Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Angel 30

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 07:55:12
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Neata Dani

Ai probleme cu stomacul?
De ce mar la 12 noaptea? Daca ai probleme cu stomacul iti face mai rau.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #12 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 09:16:24
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Neata Dani

Ai probleme cu stomacul?
De ce mar la 12 noaptea? Daca ai probleme cu stomacul iti face mai rau.

Am o gastrita , care ma trezeste noaptea la 3 si trebuie neaparat sa mananc ceva pt ca altfel nu pot dormi de usturime! Stiu ca marul provoaca si mai multa aciditate (fructele in general), dar se pare ca mie imi face bine si pana dimineata nu mai am treaba!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 04:19:10
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

25.O8.2010

A mai trecut o zi, placuta de altfel, fara nici o senzatie de foame! Nefiindu-mi foame, ma intreb eu si va intreb si pe voi, dragi slabute, oare nu mananc prea mult, oare mai slabesc ceva?

Am mancat;

-cafea cu miere (beau cam 2 cani normale de cafea pe tot parcursul zilei in care pun 3 lingurite miere)
-2 cani de suc de fructe (CCA 500G) (o portocala, 2 kiwi, jumate de grepfruit, jumate de mar, 1 nectarina, 1 rosie, 1 morcov, 1 gogosar rosu, 1 strugure alb mediu) . Stop, INTREBARE: CATE CALORII SUNT IN ACESTE 2 CANI DE SUC? (blenderul meu e mai slabut si lasa jumatate pulpa jumate suc)
-2 cani ceai detoxifiant fara zahar
-un castron obisnuit de supa de ciuperci (morcov, radacina patrunjel, radacina si frunze telina, ardei galbeni, ciuperci, rosii, ceapa , calite in putin ulei masline, peste care adaug apa si las la fiert pana se inmoaie legumele, mai adaug la final marar si patrunjel frunze)
- o jumatate de peste mediu prajit, fara pielita (aici m-am abatut de la dieta, mi-a fost pofta, nu trebuia sa mananc carne cand sunt la fructe, legume)
-8 masline cu 4-5 linguri salata de vinete fara maioneza, doar cu putin ulei masline
-am baut 2 litri apa minerala

Am ars 250 cal pe bike.

Realizari: m-am abtinut de la niste covrigi foarte calzi, cu miros mirific si de la tochitura de carne de porc cu mamaliga si usturoi si branza de burduf, pe care i-am gatit-o viitorului meu sotior! Si m-am abtinut si de la o berisoara rece ca gheata! N-am luat nici macar pe varful limbii!
- nu mai urmaresc programele de gatit, ca-mi ploua in gura cand vedeam ce delicii se pregatesc acolo!
Am fumat mai putin de 10 tigari.

Cam asa a trecut ziua de ieri, o zi frumoasa, calduroasa, prietenoasa!

Va pupici!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 06:56:10
bety's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Citat:
Anterior postat de angel30 Vezi mesajul
25.O8.2010

A mai trecut o zi, placuta de altfel, fara nici o senzatie de foame! Nefiindu-mi foame, ma intreb eu si va intreb si pe voi, dragi slabute, oare nu mananc prea mult, oare mai slabesc ceva?

Am mancat;

-cafea cu miere (beau cam 2 cani normale de cafea pe tot parcursul zilei in care pun 3 lingurite miere)
-2 cani de suc de fructe (CCA 500G) (o portocala, 2 kiwi, jumate de grepfruit, jumate de mar, 1 nectarina, 1 rosie, 1 morcov, 1 gogosar rosu, 1 strugure alb mediu) . Stop, INTREBARE: CATE CALORII SUNT IN ACESTE 2 CANI DE SUC? (blenderul meu e mai slabut si lasa jumatate pulpa jumate suc)
-2 cani ceai detoxifiant fara zahar
-un castron obisnuit de supa de ciuperci (morcov, radacina patrunjel, radacina si frunze telina, ardei galbeni, ciuperci, rosii, ceapa , calite in putin ulei masline, peste care adaug apa si las la fiert pana se inmoaie legumele, mai adaug la final marar si patrunjel frunze)
- o jumatate de peste mediu prajit, fara pielita (aici m-am abatut de la dieta, mi-a fost pofta, nu trebuia sa mananc carne cand sunt la fructe, legume)
-8 masline cu 4-5 linguri salata de vinete fara maioneza, doar cu putin ulei masline
-am baut 2 litri apa minerala

Am ars 250 cal pe bike.

Realizari: m-am abtinut de la niste covrigi foarte calzi, cu miros mirific si de la tochitura de carne de porc cu mamaliga si usturoi si branza de burduf, pe care i-am gatit-o viitorului meu sotior! Si m-am abtinut si de la o berisoara rece ca gheata! N-am luat nici macar pe varful limbii!
- nu mai urmaresc programele de gatit, ca-mi ploua in gura cand vedeam ce delicii se pregatesc acolo!
Am fumat mai putin de 10 tigari.

Cam asa a trecut ziua de ieri, o zi frumoasa, calduroasa, prietenoasa!

Va pupici!
felicitari ptr realizari....de mancat cred ca mananci putinel......nu ti-ai calculat caloriile???
eu le calculez cu calculatorul apoi il salvez zi il copiez si in jurnal.....
fiind salvat pot urmari cat am mancat in fiecare zi si ce sport am facut.......
poti face la fel.
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 07:45:35
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

25.08.2010

Pentru ca timpul nu-mi prea permite in aceasta dimineata, trec direct la subiect:

Am mancat:

- obisnuita cafea cu miere
- 2 cesti ceai de slabit
- 1 cana suc de fructe/legume (250 g) ((1 rosii, jumatate de grepfruit, 2 pumni de struguri albi si negri, un gogosar mic, jumatate mar, 3 nectarine, 1 portocala, 1 kiwi , 1 morcov, un castravete)
- un pumn de masline negre
- un castron obisnuit de supa de ciuperci
-o punga si jumatate de pufuleti romanesti
-1 nectarina
-2 litri apa minerala
Am ars 230 cal pe bike.

Realizari: cu toate ca eram decisa sa mananc 100 grame de pate bucegi de pui, datorita foamei ce se instalase, am renuntat si nu l-am mai mancat! Adevarul este ca m-au ajutat putin si somnul si lenea ce ma cuprinsese, am adormit subit si asa mi-a trecut foamea
-nu m-a mai usturat stomacul in timpul noptii (cred ca de la ceai) si am dormit bustean pana la 7 dimineata. Nici bila nu ma mai doare de cand am inceput dieta.
-au trecut 9 zile de dieta in care nu am facut excese majore.

De azi urmeaza 3 zile carne/lactate! Adaug la acestea, obisnuita cana de suc de fructe/legume de dimineata! (la sfatul slabutelor de pe acest forum)
Incerc sa mai fac 10 min de bike pe langa alea 30 min pe care le fac deja.
poop!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 06:31:21
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Buna dimineata, again! Ce dimineata frumoasa imi incanta azi privirea! Este racoare, liniste, un moment prielnic sa-ti pui gandurile in ordine si sa reflectezi la ce vei face mai departe! Imi plac diminetile, dar pana in ora 8-9, cand incepe agitatia care ma oboseste rau de tot! Asa ca profit de aceste minunate clipe linistite si incerc sa-mi amintesc in detaliu ce am mai papat eu ieri!

26.08.2010

- cafea cu miere
- un ou prepelita crud
-o cana de suc de fructe/legume proaspete (aceeasi compozitie ca si ieri)
-100 gr pate bucegi de pui
-200 grame sunca de pui
-2 oua de prepelita fierte
-2 pulpe de pui pe plita, fara pielita cu 2 catei de usturoi
- 1 lingurita de miere cu 3 picaturi de ulei masline amestecate bine (ma ustura gatul, cred ca de la tigari si am fost nevoita sa iau un remediu|)
-2 cesti ceai de slabit dacia plant

Realizari:

- am adaugat 15 min la cele 30 min obisnuite de bike pe zi (45 min cu 360 cal arse pe bike)(precizez ca am facut 32 min dimineata si 13 min seara)
- incetul cu incetul reusesc sa-mi temperez nerabdarea de a da jos kg cat mai repede

Incerc sa renunt la alimentele din comert (gen: pate, sunca, etc, pt ca au multe e-uri si grasimi saturate ascunse, cel ma sigur in runda a -3 -a de cate 9 zile! Acum sunt la runda 2 de cate 9 zile! La fiecare runda incerc sa adaug mai multe minute de sport!

Va pupici, ma duc la sport!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 14:09:01
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Citat:
Anterior postat de angel30 Vezi mesajul
Am o gastrita , care ma trezeste noaptea la 3 si trebuie neaparat sa mananc ceva pt ca altfel nu pot dormi de usturime! Stiu ca marul provoaca si mai multa aciditate (fructele in general), dar se pare ca mie imi face bine si pana dimineata nu mai am treaba!
Daca te ustura stomacul la 3 noaptea cred ca ar trebui sa vb cu un medic.

Feicitari pt ambitie
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #18 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 06:01:50
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Daca te ustura stomacul la 3 noaptea cred ca ar trebui sa vb cu un medic.

Feicitari pt ambitie
Multumesc, deadcountess! Ce sa zic, ambitie am enorma daca imi pun ceva in cap! Pana anul trecut, oricat as fi mancat, nu depaseam 75 de kg, insa anul trecut am slabit de la 75 la 62, fara a-mi pune in gand, am fost foarte ocupata si erau zile in care mancam doar un fruct! M-am bucurat atunci ca am slabit pe nepusa masa, dar se pare ca a intervenit yo-yo si m-am ingrasat enorm, cum nu am mai fost niciodata in viata mea, ajungand acum la 95 si nu am nici un bebe, ca sa zic ca de asta m-am ingrasat asa!
Acum 4 ani am tinut o dieta, gen un fuct si 1 kg lapte pe zi, am slabit de la 76 la 59 in 2 luni, dar m-am ingrasat iar pana la 75, nu mai mult si pe pe parcursul anilor! Dar acum, varsta si yo-yo si-au pus amprenta si iata-ma, am trecut de 90 kg! Asta este, ce-a fost a fost, am avut de invatat cate ceva, conteaza ce va fi! Acum ma tin de dieta aceasta si nu vreau sa sar calul mancand doar 500 cal pe zi, mi-am propus macar 1000 pe zi, dupa ce v-am citit pe voi! Acum cred ca daca ar interveni iar efectul yo-yo, la 30 de ani ai mei voi ajunge la 200 kg! Doamne fereste!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 06:41:50
angel30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Neatza, slabutelor si un weekend cat mai placut, cu kg pierdute si cu zambetul pe buze!
Dispozitia conteaza enorm, cand vad soarele cum imi zambeste in fiecare dimineata si pe catelul meu care mijeste ochii somnorosi si se intinde in pat ca o placintica, ma cuprinde o stare de calm si de bine, o stare presarata cu dorinte si cu sperante! Ce dar frumos, divin este faptul ca putem visa cu ochii deschisi, ca ne putem detasa de normal, chiar si pentru cateva momente! Astea fiind zise, incep a scrie ce am papat ieri si a-mi contura mental ce bucurie ma astepta la finalul dietei, cand voi avea macar 75 de kg!

27.08.2010

- cafea cu miere
-1 ceasca ceai de slabit,2 l apa minerala
- 2 oua de prepelita crude
-o ceasca suc de fructe/legume proaspete
- 1 lingura pate de pui bucegi
-7 felii de sunca de piept de pui
- 2 felii de pepene rosu
- 5 mici pe gratar (350 gr ). Aici, recunosc ca am gresit, dar aveam o lene, dupa ce am umblat prin oras pentru diverse probleme, incat am fost nevoita sa-mi comand ceva de mancare (pe pliant scrie ca au 350 gr, eu zic ca au mai putin , poate 350 gr cu tot cu cutie. Sunt multumita ca am comandat shaorma si piza pt boyfriend-ul meu si nici nu m-am atins de ele! De fapt ideea de a comanda a fost a lui, ii era pofta de shaorma si ca sa nu zic ca nu am comandat si pt mine ceva si sa raman cu sentimentul ca-s exclusa, am comandat si eu mici, ca doar acestia se potriveau zilei cu carne, din tot pliantul acela (asa ca vina nu-mi apartine in totalitate

Realizari:

-am adaugat minute de sport (ca sa ard micii). Am facut bike 50 minute, am ars 400 calorii.

Am dat acum de un citat f fain: "Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare". Mark Twain

poop pe toate!
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de angel30; 28 aug 2010 at 06:52:29.
  #20 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 08:12:53
bety's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Citat:
Anterior postat de angel30 Vezi mesajul
Neatza, slabutelor si un weekend cat mai placut, cu kg pierdute si cu zambetul pe buze!
Dispozitia conteaza enorm, cand vad soarele cum imi zambeste in fiecare dimineata si pe catelul meu care mijeste ochii somnorosi si se intinde in pat ca o placintica, ma cuprinde o stare de calm si de bine, o stare presarata cu dorinte si cu sperante! Ce dar frumos, divin este faptul ca putem visa cu ochii deschisi, ca ne putem detasa de normal, chiar si pentru cateva momente! Astea fiind zise, incep a scrie ce am papat ieri si a-mi contura mental ce bucurie ma astepta la finalul dietei, cand voi avea macar 75 de kg!

27.08.2010

- cafea cu miere
-1 ceasca ceai de slabit,2 l apa minerala
- 2 oua de prepelita crude
-o ceasca suc de fructe/legume proaspete
- 1 lingura pate de pui bucegi
-7 felii de sunca de piept de pui
- 2 felii de pepene rosu
- 5 mici pe gratar (350 gr ). Aici, recunosc ca am gresit, dar aveam o lene, dupa ce am umblat prin oras pentru diverse probleme, incat am fost nevoita sa-mi comand ceva de mancare (pe pliant scrie ca au 350 gr, eu zic ca au mai putin , poate 350 gr cu tot cu cutie. Sunt multumita ca am comandat shaorma si piza pt boyfriend-ul meu si nici nu m-am atins de ele! De fapt ideea de a comanda a fost a lui, ii era pofta de shaorma si ca sa nu zic ca nu am comandat si pt mine ceva si sa raman cu sentimentul ca-s exclusa, am comandat si eu mici, ca doar acestia se potriveau zilei cu carne, din tot pliantul acela (asa ca vina nu-mi apartine in totalitate

Realizari:

-am adaugat minute de sport (ca sa ard micii). Am facut bike 50 minute, am ars 400 calorii.

Am dat acum de un citat f fain: "Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare". Mark Twain

poop pe toate!
foarte frumos citatul............si are dreptate.......
felicitari ptr sport.in curand ai sa ajungi la greutatea dorita.
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta hipocalorica, jurnal, kilograme, sanatate, slabire, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
30 kg în 4 luni! Cu dieta disociata Slabuta Dieta Disociata 364 22 iun 2013 19:57:05
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Am slabit 30 kg in 3,5 luni mariusikbuzau Sa ne ajutam barbatii! 62 14 ian 2011 08:59:38
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole