Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 18:46:37
mihaella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Malu, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 107kg
Mesaje: 476
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Buna.ma bucur ca ales sistemul 3 mese si 2 gustari pe zi,trebuie sa slabim sanatos si echilibrat,stii cum se zice: cate putin din toate .
asa cum scrie si in cartea Mihaelei Bilic,o data pe saptamana trebuie sa-i oferi un trofeu organismului tau asta nu inseamna ca in ziua respectiva sa exagerezi
sa respectam o dieta nu e tocmai placut,dupa o anumita perioada de timp devine un chin,dar trebuie sa fim niste luptatoare pentru a ne atinge telul.
vom invinge kilogramele
__________________


"Mancarea de dimineata este AUR,cea de la pranz ARGINT si cina PLUMB"
mihaella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2212 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 663 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 21:23:04
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Iti urez si eu bun venit printre slabute!
Felicitari pt scadere,imi place ca esti foarte organizata si hotarataa,o sa reusesti,sunt sigura
Voiam sa.ti zic ca si eu iau cina tarziu,pe la 9 jumate,din cauza ca pranzul tre sa-l iau cu sotul,care vine la 4 de la munca.Dar asta nu mi-a afectat dieta,am slabit frumos si cu acest program.Totul e sa lasi 2-3 ore pana la ora de culcare
Sunt de acord cu slabutza care te-a sfatuit sa bagi in alimentatie seminte crude,migdale,nuci.Te ajuta la slabit,ca si pestele gras
Succes si noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 21:27:23
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andra si bine ai venit

Ma bucur ca ai gasit motivatia si puterea de a incepe lupta cu kilogramele.

Intr-adevar, apar unele dificultati cu alcatuirea unui meniu sanatos si in acelasi timp cu un aport caloric corect. 1400 kcal se strang usor cu fast-food...
Dar, cu timpul te obisnuiesti si o sa vezi ce usor va fi.

La capitolul sport ai incercat mai mult mers pe jos, niste exercitii usoare acasa... sau chiar dans...?

Iti doresc mult succes in drumul catre slabuta din tine
Multumesc mult pt incurajari. imi pare extrem de bine ca ma aflu aici, cu voi, si ca pot beneficia de experientele si ajutorul vostru si sper ca la randul meu, cu timpul, sa pot ajuta si eu alte slabute.

Referitor la sport / miscare, am inceput deja sa-mi organizez in asa fel timpul liber astfel incat sa contina si mai multa miscare. si mi-am schimbat traseul spre birou astfel incat sa merg pe jos 30 minute zilnic. de baza ramane insa inotul.
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 21:49:26
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Draga Andra,

Ai strans intr-adevar cateva informatii binevenite la o slabuta la inceput de drum, ma bucura sa vad ca te descurci atat de bine si ca te straduiesti sa iei deciziile corecte. Pare greu sa-ti schimbi modul de viata si felul de a manca, dar... nu e Se dovedeste o placere sa mananci echilibrat si sa descoperi feluri noi de a gati mancare favorita

Ca sfat, daca vrei sa ajungi in mod sanatos la cele 1400 de calorii, apeleaza la alune/migdale/nuci, nu in exces, cam 25 de gr la o gustare, sunt sanatoase si ajuta la hranirea pielii si a parului, si macar nu te vezi nevoita sa apelezi la junk ca sa iti faci nr de calorii propuse Sunt si delicioase, de ce sa nu recunoastem

Este un forum de nutritie si dieta, deci da-ti drumul si spune-ti pasul cat vrei pe tema asta Aici ne putem da toate cu parerea, ne putem spune toate povestea si sa o analizam pe a altora. Astept impresii si dupa o a doua saptamana. Cred ca esti pe drumul cel bun deja

Iti doresc o saptamana frumoasa si zambitoare in continuare
Multumesc ce-i drept, principiile ale unei alimentatii sanatoase nu mi-erau complet necunoscute nici inainte, dar din pacate doar de unul singur esti tentat sa faci greseli, atat cand tii dieta, cat si cand mananci - hai sa-i spunem normal.

da, m-am gandit si eu la migdale / alune, imi plac in special migdalele si fisticul si stiu si de unde sa cumpar crude, dar inca ezit pt ca sunt din categoria daca nu le am nu le duc dorul, iar daca le am tind sa mananc mai mult decat este necesar. uff, ce-i drept in general daca am ceva de mancare langa mine nu ma las pana nu le termin. asa ca as mai amana putin introducerea lor, pana ma simt mai sigura pe mine.

azi oricum am reputat sa-i spunem un mic succes in ce priveste controlul poftelor. si am reusit sa iau si cina la ora 17.30 bun, deci am avut sedinta lunara la birou si de obicei dupa ce se termina avem si o masa, mai discutam intre noi etc, ca de obicei sedinta e destul de tensionata, ca de e criza... bun, si initial am vrut sa nu mananc. dupa care mi-am zis ca totusi trebuie sa introduc si astfel de evenimente neprevazute in programul alimentar. si atunci mi-am pus pe o farfurie de aperitiv o bucatica de pui, 2 linguri de salata tabouleh, 2 linguri din alta salata cu legume de sezon, si o frigaruie cu 2 bilute de mozzarella si 2 rosii cherry. din fericire era si mancare normala. am ignorat cu putina parere de rau salata de vinete, am refuzat berea si dulciurile cu mai putina parere de rau si in rest am fost foarte mandra de mine. ce-i drept mancasem pranzul pe la 13.30, asa ca nu mi-era foame
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 21:59:27
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Iti urez si eu bun venit printre slabute!
Felicitari pt scadere,imi place ca esti foarte organizata si hotarataa,o sa reusesti,sunt sigura
Voiam sa.ti zic ca si eu iau cina tarziu,pe la 9 jumate,din cauza ca pranzul tre sa-l iau cu sotul,care vine la 4 de la munca.Dar asta nu mi-a afectat dieta,am slabit frumos si cu acest program.Totul e sa lasi 2-3 ore pana la ora de culcare
Sunt de acord cu slabutza care te-a sfatuit sa bagi in alimentatie seminte crude,migdale,nuci.Te ajuta la slabit,ca si pestele gras
Succes si noapte buna!
multumesc. de scadere nu stiu daca sa ma bucur f tare inca, ca parca prea a fost usor in prima saptamana cu cina sincer ma chinui sa mananc pana in 8 seara dar nu mi-a reusit de loc in ultimul timp. si mai ales in zilele in care merg si la inot dupa serviciu mi-e imposibil, asa ca prefer sa merg la inot si sa mananc la 10 ceva mai usor decat sa nu merg la inot. uff, ai atins o coarda sensibila cu pestele. imi place foarte mult, dar e asa de greu de gasit in bucuresti un loc in care sa-l mananci la pranz imi programasem in weekend sa-mi iau peste proaspat din piata dar am avut un weekend f incarcat asa ca n-am reusit. inschimb am mancat somon la gratar in una din zilele astea.
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 22:10:23
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Citat:
Anterior postat de mihaella Vezi mesajul
Buna.ma bucur ca ales sistemul 3 mese si 2 gustari pe zi,trebuie sa slabim sanatos si echilibrat,stii cum se zice: cate putin din toate .
asa cum scrie si in cartea Mihaelei Bilic,o data pe saptamana trebuie sa-i oferi un trofeu organismului tau asta nu inseamna ca in ziua respectiva sa exagerezi
sa respectam o dieta nu e tocmai placut,dupa o anumita perioada de timp devine un chin,dar trebuie sa fim niste luptatoare pentru a ne atinge telul.
vom invinge kilogramele
buna, mihaella. m-am temut la inceput de cele 2 gustari pt ca in mintea mea era similar cu a manca toata ziua. dar pana la urma ratiunea a invins. pt trofeul saptamanal mai vedem, poate ceva mai tarziu si poate nu chiar saptamanal pt mine cel mai mult conteaza ca am de unde alege (daca vreau azi peste mananc peste, daca vreau carne mananc carne etc) si in felul asta nu ma simt constransa pe un meniu fix, cunoscut dinainte pe urmatoarele 2 saptamani, si ca pot manca si anumite alimente dar mai rar iar altele foarte rar.
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 23:13:58
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Acum ca partea cu meniurile s-a clarificat cat de cat, sa va povestesc putin cum am ajuns la 85 kg si din experienta luptelor trecute cu kg in plus.

Cand eram mica, pana prin clasa a 2-a - a 3-a, eram oarecum mai slaba, fara sa fiu exagerat de slaba. deci am fost si eu la un moment dat slaba, fara sa fie nevoie sa fac nimic pt asta dupa care m-am mai ingrasat, sa zicem ca eram in partea mai grasuta a normalitatii. nu mi-aduc aminte sa ma fi deranjat cu ceva, eram oricum foarte activa si ce-i drept mancam in consecinta

Bun, de prin clasa a 8-a incepuse sa ma deranjeze putin lucrul asta, dar nu mi-aduc aminte sa fii facut ceva concret si oricum lucrurile mergeau bine: invatam bine, ma pregateam sa merg la liceu, primele bairame (dar numai pana la 10 seara), primul prieten, primul sarut (aveam cam 1.60 si 60 kg). aveam o singura problema, cu sanii, care erau prea mari pt varsta aia si nici forma nu era tocmai cea dorita. mi-aduc aminte ca eram destul de complexata din cauza sanilor.

In liceu, prin clasa a 10-a cred ca avem deja inaltimea de acum, 1.65 si vreo 59 kg. Si mi-am dorit sa fac ceva sa slabesc. din fericire n-a fost vorba de diete. m-a ajutat si faptul ca mama a avut o problema de sanatate si s-a pensionat ceva mai repede si a si schimbat putin regimul alimentar al familiei astfel ca acum aveam mancare gatita proaspat in fiecare zi si am inceput sa mananc mult mai sanatos: mai multe legume (sote si salate), supe de legume. am mai taiat si din paine si din dulciuri, eram mai atenta cu cantitatile si uite asa cam in 2 luni ajunsesem la 54 kg. si probabil o masura la haine. si mama a trebuit sa-mi stramteze blugii ca nu-mi permiteam altii.

In urmatorii ani, pana dupa ce am terminat facultatea, am reusit sa ma pastrez in intervalul 53 - 57 kg, nu fara probleme, dar nici cu mari dificultati. de vreo 2-3 ori cred ca am incercat si diete mai ciudate (nici una continuata dupa ziua a patra), am tinut vreo 3-4 zile de supa de varza pana mi-a pus capac ziua de carne (nu ma dau in vant dupa carne), alte 3-4 zile din alta dieta, dar in general cand vedeam ca ajung la 57 kg mancam mai putin, mai fara paine si dulciuri si se rezolva. cand aveam 53 kg ce sa spun, eram in culmea fericirii. ce-i drept aratam bine

dupa ce am terminat facultatea si m-am angajat am inceput sa ma ingras, la inceput nu semnificativ, ajunsesem pe la vreo 60 kg dar inca aratam bine. la vreo 2 ani dupa, am reusit sa ma angajez unde doream, eram f incantata, dar din pacate jobul era foarte solicitant, munceam foarte mult, nu mai aveam timp de sport, incepuse stresul, plecam des si in delegatii si aveam toate cheltuielile platite asa ca mancam la cele mai bune restaurante, evident seara pe la 9-10 dupa ce terminam treaba. astfel incat pe nesimtite am ajuns la 65, dupa care la 68, dupa care am stagnat aici o perioada. dupa care am reusit iar sa ajung pe la 63-64 kg, dar pt ca nu aveam timp sa mananc sanatos preferam sa mananc putin. deci nu neaparat o dieta, ci mai ales ca redusesem mult portiile, iar seara nu mai mancam deloc. fericirea n-a tinut mult pt ca a trebuit sa fac un tratament iar medicamentele aveau ca efect secundar si cresterea in greutate. si am ajuns in 3 luni la peste 70 kg. moment in care lupta a fost oarecum pierduta, pt ca nu ma simteam in stare sa dau jos atatea kg. am avut ce-i drept numeroase tentative, dar nimic pe termen lung si evident in acel maxim de 5kg, si dupa ce am revenit la alimentatia obisnuita am pus la loc si cand n-am mai fost atenta evident am pus in plus. mi-am schimbat si serviciul intre timp, de vreo 4 ani, dar tot n-am reusit sa slabesc, ba dimpotriva sa ma ingras progresiv, nu foarte repede, dar sigur. pe la sfarsitul anului trecut am trecut de 80 si anul asta am avut chiar si 87-88 kg.

Uff, si cam asta e. ma simt destul de descurajata acum, ca am scris toate astea, in special ultima parte. poate si putin trista.

Ce sa zic, ca sa ma inveselesc singura, pot sa va spun ca abia astept sa ajung la faza de platou, nu de alta dar n-am tinut niciodata o dieta suficient de mult timp incat sa ajung acolo

Pe de alta parte poate ca e bine ca n-am slabit prea mult, prea des, pt ca pielea arata cat de cat bine, iar celulita e in limite normale

Si ca obiectiv pe termen scurt am iesirea, cel putin a imc, din zona obezitate. si nici nu e greu de atins, doar cateva kg.

e tarziu, deci noapte buna tuturor, vise placute si sa ne pastram optimismul si motivatia!
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 10:40:14
mihaella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Malu, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 107kg
Mesaje: 476
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

ti-am citit povestioara.asa este.trebuie sa fii optimistavei reusi.te sprijinim.ne sfatuim,ne tragem de urechi acolo unde gresim
__________________


"Mancarea de dimineata este AUR,cea de la pranz ARGINT si cina PLUMB"
mihaella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2212 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 663 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 18:51:56
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

Citat:
Anterior postat de mihaella Vezi mesajul
ti-am citit povestioara.asa este.trebuie sa fii optimistavei reusi.te sprijinim.ne sfatuim,ne tragem de urechi acolo unde gresim
multumesc mult.
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 05 sep 2011, 11:34:07
mihaella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Malu, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 178cm, 107kg
Mesaje: 476
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra - sunt sigura ca pot

buna.ce faci?cum merge dieta?sa ai o saptamana frumoasa
__________________


"Mancarea de dimineata este AUR,cea de la pranz ARGINT si cina PLUMB"
mihaella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2212 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 663 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, andra, ani, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, sigura, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura leila87 Arhiva jurnale slabit 723 31 dec 2013 01:30:06
Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica? flubby Bulimie & Binge Eating 18 30 apr 2012 16:47:38
Cate minute sunt recomandate pentru banda, bicicleta, ca sa dau burtica jos? maddy88 Fitness pentru muschii abdominali 10 01 feb 2012 01:50:24
Jurnal Nadia - pentru ca trebuie si pot nadia1818 Arhiva jurnale slabit 98 07 feb 2011 15:15:58
cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc dienutzaa28 Am nevoie de ajutor! 5 06 mai 2010 18:36:47

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole