forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alke (alexia) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alke-alexia-10970.html)

alke 20 ian 2012 16:16:35

Jurnal Alke (alexia)
 
E bine daca voi posta aici jurnalul?

leila87 20 ian 2012 18:33:58

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 907931)
E bine daca voi posta aici jurnalul?

M-am uitat pe meniurile tale sa nu-mi spui ca sunt corecte?
Atat manaci tu intr-o zi?:-o:-o:-o:-o:-o:-osi nu ai reusit sa dai decat un kg.
Asta e infometere :(:(:(:(:(

Sarita 20 ian 2012 18:45:57

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Asa putin mananci tu intr-o zi?????:-o
Crede.ma ca si eu am facut tampenii ca acestea si mi.am distrus sanatatea, am slabit dar apoi m.am ingrasat dublu...:)) chiar daca am mancat sanatos...
Gandeste.te si tu logic...daca acum iti inveti corpul cu 700kcal cand vei avea 40 ani si rata metabolismului iti va scadea te vei ingrasa si de la 500kcal.Corect? Nu cred ca iti doresti asta!

alke 21 ian 2012 10:11:07

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Buna fetelor! Nu am mai scris meniuri de foarte mult timp..cat am inceput sa scriu meniurile luam oua de prepelita care stiti ca taie pofta de mancare..oricat as mai fi mancat ma simteam plina.De exemplu daca mancam 200g orez simteam ca mi'e rau.Dupa ce am terminat cu ouale am inceput iarasi sa mananc...Aaa.si kg acela e de la ex,fizice. ;)) Va pup.O sa va spun mai detaliat povestea cand am timp.!

alynacrystyna 21 ian 2012 10:55:52

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
[*21*][*1*]
buna draga mea!!!!
am venit la tine in vizita :-*:-*

sper ca ce era in meniurile vechi nu mai e si acum ;))
sunt prea putine calorii...adevaru e ca si eu in ultima vreme mananc putin, adica cu ce mananc ma satur, incerc sa urc si eu numarul caloriilor , dar nu tot timpu reusesc . e bine sa ai intre 1000-1200 cal , e sanatos si plus de asta cand intri intr-o faza de platou sa ai de unde scade ca sa iti "dai" un impuls ;)) sa treci de ea mai repede

asa ca incearca si tu sa urci numarul caloriilor sa nu iti distrugi organismul ....si sa iti postezi si meniurile cu ce papi sa vedem ;))

alke 29 ian 2012 12:45:39

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Buna alynacrystyna!
Ma bucur ca ai trecut si pe'aici!:-*
Multumesc pentru sfaturi...de obice cand nu ajung la calculator intru de pe tel' si imi este asa o lene sa tot scriu la meniuri ;)) Dar citesc intotdeauna.... m'am apucat sa citesc tot ce au scris fetele pe paginile cu discutia despre Rina (ma incurajeaza foarte mult si ma bucur cand citesc cum au slabit cate 1-kg);:-D
Uff.Duminica viitoare am prima zi cu apa abia o astept... sunt pregatit psihic si sufleteste.!
Te pup,o zi frumoasa sa ai! >:d<

alynacrystyna 29 ian 2012 13:29:56

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 916407)
Buna alynacrystyna!
Ma bucur ca ai trecut si pe'aici!:-*
Multumesc pentru sfaturi...de obice cand nu ajung la calculator intru de pe tel' si imi este asa o lene sa tot scriu la meniuri ;)) Dar citesc intotdeauna.... m'am apucat sa citesc tot ce au scris fetele pe paginile cu discutia despre Rina (ma incurajeaza foarte mult si ma bucur cand citesc cum au slabit cate 1-kg);:-D
Uff.Duminica viitoare am prima zi cu apa abia o astept... sunt pregatit psihic si sufleteste.!
Te pup,o zi frumoasa sa ai! >:d<

>:D<:-*>:D<
aaa..esti de pe tel...de-aia nu te prind ;))
da, ar trebui sa vii si tu la noi la etaj :x ....
o duminica placuta si tie in continuare!!! :-*

pana duminica viit la ziua de apa mai vorbim ;))

alke 18 feb 2012 19:20:43

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
De azi am spus GATA!
NU tentatiilor! NU poftelor! M'am saturat sa ma apuc de o dieta si sa o las balta doar pentruca nu stiu cum sa imi abtin poftele!

Tin dieta Rina am inceput in 8 ianuarie ... sper sa aiba rezultate.Nu ma voi cantari doar dupa ce o voi termina. De fapt nici nu mai am cantar in casa (nu prea suntem in relatii bune) :-D
Mi'am dat seama zilele acestea ca gresesc chiar daca numai 500 de kcal pot manca pe zi trebuie sa ma fortez sa ajung pana la 1000..asa ca mi'am notat pe un caiet si la fiecare 1-2 saptamani (depinde cat de cuminte voi fi) voi mai adauga 100 de kcal chiar si fortat pentru ca stiu ca nu e bine sa mananc asa de putin ...deci chiar daca as fi satula trebuie treptat sa ajung la 1000 kcal.

Merit sa fiu certata de toate slabutele pentru ca doar atat mananc dar sa stiti ca de acum voi cuminte si voi manca sanatos si CORECT! :)

alke 18 feb 2012 19:26:50

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
Astazi am fost un pic nervoasa...dupa cum stiti dieta Rina este impartita pe 4 zile:proteine.amidon.carbohidrati si vitamine. Si am dat'o in bara azi pentru prima data de cand o tin...dar rau de tot. :(
Azi am fost la proteine (avem voie in ziua aceasta sa mancam doar oua,lactate si carne)...astazi deci am mancat pastrav prajit cu malai.. (nu imi dadusem seama doar la cina ca adaugasem malaiul care este la zi de carbohidrati...la cina am mancat mai mult de 1/2 din masa de la pranz...si fiind suparata pentru ca am mancat si malai astazi ce sa fac-iaca am dat iama la gogosi.apoi la o turtita de malai..apoi la biscuiti si mai api la un baton Lion..ca doara daca fac o abatere sa fac atunci mai multe).
Asa ca de maine sper sa nu mai clachez si sa pot duce pana la capat dieta fara alte abateri.

alke 18 feb 2012 19:31:13

Re: Jurnal Alke (alexia)
 
PLAN DE ADAUGARE CALORII LA MESE:

* din ziua 43 pana in ziua 52=500 cal
*din ziua 53 pana in ziua 62 = 600 cal
* din ziua 63 pana in ziua 72 = 700 cal
*din ziua 73 pana in ziua 82 = 800 cal
*din ziua 83 pana in ziua 90 = 900 cal...
Iar la mentinere voi incepe sa adun 1000 de cal apoi voi creste peste 4 saptamani la 1100 apoi la 1200 si tot asa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:26:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO