forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal andy - Dieta Scarsdale (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andy-dieta-scarsdale-9310.html)

andy 03 iun 2011 18:17:15

Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Buna slabutelor! Numele meu este Adelina, an 22 de ani si de vreo 7 ani locuiesc in Madrid.Incerc de aproape doi ani sa slabesc si nici o dieta nu am dus-o pana la sfarsit,prima saptamana bine dar intotdeauna cad tentatiei si mananc dulciuri in special inghetata de ciocolata:( , ultima dieta pe care am incercat-o este Scarsdale, nu este o dieta foarte grea de tinut daca ai vointa,asa ca am apelat la acest jurnal pentru ca am nevoie de incurajarea si sprijinul vostru. Am 65 kg si 159 cm,greutatea dorita este de 48 kg,sunt foarte multe kg dar nu am nici o graba,nu vreau o dieta minune sa slabesc in 2 sapt si dupa o luna sa recuperez dublu kg. Dieta o sa o incep de luni,sfarsitul asta de sapt o sa-mi cumpar toate necesare pentru dieta.
O sa incep sa pun in fiecare zi meniul ca sa pot si corectata in caz ca gresesc cu cv.

Pupici pt toate slabutele!!!!

andra_aly 03 iun 2011 18:24:16

re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Buna Adelina si bine ai venit printre noi:)
Foarte bine gandesti. Adica sanatos:) Importanta e sanatatea, deci sa slabim cum trebuie... ok?:)
Ca vorba aceea: graba strica treaba:(
Mult succes iti doresc si asteptam meniurile de luni:)

Adina14 03 iun 2011 20:24:10

re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Buna >:D< Iti urez succes in lupta cu kg in plus.Sincer m-ai impacat si pe mine putin ;)) Eu tot astept sa apara rezultatele dar uit ca toate kg astea in plus nu au venit asa, in 2 zile, ci s-au acumulat de-a lungul anilor :-s
Ce sport te-ai decis sa practici?;;)
Pupici si inca o data mult succes >:D< :-*

andy 04 iun 2011 09:06:31

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Neatza slabutelor!!! Bine ati venit in casuta mea!
Va invit la un suc de portocale si la un bol de cereale, o sa incerc ca sf asta de sapt sa profit sa pap tot ce am pofta,pt ca de luni incep dieta. Singurul lucru care nu imi place e ca o sa stau toata vara fara sa pap nici o inghetata, dar cred ca o sa merite sacrificiul :) .
De moment nu am nici un plan de sport dar treb sa ma gandesc la unul cat mai curand.
O alta problema e ca ma trezesc la ora 6 ca sa ma duc la munca,iau micul de jun la 6:30 si pe la 8:30 deja imi e foame :)).
Am ajuns la kg aste din lipsa de sport si d un stil de viata sanatos.Bine ca nici munca mea nu ma ajuta deloc,lucrez la birou 8 ore p zi in fata calculatorului :(
si singura miscare p care o fac e d la baie p scaun. La sala daca ma abonez ma duc doua zile si dupa renunt.
Sper ca de data asta cu ajutorul vostru sa am vointa necesara sa duc aceasta dieta pana la capat si sa devin si eu o slabuta.

andy 04 iun 2011 09:20:12

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 677683)
Buna >:D< Iti urez succes in lupta cu kg in plus.Sincer m-ai impacat si pe mine putin ;)) Eu tot astept sa apara rezultatele dar uit ca toate kg astea in plus nu au venit asa, in 2 zile, ci s-au acumulat de-a lungul anilor :-s
Ce sport te-ai decis sa practici?;;)
Pupici si inca o data mult succes >:D< :-*


Salut Adina! Este clar caa kg le al luat de a lungul timpului dar noi intotdeauna vrem sa slabim f repede fara sa ne gandim ca poate kg astea in plus le am luat poate in doi ani si acum vrem sa scapam de ele printr o minune. De multe ori vad f multe fete p strada slabe dar nu fac nimimc pt a fi si eu la fel. Ma enervez f tare cand ma duc sa mi cumpar hainute si nu mi vine nik bine, dar pana la urma singura vinovata sunt eu.
Tu ce dieta urmezi? Si c sport poti sa mi recomanzi,sunt destul de scunda :)) si am picioarele enorme.
As putea incerca sa alerg desi nu imi pot alerga mult simt ca ma sufoc,pana la urma toate sunt probleme si nici nu am inceput dieta :((

andy 04 iun 2011 09:26:26

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 677616)
Buna Adelina si bine ai venit printre noi:)
Foarte bine gandesti. Adica sanatos:) Importanta e sanatatea, deci sa slabim cum trebuie... ok?:)
Ca vorba aceea: graba strica treaba:(
Mult succes iti doresc si asteptam meniurile de luni:)

Buna Andra, felicitari pentru kg pierdute,esti un exemplu d urmat,poate peste cateva luni o sa ma pot mandri si eu la fel ca tn ca sunt o slabuta.
Ti am vazut albumul si esti o slabuta tare frumoasa:-*
Cine stie poate o sa mi fac si eu curaj sa mi fac un album,sau mai bn astept sa pierd cateva kg :))
Pupicei multi :-*:-*:-*

andy 04 iun 2011 10:40:05

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Gata mi am faqt si un album,dar inca nu am curaj sa pun poze recente :(
Pozele sunt de vara treqta cand aveam 60 kg

andra_aly 04 iun 2011 10:48:10

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Acum am vazut .. ca ai scris aici. ma gandeam ca sunt mai recente.
Lasa scumpa, ca o sa reusesti>:D<

andra_aly 04 iun 2011 10:48:50

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Citat:

Anterior postat de andy (Post 677903)


Buna Andra, felicitari pentru kg pierdute,esti un exemplu d urmat,poate peste cateva luni o sa ma pot mandri si eu la fel ca tn ca sunt o slabuta.
Ti am vazut albumul si esti o slabuta tare frumoasa:-*
Cine stie poate o sa mi fac si eu curaj sa mi fac un album,sau mai bn astept sa pierd cateva kg :))
Pupicei multi :-*:-*:-*

>:D< Multumesc:) Spor si tie :-*

Adina14 04 iun 2011 10:53:22

Re: Jurnal andy - Dieta Scarsdale
 
Citat:

Anterior postat de andy (Post 677897)



Salut Adina! Este clar caa kg le al luat de a lungul timpului dar noi intotdeauna vrem sa slabim f repede fara sa ne gandim ca poate kg astea in plus le am luat poate in doi ani si acum vrem sa scapam de ele printr o minune. De multe ori vad f multe fete p strada slabe dar nu fac nimimc pt a fi si eu la fel. Ma enervez f tare cand ma duc sa mi cumpar hainute si nu mi vine nik bine, dar pana la urma singura vinovata sunt eu.
Tu ce dieta urmezi? Si c sport poti sa mi recomanzi,sunt destul de scunda :)) si am picioarele enorme.
As putea incerca sa alerg desi nu imi pot alerga mult simt ca ma sufoc,pana la urma toate sunt probleme si nici nu am inceput dieta :((

Hey >:D<
Stiu cum e :( Dar stai linista, toate slabutele au trecut prin asta si ai de unde sa inveti ;) Sigur de vor ambitiona povestile lor de succes ;)
Eu tin dieta personalizata cu 1000-1100 calorii :) Ti-am vazut pozele :-? Ai conformatia precum o colega de-a mea dar stai linistita fiindca poti rezolva problema si cu picioarele mai grosutze ;)
Hm..Ai mai practicat sport inainte?Ca sa te indragostesti de el, poti incepe cu activitati placute, gen mersul pe bicicleta, pe role, inotul ca tot a venit vara acum :) ;;) Sau daca iti place sa dansezi poti opta pentru cateva programe de pe net gen Zumba, Rockin' Body by Shaun T, Hip Hop Abs by Shaun T :) Daca ai deja rezistenta crescuta, atunci sunt si mai multe lucruri pe care le poti face ;) Vad ca ai un program incarcat din cauza serviciului :-?Dar macar 3 zile pe saptamana incearca sa faci sport ;) >:D<
Pai si de ce nu iei o gustarica la 8 jumate?Si eu tot asa patesc din cauza scolii :( Ma trezesc la 5 jumate, iau o gustare pe la opt si de-abea la 2 mai apuc sa iau pranzul.Nu prea e bine asa, se incetineste metabolismul dar n-avem ce sa facem.Oricum, trebuie sa iti inveti copul cand sa iti ceara mancare si totul va fi ok ;) >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:11:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO