forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alle (alle59) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alle-alle59-11889.html)

alle59 18 sep 2012 20:02:20

Jurnal Alle (alle59)
 
Buna!Eu sunt Alle,o fata de 16 ani si imi doresc tare mult sa reusesc sa duc la capat o dieta,sa scap de kg in plus.Am 67 de kg si 161 cm si am incercat de multe ori sa tin un regim ceva,dar nimic nu a tinut mai mult de 2 saptamani.Fiind la liceu si avand un program incarcat imi este destul de greu sa ma tin de o dieta,mai ales cand ii vad pe ceilalti colegi mancand tot feluri de dulciuri(slabiciunea mea).M-as bucura daca persoanele cu mai multa experienta si mai bine informate decat mine m-ar ajuta,indruma ,sfatui si motiva.Sunt destul de rationala si nu imi doresc diete minune pentru a slabi,mi-ar placea sa slabesc in limita normalului,si cat mai sanatos posibil,cu motivatia stau insa mai prost:))Sper sa ma ajutati:)

WhiteAngel 18 sep 2012 20:24:27

re: Jurnal Alle (alle59)
 
buna alle si bine ai venit ! :-*>:D<
si eu sunt adolescenta, am 17 ani :D si am reusit sa slabesc rezistand zilnic in fata tentatiilor .. cum ai zis si tu, la scoala :P
dar tocmai asta este si testul suprem :D sa faci fata poftelor .. pt ca daca te izolezi de ele, dupaia cand le vei avea vei da iama in ele :) asta e parerea mea

cel mai bine pt a slabi este sa urmezi un stil de viata sanatos, sa nu scazi sub necesarul tau zilnic de calorii si sa faci sport ! conteaza foarte mult daca vrei un corp cu forme si carne care sa nu atarne

uite cateva linkuri care te`ar putea ajuta :) :
Dieta + Sport = Rezultate - Slabute.ro
Creaza-ti propria dieta si tine-te de ea - Slabute.ro
Cura de slabire sanatoasa - Slabute.ro
Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro

astept intrebari ! >:D<

happygirldiana 20 sep 2012 11:58:21

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Citat:

Anterior postat de alle59 (Post 1133637)
Buna!Eu sunt Alle,o fata de 16 ani si imi doresc tare mult sa reusesc sa duc la capat o dieta,sa scap de kg in plus.Am 67 de kg si 161 cm si am incercat de multe ori sa tin un regim ceva,dar nimic nu a tinut mai mult de 2 saptamani.Fiind la liceu si avand un program incarcat imi este destul de greu sa ma tin de o dieta,mai ales cand ii vad pe ceilalti colegi mancand tot feluri de dulciuri(slabiciunea mea).M-as bucura daca persoanele cu mai multa experienta si mai bine informate decat mine m-ar ajuta,indruma ,sfatui si motiva.Sunt destul de rationala si nu imi doresc diete minune pentru a slabi,mi-ar placea sa slabesc in limita normalului,si cat mai sanatos posibil,cu motivatia stau insa mai prost:))Sper sa ma ajutati:)

Buna, Alle si bine ai venit pe Slabute!WhiteAngel deja te-a ajutat cu cateva linkuri utile!Sa ai multa bafta si spor!Si nu uita: slabutele sunt alaturi de tine, ori de cate ori ai neoie de ajutor, nu ezita sa apelezi la noi:)
Pupici!

alle59 30 sep 2012 20:55:56

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Buna! Imi pare rau pentru raspunsul tarziu,dar am fost destul de ocupata cu scoala.Multumesc mult pentru raspunsuri si incurajari! M-am decis ca de maine sa incep sa tin o dieta,care va consta in renuntarea la dulciuri,prajeli,mezeluri si consumarea a maxim 2 felii de paine integrala pe zi...voi incerca sa mananc in jur de 1500 de calorii/zi.Tot maine voi merge la preselectie pentru a intra in echipa de baschet a scolii,sper sa fiu acceptata :))Inca nu stiu ce voi manca,o sa postez asta mai tarziu,am insa o intrebare: batoanele de fibrobar sunt un bun inlocuitor pentru''dulce''?Sunt putin anemica si mi se face rau atunci cand nu mananc dulce si imi scade glicemia.Sunt bune pentru dieta?

alle59 09 oct 2012 18:57:21

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
South beach faza 1
Meniu
Ziua 1:
7:00 omleta din 2 oua si o lingura de ulei,1 felie branza de oaie,1 felie sunca slaba de pui,1/2 ardei rosu,3 masline negre
10:00 1 buc piept de pui la grill,1 rosie,2 masline negre,2 felii branza oaie
14:30 nuci
19:00 salata de varza,mancare de fasole verde cu bulion de casa si usturoi

nu prea am facut sport azi,doar cateva etaje urcate la scoala si scarile de la metrou:)) in orice caz,tot ce pot sa spun e ca m-am hotarat in sfarsit sa incep dieta si mi-am gasit si motivatie:))de maine ma apuc si de sport ca lumea,azi am fost putin obosita:)

alle59 10 oct 2012 20:06:57

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Ziua 2:

md: salata(1rosie,1 ardei,2 felii branza,1 ou fiert,1 felie sunca de pui)
pranz:2buc muschi slab de porc pe grill,salata de varza
gustare 1: 1 iaurt zuzu degresat
gustare 2:nuci
cina:o salata(1 rosie,1 ardei,1/2 ceapa,2 felii branza)
Cam asta a fost meniul meu de azi,acum trebuie sa gasesc idei de mic dejun pentru ca n-as prea vrea sa mananc tot oua:))

glimmer 11 oct 2012 15:54:11

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Hey! Si eu am 16 ani :) Ma bucur sa vad ca esti motivata si sper sa o tii tot asa!
Imi place ca ti-ai ales un scop realist si vrei sa ramai sanatoasa.
Ce sport faci? Pe mine m-a ajutat foarte mult sportul in slabit plus ca iti da un tonus si o stare de dispozitie foarte buna.
Azi ce ai papat? :)
Mult succes in continuare!

alle59 11 oct 2012 21:54:42

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Buna!In primul rand merci pentru incurajare...hm azi am mancat niste rosii cu sunca de pui si branza pentru md,pranzul a constat intr-un iaurt degresat la scoala (am luat micul dejun prea tarziu si nu am mai putut manca si pranzul acasa:">),la gustare nuci ca de obicei iar la cina o salata bulgareasca:) vreau sa spun ca si azi,si ieri am fost inconjurata de o gramada de ispite''dulci'',dar nu stiu de ce da' parca nu imi era deloc pofta:))si n-am papat nimic interzis b-) cat despre sport,nu prea am facut pentru ca vin destul de tarziu de la scoala si cad moarta de oboseala,dar de maine ma gandeam sa fac cateva exercitii de pilates si cu greutatile+ceva sarituri de coarda dimineata :)tu ce sport faci?ai un jurnal?

glimmer 12 oct 2012 13:26:15

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
Nu, nu am un jurnal, ma gandesc sa imi fac :) Pana acum am urmarit "din umbra" activitatea de pe site.
Mi se par bune ideile tale in legatura cu sportul. Eu imi fac timp pentru sport chiar daca am un program horror la scoala pentru ca ma face sa ma simt mai bine si stiu ca fac ceva pentru mine. In timpul zilei fac tae-bo sau zumba, iar seara genoflexiuni, ridicari de picioare, abdomene. :) Un alt lucru care mi se pare bun de facut: nu sari peste ora de sport de la scoala. Eu absentam destul de des, insa mi-am dat seama ca e un bun mod de a face miscare. De asemenea daca stai la bloc urca scarile, nu lua liftul :)
Eu am ajuns acum de la scoala, ma bucur ca incepe weekendul :D La pranz pap cartofi la cuptor cu piept de pui la gratar.
Ai poze cu corpul tau sa ne arati? :)
Kisses si *fingers crossed* :*:*

alle59 12 oct 2012 20:15:06

Re: Jurnal Alle (alle59)
 
nu,nu am poze cu mine(nu imi place sa fac poze :))) si da,stiu ca sportul e important dar trebuie sa ai si timp de el..eu in cursul saptamanii nu pot sa fac prea mult,dar oricum saptamana asta trebuie sa recunosc ca am fost fooooarte lenesa..oricum maine ma duc la baschet si o sa scap de tot ce n-am scapat sapt asta:)) poate incepi si tu un jurnal,ma mai inspir si eu :)) btw ce dieta tii?numeri calorii?


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:27:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO