forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal andra (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andra-1795.html)

andra_aly 27 nov 2009 18:20:23

Jurnal andra
 
buna fetelor...sau mai bine spus "slabutelor". numele meu este andra si as vrea si eu sa fiu o slabuta asa ca voi. :x am descoperit site-ul acesta din"greseala" pot spune, am cautat si eu "cum sa slabesc?, diete...etc" si am dat de site-ul acesta..este fff interesant sa poti vb cu cineva care este in aceeasi situatie ca si tine ...care te poate intelege :P deci m-am hotarat sa ma inscriu si eu.. incep prin a va povesti cum am inceput sa ma ingras si sa ma simt din ce in ce mai rau uitandu-ma in pozele de mai demult.. in 2003 am venit in italia si aici a inceput totul. acasa am facut mult sport, 6 ani de sport + foarte multa miscare ptr ca nu stateam locului delok nici acasa si nici la sc. cand am venit aici , m-am oprit de tot, stateam(shi ink stau:P) fara sa fac sport. e adevarat ca asta nu e o scuza , dar aici la scoala nu este ca in ro (cel putin la sc unde am fost eu). ei nu pun pret pe sport ca la noi . si uite asa am inceput sa ma ingras. nu dau vina numai pe "sport" ptr ca si "papika" are rolul ei aici. va dati seama, eu in romania mancam de toate, la orice ora , fara sa ma ingras, aici, nu mai pot face acelasi lucru. La inceput, mancam multe paste , nu m-as fi gandit niciodata ca m-as putea ingrasa, dar kg s-au instalat incet incet pe ici-pe colo si e cam greu sa le dau jos. nu ma pot plange , nu sunt enrom de grasa, dar stiti cum e, fiecare are fixul ei....si al meu e mai ales burta si soldurile:(:(in 6 ani jumate am luat 10 kg. stiu , e si varsta de vina. daka inainte puteam sa ma mentin slaba , sa mananc orice ptr ca eram mai mika, akum corpul meu s-a schimbat si trebuie sa fiu mai atenta. sper sa pot ajunge cu ajutorul vostru la greutatea dorita. Partea cea mai grea este ca nu ma pot abtine mai ales seara. akum va las (sa nu va pliktisesc prea tare). :-s

meapasarica 27 nov 2009 19:35:49

Re: jurnal andra
 
Buna Andra!eu ma numesc Anca si iti urez bine ai venit >:D<

ma regasesc in multe din cele ce ne povestesti tu...si eu am un fix cu burtax-(, nici eu nu am crezut ca o sa ma ingras cand m-am mutat aici dar din lipsa de miscare s-a pus usor usor si m-am trezit cu 4 kg in plus...insa cu ajutorul fetelor eu am slabit cat am vrut si acum sunt la mentinere...

o sa gasesti aici sprijin si sfaturi cat incape...bafta multa si nu uita sa comunici ca e cel mai important;)

madaEM 27 nov 2009 19:38:40

Re: jurnal andra
 
buna andra..bine ai venit printre noi...sa stii ca aici vei gasi mereu sfaturi...si fete care sa te ajute in orice pb ai...sa stii ca nu ne plictisesti..suntem aici pt a asculta pe toate lumea...daca ai vointa si un pic de rabdare cu siguranta vei slabi>:D<>:D<>:D<

andra_aly 27 nov 2009 19:45:25

Re: jurnal andra
 
va multzumek mult fetelor. exact asta im trebuie. incurajare!!! :-*:-*:-* o sa va mai povestesk si maine despre mine... ca sa nu va plikti cu toate asa deodata!!!

*ink cv: imi cer scz dak mai gresesc cand scriu. sper sa ma intelegeti:">:P

madaEM 27 nov 2009 19:51:39

Re: jurnal andra
 
te intelegem stai linistita;)cu toate mai gresim...abia asteptam sa ne mai povestesti..si poate cine stie pui si niste poze..sa te vedem;;)

andra_aly 27 nov 2009 20:19:35

Re: jurnal andra
 
am pus cateva poze:P asa ma puteti vedea si voi
v-am pupat

madaEM 27 nov 2009 20:24:15

Re: jurnal andra
 
numai ca trebuie sa imi accepti prietenia ..ca altfel nu te pot vedea:Ddaca u esti fata din poza de la profil sa stii ca esti tare scumpica;;)

andra_aly 28 nov 2009 13:28:16

Re: jurnal andra
 
da...eu sunt . ms ...ma faci sa :">.
fetelor de cand m-am trezit nu am mancat nimik decat o mandarina f mika si mi s-a facut o foame... si mi-e asa frika sa ma duk sa pap... dar trebe sa rezist ...putin cate putin ...si asa reusim ...:*v-am pupat:* ma duk intai sa imi fac [*baie*] si dupa aia la papat(putin) ...o sa revin mai tarz sa va pove ce am papat!!! :-*

mvthebest 28 nov 2009 14:01:22

Re: jurnal andra
 
Bine ai venit printre noi>:D<>:D<>:D<
In primul rand,dimineata incearca sa papi..nu doar o mini mandarina,pentru ca,cum ai observat ..te apuca repede foamea:-s...
Ce sport practici? Sau esti la vre-o dieta?
O zi frumoasa iti doresc

madaEM 28 nov 2009 14:03:17

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 52226)
da...eu sunt . ms ...ma faci sa :">.
fetelor de cand m-am trezit nu am mancat nimik decat o mandarina f mika si mi s-a facut o foame... si mi-e asa frika sa ma duk sa pap... dar trebe sa rezist ...putin cate putin ...si asa reusim ...:*v-am pupat:* ma duk intai sa imi fac [*baie*] si dupa aia la papat(putin) ...o sa revin mai tarz sa va pove ce am papat!!! :-*

mai mama da ce faci????cum sa mananci numai o mandarina la micul dejun?clar ca te ia foame la pranz si in special seara ...si atunci papi mai mult...nu stii ca la mic dejun tre sa papi cel mai mult...;;)ca s aiti tina de foame...iar apoi la pranz mai papi ceva o salata o bucatica de carne ...iar la cina cat mai putin...;;)sa nu mai faci prostia asta niciodata ...;)aaa si apa bei???sau ceaiuri??


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:45:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO