forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Angel 30 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-angel-30-a-6021.html)

angel30 22 aug 2010 11:58:37

Jurnal Angel 30
 
Jurnalul meu!

mvthebest 22 aug 2010 12:16:43

re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de angel30 (Post 298439)
Jurnalul meu!

>:D<>:D<Bine ai venit
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...orum-2554.html

angel30 22 aug 2010 16:59:47

re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 298451)

Bine te-am si v-am gasit!


Eu sunt, Dani, am 30 de ani si vreo 90 si de kg! Vreau sa slabesc atat pt aspect, dar in mod special pentru sanatate! (sa pot respira mai bine, sa ma pot misca mai bine, sa nu mai am "n" riscuri gen avc, infart, diabet etc, riscuri care m-au adus aproape de ipohondrie:)....Acesta este telul meu si pentru asta ma lupt mai mult! Sa ma simt sanatoasa, lucru ce nu-l simt acum, din contra!
Dieta mea se vrea a fi una hipocalorica , disociata! Am inceput pe 17 aug 2010 cu 3zile vegetale si 3 zile alimente de origine animala, dar cred ca o voi schimba cu dieta disociata pe mese, pt a pastra un echilibru al organismului meu deja subrezit, daca pot zice asa:)

As dori sa dau link la jurnal, dar m-am poticnit la sectiunea ; preferinte! Un sfat ?
Va pupici pe toate slabutele!

angel30 23 aug 2010 07:27:27

Re: Jurnal Angel 30
 
22.08.2010. Am papat asa: 300 grame de sunca de pui, 100 grame branzica Apetito (100 cal), o bucatica de peste in ulei (cam jumate dintr-un peste mediu):-o :-o:Dsi jumatate de piept de pui cu o pulpa, gatite pe plita, fara ulei! A, si mi-am mai facut si o cana de suc (200 gr) din 2 rosii, un kiwi, o portocala, si o mana de struguri!
Sport - 250 cal arse!
Hmm, parca am sarit putin calul:-s:-s
Azi am fructe si legume!:D
:-*

bety 23 aug 2010 08:23:49

Re: Jurnal Angel 30
 
buna angel.............uite aici cum poti sa iti faci meniul sa iti apara in jurnal........apare mult mai bine,



Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

si apoi uita-te aici cum sa faci copy paste la meniu

Cum copiez in forum meniul meu din calculatorul de calorii?

deadcountess 23 aug 2010 08:49:48

Re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de angel30 (Post 298611)
Bine te-am si v-am gasit!


Eu sunt, Dani, am 30 de ani si vreo 90 si de kg! Vreau sa slabesc atat pt aspect, dar in mod special pentru sanatate! (sa pot respira mai bine, sa ma pot misca mai bine, sa nu mai am "n" riscuri gen avc, infart, diabet etc, riscuri care m-au adus aproape de ipohondrie:)....Acesta este telul meu si pentru asta ma lupt mai mult! Sa ma simt sanatoasa, lucru ce nu-l simt acum, din contra!
Dieta mea se vrea a fi una hipocalorica , disociata! Am inceput pe 17 aug 2010 cu 3zile vegetale si 3 zile alimente de origine animala, dar cred ca o voi schimba cu dieta disociata pe mese, pt a pastra un echilibru al organismului meu deja subrezit, daca pot zice asa:)

As dori sa dau link la jurnal, dar m-am poticnit la sectiunea ; preferinte! Un sfat ?
Va pupici pe toate slabutele!

Buna Dani!
Esti fata sau baiat? (intreb pt ca necesarul caloric este diferit)

Nu stiu ce sa zic, disociata da rezultate dar e cam "cu dus-intors" adica slabesti, dar in momentul in care te opresti pui mult la loc.

angel30 23 aug 2010 11:21:11

Re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 298961)
Buna Dani!
Esti fata sau baiat? (intreb pt ca necesarul caloric este diferit)

Nu stiu ce sa zic, disociata da rezultate dar e cam "cu dus-intors" adica slabesti, dar in momentul in care te opresti pui mult la loc.


Sunt fata, daniela ma cheama, dar prietenii imi zic dani!
Cat cu dieta disociata, nu stiu ce sa zic, ma gandeam sa o fac disociata pe mese, nu pe zile, dar mai vad eu!
Cu efectul yo-yo am patit-o de 2 ori, dar zic eu ca m-am invatat minte!:)(atunci nu mancam mai nimic pe zi, doar un fruct, o cana de iaurt; acum mananc cat sa nu simt foamea deloc:D)

angel30 23 aug 2010 11:22:00

Re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de bety (Post 298939)
buna angel.............uite aici cum poti sa iti faci meniul sa iti apara in jurnal........apare mult mai bine,



Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

si apoi uita-te aici cum sa faci copy paste la meniu

Cum copiez in forum meniul meu din calculatorul de calorii?


mercic dulcic!

bety 23 aug 2010 21:43:14

Re: Jurnal Angel 30
 
Citat:

Anterior postat de angel30 (Post 299146)
mercic dulcic!

cu placere si pe mine ma invatat o fata de aici si este mult mai bine cand il trec asa..........
succes>:D<

angel30 24 aug 2010 06:58:48

Re: Jurnal Angel 30
 
Poop, bety!

E fain jurnalul pe forum, pt ca nu mai trebuie sa scriu cu pixul in caiet, asa cum scriam pana acum, plus de asta poate fi citit de slabute experimentate si tras de urechi la vreo greseala!

23.08.2010 A fost o zi cam ciudata, care si pe mine m-a mirat oarecum!
Am dormit de la 15 la 19.30 (de obicei nu dorm dupa-amiaza deloc), de la 21 la 2 noaptea si de la 3 noaptea la 7 dimineata! In total vreo 10 ore! (eu dorm in medie pe zi vreo 7 ore si alea chinuite de insomnie, cu intreruperi si reluari de somnic!
Nu m-a durut stomacul deloc, nu mi-a fost foame deloc, m-am chinut sa pap un mar pe la 12 noaptea pt a preveni durerea de stomac, cu totul ca nu-mi era foame si nu ma ustura nimic!!

Am papat asa:
dim. - o cafea cu miere
11- o ceasca mare de suc de fructe si legume (2 rosii, jumatate de grepfruit, 2 pumni de struguri albi, un gogosar mic, un mar, 1 nectarina, 1 portocala, 1 kiwi toate date pe blender)
13- vreo 10 masline,
14.30 - un pumn (poate chiar mai putin)de fulgi de porumb fara zahar, 4 linguri de salata de vinete cu ulei de mlasine, fara maioneza, vreo 10 masline, 4 ciuperci pe plita fara ulei
19.30- jumate grepfruit si 2 nectarine intregi
24- un mar verde
Am ars 230 calpe bike! Am baut 2 litri apa!

Am baut 2 cani de ceai de slabit de la Dacia plant, nu m-am deranjat foarte tare la stomac, dar m-am dus totusi la baie de vreo 2 ori! Ei zic ca trebuie sa bei 5 cani, eu nu am putut bea asa de multe!
Somnul mi-a prins bine (sunt si in concediu), doar ca nu stiu ce l-a provocat! Poate fi de la ceai? Nu m-a mai durut nici bila! (de obicei de la fructe crude simt o apasare in dreapta, dar le mananc totusi pt ca-mi plac)
Una peste alta, am concluzionat ca a fost o zi f ciudata!
Vreo slabuta ma lumineaza si pe mine cu vreo parere?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:37:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO