forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinusdeplus-ajutati-ma-va-rog-slabesc-4428.html)

alinusdeplus 09 iul 2010 13:30:09

Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Buna fetelor,ma numesc stefan alina,si am 25 de ani.Dorinta mea este sa ajung la greutatea ideala mult visata,greutate care nicioadata n-am avut-o din pacate.Am inceput sa slabesc acum 2 ani ajunsesem la o grautate de 83 de kg ma ajutat foarte mult sportu si mancarica mai putina era o dieta creata de catre mine,mancam foarte multe salate.Cu ajutoru sportului am inceput sa ajung la 72 de kg,numai ma soprt fetelor vreau sa slabesc continuui sportu dar degeaba organismu meu numai ra randament,numai poate slabii.Sper cu ajutorul vostru fetelor sa ajung la o greutate cat de cat acceptabila,vreau sa ma bucur in oglinda cand ma vad,vreau sa imi iubesc trupu nu sa-l detesc,va pupacesc:-*

Adella 09 iul 2010 13:35:27

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de alinusdeplus (Post 247432)
Buna fetelor,ma numesc stefan alina,si am 25 de ani.Dorinta mea este sa ajung la greutatea ideala mult visata,greutate care nicioadata n-am avut-o din pacate.Am inceput sa slabesc acum 2 ani ajunsesem la o grautate de 83 de kg ma ajutat foarte mult sportu si mancarica mai putina era o dieta creata de catre mine,mancam foarte multe salate.Cu ajutoru sportului am inceput sa ajung la 72 de kg,numai ma soprt fetelor vreau sa slabesc continuui sportu dar degeaba organismu meu numai ra randament,numai poate slabii.Sper cu ajutorul vostru fetelor sa ajung la o greutate cat de cat acceptabila,vreau sa ma bucur in oglinda cand ma vad,vreau sa imi iubesc trupu nu sa-l detesc,va pupacesc:-*

Bine ai venit alaturi de noi:)
Eu te sfatuiesc sa citesti cate ceva despre dieta Montignac ,South Beach sau hipocalorica ..toate se bazeaza pe principii sanatoase ...primele 2 te ajuta sa-i dai un impuls organismului :)
Te asteptam aici sa ne dai informatii privind meniul tau zilnic,sportul ..si ce faci tu ca sa te simti minunat:)
Mult succes>:D<

ianna 10 iul 2010 04:21:34

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Bine ai venit printre noi

dar lasa atitudinea asta disperata;;)ca nu ai 100kg in plus...poti scapa de kilograme frumos si cu rabdare si intelegere fata de organismul tau:)

fie te informezi de cele 3 diete enumerate mai sus de Adela, fie ne zici ce ti-ar place si iti alegem noi o dieta...desi primul caz e mai indicat ca tu stii clar ce iti place si ce nu.

apoi introduci usor usor sportul

si ai sa vezi cum incep sa dispara kilogramele in plus;)

capul sus si succes>:D<

alinusdeplus 10 iul 2010 08:38:56

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
:-*:-*MULTUMESC FRUMOS PENTRU incurajari fetelor,tokmai pentru asta am intrat pe forumul slabutelor,nu vreau sa renunt nici in ruptu capului in pierderea kilogramelor,problema stii care e eu fac sport de 5 ori pe saptamana tae bo,pilates,aerobic + fitness dar nu slabest deloc dar nici nu ma ingras,CAUZA poate fi si munca pe care o prestez toata ziua stau cu fundu pe scaun:(.MI-AR placea o dieta bazata pe legu,gume si fructe pentru ca nu sunt un fan carne .VA pup si poate ma pute-ti ajuta cu o dieta

ras_cristalin 10 iul 2010 15:34:55

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de alinusdeplus (Post 248462)
:-*:-*MULTUMESC FRUMOS PENTRU incurajari fetelor,tokmai pentru asta am intrat pe forumul slabutelor,nu vreau sa renunt nici in ruptu capului in pierderea kilogramelor,problema stii care e eu fac sport de 5 ori pe saptamana tae bo,pilates,aerobic + fitness dar nu slabest deloc dar nici nu ma ingras,CAUZA poate fi si munca pe care o prestez toata ziua stau cu fundu pe scaun:(.MI-AR placea o dieta bazata pe legu,gume si fructe pentru ca nu sunt un fan carne .VA pup si poate ma pute-ti ajuta cu o dieta

Buna Alinus, bine ai venit pe slabute
http://www.zwani.com/graphics/welcome/images/001.gif
Dietele le poti alege singurica din rubrica noastra speciala de diete http://forum.slabute.ro/diete-alimentatie/
Eu am slabit foarte bine cu South Beach Dieta South Beach
Anunta-ne ce alegi ca sa putem sa te sfatuim mai specializat ;;)
Poate trebuie sa schimbi tipul de sport si intensitatea.
Hai, curaj.... cumva o scoatem noi la capat !

alinusdeplus 11 iul 2010 20:24:04

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
FETELOR DE MAINE INCEP CURA,M-AM HOTARAT SA INCEP O CURA BAZATA PE SALATE ,LEGUME FIERTE,FRUCTE,FARA DULCIURI,BAUTURURI CARBOGAZOASE SI TOT CE NU ESTE BUN PENTRU ORGANSIM,SPER SA AM AMBITIE SI SA REUSESC CE MI-AM PROPUS.DE FIECARE DATA CAND VOI CADEA TENTATIEI MA VOI GANDII LA VOI FETELOR ,LA VOINTA VOASTRA SI ASTA IMI VA DA PUTERE,SPER:d.VA PUP SI NE MAI AUZIM SA VEDEM CUM STAM CU DATU JOS:d

alinusdeplus 12 iul 2010 14:57:20

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
prima zi de dieta,sper sa am ambitie

deadcountess 12 iul 2010 15:08:36

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Bine ai venit si succes cu dieta.>:D<

Ciudat ca nu slabesti deloc de la sport. Te-ai apucat de mult? Cat timp faci pe zi?Sau poate aveai un aport caloric prea mare :-/
Nu vreau sa te descurajez, dar o sa fie destul de greu sa ajungi la o greutate pe care n-ai avut-o niciodata. Dar daca ai multa vointa si rabdare se poate.:)

alinusdeplus 12 iul 2010 20:01:22

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
de 2 ani jumate,posibil si mancarea pe care o mancam la ore nepotrivite,nu mancam toata ziua da mancam seara+ seminte,adica nu imi statea gura mai deloc

deadcountess 13 iul 2010 08:41:39

Re: Jurnal Alinusdeplus -Ajutati-ma va rog sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de alinusdeplus (Post 250818)
de 2 ani jumate,posibil si mancarea pe care o mancam la ore nepotrivite,nu mancam toata ziua da mancam seara+ seminte,adica nu imi statea gura mai deloc

Programul dezorganizat face rau la dieta, probabil din cauza ca stateai nemancata toata ziua mancai seara mult sau prostii.
Cum ti-a mers prima zi de dieta?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:42:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO