forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anca-vreau-slabesc-5-kg-cel-mai-important-ma-mentin-d-853.html)

anca90 13 iul 2009 20:00:41

jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
incep prin a spune k am slabit deja 9 kg :D...si mi-au mai ramas 4-5.sper ,dar cel mai important lucru e ca dupa ce dau jos sa ma mentin...ceea ce dupa parerea mea e mai greu dekt sa slabesti...
meniu meu de azi...pot spune si toata saptamana:
mic dejun: pepene verde 200g+para200g+45de min tae-bo
pranz:o ciorba foarte buna cu carne si legume:x+1 bucata piept de pui si castravete
cina:1 ora petrecuta la sala:D
credeti-ma pe cuvant..fara exercitii nu slabiti si daca va lastai de sala se va pune la loc;)..oricum sport=sanatate:-*

Slabuta 15 iul 2009 11:57:53

Re: jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
Citat:

Anterior postat de anca90 (Post 15288)
incep prin a spune k am slabit deja 9 kg :D...si mi-au mai ramas 4-5.sper ,dar cel mai important lucru e ca dupa ce dau jos sa ma mentin...ceea ce dupa parerea mea e mai greu dekt sa slabesti...
meniu meu de azi...pot spune si toata saptamana:
mic dejun: pepene verde 200g+para200g+45de min tae-bo
pranz:o ciorba foarte buna cu carne si legume:x+1 bucata piept de pui si castravete
cina:1 ora petrecuta la sala:D
credeti-ma pe cuvant..fara exercitii nu slabiti si daca va lastai de sala se va pune la loc;)..oricum sport=sanatate:-*

Buna Anca si bine ai venit in gasca noastra cu multe fete harnicute si gata sa vina in ajutor daca ai nevoie :)

Felicitari pentru cele 9 kg slabite, ne spui si noua cum le-ai pierdut?

Eu sunt la mentinere si deocamdata ma descurc bine, asa ca te astept aici la finis si cand sunt 2 puterea creste :D

Stim si noi Anca ca fara exercitii/sport nu faci nimic, poate slabesti dar cum va arata pielea nici nu vreau sa ma gandesc :-s

Ca sa iti fie mai usor, seteaza la profilul tau cele 5 kg pe care vrei sa le pierzi intr-o luna ca sa vezi cate calorii trebuie sa papi intr-o zi pentru a-ti atinge target-ul ;)
Dupa ai un calculator de calorii aici: Calorii care iti va usura munca cu calculul caloriilor, acolo poti introduce si tipul de sport facut, si va afisa cate calorii ai consumat ;) Este foarte util si interesant, mia ai optiunea de salvare meniu, adica il poti revedea dupa mai mult timp :)

Mai asteptam vesti de la tine si mai multe detalii :) succes in pierderea ultimelor 5 kg :)

anca90 16 iul 2009 17:42:10

Re: jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
am slabit 9 kg in 4 luni..probabil vi se pare mult...dar vergeturi nu prea am (mi-au aparut cateva dupa ce am folosit folia)....si doar sanii mi-ai scazut in rest carnea nu e moale..acu am inceput sa fac tae-bo am inteles k tonifica..sper sa fie asa;) va voi spune...
in legatura cu cele 9 kg....m-am abtinut de la paine si nu mai mancam seara (evident k mai aveam si eu cateva scapari k orice om:D)...ciocolata manac:"> la greu pot sa zic si incerc sa reduc tot timpu...dar am facut mult sport adik doar cardio fara greutati..si am dat roade...aaaa si sauna:x....am putina celulita..stiti careva un remediu bun?:D....help me pls

Slabuta 16 iul 2009 22:35:05

Re: jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
Citat:

Anterior postat de anca90 (Post 15502)
am slabit 9 kg in 4 luni..probabil vi se pare mult...dar vergeturi nu prea am (mi-au aparut cateva dupa ce am folosit folia)....si doar sanii mi-ai scazut in rest carnea nu e moale..acu am inceput sa fac tae-bo am inteles k tonifica..sper sa fie asa;) va voi spune...
in legatura cu cele 9 kg....m-am abtinut de la paine si nu mai mancam seara (evident k mai aveam si eu cateva scapari k orice om:D)...ciocolata manac:"> la greu pot sa zic si incerc sa reduc tot timpu...dar am facut mult sport adik doar cardio fara greutati..si am dat roade...aaaa si sauna:x....am putina celulita..stiti careva un remediu bun?:D....help me pls


Salutare Ancuta [*8*]

Mie mi se pare super 9 kg in 4 luni, este foarte sanatos si fara daune asupra corpului tau, nici nu ma mir ca nu ai facut vergeturi :) Felicitarile mele [*56*][*floare-tie*] Meriti toate laudele, ca nu te-ai grabit si ai facut un asa de mare bine pentru corpul tau :)

Da Tae-bo este indicat pentru tonifiere, dar si pilates-ul este foarte bun :)

Pentru celulita poti folosi supliformul sau scrub-ul din cafea :) Chiar dau rezultate :)

Succes in continuare :)

anca90 17 iul 2009 15:40:19

Re: jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
ms mult slabuta:-*esti o draguta:D....pai si ala de cafea...num ail pun pe mine si il las cateva minute??si face efect??::-/

Slabuta 17 iul 2009 15:43:41

Re: jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D
 
Citat:

Anterior postat de anca90 (Post 15611)
ms mult slabuta:-*esti o draguta:D....pai si ala de cafea...num ail pun pe mine si il las cateva minute??si face efect??::-/

UIte aici ai reteta:http://forum.slabute.ro/celulita/scr...ulita-110.html

Dar eu mai fac si altfel: strang zatul de cafea il pun intr-un borcanel la uscat si and fac baie il amestec cu gelul de dus si asa ma frec pe tot corpul ;) stua vreo 10-15 minute si dupa ma clatesc ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:11:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO