forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Aly (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-aly-12524.html)

aly farcal 31 mar 2014 19:46:55

Jurnal Aly
 
Hey fetelor ! Ce vreti sa discutam :-/ ??? Sunt deschisa la orice subiect , dar intai sa ma prezint :
-ma numesc Aly
-am 13 ani
-sunt in clasa aVI a
-sunt 50% vegan
-sport de 2 ori pe saptamana + ce mai fac cu Jillian Michaels
-imi place sa gatesc , sa citesc , si cateodata lucru manual (quilling,origami etc.)
Sper sa ne intelegem bine ! :x




P.S. varsta de la profil nu e ok , cand am facut contul credeam ca e ca la Facebook ca trebuie sa ai peste 18 ani pt a avea un cont ! :">

aly farcal 31 mar 2014 19:54:27

Re: Jurnal Aly
 
Sper sa reusesc sa-mi scriu meniul in fiecare zi ! Sa incepem cu inceputul :
Md: 4 portocale , 1/2 sandvis cu nutella (impartit cu colega de banca)
Pr : mancare de linte
G1 : smoothie cu : spanac , portocale , papadie si miere care apropo a fost delicios :D
C : mai multa linte :);;):) -iubesc mancarea de linte-

Cam asta a fost ! ;;) [*hug*]

ElenaelenaIrina 31 mar 2014 21:53:24

Re: Jurnal Aly
 
Citat:

Anterior postat de aly farcal (Post 1344504)
Sper sa reusesc sa-mi scriu meniul in fiecare zi ! Sa incepem cu inceputul :
Md: 4 portocale , 1/2 sandvis cu nutella (impartit cu colega de banca)
Pr : mancare de linte
G1 : smoothie cu : spanac , portocale , papadie si miere care apropo a fost delicios :D
C : mai multa linte :);;):) -iubesc mancarea de linte-

Cam asta a fost ! ;;) [*hug*]

Hey Aly! Vad ca suntem de varste apropiate si conformatie asemanatoare. Sandvis cu nutela?! NU! Stiu ca mama ti-l pune la pachet iar tu nu-l poti refuza, ca doar de! E delicios! Incearca sa-l inlocuesti cu un iaurt (daca-i ok pt. tine), daca vrei ceva dulce cu batoane musli, mere, etc. Variante sunt... In loc de portocale poti mananca grefruit sau combinate. Daca-l decojesti corect e extraordinar de bun, iti accelereaza metabolismul si parca mai taie din pofte.

Abateri putine si slabut usor! :*:-*:-*>:D<

aly farcal 02 apr 2014 15:10:16

Re: Jurnal Aly
 
Citat:

Anterior postat de ElenaelenaIrina (Post 1344555)
Hey Aly! Vad ca suntem de varste apropiate si conformatie asemanatoare. Sandvis cu nutela?! NU! Stiu ca mama ti-l pune la pachet iar tu nu-l poti refuza, ca doar de! E delicios! Incearca sa-l inlocuesti cu un iaurt (daca-i ok pt. tine), daca vrei ceva dulce cu batoane musli, mere, etc. Variante sunt... In loc de portocale poti mananca grefruit sau combinate. Daca-l decojesti corect e extraordinar de bun, iti accelereaza metabolismul si parca mai taie din pofte.

Abateri putine si slabit usor! :*:-*:-*>:D<

Draga Elena, sandvisul era al colegei mele facut cu paine de orez fara grau :D (si in apararea mea nu am mai mancat nutella de anul trecut) :"> iar greful nu-mi place oricum as incerca decat in smoothie cu FOARTE mult dulce pe langa , iar smoothie-ul trebuie baut pana in ora 12 a.m. si in legatura cu batoanele musli nu pot sa mananc pt. ca am intoleranta la gluten
Si daca tot suntem de varste apropiate poate mai vorbin , te mai astept pe la jurnalul meu ! ;;);;)
P.S. eu dupa ce ajung la 50 kg am sa incerc doar sa ma mentin

aly farcal 02 apr 2014 15:19:05

Re: Jurnal Aly
 
Meniu pt azi
MD : suc de portocale cu ghimbir
G1: porumb mexican mogy (la 70 g)
P : taitei de orez fierti cu sare si alune cu paprica
cina o pun diseara ;;) :D

ElenaelenaIrina 02 apr 2014 19:27:33

Re: Jurnal Aly
 
Ai noroc ca esti mai inalta decat mine :))). Oare eu nu mai cresc?!
Dsigur, vreau sa tinem legatura. Azi m-am cantarit si am 50 in cap (eram si cu toale pe mine, deci s-ar mai scadea putin, dar 50 ma abitioneaza). Eu tot 3 kg vreau sa mai slabesc, acum asta nu-i batuta-n in cuie.
Nici mie nu-mi placea grefruitul, dar m-am obisnuit cu el :P. De cand m-am apucat de slabit, pot spune ca-mi plac alimentele pe care le uram inainte. Si viceversa :P. Ce sport faci?

aly farcal 29 apr 2014 14:03:27

Re: Jurnal Aly
 
Citat:

Anterior postat de ElenaelenaIrina (Post 1345000)
Ai noroc ca esti mai inalta decat mine :))). Oare eu nu mai cresc?!
Dsigur, vreau sa tinem legatura. Azi m-am cantarit si am 50 in cap (eram si cu toale pe mine, deci s-ar mai scadea putin, dar 50 ma abitioneaza). Eu tot 3 kg vreau sa mai slabesc, acum asta nu-i batuta-n in cuie.
Nici mie nu-mi placea grefruitul, dar m-am obisnuit cu el :P. De cand m-am apucat de slabit, pot spune ca-mi plac alimentele pe care le uram inainte. Si viceversa :P. Ce sport faci?

Cum mai stai cu cantarul dupa sarbatori ? Eu am reusit sa nu pun pe mine si ma bucur de asta ;)
Azi am mancat pana acum cam asa:P :
M: pufuleti :((, 2 portocale
G: orez expandat cu iaurt si 8 bezele in ciocolata :((
P: - inca nu stiu dar cum aflu, scriu;;)
Cred ca era mai bine daca mancam mai multe fructe decat prostiile de la gustare ................


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:25:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO