Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 29 ian 2012, 15:20:36
Coca Anca Ruxandra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 dec 2010
Locaţie: Carpinis, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Catalin Crisan
Date: 165cm, 84kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Buna,
Sunt noua in comunitatea "slabutelor" de le acest site.
Am 23 de ani si in prezent 92 kg. Am reusit sa iau cu ''succes" in greutate...mi-am dat seama de asta cam tarziu si m-am hotarat sa fac ceva in sensul asta..
Am inceput pe 12.01.2011 regimul Catalin Crisan, dupa prima etapa am slabit 7 kg..asta fiind un succes.., dar ma lupt cu mintea mea sa priceapa ca procesul de slabire nu se poate realiza peste noapte si va trebui sa avem rabdare..ce-i drept..cam greu..
Kilogramele pe care trebuie sa le mai pierd..sunt multe..32 Kg.
M-am inscris pentru ca am nevoie de sustinere in momentele in care sunt pe punctul de a ceda..
Sper sa iau ca exemplu toate ''slabutele" care au reusit..
Va multumesc!
Coca Anca Ruxandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1845 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1328 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 29 ian 2012, 18:41:43
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Bine ai venit si bafta multa!! Acum tii acelasi regim? Si mai important, sport faci? Eu am aflat pe pielea mea ca altfel nu se poate.
__________________
Jurnal lulus07
  #3 (permalink)  
Vechi 29 ian 2012, 19:33:26
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Buna Anca si bine ai venit in comunitatea slabutelor

Primul pas spre implinirea visului de a deveni o slabuta l-ai facut....ai intrat pe forum si ti-ai facut un jurnal.
Acum nu trebuie decat sa-ti cauti o dieta dintre cele pe care le vei gasi pe forum...si sa alegi una care se potriveste stilului tau de viata si care sa contina alimente care iti plac....apoi sa intri la calculatorul nutritional si sa-ti postezi meniul zilnic.....sa incepi dieta cu un nr de calorii intre 1300-1400/zi....astfel incat...atunci cand vei ajunge la platou sa mai scazi din ele...pana pe la 1200/zi.....daca faci toate astea...te masori inainte sa incepi dieta si te cantaresti....intri zilnic pe forum ...ne povestesti despre tine...despre supararile tale...gandurile tale...ai sa vezi ca incet incet nu t-i se va parea foarte greu sa-ti creezi un stil de viata din asta.
Toate am trecut prin ce treci tu...toate am fost la inceput...dar...cu ajutorul slabutelor...cu incredere in noi...rabdare...perseverenta si vointa...am reusit sa ne vedem visul cu ochii.
Daca ai nevoie de un sfat...sau pur si simplu de o prietena ma gasesti la un click distanta....poti intra la tine in jurnal sa-mi scrii sau la mine...unde doresti....iti voi fi alaturi.
O seara placuta!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 10:09:29
denisadaniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Citat:
Anterior postat de Coca Anca Ruxandra Vezi mesajul
Buna,
Sunt noua in comunitatea "slabutelor" de le acest site.
Am 23 de ani si in prezent 92 kg. Am reusit sa iau cu ''succes" in greutate...mi-am dat seama de asta cam tarziu si m-am hotarat sa fac ceva in sensul asta..
Am inceput pe 12.01.2011 regimul Catalin Crisan, dupa prima etapa am slabit 7 kg..asta fiind un succes.., dar ma lupt cu mintea mea sa priceapa ca procesul de slabire nu se poate realiza peste noapte si va trebui sa avem rabdare..ce-i drept..cam greu..
Kilogramele pe care trebuie sa le mai pierd..sunt multe..32 Kg.
M-am inscris pentru ca am nevoie de sustinere in momentele in care sunt pe punctul de a ceda..
Sper sa iau ca exemplu toate ''slabutele" care au reusit..
Va multumesc!
hey ancuta
bun venit printre slabute,nu stiam nimic despre dieta catalin crisan pana sa citesc jurnalul tau,te rog din suflet spune-mi ca tu nu ai mancat timp de 2 sapt cate 2 oua fierte ca lesin,iti intelegem toate dorinta de a slabi,dar nu trebuie sa ti distrugi organismul pentru asta,e foarte aiurea dieta asta iti face rau sa mananci 2 sapt oua si mezeluri,alte 2 sapt fructe si legume si cv lactate si urmatoarele 2 sapt numai carne... ai facut foarte bn ca te ai inregistrat in comunitatea slabutelor,nici eu nu sunt foarte experimentata insa sunt aici fete care-ti vor fi de un real folos,uita-te prin dietele dp site (sunt foarte bune vei vedea asta in pozele fetelor care le au incercat) si apucate de sport,...bafta si sper sa intelegi ca sanatatea e mai importanta ca orice,iti spun asta pt ca am simtit-o pe pielea mea
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 10:12:28
denisadaniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Citat:
Anterior postat de denisadaniela Vezi mesajul
hey ancuta
bun venit printre slabute,nu stiam nimic despre dieta catalin crisan pana sa citesc jurnalul tau,te rog din suflet spune-mi ca tu nu ai mancat timp de 2 sapt cate 2 oua fierte ca lesin,iti intelegem toate dorinta de a slabi,dar nu trebuie sa ti distrugi organismul pentru asta,e foarte aiurea dieta asta iti face rau sa mananci 2 sapt oua si mezeluri,alte 2 sapt fructe si legume si cv lactate si urmatoarele 2 sapt numai carne... ai facut foarte bn ca te ai inregistrat in comunitatea slabutelor,nici eu nu sunt foarte experimentata insa sunt aici fete care-ti vor fi de un real folos,uita-te prin dietele dp site (sunt foarte bune vei vedea asta in pozele fetelor care le au incercat) si apucate de sport,...bafta si sper sa intelegi ca sanatatea e mai importanta ca orice,iti spun asta pt ca am simtit-o pe pielea mea
Dieta Catalin Crisan – Perioada 1/ 14 zile

In aceasta perioada din regimul de slabire Catalin Crisan se consuma exclusiv proteine: carne, mezeluri, oua si lactate

Carnea poate fi de orice tip (peste, pui, curcan, vita, inclusiv organe) si trebuie gatita fara ulei (fiarta, fripta, cuptor). Se mananca in orice cantitate.
Mezelurile (mai putin cele grase de porc) se mananca in orice cantitate.
Oua: 2 oua fierte tari, zilnic.
Branza: 100 g, zilnic.
Suplimentar de mananca 1 lamaie zilnic.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 2/ 13 zile

Se adauga legumele si fructele la meniul zilnic al regimului de slabire Catalin Crisan

3 zile/ Carne de orice tip, mezeluri (mai putin cele grase de porc), 1 ou (fiert tare), 100 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic o masa cu legume verzi.
Lamaia se mananca o data la doua zile (1 zi da, 1 zi nu)
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Lactate proaspete.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Lactate proaspete.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe proaspete.
3 zile/ Carne de orice tip, mezeluri (mai putin cele grase de porc).
1 zi/ Legume exclusiv.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 3/ 14 zile

In aceasta perioada din regimul de slabit Catalin Crisan predomina proteinele, iar zilele sunt altfel organizate

3 zile/ 2 oua pe zi, 50 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic doua mese cu legume verzi.
1 zi/ Carne exclusiv
1 zi/ Carne, mezeluri.
1 zi/ Carne, mezeluri, 1 ou fiert.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv
3 zile/ 2 oua pe zi, 50 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic doua mese cu legume verzi.
3 zile/ Carne, mezeluri.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 4/ 15 zile

In aceasta etapa din acest regim de slabit se adauga fructele si legumele meniului zilnic

2 zile/ 2 mese de fructe, 2 mese de legume.
1 zi/ Lactate proaspete exclusiv.
2 zile/ 2 mese de fructe, 2 mese de legume.
3 zile/ Carne, mezeluri.
2 zile/ 2 mese de fructe, 3 mese de legume.
1 zi/ Lactate proaspete exclusiv.
2 zile/ 2 mese de fructe, 3 mese de legume.
2 zile/ Carne, mezeluri.
Perioada 5/ 10 zile

In etapa a 5-a a regimului Catalin Crisan se mananca exclusiv proteine

1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, mezeluri.
1 zi/ Carne, mezeluri, 1 ou.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 grame branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ 2 oua fierte tari, 100 g branzeturi nefermentate.
1 zi/ 1 ou fiert tare, 200 g branzeturi nefermentate.
3 zile/ Carne, mezeluri.
Perioada 6/ 17 zile

Din nou, te poti bucura de fructe, legume, pestele!

4 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume.
5 zile/ Carne si peste, 1 masa legume.
4 zile/ 100 g branzeturi nefermentate, 2 mese legume.
3 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Fructe.
Perioada 7/ 14 zile

5 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume, lactate proaspete 400g , branzeturi nefermentate 100 g.
1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
2 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv.
3 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume.
Perioada 8/ 37 zile

1 zi/ Lactate exclusiv.
2 zile/ 2 mese fructe, 3 mese legume.
3 zile/ Carne exclusiv.
3 zile/ 100 g branzeturi nefermentate, 2 mese legume, 2 oua.
3 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe exclusiv.
1 zi/ Lactate exclusiv.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe exclusiv.
3 zile/ Carne exclusiv.
17 zile/ 2 mese fructe, legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte). La pranz se mananca 1 portie carne.
Perioada 9/ 6 zile

6 zile/ 2 mese fructe, legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte), 50 g branzeturi fermentate, 100 g mezeluri. La pranz se mananca 1 portie carne.
Se introduc in alimentatie si elementele interzise initial: orez, gris, paste, porumb, cartof, fasole uscata, mazare, paine.
Perioada 10/ 32 zile

32 zile/ 2 mese fructe (+struguri), legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte), 50 g branzeturi fermentate, 100 g mezeluri. La pranz se mananca 1 portie carne sau 1-2 oua fierte.
Ca si in perioada anterioara, se pot consuma elementele interzise initial: orez, gris, paste, porumb, cartof, fasole uscata, mazare, paine.
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 12:40:27
angel20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2011
Locaţie: Caransebes, Romania
Dieta: dukan
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

bine ai venit aici vei avea parte de sustinere important e sa mananci sanatos si sa nu te infometezi asta am invatat si eu de la fete deci nu poti spera sa slabesti peste noapte dar cateodata e mai bine sa astepti rezultatele deoarece nu vor intarzia
angel20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1641 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1124 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 19:48:07
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Citat:
Anterior postat de Coca Anca Ruxandra Vezi mesajul
Buna,
Sunt noua in comunitatea "slabutelor" de le acest site.
Am 23 de ani si in prezent 92 kg. Am reusit sa iau cu ''succes" in greutate...mi-am dat seama de asta cam tarziu si m-am hotarat sa fac ceva in sensul asta..
Am inceput pe 12.01.2011 regimul Catalin Crisan, dupa prima etapa am slabit 7 kg..asta fiind un succes.., dar ma lupt cu mintea mea sa priceapa ca procesul de slabire nu se poate realiza peste noapte si va trebui sa avem rabdare..ce-i drept..cam greu..
Kilogramele pe care trebuie sa le mai pierd..sunt multe..32 Kg.
M-am inscris pentru ca am nevoie de sustinere in momentele in care sunt pe punctul de a ceda..
Sper sa iau ca exemplu toate ''slabutele" care au reusit..
Va multumesc!
Buna Anca, si bine ai venit pe forum!
Te felicit pentru kg care le-ai dat jos deja!! Nu conteaza cate mai ai de pierdut, vei reusi! Iar noi suntem aici sa te sustinem. Spune-i mintii tale ca ceea ce a acumulat in asa mult timp, nu poti lasa in urma doar in cateva zile. Sau cateva luni. Trebuie suficient timp, dar important e ca vei slabi frumos, sanatos si fara sa te reintorci la kilogramele initiale! O sa vezi!


Citat:
Anterior postat de denisadaniela Vezi mesajul
Dieta Catalin Crisan – Perioada 1/ 14 zile

In aceasta perioada din regimul de slabire Catalin Crisan se consuma exclusiv proteine: carne, mezeluri, oua si lactate

Carnea poate fi de orice tip (peste, pui, curcan, vita, inclusiv organe) si trebuie gatita fara ulei (fiarta, fripta, cuptor). Se mananca in orice cantitate.
Mezelurile (mai putin cele grase de porc) se mananca in orice cantitate.
Oua: 2 oua fierte tari, zilnic.
Branza: 100 g, zilnic.
Suplimentar de mananca 1 lamaie zilnic.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 2/ 13 zile

Se adauga legumele si fructele la meniul zilnic al regimului de slabire Catalin Crisan

3 zile/ Carne de orice tip, mezeluri (mai putin cele grase de porc), 1 ou (fiert tare), 100 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic o masa cu legume verzi.
Lamaia se mananca o data la doua zile (1 zi da, 1 zi nu)
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Lactate proaspete.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Lactate proaspete.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe proaspete.
3 zile/ Carne de orice tip, mezeluri (mai putin cele grase de porc).
1 zi/ Legume exclusiv.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 3/ 14 zile

In aceasta perioada din regimul de slabit Catalin Crisan predomina proteinele, iar zilele sunt altfel organizate

3 zile/ 2 oua pe zi, 50 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic doua mese cu legume verzi.
1 zi/ Carne exclusiv
1 zi/ Carne, mezeluri.
1 zi/ Carne, mezeluri, 1 ou fiert.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv
3 zile/ 2 oua pe zi, 50 g branzeturi fermentate.
Se adauga zilnic doua mese cu legume verzi.
3 zile/ Carne, mezeluri.
Dieta Catalin Crisan – Perioada 4/ 15 zile

In aceasta etapa din acest regim de slabit se adauga fructele si legumele meniului zilnic

2 zile/ 2 mese de fructe, 2 mese de legume.
1 zi/ Lactate proaspete exclusiv.
2 zile/ 2 mese de fructe, 2 mese de legume.
3 zile/ Carne, mezeluri.
2 zile/ 2 mese de fructe, 3 mese de legume.
1 zi/ Lactate proaspete exclusiv.
2 zile/ 2 mese de fructe, 3 mese de legume.
2 zile/ Carne, mezeluri.
Perioada 5/ 10 zile

In etapa a 5-a a regimului Catalin Crisan se mananca exclusiv proteine

1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, mezeluri.
1 zi/ Carne, mezeluri, 1 ou.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 grame branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ 2 oua fierte tari, 100 g branzeturi nefermentate.
1 zi/ 1 ou fiert tare, 200 g branzeturi nefermentate.
3 zile/ Carne, mezeluri.
Perioada 6/ 17 zile

Din nou, te poti bucura de fructe, legume, pestele!

4 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume.
5 zile/ Carne si peste, 1 masa legume.
4 zile/ 100 g branzeturi nefermentate, 2 mese legume.
3 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Fructe.
Perioada 7/ 14 zile

5 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume, lactate proaspete 400g , branzeturi nefermentate 100 g.
1 zi/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
2 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Carne, 1 ou, 50 g branzeturi fermentate.
1 zi/ Carne exclusiv.
3 zile/ 2 mese fructe, 2 mese legume.
Perioada 8/ 37 zile

1 zi/ Lactate exclusiv.
2 zile/ 2 mese fructe, 3 mese legume.
3 zile/ Carne exclusiv.
3 zile/ 100 g branzeturi nefermentate, 2 mese legume, 2 oua.
3 zile/ Carne exclusiv.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe exclusiv.
1 zi/ Lactate exclusiv.
1 zi/ Legume exclusiv.
1 zi/ Fructe exclusiv.
3 zile/ Carne exclusiv.
17 zile/ 2 mese fructe, legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte). La pranz se mananca 1 portie carne.
Perioada 9/ 6 zile

6 zile/ 2 mese fructe, legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte), 50 g branzeturi fermentate, 100 g mezeluri. La pranz se mananca 1 portie carne.
Se introduc in alimentatie si elementele interzise initial: orez, gris, paste, porumb, cartof, fasole uscata, mazare, paine.
Perioada 10/ 32 zile

32 zile/ 2 mese fructe (+struguri), legume nerestrictiv, lactate proaspete 350g (dintre care 200 g iaurt sau lapte), 50 g branzeturi fermentate, 100 g mezeluri. La pranz se mananca 1 portie carne sau 1-2 oua fierte.
Ca si in perioada anterioara, se pot consuma elementele interzise initial: orez, gris, paste, porumb, cartof, fasole uscata, mazare, paine.
Te-am laudat pentru kilogramele slabite.. Dar nu te pot lauda si pentru modul in care ai facut-o! Deci pe bune, mi se pare un regim kamikaze! Fara sa ma leg de prea multe la el, uita-te numai cate oua te pune sa mananci!!! Galbenusul de ou e dinamita pentru colesterolul tau (al nostru, in general), care de la el urca pana la ceruri, inapoi, si inca 7 drumuri la fel ca asta!! Nu mai retin exact cate oua recomanda medicii sa consumam pe saptamana.. Dar era ceva in jur de 3 oua, daca nu ma insel. Sau 4.. Ma rog, pe acolo pe undeva. Dar 2 oua pe zi??? Inca nu pot sa cred!
Plus ca in primele faze e o dieta foarte saraca, si care dureaza prea mult timp fiind asa saraca! Adica de exemplu, eu voi tine dieta Dukan. In principiu, faza de atac este formata doar din proteine. Dar aceasta faza nu trece de 10 zile! Si ai o varietate mult mai mare unde poti alege! Sau sunt muuuulte alte diete, care iti permit sa mananci cat vrei tu, mult mai variat si mai sanatos decat asta.. Eu ti-as recomanda sa te documentezi putin, si sa mergi pe o alta dieta.. Asta ca sa slabesti fara sa-ti pui in pericol sanatatea, si ca sa o poti duce la capat cu brio, fara sa te infometezi, si slabind progresiv.
Sincer, din toata inima, sper sa te mai gandesti...
Sa ai o seara frumoasa!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #8 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 12:03:13
angel20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2011
Locaţie: Caransebes, Romania
Dieta: dukan
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

buna cum merge cu dieta ?
__________________
Jurnal angel20
angel20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1641 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1124 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 13:00:03
denisadaniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Anca, si bine ai venit pe forum!
Te felicit pentru kg care le-ai dat jos deja!! Nu conteaza cate mai ai de pierdut, vei reusi! Iar noi suntem aici sa te sustinem. Spune-i mintii tale ca ceea ce a acumulat in asa mult timp, nu poti lasa in urma doar in cateva zile. Sau cateva luni. Trebuie suficient timp, dar important e ca vei slabi frumos, sanatos si fara sa te reintorci la kilogramele initiale! O sa vezi!




Te-am laudat pentru kilogramele slabite.. Dar nu te pot lauda si pentru modul in care ai facut-o! Deci pe bune, mi se pare un regim kamikaze! Fara sa ma leg de prea multe la el, uita-te numai cate oua te pune sa mananci!!! Galbenusul de ou e dinamita pentru colesterolul tau (al nostru, in general), care de la el urca pana la ceruri, inapoi, si inca 7 drumuri la fel ca asta!! Nu mai retin exact cate oua recomanda medicii sa consumam pe saptamana.. Dar era ceva in jur de 3 oua, daca nu ma insel. Sau 4.. Ma rog, pe acolo pe undeva. Dar 2 oua pe zi??? Inca nu pot sa cred!
Plus ca in primele faze e o dieta foarte saraca, si care dureaza prea mult timp fiind asa saraca! Adica de exemplu, eu voi tine dieta Dukan. In principiu, faza de atac este formata doar din proteine. Dar aceasta faza nu trece de 10 zile! Si ai o varietate mult mai mare unde poti alege! Sau sunt muuuulte alte diete, care iti permit sa mananci cat vrei tu, mult mai variat si mai sanatos decat asta.. Eu ti-as recomanda sa te documentezi putin, si sa mergi pe o alta dieta.. Asta ca sa slabesti fara sa-ti pui in pericol sanatatea, si ca sa o poti duce la capat cu brio, fara sa te infometezi, si slabind progresiv.
Sincer, din toata inima, sper sa te mai gandesti...
Sa ai o seara frumoasa!
in afara de oua,uita-te ca trebuie sa manance mezeluri,2 sapt numai carme,2 sapt doar legume fructe si lactate,scuza-ma nu poti avea viata sociala daca manaci numai asa,stai toata ziua in baie,,sunt foarte multe nereguli la dieta asta,si catalin crisan parca era cantaret...are studii????de cand e nutritionist???
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 14:26:26
Coca Anca Ruxandra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 dec 2010
Locaţie: Carpinis, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Catalin Crisan
Date: 165cm, 84kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Anca - Trebuie sa slabesc!!!

Va multumesc ca nu ati lasat sa treaca neobservat masajul pe care l-am lasat...
Despre dieta..pot sa va spun ca nu ma "chinuie" foamea, chiar din contra mananc cat sa ma satur si mi-e bine....nu ma simt slabita...
E posibil sa nu fie cea mai corecta dieta, dar cred ca mie mi se potriveste, iar regimul disociat ma ajuta sa pierd kilograme..
Regimul i-a fost prescris de un medic nutritionist, a aparut candva si o carte pe tema asta..
Scopul meu acum e sa-l duc pana la bun sfarsit..
Timpul nu-mi prea permite sa fac sport, dar de cand am inceput diata plec de la serviciu pana acasa pe jos...30-40 min...pe jos.
Sper sa ma pot lauda cu rezultate frumoase..pentru ca trebuie.
Sa aveti o zi frumoasa!
Coca Anca Ruxandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1845 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1328 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
anca, calorii, dieta, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabesc, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Trebuie sa slabesc pana la nunta! Jurnal miamarin miamarin Jurnale slabit mirese 16 08 apr 2011 15:10:57
Trebuie sa slabesc!-Jurnal switilend switilend Arhiva jurnale slabit 58 31 dec 2010 17:54:59
Vreau sa imbrac ce haine imi plac... deci trebuie sa slabesc!!!! Jurnal Aancutyzkaa ancutzyka Arhiva jurnale slabit 67 07 oct 2010 21:47:37
jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D anca90 Arhiva jurnale slabit 5 17 iul 2009 15:43:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole