forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal andruskas - slabuta in devenire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andruskas-slabuta-devenire-11562.html)

andruskas 06 mai 2012 19:34:32

Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Salutare tuturor slabutelor!

Dupa mai multe accesari, citiri de articole si subiecte pe forum si in general, frunzarit de informatii utile pentru o slabuta cu 10-15 kg in plus fata de ceea ce si-ar dori, am fost complet convinsa ca trebuie sa imi deschid un jurnal. De ce? Datorita faptului ca, in timpul acestui frunzarit, am descoperit o comunitate de fete sociabile, care se sprijina reciproc in telurile comune si mai ales, frumoase din toate punctele de vedere >:D<

Sper sa ma integrez in comunitate, sa pot oferi suport si sper ca experientele mele sa fie de folos in vreun fel. Si cred ca motivul principal pentru care m-am decis sa impartasesc cu voi o parte din viata mea, este acela ca aici este un spatiu unde pot fi complet sincera - nu trebuie sa mint in privinta numarului de kg, sa imi ascund colaceii sau nevoia uneori compulsiva de a-mi rezolva frustrarile/complexele prin mancare. Pentru ca asta cred ca este cauza nr. 1 a problemelor mele de greutate - mancatul pentru a umple un gol emotional, alegerea unei "fericiri" de moment in detrimentul celei de lunga durata. Stiu cum e sa iti placa ceea ce vezi in oglinda/poze, cunosc senzatia de multumire de sine si cu toate acestea... nu reusesc sa o aleg pana la capat.

Povestea mea sunt sigura ca nu este cu mult diferita de altele: am 27 de ani, sunt din Bucuresti si am un job de birou. Cred ca dintotdeauna am incercat sa slabesc, niciodata nu am fost multumita de greutatea mea. Nici nu am fost vreodata foarte slaba, insa la 60 de kg in urma cu cativa ani ma simteam mult mai bine decat in prezent, la aproape 70... am ajuns si la 82, iar cu o dieta de la nutritionist si cu multa munca, am reusit sa scap de mai multe kg. Mult timp m-am mentinut la 74, ca in prezent sa ajung la 69, in urma unei despartiri dupa o relatie de 4 ani si a pierderii poftei de mancare pentru o perioada de cateva saptamani.

Momentan insa, nu reusesc decat sa ma mentin (evitand dulciurile si mancand in general mai sanatos - paine neagra in loc de alba, fara prajeli si cu sport), dar deoarece vad ca nu functioneaza (de cateva saptamani nu am slabit deloc), cred ca ma voi indrepta catre dieta hipocalorica. Dieta de la nutritionist a functionat f bine in combinatie cu sportul, dar este dificil pentru mine sa respect mereu lista de cumparaturi si sa imi prepar tot ce am nevoie...

Sper sa imi fac noi prietene in aceasta calatorie catre incredere de sine si mai mult optimism as spune eu. Sunt putin confuza si descumpanita in alegerile alimentare care ma asteapta, din prisma persoanei care a avut multe incercari esuate in trecut... Plus ca teoriile de pierdere in greutate variaza atat de mult in ultima vreme, incat nu stiu care varianta este cea corecta ex.:
- ca e mai bine sa nu combini carnea cu cartofii sau ca de fapt nu are nicio importanta daca o faci;
- ca degeaba alerg 50 min si pierd 400 calorii, daca nu fac si exercitii pentru solicitarea muschilor pentru a pierde din grasime si nu din apa din corp;
- ca e bine sa bei apa in timpul mesei, inghitituri mici sau ca din contra, nu e bine si cel mai bine e sa bei apa dupa masa.
Si lista ar putea continua.
Consecventa si mai multa rezistenta cred ca mi-ar mai trebui, de asemenea si de aceea consider ca prietenia slabutelor ma va ajuta cu siguranta in scopurile pe care mi le propun.

Abia astept sa incep aceasta experienta alaturi de voi :x

Andreea

mariaruxandra 06 mai 2012 21:49:19

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Buna !
Vreau sa iti urez bun venit . Si eu sunt noua in aceasta comunitate . Sunt perfect deacord cu ceea ce ai spus mai sus si vreau sa iti urez mult succes .Sper sa reusesti sa iti atingi scopul . >:D<

andruskas 07 mai 2012 09:57:47

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Buna Maria,

Iti multumesc pentru incurajari! :-* Vad ca tu deja esti pe drumul cel bun, 8 kg date jos reprezinta o mare realizare, felicitari! =D>La tine ce a functionat?
Tine-o tot asa, mult succes pe mai departe iti doresc din suflet!

Andreea

mutulica 07 mai 2012 15:35:29

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de andruskas (Post 1031752)
Salutare tuturor slabutelor!

Dupa mai multe accesari, citiri de articole si subiecte pe forum si in general, frunzarit de informatii utile pentru o slabuta cu 10-15 kg in plus fata de ceea ce si-ar dori, am fost complet convinsa ca trebuie sa imi deschid un jurnal. De ce? Datorita faptului ca, in timpul acestui frunzarit, am descoperit o comunitate de fete sociabile, care se sprijina reciproc in telurile comune si mai ales, frumoase din toate punctele de vedere >:D<

Sper sa ma integrez in comunitate, sa pot oferi suport si sper ca experientele mele sa fie de folos in vreun fel. Si cred ca motivul principal pentru care m-am decis sa impartasesc cu voi o parte din viata mea, este acela ca aici este un spatiu unde pot fi complet sincera - nu trebuie sa mint in privinta numarului de kg, sa imi ascund colaceii sau nevoia uneori compulsiva de a-mi rezolva frustrarile/complexele prin mancare. Pentru ca asta cred ca este cauza nr. 1 a problemelor mele de greutate - mancatul pentru a umple un gol emotional, alegerea unei "fericiri" de moment in detrimentul celei de lunga durata. Stiu cum e sa iti placa ceea ce vezi in oglinda/poze, cunosc senzatia de multumire de sine si cu toate acestea... nu reusesc sa o aleg pana la capat.

Povestea mea sunt sigura ca nu este cu mult diferita de altele: am 27 de ani, sunt din Bucuresti si am un job de birou. Cred ca dintotdeauna am incercat sa slabesc, niciodata nu am fost multumita de greutatea mea. Nici nu am fost vreodata foarte slaba, insa la 60 de kg in urma cu cativa ani ma simteam mult mai bine decat in prezent, la aproape 70... am ajuns si la 82, iar cu o dieta de la nutritionist si cu multa munca, am reusit sa scap de mai multe kg. Mult timp m-am mentinut la 74, ca in prezent sa ajung la 69, in urma unei despartiri dupa o relatie de 4 ani si a pierderii poftei de mancare pentru o perioada de cateva saptamani.

Momentan insa, nu reusesc decat sa ma mentin (evitand dulciurile si mancand in general mai sanatos - paine neagra in loc de alba, fara prajeli si cu sport), dar deoarece vad ca nu functioneaza (de cateva saptamani nu am slabit deloc), cred ca ma voi indrepta catre dieta hipocalorica. Dieta de la nutritionist a functionat f bine in combinatie cu sportul, dar este dificil pentru mine sa respect mereu lista de cumparaturi si sa imi prepar tot ce am nevoie...

Sper sa imi fac noi prietene in aceasta calatorie catre incredere de sine si mai mult optimism as spune eu. Sunt putin confuza si descumpanita in alegerile alimentare care ma asteapta, din prisma persoanei care a avut multe incercari esuate in trecut... Plus ca teoriile de pierdere in greutate variaza atat de mult in ultima vreme, incat nu stiu care varianta este cea corecta ex.:
- ca e mai bine sa nu combini carnea cu cartofii sau ca de fapt nu are nicio importanta daca o faci;
- ca degeaba alerg 50 min si pierd 400 calorii, daca nu fac si exercitii pentru solicitarea muschilor pentru a pierde din grasime si nu din apa din corp;
- ca e bine sa bei apa in timpul mesei, inghitituri mici sau ca din contra, nu e bine si cel mai bine e sa bei apa dupa masa.
Si lista ar putea continua.
Consecventa si mai multa rezistenta cred ca mi-ar mai trebui, de asemenea si de aceea consider ca prietenia slabutelor ma va ajuta cu siguranta in scopurile pe care mi le propun.

Abia astept sa incep aceasta experienta alaturi de voi :x

Andreea

Buna Andreea, bine ai venit>:D<>:D<>:D<
felicitari pentru kg slabite, esti o ambitioasa si sigur o sa reusesti sa slabesti restul kg...
Bafta cu dieta hipocalorica, eu zic sa mergi pe mincatul sanatos cu 3 mese principale si 2 gustari, 2 litri de apa si numaidecit sport.
Cel mai bine e sa nu te iai dupa nimeni doar dupa propriul tau corp, el stie cel mai bine ce e bine si ce e rau pentru tine.
Nu sint bune combinatiile, deoarece ingreuneaza digestia si te fac sa te simti rau la fel si apa bauta in timpul sau imediat dupa masa, cel mai bine sa o bei 30 min. inainte sau dupa masa.
Si nu cred ca conteaza ce fel de sport faci atita timp cit lucrezi toate grupele de muschi, si sa stii ca alergatul e cel mai eficient impotriva grasimii...
Bafta la slabit>:D<>:D<>:D<


rozica1965 07 mai 2012 15:41:46

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
[QUOTE=andruskas;1031752]Salutare tuturor slabutelor!

Dupa mai multe accesari, citiri de articole si subiecte pe forum si in general, frunzarit de informatii utile pentru o slabuta cu 10-15 kg in plus fata de ceea ce si-ar dori, am fost complet convinsa ca trebuie sa imi deschid un jurnal. De ce? Datorita faptului ca, in timpul acestui frunzarit, am descoperit o comunitate de fete sociabile, care se sprijina reciproc in telurile comune si mai ales, frumoase din toate punctele de vedere >:D<

Sper sa ma integrez in comunitate, sa pot oferi suport si sper ca experientele mele sa fie de folos in vreun fel. Si cred ca motivul principal pentru care m-am decis sa impartasesc cu voi o parte din viata mea, este acela ca aici este un spatiu unde pot fi complet sincera - nu trebuie sa mint in privinta numarului de kg, sa imi ascund colaceii sau nevoia uneori compulsiva de a-mi rezolva frustrarile/complexele prin mancare. Pentru ca asta cred ca este cauza nr. 1 a problemelor mele de greutate - mancatul pentru a umple un gol emotional, alegerea unei "fericiri" de moment in detrimentul celei de lunga durata. Stiu cum e sa iti placa ceea ce vezi in oglinda/poze, cunosc senzatia de multumire de sine si cu toate acestea... nu reusesc sa o aleg pana la capat.

Povestea mea sunt sigura ca nu este cu mult diferita de altele: am 27 de ani, sunt din Bucuresti si am un job de birou. Cred ca dintotdeauna am incercat sa slabesc, niciodata nu am fost multumita de greutatea mea. Nici nu am fost vreodata foarte slaba, insa la 60 de kg in urma cu cativa ani ma simteam mult mai bine decat in prezent, la aproape 70... am ajuns si la 82, iar cu o dieta de la nutritionist si cu multa munca, am reusit sa scap de mai multe kg. Mult timp m-am mentinut la 74, ca in prezent sa ajung la 69, in urma unei despartiri dupa o relatie de 4 ani si a pierderii poftei de mancare pentru o perioada de cateva saptamani.

Momentan insa, nu reusesc decat sa ma mentin (evitand dulciurile si mancand in general mai sanatos - paine neagra in loc de alba, fara prajeli si cu sport), dar deoarece vad ca nu functioneaza (de cateva saptamani nu am slabit deloc), cred ca ma voi indrepta catre dieta hipocalorica. Dieta de la nutritionist a functionat f bine in combinatie cu sportul, dar este dificil pentru mine sa respect mereu lista de cumparaturi si sa imi prepar tot ce am nevoie...

Sper sa imi fac noi prietene in aceasta calatorie catre incredere de sine si mai mult optimism as spune eu. Sunt putin confuza si descumpanita in alegerile alimentare care ma asteapta, din prisma persoanei care a avut multe incercari esuate in trecut... Plus ca teoriile de pierdere in greutate variaza atat de mult in ultima vreme, incat nu stiu care varianta este cea corecta ex.:
- ca e mai bine sa nu combini carnea cu cartofii sau ca de fapt nu are nicio importanta daca o faci;
- ca degeaba alerg 50 min si pierd 400 calorii, daca nu fac si exercitii pentru solicitarea muschilor pentru a pierde din grasime si nu din apa din corp;
- ca e bine sa bei apa in timpul mesei, inghitituri mici sau ca din contra, nu e bine si cel mai bine e sa bei apa dupa masa.
Si lista ar putea continua.
Consecventa si mai multa rezistenta cred ca mi-ar mai trebui, de asemenea si de aceea consider ca prietenia slabutelor ma va ajuta cu siguranta in scopurile pe care mi le propun.

Abia astept sa incep aceasta experienta alaturi de voi :x
Iti urez si eu un bun venit!>:D<
Mi-a sarit in ochi jurnalul tau pt ca si pe fata mea
o cheama Andruska! Succes in indeplinirea visului tau! Aici iti va fi usor!:-*

rozica1965 07 mai 2012 15:44:10

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Vad ca mesajul meu a aparut in continuarea mesajului tau. Nu-i nimic.......iti uram bun venit!:-*

Olime 07 mai 2012 18:07:09

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Bine ai venit Andruska!>:D<
Am vazut ca ai aceeasi varsta ca si mine, tot job de birou:D...doar ca mai slabuta ca mine!!;;)

Pot sa zic ca eu am inceput in Ianuarie cu dieta Weight Watchers care e f flexibila si te invata cum sa mananci din toate cate putin. Am tinut dieta cu 3 mese si 2 gustari pe zi, iar cu timpul mi-a intrat in reflex.
La indemnul fetelor mi-am numarat si caloriile ca sa vad de curiozitate daca sunt ok.
In principiu ma incadrez intre 1000-1300kcal/zi si asta ca sa continui sa slabesc usor, dar sigur.

Evident am eliminat complet Cola/orice sucuri din comert, fast-food, dulciuri, prajeli, paine alba, mancat la ore nepotrivite si sunt f incantata de rezultate.
Acum nici nu mai simt ca sunt la regim, pur si simplu m-am invatat sa mananc sanatos si sa fac sport cat de mult pot.
Cand nu am timp de aerobic, ies la alergat intr-un parculet langa casa, fac yoga si acum o sa incep aqua gym;)

Cam asta am facut eu ca sa dau o parte din multele kg.
Iti doresc mult succes si fii sigura ca aici vei gasi multe fete dragute si dispuse sa-ti dea sfaturi...numai tu vei decide ce e mai bine pt tine si corpul tau:)

happygirldiana 08 mai 2012 10:11:22

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de andruskas (Post 1031752)
Salutare tuturor slabutelor!

Dupa mai multe accesari, citiri de articole si subiecte pe forum si in general, frunzarit de informatii utile pentru o slabuta cu 10-15 kg in plus fata de ceea ce si-ar dori, am fost complet convinsa ca trebuie sa imi deschid un jurnal. De ce? Datorita faptului ca, in timpul acestui frunzarit, am descoperit o comunitate de fete sociabile, care se sprijina reciproc in telurile comune si mai ales, frumoase din toate punctele de vedere >:D<

Sper sa ma integrez in comunitate, sa pot oferi suport si sper ca experientele mele sa fie de folos in vreun fel. Si cred ca motivul principal pentru care m-am decis sa impartasesc cu voi o parte din viata mea, este acela ca aici este un spatiu unde pot fi complet sincera - nu trebuie sa mint in privinta numarului de kg, sa imi ascund colaceii sau nevoia uneori compulsiva de a-mi rezolva frustrarile/complexele prin mancare. Pentru ca asta cred ca este cauza nr. 1 a problemelor mele de greutate - mancatul pentru a umple un gol emotional, alegerea unei "fericiri" de moment in detrimentul celei de lunga durata. Stiu cum e sa iti placa ceea ce vezi in oglinda/poze, cunosc senzatia de multumire de sine si cu toate acestea... nu reusesc sa o aleg pana la capat.

Povestea mea sunt sigura ca nu este cu mult diferita de altele: am 27 de ani, sunt din Bucuresti si am un job de birou. Cred ca dintotdeauna am incercat sa slabesc, niciodata nu am fost multumita de greutatea mea. Nici nu am fost vreodata foarte slaba, insa la 60 de kg in urma cu cativa ani ma simteam mult mai bine decat in prezent, la aproape 70... am ajuns si la 82, iar cu o dieta de la nutritionist si cu multa munca, am reusit sa scap de mai multe kg. Mult timp m-am mentinut la 74, ca in prezent sa ajung la 69, in urma unei despartiri dupa o relatie de 4 ani si a pierderii poftei de mancare pentru o perioada de cateva saptamani.

Momentan insa, nu reusesc decat sa ma mentin (evitand dulciurile si mancand in general mai sanatos - paine neagra in loc de alba, fara prajeli si cu sport), dar deoarece vad ca nu functioneaza (de cateva saptamani nu am slabit deloc), cred ca ma voi indrepta catre dieta hipocalorica. Dieta de la nutritionist a functionat f bine in combinatie cu sportul, dar este dificil pentru mine sa respect mereu lista de cumparaturi si sa imi prepar tot ce am nevoie...

Sper sa imi fac noi prietene in aceasta calatorie catre incredere de sine si mai mult optimism as spune eu. Sunt putin confuza si descumpanita in alegerile alimentare care ma asteapta, din prisma persoanei care a avut multe incercari esuate in trecut... Plus ca teoriile de pierdere in greutate variaza atat de mult in ultima vreme, incat nu stiu care varianta este cea corecta ex.:
- ca e mai bine sa nu combini carnea cu cartofii sau ca de fapt nu are nicio importanta daca o faci;
- ca degeaba alerg 50 min si pierd 400 calorii, daca nu fac si exercitii pentru solicitarea muschilor pentru a pierde din grasime si nu din apa din corp;
- ca e bine sa bei apa in timpul mesei, inghitituri mici sau ca din contra, nu e bine si cel mai bine e sa bei apa dupa masa.
Si lista ar putea continua.
Consecventa si mai multa rezistenta cred ca mi-ar mai trebui, de asemenea si de aceea consider ca prietenia slabutelor ma va ajuta cu siguranta in scopurile pe care mi le propun.

Abia astept sa incep aceasta experienta alaturi de voi :x

Andreea

Buna, Andruska!Bine ai venit pe Slabute!Cu siguranta iti vei face multe prietene aici si vei avea parte de suport neconditionat, nu ai cum sa nu te integrezi, slabutele sunt fete receptive si sociabile, gata sa ajute oricand cu un sfat, cu o vorba buna!

Daca te vei indrepta catre o dieta hipocalorica cred ca ai sa faci alegerea cea mai potrivita, este o dieta sanatoasa, este mai degraba un stil de viata sanatos.Iar daca in prezent te mentii doar, cu hipocalorica si cu sport eu cred ca vei debloca cantarul.Incearca sa ai 5 mese pe zi, 3 mese principale si 2 gustari.Cred ca stii, alimente sanatoase, include multe legume in meniu, fructe dar cu mare grija pentru ca si ele contin zahar si trebuie mancate de obicei in prima parte a zilei.Lactatele sa fie degresate, laptele cu cel mult 1,5 % grasime iar iaurtul cu cel mult 3%, carnea cat mai degresata, preparata la cuptor, la gratar sau fiarta.Zahar cat mai putins au deloc, patiserii la fel.Incearca sa incluzi in alimentatie si cerealele integrale, fara adaos de zahar, sunt foarte sanatoase si o sursa importanta de fibre.

Cat despre acele combinatii, nici eu nu prea stiu ce sa cred....Nu e prea buna combinatia de carne cucartofi, cartofi cu paine sau paine cu carne, digestia se face foarte greu.Acum...eu incerc pe cat posibil sa evit astfel de combinatii, uneori mai calc stramb dar se intampla rar.
Sportul....cardio e indicat pentru arderea grasimilor, dar e indiscat sa il combini cu ceva exercitii de fitness pentru fermitatea pielii si pentru intarirea muschilor.Desi eu momentan ma bazez pe cardio doar, prinicpala e arderea grasimilor pentru mine:D:D

Apa in timpul mesei stiu ca nu e buna, desi Mihaela Bilic sustine ca apa bei cand iti e sete, cntrar altora care spun ca neaparat trebuie sa consumi 2 litri de apa zilnic....Acum tu faci cum iti dicteaza organsimul, faci cum iti e tie bine:)

Iti urez multa bafta si fii perseverenta!:-*>:D<

andruskas 08 mai 2012 11:55:17

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari! >:D<

Si eu sunt de acord ca sportul este benefic in orice forma ar fi el, doar ca la sala unde merg exista si "antrenori personali" care mai stau de vorba cu cei care se antreneaza acolo si unul dintre ei mi-a spus, vazandu-ma pe banda, ca "degeaba" alerg eu 50 min o data si pierd 400 cal de ex. Ca de fapt, abia dupa 50 min de efort organismul incepe sa consume din grasimile acumulate, iar pana in 50 doar din apa din corp...
Ca ideal ar fi sa te antrenezi dupa cum urmeaza:
1. 10 min alergare sau orice alta forma de cardio
2. 40 min de exercitii pentru diferite grupe de muschi: abdomene sau alte exercitii la saltea, folosirea ganterelor, a aparatelor din sala etc.
3. Reluare cardio pentru cat poti: 10, 15, 30 min de alergare de ex.
Si ca antrenamentul de acest fel ar fi cel mai eficient impotriva grasimilor.

Am fost putin dezamagita fiindca mi se pare destul de dificil sa fiu atat de inventiva ca in 40 min sa ma gandesc la diferite exercitii pe cont propriu. Prefer un program de aerobic (zumba, kangoo jumps, step etc) unde sa am o coordonare din partea cuiva specializat care oricum este si mai interactiv, fun si mai putin plictisitor... sau banda pentru ca imi place sa alerg si ma simt ff bine dupa, inclusiv psihic.

Voi ce parere aveti? Ah si as mai avea o intrebare: voi ce faceti in momentul in care in decursul zilei se intampla sa vi se faca foame si sa nu fie momentul pentru gustare/masa principala?

O zi frumoasa va doresc in continuare! [*72*]
Andreea

happygirldiana 08 mai 2012 12:00:37

Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de andruskas (Post 1033642)
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari! >:D<

Si eu sunt de acord ca sportul este benefic in orice forma ar fi el, doar ca la sala unde merg exista si "antrenori personali" care mai stau de vorba cu cei care se antreneaza acolo si unul dintre ei mi-a spus, vazandu-ma pe banda, ca "degeaba" alerg eu 50 min o data si pierd 400 cal de ex. Ca de fapt, abia dupa 50 min de efort organismul incepe sa consume din grasimile acumulate, iar pana in 50 doar din apa din corp...
Ca ideal ar fi sa te antrenezi dupa cum urmeaza:
1. 10 min alergare sau orice alta forma de cardio
2. 40 min de exercitii pentru diferite grupe de muschi: abdomene sau alte exercitii la saltea, folosirea ganterelor, a aparatelor din sala etc.
3. Reluare cardio pentru cat poti: 10, 15, 30 min de alergare de ex.
Si ca antrenamentul de acest fel ar fi cel mai eficient impotriva grasimilor.

Am fost putin dezamagita fiindca mi se pare destul de dificil sa fiu atat de inventiva ca in 40 min sa ma gandesc la diferite exercitii pe cont propriu. Prefer un program de aerobic (zumba, kangoo jumps, step etc) unde sa am o coordonare din partea cuiva specializat care oricum este si mai interactiv, fun si mai putin plictisitor... sau banda pentru ca imi place sa alerg si ma simt ff bine dupa, inclusiv psihic.

Voi ce parere aveti? Ah si as mai avea o intrebare: voi ce faceti in momentul in care in decursul zilei se intampla sa vi se faca foame si sa nu fie momentul pentru gustare/masa principala?

O zi frumoasa va doresc in continuare! [*72*]
Andreea

Cum eu nu am avut parte de parerea unui antrenor personal, am facut sport dupa cum am crezut ca e mai bine.Si anume cardio si uneori mai faceam cateva exercitii pentru brate, cu gantere usoare, de un kg.Si vreau sa spun ca am avut rezultate, am slabit aproape 20 de kg (eram aproape de target, da, dar am avut niste perioade mai haotice si am ajuns unde ma vezi acum), s-a dus grasimea si asa.....Am facut Turbo Jam, Turbo fire, Tae bo, Zumba, Start walking, etc:D

Eu de obicei mananc destul de bine la mesele principale si uneori nu mai e nevoie sa iau si gustari.Dar daca simti foame in afara meselor si gustarilor, bea ceai, apa sau mananca cateva migdale sau nuci, putine pentru ca au foarte multe calorii dar tin de foame:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:13:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO