sa slabesc.Cand m-am inscris pe 1.04. aveam 67 de kg, acum 22.04 am reusit sa slabesc 2 kg. In perioada cat nu am avut drepturi depline (acum sunt bucuroasa ca pot sa tin un jurnal, sa raspund la unele mesaje pe forum; pana azi nu am putut), dar in tot timpul asta am citit cat mai multe informati si mesaje de la slabutele cu experienta. Am invatat ca nu trebuie sa ma grabesc cand doresc ceva cu adevarat( sa slabesc usor dar sigur si mai ales sanatos),daca eu ma hranesc si traiesc sanatos voi reusi sa imi educ si fetita sa adopte un stil de viata cat mai bun,cand va creste mare.
Cele 2 kg am reusit sa le dau jos doar schimbandu-mi cateva obiceiuri:
1.Am stabilit un program de mese in fiecare zi cam la aceasi ora (cu o marja de 30 de minute)
2. Am 3 mese principale si 2 cate o data 3 gustari zilnice
3. Am mancat de toate (in canditati rezonabile, nici prea putin dar nici prea mult).Inca nu am scos toate alimentele rele din meniu (mai am mancat si cate o bucatica de ciocolata cu crema, biscuite din comert, etc.) dar am incercat sa nu fie de mai mult de 3 ori pe saptamana.
4. Inainte singura miscare care o faceam era sa ma plimb cu fetita, sa ma joc cu ea si sa fac curat prin casa(la curat ma mai ajuta si sotul). Dar acum de cand am vazut cate calori se pierd la activitatile casnice prefer sa fac cat mai mult singura (el sa se ocupe atunci de fetita). De vro saptapana am inceput sa fac si miscare usoara (pentru incepatori) un pic de cardio, abdomene, etc. vro 15 minute pe zi.
Pentru viitorul apropiat as dori sa mai tai din alimentele rele, sa cresc numarul de minute si intensitatea efectuate pentru spor.
Multumesc tuturor "slabutelor" ca am avut de unde sa ma informez corect; si sunt sigura ca atunci cand voi intampina vro dificultate in continuarea "slabitului", la ele o sa pot apela pentru un sfat sau chiar o "urecheala" atunci cand voi avea tendinta sa calc stramb. Pupici tuturor!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
corinnef (24 iul 2014), Danutzza (20 mai 2013), MagiqueMe (07 mai 2013), rozica1965 (24 apr 2013), stefy2009 (24 apr 2013), supermire83 (05 mai 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 01:12:58
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Azi am avut o zi foarte aiurea, ma durut si capul (sper sa nu racesc), nu prea am avut chef nici de mancat (950 calorii a fost totalul pe ziua de azi) foarte putin mai ales ca am metabolism bazal de 1350 calorii; dar macar am incercat sa mananc cat mai sanatos. Si in afara ca am avut atat de putine calorii ingerate, am mai avut si vro 500 de calorii consumate [activitati casnice usoare, jucat cu fetita (ea e invatata ca mami sa fie apta de joaca mereu)]. Cand imi calculam calorile la sfarsit aveam estimat ca la cat am consumat si ingerat azi voi slabi 5 kg intr-o luna (poate altor fete le-ar placea sa slabeasca mai repede) nu e cazul celor din aceasta comunitate (care dupa cate am citi vor sa slabeasc usor si sigur fara infometare). Nu e nici cazul meu, vreau eu sa mai slabesc, dar nu cu pretul sanatati (sunt multumita si daca dau doar 1,5-2kg dar nu mai mult de 3,5-4 kg pe luna). Maine sper sa am o zi mai buna!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
allys (05 mai 2013), Axenya (15 nov 2013), corinnef (24 iul 2014), rozica1965 (24 apr 2013)
  #3 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 13:18:25
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Buna ziua "slabutelor"! Intai sa incep sa scriu in jurnal am si eu o intrebare la voi: am vazut ca la calorii ingerate, la rosii simple sunt 2 variante (inafara de ce le cerise), una este de 18 calorii, iar alta de 25 de calorii (stiu nu e mare diferenta), sau e in functie cat e de copata rosia (ca nu specifica) as dori si eu o lamurire ceva? Multumesc anticipat! Am uitat sa spun ca am 27 de ani, inaltimea de 159 cm, la momentul actual am 65 de kg si mi-as dori sa ajung la vro 55 de kg. Citeam pe aici la sfaturi si prin alte jurnale ca pentru a slabi sanatos trebuie sa renuntam la prajeli (foarte bine si asa nu prea imi plac prajelile); dar cu dulcele cam am de furca (sunt cam pofticioasa ). Prin ianuarie 2012 am zis ca gata trebuie sa renunt la dulce (am rezistat eroic vro 4 luni),dar in tot timpul asta nu am cumparat si nici facut in casa vrun dulce.Aveam cand incepusem 63 de kg, in lunile alea far pic de dulce (mancat in rest orice) ajunsesem la 57 de kg ,eram asa de fericita ca mai aveam putin sa ajung la kg dorite (in timul asta si alaptam, fetita avea atunci 1 an si 4 luni; am alaptato pana pe la 1 an si 8 luni). Toate bune si frumoase dar au venit in vacanta parinti mei (lucreaza in Franta), cu o groaza de dulciuri. Dupa ce ca deabia rezistam sa nu le mananc, mai ma indemnau si ei "lasa ca nu te ingrasi de la cateva dulciuri". Si azi un pic, maine un pic si tot asa pana am inceput iar sa fiu parca dependenta de dulce (nu ma simteam bine daca nu mancam ceva dulce zilnic).
Acum ma duc sa pap pranzul: macrou pe gratar cu multe legume verzi (salata verde, rosii, castravetii, ardei rosu gras) puse toate intr-un bol sub forma de salata.
Si o sa mai revin sa termin povestea! Sper sa nu plictisesc pe nimeni!?
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Anne10:
rozica1965 (24 apr 2013)
  #4 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 16:13:47
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Am revenit la scris. Intre timp am papat si parnzul, m-am jucat si cu "bubulina mea", mai incolo iesim pe afara, la o plimbarica. Sa povestesc mai departe; cum ziceam incepusem iar sa mananc dulciuri si nici ma mai cantarisem (nici cantar acasa nu aveam) dar parca imi era si frica sa ma cantaresc (simteam ca am inceput sa ma ingras iar). Prin iulie 2012 am fost in vacanta cu (sotul si fetita) in Franta la parinti mei. De unde locuies ei si pana la un magazin mai bun (sunt doar cateva buticuri langa ei si nu au de toate) fac cu masina mai bine de 30 min.Asa ca se aprovizionau o data pe saptamana (si in provizi intra si dulciurile).Iar eu cum mai stateam cu fetita pe acasa(ei erau la munca) si nu prea stiam bine orasul si nici limba nu prea ma duceam departe; am cam intram in dulciuri. Prin august 2012 (eram tot in Franta) nu m-am simtit prea bine asa ca m-am dus la o doctora romanca sa ma consult; acolo avea cantar si cand m-am suit pe el (arata 72 de kg ) nu-mi venea sa cred; simteam ca m-am ingrasat dar nici chiar asa de mult in vro 4-5 luni 15 kg. Noroc sau paote ghinion (asa poate ma mai avertiza si pe mine) ca am un sot care nu m-a criticat.
O sa revin sa termin te povestit (nu mai am mult ). Dar acum ma duc sa-mi pun niste curmale uscate la hidratat (sa le manac la gustare).
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
Axenya (15 nov 2013), rozica1965 (24 apr 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 16:50:51
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Ramasesem ca in august 2012 (in Franta) aveam 72 de kg. Cand am ajuns acasa le-am spus alor mei ca gata trebuie sa slabesc si sa incercam sa nu mai luam dulciuri (maxim o prajitura pe saptamana). Planul meu era bun doar ca ai mei parinti care nu prea aveau probleme cu greutatea nu au fost de acord "nu mai putem sa avem cate un dulce in casa ca ti tu regim; pai poti sa te abti tu doar ca esti mare nu mai esti copil"; fetelor care sunteti mai pofticioase de fel stiti ca nu conteaza varsta cand ai "ispita" langa tine iti vine sa o manaci pe toata o data. In octombrie 2012 am plecat inapoi in Romania. Imi propusesem ca gata de acum o sa reusesc.Am incercat sa manac mai putin, sa fac mai multa miscare, dar parca ma enervam ca nu apareau rezultatele mai repede, erau zile cand nu aveam chef sa manac nimic, iar altele imi venea sa bag frigiderul cu totul in mine . Si asa mai scadeam cate 2-3 kg iar mai puneam pe mine. Pana in prezent cand noroc ca v-am cunoscut pe voi (1 aprilie 2013) (imi pare rau ca nu mai devreme ). Dar ma bucur si acum ca v-am gasit (mai bine mai tarziu decat niciodata ). Si de acum in colo sper sa fie toate bune, si sa reusesc sa slabesc usor dar sigur (sanatos). Poate o sa-mi fac si cateva prietene pe aici cu care sa ma sfatuiesc la bine si rau; poate reusesc sa ajut si eu pe cineva cu vro vorba buna ceva!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
Axenya (15 nov 2013), Danutzza (20 mai 2013), rozica1965 (24 apr 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 17:23:09
emoduck's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 feb 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata - lacto-vegetariana
Date: 167cm, 126kg
Mesaje: 408
Aprecieri acordate: 71
Am fost apreciat(a) de 48 ori in 44 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Bine te-am gasit Ana!
La intrebarea legata de caloriile rosiilor nu pot sa-ti raspund dar pot sa banuiesc ca este vorba de cat de coapte sunt..
Imi imaginez ca in Franta era tare greu sa stai departe de bunatati, probabil si eu as fi facut la fel.. ca doar ma stiu pofticioasa din fire
Eu sunt de parere ca ce-a fost a fost si nu putem schimba nimic, dar viitorul il facem noi.. cu vointa si autocontrol
Si jucatul cu prichindica consuma calorii si la ce frumos e afara cred ca i-ar placea s-o "alergi" putin pe la soare
emoduck, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2340 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1307 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 20:06:47
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Citat:
Anterior postat de emoduck Vezi mesajul
Bine te-am gasit Ana!
La intrebarea legata de caloriile rosiilor nu pot sa-ti raspund dar pot sa banuiesc ca este vorba de cat de coapte sunt..
Imi imaginez ca in Franta era tare greu sa stai departe de bunatati, probabil si eu as fi facut la fel.. ca doar ma stiu pofticioasa din fire
Eu sunt de parere ca ce-a fost a fost si nu putem schimba nimic, dar viitorul il facem noi.. cu vointa si autocontrol
Si jucatul cu prichindica consuma calorii si la ce frumos e afara cred ca i-ar placea s-o "alergi" putin pe la soare
Multumesc mult pentru mesaj. Ai dreptate chiar imi consuma destule calori Alexandra (asa o cheama pe fetita), mai ales cand ma duc cu ea la locurile de joaca (a inceput sa vrea sa se catare pe toate alea) si cum nu poate sa se catare peste tot singura trebuie mereu sa fiu langa ea.Azi am o facut o plimbarica de vro 30 de minute asa lejera, si ne-am jucat in parc vro ora (ea, eu mai mult am supravegheato).
Sper sa ne mai scriem! Si o sa vin si eu in vizita prin jurnalul tau!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 21:24:00
emoduck's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 feb 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata - lacto-vegetariana
Date: 167cm, 126kg
Mesaje: 408
Aprecieri acordate: 71
Am fost apreciat(a) de 48 ori in 44 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Multumesc mult pentru mesaj. Ai dreptate chiar imi consuma destule calori Alexandra (asa o cheama pe fetita), mai ales cand ma duc cu ea la locurile de joaca (a inceput sa vrea sa se catare pe toate alea) si cum nu poate sa se catare peste tot singura trebuie mereu sa fiu langa ea.Azi am o facut o plimbarica de vro 30 de minute asa lejera, si ne-am jucat in parc vro ora (ea, eu mai mult am supravegheato).
Sper sa ne mai scriem! Si o sa vin si eu in vizita prin jurnalul tau!
Ne mai auzim maine acum fug la somn ca nu stiu ce ma asteapta la munca
Sa aveti o zi insorita maine si cu mult chef de joaca
emoduck, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2340 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1307 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 08:30:38
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 28
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Buna Ana Felicitari pentru kilogramele slabite , si la cat mai multe inainte Sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea Este foarte important , ca mama de fetita , sa-i dai un exemplu in ceea ce priveste alimentatia , sa o inveti de mica cum sa aiba grija de corpul ei Esti un exemplu pentru ea . Eu nu prea am parte de sustinere din partea parintillor , asa cum ai povestit si tu ei imi zic : ca daca eu sunt la dieta sa ma abtin eu , ei pot sa manance ce vor . Si este destul de greu sa te abtii cand ai si o sora de 6 ani care mananca mai mereu cate ceva dulce . La unele dulciuri deja am devenit imuna , cu altele mai am de luptat
O zi frumoasa O sa mai trec pe la tine
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1224 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 09:36:44
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Citat:
Anterior postat de stefy2009 Vezi mesajul
Buna Ana Felicitari pentru kilogramele slabite , si la cat mai multe inainte Sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea Este foarte important , ca mama de fetita , sa-i dai un exemplu in ceea ce priveste alimentatia , sa o inveti de mica cum sa aiba grija de corpul ei Esti un exemplu pentru ea . Eu nu prea am parte de sustinere din partea parintillor , asa cum ai povestit si tu ei imi zic : ca daca eu sunt la dieta sa ma abtin eu , ei pot sa manance ce vor . Si este destul de greu sa te abtii cand ai si o sora de 6 ani care mananca mai mereu cate ceva dulce . La unele dulciuri deja am devenit imuna , cu altele mai am de luptat
O zi frumoasa O sa mai trec pe la tine
Multumesc mult de vizita si pentru felicitari!Te mai astept cu mare drag pe aici! Si tu sa ai succes in tot ce iti propui . Acum sunt bine,fiindca stau decat cu sotul si fetita si pot gati ce imi doresc, cate o data gateste si sotul ( chiar foarte bine) la prajituri nu se pricepe ma lasa pe mine (cand avem pofta de ceva dulce fac mai bine in casa cu cat mai putine calorii si cat mai sanatoase). Si eu incerc sa ma abtin cat mai mult de la dulciuri; iar cand ies pe afara cu Alexandra imi pun dupa mine cateva gustari sanatoase (alune crude/biscuiti facuti de mine in casa/fructe) in caz ca pote stau mai mult si mi se face foame sau poate imi iese vro patiserie in cale sa rezist tentatie de a cumpara tot felul de prostiuare.
Iti doresc o zi cat mai activa si sanatoasa!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Anne10:
rozica1965 (24 apr 2013)
 

Informatii despre slabit
anne10, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole