forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andreea (Necrophobic) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andreea-necrophobic-7617.html)

Necrophobic 04 ian 2011 20:19:10

Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
Bună tuturor,

În primul rând îmi cer scuze dacă scriu asta într-un loc nepotrivit, sunt nou şi nu ştiu unde.
În al doilea rând mă numesc Andreea, anul acesta fac 16 ani şi deşi mi-e greu să vorbesc despre problemele mele, am o problemă cu greutatea. Stau prost cu ambiţia, dar de ieri mi-am pus-o încât să mă apuc de o dietă şi sport.
Prima dată am văzut o dietă cu apă, deşi părea una proastă am ţinut-o o zi, 3 litri de apă, la fiecare masă. Am decis să urmez alta, un regim disociat, 3 zile legume, 3 alimente de la animale. Apoi m-am decis să mănâc si cereale, am căutat despre Fitness 14 zile şi părerile erau împărţite, până la urmă nu mai ştiu ce să mănânc.
Mă poate ajuta cineva? Cu un sfat, orice.
Am văzut că este un site draguţ în care nu se fac glume "proaste", de aceea m-am decis să apelez la voi.

Mulţumesc.

VentoFreddo 04 ian 2011 20:41:36

re: Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
Buna, scumpo, bine ai venit!Dieta cu apa!!-??:-oOf, bine ca ai venit aici, o sa fii sfatuita sa slabesti intr-un mod sanatos si fara infometare, asta e cel mai important!>:D<
Uite, intra aici, sunt fete de varsta ta care te vor ajuta , si vei gasi si multe prietene printre ele
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...e-2462-93.html
Succes!>:D<>:D<

Necrophobic 04 ian 2011 20:53:05

re: Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
mulţumesc. big hug

andra_aly 04 ian 2011 21:23:08

Re: Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
Buna Andreea si bine ai venit printre noi>:D<
Ma bucur ca ai ajuns noi... trbuie sa intelegi ca dieta nu este o joaca... Si ca nu ne putem juca cu sanataea:-s
Trebuie o dieta sanatoasa si sport.si sa vezi atunci ce rezulate frumoase:) Mai ales ca tu esti la o varsta la care trebuie sa ai f mare grija sa nu iti dereglezi metabolismul:-s
Poate ne spui mai multe despre tine...;)
Iti doresc mult succes!>:D<

Cassy 04 ian 2011 21:56:58

Re: Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
Citat:

Anterior postat de Necrophobic (Post 458183)
Bună tuturor,

În primul rând îmi cer scuze dacă scriu asta într-un loc nepotrivit, sunt nou şi nu ştiu unde.
În al doilea rând mă numesc Andreea, anul acesta fac 16 ani şi deşi mi-e greu să vorbesc despre problemele mele, am o problemă cu greutatea. Stau prost cu ambiţia, dar de ieri mi-am pus-o încât să mă apuc de o dietă şi sport.
Prima dată am văzut o dietă cu apă, deşi părea una proastă am ţinut-o o zi, 3 litri de apă, la fiecare masă. Am decis să urmez alta, un regim disociat, 3 zile legume, 3 alimente de la animale. Apoi m-am decis să mănâc si cereale, am căutat despre Fitness 14 zile şi părerile erau împărţite, până la urmă nu mai ştiu ce să mănânc.
Mă poate ajuta cineva? Cu un sfat, orice.
Am văzut că este un site draguţ în care nu se fac glume "proaste", de aceea m-am decis să apelez la voi.

Mulţumesc.

Buna !:)
Cel mai bine ai tine o dieta hipocalorica. Nu ne-ai spus nimic, nici cate kg ai, nici cate vrei sa dai jos..:)
In ce consta dieta hipocalorica? O sa iti numeri caloriile sau o sa aproximezi, si daca vrei rezultate si mai bune, tine-o low carb, adica cat mai putini carbohidrati(paine,cartofi,dulciuri,saratele etc).
Renunta la prajeli,sucuri. Dulciurile sunt excluse, dar daca ti-e pofta de ceva dulce, poti papa un fruct sau 2 bucatele de ciocolata amaruie. Papa multe supe,ciorbe, multe proteine(carne,lapte,branza,oua,peste) pentru ca esti in crestere si sa ai 5 mese pe zi. 3 mese principale si 2 gustari. La gustari papa un fruct,un iaurt,seminte,alune,nuci dar in cantitati moderate. Sper ca ti-am fost de ajutor !:-*

DeathInVogue 05 ian 2011 18:05:19

Re: Jurnal Andreea (Necrophobic)
 
Citat:

Anterior postat de Necrophobic (Post 458183)
Bună tuturor,

În primul rând îmi cer scuze dacă scriu asta într-un loc nepotrivit, sunt nou şi nu ştiu unde.
În al doilea rând mă numesc Andreea, anul acesta fac 16 ani şi deşi mi-e greu să vorbesc despre problemele mele, am o problemă cu greutatea. Stau prost cu ambiţia, dar de ieri mi-am pus-o încât să mă apuc de o dietă şi sport.
Prima dată am văzut o dietă cu apă, deşi părea una proastă am ţinut-o o zi, 3 litri de apă, la fiecare masă. Am decis să urmez alta, un regim disociat, 3 zile legume, 3 alimente de la animale. Apoi m-am decis să mănâc si cereale, am căutat despre Fitness 14 zile şi părerile erau împărţite, până la urmă nu mai ştiu ce să mănânc.
Mă poate ajuta cineva? Cu un sfat, orice.
Am văzut că este un site draguţ în care nu se fac glume "proaste", de aceea m-am decis să apelez la voi.

Mulţumesc.


Buna!
bine ai venit!
ar trebui sa ne spui mai multe despre tine...ce inaltime ai,cate kg...unde ti se pare ca ai cele mai mari probleme
pai din cate ai scris tu aici vrei dieta minune si nu e deloc ok...dieta cu apa adica numai apa toata ziua?/:) sau ce?
am incercat si eu dieta aia disociata de care zici tu...pe mine nu m-a ajutat cu nimic...din contra in momentul cand am renuntat la ea am pus la loc...plus ca in zilele cu fructe mergeam pe pereti de foame:))
poti duce un stil de viata sanatos...incepand sa elimini din alimentatia ta chestiile nocive sau pur si simplu sa le mananci mai rar si evident usor usor sa diminuezi numarul de calorii
e foarte bine ca te-ai decis sa mananci cereale dar ar trebui sa iti iei ceva care sa nu contina zahar..eu mananc din cele de la sanovita
a da si sport...(nu eu ar trebui sa iti spun asta pentru ca sunt lenesa) sportul e unul dintre chestiile musai pe care trebuie sa le faci pentru a slabi intr-un mod sanatos
pai...eu am cam temrinat ce aveam de zis deocamdata.iti urez mult succes si astept sa te intorci sa ne spui ce ai mai facut


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:11:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO