forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal alyy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alyy-11029.html)

alyy 01 feb 2012 10:13:38

Jurnal alyy
 
buna, ma numesc Alina si dupa mult timp ma-m hotarat sa-mi fac si eu jurnal,ma chinui de multi ani sa slabesc si am tinut o gramada de diete cu unele chiar am slabit,dar pentru ca nu am stiut sa ma mentin ma-m ingrasat la loc.Anul trecut am inceput din nou o gramada de diete dar dupa o saptamana le abandonam si asa ma-m ingrasat din nou.Acuma am reinceput dieta south beach,sunt in ziua a 10 si pana acum merge bine si sper ca de data asta am sa reusesc sa slabesc si sa ma mentin

sandra24 01 feb 2012 10:54:51

re: Jurnal alyy
 
Buna!! Sport faci?miscare ceva mai intens?

alyy 01 feb 2012 12:44:56

re: Jurnal alyy
 
doar bicicleta deocamdata

sandra24 01 feb 2012 13:32:53

re: Jurnal alyy
 
da..e bine si aia insa nu stiu daca reusesti sa lucrezi toate grupele de muschi,da rezultate..adika mai ai grasime ,celulita ceva??eu fac tae bo de vreo 1 an si cateva luni cu pauze..ultima pauza fiind in noiembrie anul trecut..de atunci fac constant insemnand de 3-4 ori pe saptamana 45 minute...plus stretching inainte vreo 30-45 min. iar pe langa nu stau deloc jos..sa zik asa si mai am celulita vreo 10% din cat aveam ..la kg nu e mare branza dat jos..dar schimbarea e vizibila..eu cred ca daca vei continua cu miscare si mancat sanatos si corect sigur vei mai da jos:D..pana la urma acele kg nu au venit asa dintr-o data:)

alyy 01 feb 2012 13:37:09

re: Jurnal alyy
 
am si grasime si celulita,am sa incep si eu de saptamana viitoare tae bo ca sa slabesc frumos,mersi de sfat:-*

Niculae Roxana 01 feb 2012 13:40:38

Re: jurnal alyy
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 920230)
buna, ma numesc Alina si dupa mult timp ma-m hotarat sa-mi fac si eu jurnal,ma chinui de multi ani sa slabesc si am tinut o gramada de diete cu unele chiar am slabit,dar pentru ca nu am stiut sa ma mentin ma-m ingrasat la loc.Anul trecut am inceput din nou o gramada de diete dar dupa o saptamana le abandonam si asa ma-m ingrasat din nou.Acuma am reinceput dieta south beach,sunt in ziua a 10 si pana acum merge bine si sper ca de data asta am sa reusesc sa slabesc si sa ma mentin

Buna Alina si bine ai venit in comunitatea noastra de slabute!>:D<

Si eu tin tot dieta SB ...dar sunt deja in faza II....asa ca daca ai nevoie de un sfat....sau sustinere sunt langa tine...
Este foarte important s-o duci pana la capat....asta ca sa nu pui la loc tot ce te-ai chinuit sa dai jos....si sa faci sport....in rest daca stai pe forum cu noi si te ti de treaba....cu vointa si incredere in tine vei reusi....
Eu sunt alaturi de tine...asa ca...daca ai nevoie de un sfat ma gasesti pe forum...imi poti scrie oricand la mine in jurnal daca simti nevoia s-o faci....sau chiar aici la tine....
Bafta la slabit!
Sa ai o zi conforma iti doresc!:-*>:D<

alyy 01 feb 2012 13:43:26

Re: jurnal alyy
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 920545)


Buna Alina si bine ai venit in comunitatea noastra de slabute!>:D<

Si eu tin tot dieta SB ...dar sunt deja in faza II....asa ca daca ai nevoie de un sfat....sau sustinere sunt langa tine...
Este foarte important s-o duci pana la capat....asta ca sa nu pui la loc tot ce te-ai chinuit sa dai jos....si sa faci sport....in rest daca stai pe forum cu noi si te ti de treaba....cu vointa si incredere in tine vei reusi....
Eu sunt alaturi de tine...asa ca...daca ai nevoie de un sfat ma gasesti pe forum...imi poti scrie oricand la mine in jurnal daca simti nevoia s-o faci....sau chiar aici la tine....
Bafta la slabit!
Sa ai o zi conforma iti doresc!:-*>:D<

multumesc de sustinere :-*

kisa 01 feb 2012 14:17:51

Re: Jurnal alyy
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 920230)
buna, ma numesc Alina si dupa mult timp ma-m hotarat sa-mi fac si eu jurnal,ma chinui de multi ani sa slabesc si am tinut o gramada de diete cu unele chiar am slabit,dar pentru ca nu am stiut sa ma mentin ma-m ingrasat la loc.Anul trecut am inceput din nou o gramada de diete dar dupa o saptamana le abandonam si asa ma-m ingrasat din nou.Acuma am reinceput dieta south beach,sunt in ziua a 10 si pana acum merge bine si sper ca de data asta am sa reusesc sa slabesc si sa ma mentin


Buana Alina! Ai scris mai sus ceva de genul .. am si grasime si celulita.... si deja te vedeam ... mare rau..., cand colo... . Bravo pentru hotararea ta si iti urez succes in ce ti-ai propus. Kilo in minus! >:D<>:D<>:D<

alyy 01 feb 2012 14:37:47

Re: Jurnal alyy
 
Citat:

Anterior postat de kisa (Post 920611)
Buana Alina! Ai scris mai sus ceva de genul .. am si grasime si celulita.... si deja te vedeam ... mare rau..., cand colo... . Bravo pentru hotararea ta si iti urez succes in ce ti-ai propus. Kilo in minus! >:D<>:D<>:D<

multumesc:-*

alyy 01 feb 2012 14:40:32

Re: Jurnal alyy
 
meniul pe ziua de azi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:16
Buseu cu ciuperci si urda, South Beach faza I, 270g - 305 calorii
Cafea Alyy, 250ml - 20 calorii

Gustare 1, ora 11:20
Iaurt light 0% grasime Life+, Milli, 125g - 40 calorii
Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi, 16g - 101 calorii

Prânz, ora 13:19
Ciorba de pui a la grec, 300g - 129 calorii
Suc acidulat, Coca Cola Light, 500ml - 1 calorii

Gustare 2, ora 13:23
Lapte de vaca 1.8% grasime, Helvetica Milk, 250ml - 113 calorii

Cina, ora 17:17
Pui la gratar, 320g - 327 calorii
Vinete la gratar, 270g - 216 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1252 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 420 calorii
Metabolism bazal - 1253 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1673 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:03:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO