forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Amy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-amy-8080.html)

amy amy 07 feb 2011 19:37:22

Jurnal Amy
 
Buna Slabutelor.:) Am 15 ani , 61 kg si 1,56 m . Imi doresc sa slabesc 12 kg...Am slabit de multe ori - diete extreme dar......faimosul efect yo-yo..:-s. Sper sa imi fac prietene aici sa sa ne sustinem reciproc..:-*>:D<>:D<>:D<

mvthebest 07 feb 2011 20:20:41

Re: Jurnal Amy
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 514278)
Buna Slabutelor.:) Am 15 ani , 61 kg si 1,56 m . Imi doresc sa slabesc 12 kg...Am slabit de multe ori - diete extreme dar......faimosul efect yo-yo..:-s. Sper sa imi fac prietene aici sa sa ne sustinem reciproc..:-*>:D<>:D<>:D<

Buna>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre slabute.
Ce sport faci?
Ce ai papat astazi?

amy amy 07 feb 2011 20:37:49

Re: Jurnal Amy
 
De fapt ...dieta incepe de maine :D:D:D. Si am un 1, 58 m [ m-am grabit cand am scris acolo 1, 56] ..In ceea ce priveste sportul..merg pe jos si sar coarda..:D

mvthebest 07 feb 2011 20:40:08

Re: Jurnal Amy
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 514409)
De fapt ...dieta incepe de maine :D:D:D. Si am un 1, 58 m [ m-am grabit cand am scris acolo 1, 56] ..In ceea ce priveste sportul..merg pe jos si sar coarda..:D

Pentru ai slabi ai nevoie de cardio:alergat,tae-bo,zumba,aerobic,banda,bicicleta,sarit coarda.
Sa nu papi niciodata sub 1000kcal>:D<>:D<
La ce program te-ai gandit pentru maine> Ce papi?

amy amy 07 feb 2011 20:49:33

Re: Jurnal Amy
 
M-am gandit la ..800 calorii :"> . Chiar nu vreau sa renunt din nou..Cred ca stau putin cam prost cu motivatia ..:-s

DoarEu 07 feb 2011 22:52:49

Re: Jurnal Amy
 
Buna!>:D< 800 de kcal e cam putin ..incearca 1100-1200...cum spune si mvthebest, niciodata sub 1000. Sport...gasesti multe filmulete interesante aici pe forum...si chiar ajuta:D. Indata indata vine primavara...iar daca va fi placut afara poti iesi la o alergare...sau cu rolele/bicicleta, e foarte placut sa faci sport in aer liber:D

amy amy 09 feb 2011 14:02:20

Re: Jurnal Amy
 
Buna ! Ce mai faceti ?>:D<
Ieri, nu am reusit sa tin dieta :-s:-s:">. [pizza, prajitura , covrigi...]
Azi ..am mancat o banana , 3 mere , o farfurie bors ..:DE bine? :D:D

amy amy 09 feb 2011 14:31:03

Re: Jurnal Amy
 
Va astept cu sfaturi :D:D:D;;)

DoarEu 09 feb 2011 14:54:48

Re: Jurnal Amy
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 517056)
Buna ! Ce mai faceti ?>:D<
Ieri, nu am reusit sa tin dieta :-s:-s:">. [pizza, prajitura , covrigi...]
Azi ..am mancat o banana , 3 mere , o farfurie bors ..:DE bine? :D:D

nu e nimic, da incearca sa nu se mai intample:-s cand simti nevoia de ceva dulce...sau ceva interzis...incearca sa te gandesti la progresul tau de pana atunci...si te vei razgandi pt a nu strica tot:D si in plus...dupa o anumita perioda de timp, corpul se va obisnui fara aceste alimente...nici macar pofta nu o sa-ti mai fie:x si o sa fie mult mai usor atunci..>:D<
trebuie doar rabdare, ambitie si vointa!:D
si...mere:)) sunt perfecte cand vrei ceva dulce..dar care e si sanatos:D

justbelieve 09 feb 2011 16:48:58

Re: Jurnal Amy
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 517056)
Buna ! Ce mai faceti ?>:D<
Ieri, nu am reusit sa tin dieta :-s:-s:">. [pizza, prajitura , covrigi...]
Azi ..am mancat o banana , 3 mere , o farfurie bors ..:DE bine? :D:D

Bine ai venit!>:D<
Stai linistita,nu-i capat de tara daca ai gresit o zi.

In schimb,meniul de azi...Ai mancat foarte foarte putin.
In primul rand trebuie sa ai un mic dejun consistent,2 gustari,pranzul si o cina usoara.Si toate acestea trebuie sa aiba un total de cel putin 1000 kcal.Tu ai mancat in jur de 400-500 kcal ceea ce nu e bine.
Ce mai ai de gand sa mananci pana diseara?


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:09:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO