forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal alinush (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinush-3392.html)

alinush 07 mar 2010 18:37:04

Jurnal alinush
 
buna fetele...va cam urmaresc de vreo 2 sapt..in special m'a impresionat poveste lui ali.lumi...e super ca a putut slabi atat de mult..de vreo doua sapt am incercat si eu sa renunt al paine,prajeli,dulciuri..etc..recunosc..am cam avut mici scapari in weekend(e cel mai greu atunci)...da nu prea am fct sport..si nu se cunoste nimic pe mine..mi se pare chiar ca m;am ingrasat..de fiecare data cand ma privesc in oglinda..am un obicei prost..ma trag de cap:">...ma vad din ce in ce mai grasa...oare eu chiar nu pot reusi?..nush ce sa mai fac..admir toate albumele slabutelor....e fain cand vezi atataea fete care au reusit..
eu mai am si o problema cu mama..de fiecare data cand incerc sa'i spun ca tin o dieta..ea..spune ca am incercat atatea si tot nu am reusit..ce ami fac acum..da tot timpul am critica ca's grasa..si imi spune ca ar trebui sa fac cv sa slabesc odata...
si sper sa reusesc de data asta...de maine ma bag pe sport..am fct si azi putin...da de maine ma bag intens>:)...
...si sper sa am ajutati si voi slabutelor..cu sfaturi cv..:">:-*...


alinush 08 mar 2010 16:49:38

re: Jurnal alinush
 
La multi ani slabutelor:x:x:x:x

alinush 08 mar 2010 16:53:16

re: Jurnal alinush
 
as avea si o intrebare:">...stiti cumva cum se poate slabi al brate..am incercat cu sticele de jum de kg umplute cu apa(ca nu am gantere);))..da dupa ce ma renuntat(si am fct doar 2 sapt)..parca m'am dezvoltat mai tare...si am auzit ac nu e bine sa faci ca te dezvolti urat..da cum as putea slabi altfel la maini?:|...
pupici:*:*

anqutz 08 mar 2010 17:35:22

re: Jurnal alinush
 
Buna Alinush! vorbeste cu mama ta si roag-o sa te srpijine si sa nu te critice pt ca vrei sa dai jos. Zi-i ca ai nevoie de ajutorul ei si sa te critice cand mananci prost. ;)

Nu poti slabi doar la brate, trebuie sa dai jos de peste tot ca sa dai jos si de la brate. Nu renunta insa la ex de tonifiere pt brate, asa o sa arate mult mai bine in tricou, la vara. ;)

ianna 09 mar 2010 17:01:39

re: Jurnal alinush
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 110217)
buna fetele...va cam urmaresc de vreo 2 sapt..in special m'a impresionat poveste lui ali.lumi...e super ca a putut slabi atat de mult..de vreo doua sapt am incercat si eu sa renunt al paine,prajeli,dulciuri..etc..recunosc..am cam avut mici scapari in weekend(e cel mai greu atunci)...da nu prea am fct sport..si nu se cunoste nimic pe mine..mi se pare chiar ca m;am ingrasat..de fiecare data cand ma privesc in oglinda..am un obicei prost..ma trag de cap:">...ma vad din ce in ce mai grasa...oare eu chiar nu pot reusi?..nush ce sa mai fac..admir toate albumele slabutelor....e fain cand vezi atataea fete care au reusit..
eu mai am si o problema cu mama..de fiecare data cand incerc sa'i spun ca tin o dieta..ea..spune ca am incercat atatea si tot nu am reusit..ce ami fac acum..da tot timpul am critica ca's grasa..si imi spune ca ar trebui sa fac cv sa slabesc odata...
si sper sa reusesc de data asta...de maine ma bag pe sport..am fct si azi putin...da de maine ma bag intens>:)...
...si sper sa am ajutati si voi slabutelor..cu sfaturi cv..:">:-*...


probabil dietele incercate au fost dintre dietele minune si chiar daca ai fi incercat ceva mai sanatos nu te-ai tinut de ea, asa-i?

eh ..pai hai sa schimbam atitudinea

in primul rand - felicitari!

felicitari ca nu te dai batuta! si felicitari pentru primii pasi!

cel mai usor si frumos se slabeste la inceput cand incepi sa renunti la mancarea nesanatoasa - paine, ulei, prajeli, grasimi, sucuri, zahar, dulciuri

introduce un min de 2 L apa/zi (cu sau fara zeama de lamaie)

imprieteneste-te cu sportul de min 3 ori pe sapt a cate 30min-1 ora...poti incepe cu ceva mai usor...gen mers domol si mers vioi...pilates.... dupa care poti trece la sporturi gen start walking program, dansuri si tae bo

nu astepta minuni...nimeni nu a slabit 6 kg intr-o zi.... nici macar intr-o sapt sau o luna... exceptand cazurile de boala grava !

ai rabdare cu tine si cu organismul tau... si cand mai calci stramb ... si mai papi dulcuri... fa mai mult sport:)

Succes

Citat:

Anterior postat de alinush (Post 111215)
as avea si o intrebare:">...stiti cumva cum se poate slabi al brate..am incercat cu sticele de jum de kg umplute cu apa(ca nu am gantere);))..da dupa ce ma renuntat(si am fct doar 2 sapt)..parca m'am dezvoltat mai tare...si am auzit ac nu e bine sa faci ca te dezvolti urat..da cum as putea slabi altfel la maini?:|...
pupici:*:*

parerile sunt impartite...

dar eu te-as sfatui sa incepi cu greutatile dupa ce slabesti vreo 3-4 kg ...mai bine pune accent pe dans/ cardio intai ...si apoi le poti combina pentru modelare

alinush 09 mar 2010 18:03:51

re: Jurnal alinush
 
multumesc mult ianna pentru sfaturi...:*..
din pacate iar am dat gres,....ieri si azi am mancat dulciuri...off...ma urascX(...vreau s areusesc si eu odata:((

mvthebest 07 apr 2010 08:53:21

re: Jurnal alinush
 
http://www.sundaypaper.com/Portals/0...-hurricane.jpg
Buna Dimineata Alina>:D<>:D<>:D<

Ce mai faci?? Iti doresc o zi frumoasa!!!:-*

alinush 08 apr 2010 08:14:39

jurnal alinush
 
hello,mi`am facut un nou jurnal ca pe cel vechi nu`l mai gasesc...
va astept la mn in casuta..cu idei,solutii si sfaturi;)>:D<

Un Pai Roz 08 apr 2010 08:36:38

re: Jurnal alinush
 
Buna dimi Alinush! >:D< :-*

http://i303.photobucket.com/albums/n...lonekitten.gif

alinush 08 apr 2010 08:41:57

re: Jurnal alinush
 
buna dimineata...o zi cat mai frumoasa ,iti doresc!!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:52:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO