forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ana maria gindila (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ana-maria-gindila-11596.html)

ana maria gindila 14 mai 2012 19:59:16

Jurnal ana maria gindila
 
:D de ceva timp de vreme am cam luat-o razna cu alimentatia ba prea putine calorii ba prea multe ,ori prea mult sport ori deloc de aceea am decis sa scriu ce manac zilnic si ce activitati voi avea;;)

ana maria gindila 14 mai 2012 20:04:14

re: Jurnal ana maria gindila
 
Tin de azi dieta hipocalorica deci azi am 59.5 kg
mic dejun- 350 g mere verzi adica doua mere ,gustare 250 g salata fasole batuta nu mancasesm de foarte mult timp ,pranz -400 g lemume congelate cina-400g legume congelate +un iaurt dietetic mare =1126 de calorii#:-s

nikole89 14 mai 2012 20:32:51

Re: Jurnal ana maria gindila
 
salut bine ai venit

ana maria gindila 15 mai 2012 07:51:48

Re: Jurnal ana maria gindila
 
multumesc nikole 89 ,apropo daca poti sa ma ajuti cu un sfat la care eu sunt tare incapatanata de obicei nu mananc deloc paine de nici un fel ,:(iar acum vreau sa o reintroduc treptat in alimentatie o feliuta doua dimineata ,dar problema e ca eu am o fixatie si anume ca ingrasa painea dar o felie zilnic nu cred dar ce sa fac cu constiinta care ma dispera?:-/

oannaoanny 15 mai 2012 07:58:27

Re: Jurnal ana maria gindila
 
Honey, ai grija cum slabesti si cat de repede slabesti, deoarece o dieta mult prea drastica iti poate dauna nu numai fizic dar si psihic ... si nu cred ca vrei sa ti se lase pielea .. de obicei, cand slabesti mai mult de 4-5 kg pe luna, nu se mai vede frumos ...
Eu una ti-as recomanda sa respecti mesele principale cu sfintenie ... sa inlocuiesti paine alba cu paine integrala (eu una am descoperit acum painea WASA ... e un fel de painica bicuit, dar e super buna .. e crocanta si e geniala pentru micul dejun) ... si incearca sa mananci pana te saturi, dar in combinatii care nu impiedica digestia ... daca vrei, as putea sa iti dau cateva exemple din ce ar trebui sa papi, ca rezultatele pe care le obtii sa fie pe termen lung si nu doar cat tii dieta .. te-am pupat :*

Polux 15 mai 2012 16:34:21

Re: Jurnal ana maria gindila
 
Citat:

Anterior postat de ana maria gindila (Post 1039255)
multumesc nikole 89 ,apropo daca poti sa ma ajuti cu un sfat la care eu sunt tare incapatanata de obicei nu mananc deloc paine de nici un fel ,:(iar acum vreau sa o reintroduc treptat in alimentatie o feliuta doua dimineata ,dar problema e ca eu am o fixatie si anume ca ingrasa painea dar o felie zilnic nu cred dar ce sa fac cu constiinta care ma dispera?:-/


Buna Ana-Maria!>:D<

Imi permit sa intervin si eu cu un sfat: painea nu ingrasa daca e de calitate si e combinata corect si nu e multa cantitativ! la fel ca Oana, iti recomand Wasa sau Finn Crisp (cu 16% sau 21% fibre din secara integrala). Cel mai bine sa mananci 2-3 felii de astea dimineata, eventual la pranz o felie. Iar daca vrei sa iti fie constiinta si mai impacata, nu o combina cu grasimi (doar cu gem fara zahar, lactate fara grasimi, albus de ou, eventual peste slab - conform principiilor lui Monti)

nikole89 15 mai 2012 16:39:27

Re: Jurnal ana maria gindila
 
Citat:

Anterior postat de ana maria gindila (Post 1039255)
multumesc nikole 89 ,apropo daca poti sa ma ajuti cu un sfat la care eu sunt tare incapatanata de obicei nu mananc deloc paine de nici un fel ,:(iar acum vreau sa o reintroduc treptat in alimentatie o feliuta doua dimineata ,dar problema e ca eu am o fixatie si anume ca ingrasa painea dar o felie zilnic nu cred dar ce sa fac cu constiinta care ma dispera?:-/

nu stiu ce sati spun asculto pe polux stie mai bn eu mai ciugulesc din cand in cand o bucatica de pofta cand miroase bine nu mai mananc nici eu de cateva luni vreo 3

Roxii 15 mai 2012 16:54:58

Re: Jurnal ana maria gindila
 
Citat:

Anterior postat de ana maria gindila (Post 1039255)
multumesc nikole 89 ,apropo daca poti sa ma ajuti cu un sfat la care eu sunt tare incapatanata de obicei nu mananc deloc paine de nici un fel ,:(iar acum vreau sa o reintroduc treptat in alimentatie o feliuta doua dimineata ,dar problema e ca eu am o fixatie si anume ca ingrasa painea dar o felie zilnic nu cred dar ce sa fac cu constiinta care ma dispera?:-/

Atata timp cat este paine integrala si ai grija cu ce o combini nu e nici o problema. Vad ca mananci cam dezordonat... In loc de MD ai luat o gustare(ca merele alea aia sunt, gustare, nu mancare), in loc de gustare ai mancat mancare si tot asa. Incearca sa iti ordonezi mesele principalele si gustarile asa cum trebuie si nu mai oscila caloriile. La fel si cu sportul.. incearca sa`l faci constant, de vreo 3-4 ori pe saptamana sa zicem.

ana maria gindila 15 mai 2012 18:19:44

Re: Jurnal ana maria gindila
 
>:D<multumesc fetelor de raspuns, mi-am cumparat paine de la vita star integrala , are un indice glicemic mediu cel putin am citit ca un doctor o recomanda ,iar cu sportul ce am observat eu, de 2 ani de cand fac .de slabit nu slabesti si credeti-ma am tinut de multe ori ca la carte si am schimbat si in fiecare zi faceam altfel de sport dar nu pot sa neg ca te tonifiaza si modeleaza foarte frumos ,eu sincer am slabit cand nu faceam sport si de cand m-am apucat de sport m-am ingrasat trei kg, poate mi-am format muschii dar sa va spun sincer dupa o ora jum de antrenament aveam cu un kg mai mult pe cantar si uite asa dim mancat 2 mere la pranz o salata mixta cu pui fara ulei decat cu legume si seara grill 200 de g pui cu salata verde si mancam la 3 ore dupa antrenament :-/nu stiu de unde am facut kg alea asa ca sincer o las usurel cu sportul ...si mai am prietene care au patit ca mn :-o:-/

Roxii 15 mai 2012 20:22:14

Re: Jurnal ana maria gindila
 
Citat:

Anterior postat de ana maria gindila (Post 1040045)
>:D<multumesc fetelor de raspuns, mi-am cumparat paine de la vita star integrala , are un indice glicemic mediu cel putin am citit ca un doctor o recomanda ,iar cu sportul ce am observat eu, de 2 ani de cand fac .de slabit nu slabesti si credeti-ma am tinut de multe ori ca la carte si am schimbat si in fiecare zi faceam altfel de sport dar nu pot sa neg ca te tonifiaza si modeleaza foarte frumos ,eu sincer am slabit cand nu faceam sport si de cand m-am apucat de sport m-am ingrasat trei kg, poate mi-am format muschii dar sa va spun sincer dupa o ora jum de antrenament aveam cu un kg mai mult pe cantar si uite asa dim mancat 2 mere la pranz o salata mixta cu pui fara ulei decat cu legume si seara grill 200 de g pui cu salata verde si mancam la 3 ore dupa antrenament :-/nu stiu de unde am facut kg alea asa ca sincer o las usurel cu sportul ...si mai am prietene care au patit ca mn :-o:-/

Sa stii ca te contrazic. Sportul nu poate sa iti faca rau si nici sa te ingrase. Mai bine gandeste`te unde ai gresit.. Poate ai mancat mai mult, poate ai mancat dulciuri gandindu`te ca nu se depune daca faci sport.. sau poate ai facut prea mult sau prea greu.. ori mai exista posibilitatea ca grasimea sa se fi transformat in muschi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:19:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO