Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal angieee

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 22:54:50
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Buna Ema

Multumesc tare mult pentru raspunsul prompt, chiar nu ma asteptam sa fie zarit asa repede jurnalul meu ciudat

Si eu ma bucur mult ca m-am hotarat sa cer ajutorul vostru, mai ales pentru ca cei care ma inconjoara considera ca exagerez cand incerc sa evit cine stie ce porcarie plina de E-uri, sau fac glume pt ca incerc sa evit cola si alte sucuri, si nici cei din familie nu ma sustin deloc, din contra, cumpara tot ce e mai rau si mai ispititor.. pt MINE!!:-| (adica imi cumpara mie ciocolata si croissante, desi cu 1 zi in urma le spun ca vreau sa nu mai mananc dulciuri )

Am incercat sa citesc cat mai multe pe site-ul acesta, dar cred ca mi-au scapat paginile trimise de tine (multumesc pt sugestii!!!), mi-a placut foarte mult jurnalul DrIulia, dar mi-a luat 3 zile sa citesc tot si chiar nu cred ca am cum sa fac asta cu toata lumea de aici, asa ca am deschis acest jurnal, in speranta ca voi primi ceva idei de la fete care au trecut printr-o situatie asemanatoare si sunt dispuse sa ma ajute cu niste sfaturi

Multumesc mult pentru timpul acordat si pentru sustinere!!

Iti doresc o zi buna si sper sa ma tin de treaba ca sa fie mandre toate fetele care ma viziteaza
Buna seara Angie , dupa cum ziceam sper sa iti fie utile, materiale in genul asta mai am o gramada daca vei dori vedem cum facem sa ti le forwardez , app de ce bei apa imediat ce papi fructele, intr-adevar este mai indicat sa bei apa dupa fructe, decat dupa mancare gatita, dar totusi poti incerca sa papi fructe si la jum./ o ora sa papi si altceva, legat de seminte(sunt bune si nucile, semintele de floare soarelui, dovleac crude), nu este neaparat sa iti iei din cele scumpe...stim ca bugetul este limitat la toata lumea, cel putin poti lua din cand in cand, eu am descoperit laptele de susan, si de azi am incercat sa fac si lapte de migdale - ce sa iti zic o minunatie, gandeste-te ca au grasimi, dar nesaturate deci sanatoase-oarecum poti inlocui laptele de pe piata.
din ce m-am documentat cel mai sanatos lapte de provenienta animala este cel de capra, contine si mult oxigen iar grasimea din el este mai usor de "spart" de catre enzime in stomac
sa stii ca si lintea e foarte buna, chiar satioasa, si nu provoaca gaze - secretul la fasole, linte, naut - este sa le lasi la inmuiat min.8-12 ore, si sa le schimbi apa de cel putin 2 ori la fiert....poti consuma acum spanac verde de la piata sub forme de salate, morcovi, radacina de patrunjel, pastarnac, sfecla rosie, cartofi fierti(foarte indicati cei in coaja) sau la cuptor, salate de varza cruda, leurda, mazare congelata, fasole verde congelata, nu are exact proprietatile unor legume proaspete aparute vara, dar isi pastreaza multe proprietati chiar si prin congelare....si mai sunt multe dar mai lasam si pe maine, si in plus burtica mea da din picioare semn ca trebuie sa ne intindem in pat - nu ne place pozitia la calculator
p.s. eu stau destul de bine la teorie, dar la practica mai am de luat corijenta
pupici
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui redeeadoo:
diana87 (13 mar 2013)
  #12 (permalink)  
Vechi 13 mar 2013, 17:21:50
angieee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de LuliL Vezi mesajul
Ghee (unt clarificat)

Avem nevoie de un pachet, doua de unt pe care il taiem bucatele si il punem intr-un vas la bain marie. Spuma care se ridica la suprafata o inlaturam cu lingura sau cu o supiera. Atentie, nu trebuie sa amestecam deloc in unt deoarece se vor amesteca straturile, cel lichid cu cel solid. In momentul in care caseina s-a depus la fund iar cele 2 straturi sunt perfect delimitate (20 minute dureaza pentru 250 gr unt) scoatem vasul din bain marie, si cu ajutorul unui polonic mic luam cu mare grija uleiul de unt de la suprafata si il strecuram printr-o strecuratoare deasa si tapetata cu tifon sau cu o panza de bumbac cu tesatura deasa. Caseina (stratul solid ramas) se arunca. Uleiul obtinut il turnam in recipiente( recomand borcanele) si le pastram in locuri reci si intunecate sau la frigider. Initial culoarea uleiului este aurie, si uleiul este lichid dar dupa ce se raceste complet devine opac si se solidifica. Daca se pastreaza la frigider devine solid dar de obicei acest ulei de unt se pastreaza in locuri lipsite de umiditate (camara) unde nu se altereaza iar consistenta se pastreaza cremoasa.

Multumesc mult pentru sugestii!!!!!!!!!!!!!!!D
Acest membru apreciaza mesajul lui angieee:
LuliL (15 mar 2013)
  #13 (permalink)  
Vechi 13 mar 2013, 17:51:07
angieee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Buna seara Angie , dupa cum ziceam sper sa iti fie utile, materiale in genul asta mai am o gramada daca vei dori vedem cum facem sa ti le forwardez , app de ce bei apa imediat ce papi fructele, intr-adevar este mai indicat sa bei apa dupa fructe, decat dupa mancare gatita, dar totusi poti incerca sa papi fructe si la jum./ o ora sa papi si altceva, legat de seminte(sunt bune si nucile, semintele de floare soarelui, dovleac crude), nu este neaparat sa iti iei din cele scumpe...stim ca bugetul este limitat la toata lumea, cel putin poti lua din cand in cand, eu am descoperit laptele de susan, si de azi am incercat sa fac si lapte de migdale - ce sa iti zic o minunatie, gandeste-te ca au grasimi, dar nesaturate deci sanatoase-oarecum poti inlocui laptele de pe piata.
din ce m-am documentat cel mai sanatos lapte de provenienta animala este cel de capra, contine si mult oxigen iar grasimea din el este mai usor de "spart" de catre enzime in stomac
sa stii ca si lintea e foarte buna, chiar satioasa, si nu provoaca gaze - secretul la fasole, linte, naut - este sa le lasi la inmuiat min.8-12 ore, si sa le schimbi apa de cel putin 2 ori la fiert....poti consuma acum spanac verde de la piata sub forme de salate, morcovi, radacina de patrunjel, pastarnac, sfecla rosie, cartofi fierti(foarte indicati cei in coaja) sau la cuptor, salate de varza cruda, leurda, mazare congelata, fasole verde congelata, nu are exact proprietatile unor legume proaspete aparute vara, dar isi pastreaza multe proprietati chiar si prin congelare....si mai sunt multe dar mai lasam si pe maine, si in plus burtica mea da din picioare semn ca trebuie sa ne intindem in pat - nu ne place pozitia la calculator
p.s. eu stau destul de bine la teorie, dar la practica mai am de luat corijenta
pupici


Multumesc tare mult pentru idei Chiar ieri am fost la piata si mi-am luat niste sfecla, 1 ridiche neagra si niste morcovi de la o babuta, iar azi mi-am luat niste ciuperci si broccoli.. O sa incerc si lintea si nautul pentru ca nu am mancat niciodata. Saptamana trecuta am cumparat legume congelate, mazare si fasole galbena din Auchan, dar nu sunt sigura ca sunt bune de ceva legumele luate de la supermarket, chiar si congelate
Ahh, si nu mai stiu ce am spus ieri, dar apa nu beau dupa masa, doar inainte cu 15-30min, si la 1h dupa masa..
Oleaginoase imi iau de 2ori/luna, la salariu cate 100gr migdale/alune padure/miez de seminte/caju... sunt asa bune:X:X:X
Pana una alta, abia astept sa vina vara.. o sa cumpar numai de la cei de la tara, nu o sa mai iau nimic care arata dubios de bine)
Pupici:*:*:*
  #14 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 11:42:59
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Buna Angie, legat de legumele congelate, sunt mai ok decat carnea de sute de ori, intr-adevar nu sunt proaspete, dar isi pastreaza proprietatile exact ca in momentul congelarii(dar nu mai sunt vii)
si eu incerc sa imi iau mai mult de la piata, din supermarket imi iau cateodata cand mergem pentru mai multe cumparaturi
...dar sa iti iei si seminte de in, de floarea-soarelui, dovleac , si nu sunt la acelasi pret cu alunele de padure, fistic, migdale si altele
in schimb semintele de susan ca sa le asimilezi proprietatile trebuie sa le macini, altfel trec prin organism cum au intrat
pupici
sa ai o zi frumoasa si sanatoasa
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de redeeadoo; 14 mar 2013 at 11:43:53. Motiv: scriere gresita
  #15 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 14:32:04
Ema55's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Multumesc tare mult pentru idei Chiar ieri am fost la piata si mi-am luat niste sfecla, 1 ridiche neagra si niste morcovi de la o babuta, iar azi mi-am luat niste ciuperci si broccoli.. O sa incerc si lintea si nautul pentru ca nu am mancat niciodata. Saptamana trecuta am cumparat legume congelate, mazare si fasole galbena din Auchan, dar nu sunt sigura ca sunt bune de ceva legumele luate de la supermarket, chiar si congelate
Ahh, si nu mai stiu ce am spus ieri, dar apa nu beau dupa masa, doar inainte cu 15-30min, si la 1h dupa masa..
Oleaginoase imi iau de 2ori/luna, la salariu cate 100gr migdale/alune padure/miez de seminte/caju... sunt asa bune:X:X:X
Pana una alta, abia astept sa vina vara.. o sa cumpar numai de la cei de la tara, nu o sa mai iau nimic care arata dubios de bine)
Pupici:*:*:*
Buna Angie
Ma bucur sa vad ca te-ai mobilizat si ti-ai facut o serie de cumparaturi. Acum mai ramane sa-ti faci si timp si chef sa le prepari si sa incerci sa le mananci la mese cat mai regulate posibil.
Legumele congelate din Auchan sunt bune si le poti consuma fara grija; cel putin deocamdata nu au fost sezizate nereguli in privinta lor; si mie mi-au fost recomandate de medic si le consum impreuna cu familia. Poti incerca sa mananci si fistic, daca iti place.
Valorile sale nutritionale sunt:
- 557 kcal.
- Grasimi: 44.400 grame.
- Carbohidrati: 28 grame.
- Proteine: 20.600 grame.
Contine:
Vitamine: retinol, vitamina E, vitamina B6 si vitamina B3.
- Minerale: fier, zinc si potasiu
Iar beneficiile sale sunt urmatoarele:
- Fibrele sale ajuta digestia si grabesc instalarea senzatiei de satietate.
- Mineralele regasite in fistic sunt benefice oaselor, dintilor, sangelui si tesutului muscular.
- Mentine sanatatea inimii.
- Asigura organismului energie.
- Contine antioxidanti.
- Previne imbatranirea.
- Creste sistemul imunitar si sistemul reproductiv.
- Asigura o buna circulatie a sangelui.
- Are indexul glicemic mic si ajuta la scaderea si mentinerea greutatii.
Iti doresc mult succes in continuare in urmarea unui stil de viata sanatos!
__________________



Acest membru apreciaza mesajul lui Ema55:
angieee (14 mar 2013)
  #16 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 14:59:40
elene94's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2012
Locaţie: C, Romania
Vârsta: 30
Dieta: nothing
Date: 166cm, 53.8kg
Mesaje: 492
Aprecieri acordate: 149
Am fost apreciat(a) de 146 ori in 117 mesaje
Wink Re: Jurnal angieee

Tuuu! Tu ai jurnaaal
Ma bucur sa te gasesc, bafta, pupici, o sa mai trec pe aici!
__________________
Dieta mea de suflet Raw Vegan
4 NOV `12 -> 23 FEB `13 ->->1 IUNIE 2014:
COAPSĂ: 56(stângul) cu 58(dreptul) -> 55 cu 57; ->52.5 cu 54 -> 50.5 cu 52 pe 24 iunie 2014
TALIE: 68 (64 cu burta suptă) ; ->60
BURTĂ/COLAC: 84-> 80; ->77
FUND: 96; ->83
ÎNCHEIETURĂ: 15; ->14
GÂT: 30.5; ->29
BUST: 87; ->85
BRAȚ: 30 (sper că am măsurat unde trebuie); ->25
GAMBĂ: 37.5 ->36;
GENUNCHI: 36;
ANTEBRAȚ: 23. 20
Acest membru apreciaza mesajul lui elene94:
angieee (14 mar 2013)
  #17 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 21:18:00
angieee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul


Buna Angie
Ma bucur sa vad ca te-ai mobilizat si ti-ai facut o serie de cumparaturi. Acum mai ramane sa-ti faci si timp si chef sa le prepari si sa incerci sa le mananci la mese cat mai regulate posibil.
Legumele congelate din Auchan sunt bune si le poti consuma fara grija; cel putin deocamdata nu au fost sezizate nereguli in privinta lor; si mie mi-au fost recomandate de medic si le consum impreuna cu familia. Poti incerca sa mananci si fistic, daca iti place.
Valorile sale nutritionale sunt:
- 557 kcal.
- Grasimi: 44.400 grame.
- Carbohidrati: 28 grame.
- Proteine: 20.600 grame.
Contine:
Vitamine: retinol, vitamina E, vitamina B6 si vitamina B3.
- Minerale: fier, zinc si potasiu
Iar beneficiile sale sunt urmatoarele:
- Fibrele sale ajuta digestia si grabesc instalarea senzatiei de satietate.
- Mineralele regasite in fistic sunt benefice oaselor, dintilor, sangelui si tesutului muscular.
- Mentine sanatatea inimii.
- Asigura organismului energie.
- Contine antioxidanti.
- Previne imbatranirea.
- Creste sistemul imunitar si sistemul reproductiv.
- Asigura o buna circulatie a sangelui.
- Are indexul glicemic mic si ajuta la scaderea si mentinerea greutatii.
Iti doresc mult succes in continuare in urmarea unui stil de viata sanatos!

Buna Ema

Azi dimi am mancat 4 mere mici, apoi pe la 11 ou fiert+broccoli fiert, gustare-biscuiti biskrem, la pranz branza+broccoli fiert, seara am mancat salata de ridiche neagra, 1 clatita cu dulceata si apoi niste seminte, nuci si alune.. Stiu ca am mancat aiurea dulciuri si oleaginoasele, dar ma bucur ca am reusit sa mananc si mancare buna si sanatoasa, am zile cand mananc numai dulciuri, cartofi prajiti, prajeli, fara legume sau fructe((
Ador fisticul si stiu ca are multe calitati, inainte imi luam f des, dar acum mi se pare ff scump, prefer migdalele pt ca se cantaresc fara coaja si iau mai multe
Tu tii vreo dieta, sau ai slabit avand grija la ce mananci?
Eu nu pot sa tin dieta pt ca nu-mi permit sa cumpar ce vreau eu de mancare...
Acest membru apreciaza mesajul lui angieee:
Ema55 (14 mar 2013)
  #18 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 21:23:26
angieee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de elene94 Vezi mesajul
Tuuu! Tu ai jurnaaal
Ma bucur sa te gasesc, bafta, pupici, o sa mai trec pe aici!

Hey zuzzz
Asa e, mi-am facut si eu loc aici, dar inca nu am avut timp sa stau pe aiciX(X(X
Azi am fost la dentist, si mi-a gaurit 2 masele care pareau asa sanatoase, nu aveau nici un fir de carie( mor de ciudaX(
Sa mai treci pe aici, o sa mai vin si eu pe la tine:*:*:* de fapt, mereu citesc ce mai scrii, dar nu apuc sa comentez si eu pe acolo
  #19 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 22:33:04
Ema55's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Buna Ema

Azi dimi am mancat 4 mere mici, apoi pe la 11 ou fiert+broccoli fiert, gustare-biscuiti biskrem, la pranz branza+broccoli fiert, seara am mancat salata de ridiche neagra, 1 clatita cu dulceata si apoi niste seminte, nuci si alune.. Stiu ca am mancat aiurea dulciuri si oleaginoasele, dar ma bucur ca am reusit sa mananc si mancare buna si sanatoasa, am zile cand mananc numai dulciuri, cartofi prajiti, prajeli, fara legume sau fructe((
Ador fisticul si stiu ca are multe calitati, inainte imi luam f des, dar acum mi se pare ff scump, prefer migdalele pt ca se cantaresc fara coaja si iau mai multe
Tu tii vreo dieta, sau ai slabit avand grija la ce mananci?
Eu nu pot sa tin dieta pt ca nu-mi permit sa cumpar ce vreau eu de mancare...
Buna Angie.
Ai mancat binisor ...
Biscuitii aceia nu-i mai manca, nu sunt sanatosi. Daca ai pofta de ceva dulce mai bine mananci o felie de paine de secara cu gem, de preferat fara zahar. Iar banutii care se duceau pe dulciurile pe care le papai pana acum se pot duce pe o ciocolata neagra cu peste 75% cacao din care poti consuma 2-3 patratele odata la o gustare.
Am inteles ca iti este greu sa urmezi o anume dieta, dat fiind faptul ca unele alimente sunt destul de scumpe, dar sa sti ca pot fi gasite solutii pentru inlocuirea unora.
Mi se pare, totusi, ca mananci destul de putin si asta nu e indicat, mai ales la varsta ta.
Este de apreciat faptul ca ai renuntat la o multime de mancaruri nesanatoase si te stradui sa-ti schimbi comportamentul alimentar, dar acest lucru nu inseamna ca trebuie sa mananci mai putin ca sa te poti alimenta mai sanatos.
Este important sa mananci ce iti place, pana te saturi la fiecare masa si sa nu te culci niciodata flamanda.
Daca imi vei spune ce alimente iti plac si spre ce dieta ai dori sa te indrepti, as putea sa te ajut sa-ti conturezi un plan alimentar.
Eu am urmat Dieta Montignac timp de un an si jumatate, cu unele exceptii firesti ocazionate de diverse sarbatori si evenimente. Acum incerc sa ma alimentez pe cat posibil sanatos si sa-mi mentin greutatea.
__________________



  #20 (permalink)  
Vechi 15 mar 2013, 12:33:26
elene94's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2012
Locaţie: C, Romania
Vârsta: 30
Dieta: nothing
Date: 166cm, 53.8kg
Mesaje: 492
Aprecieri acordate: 149
Am fost apreciat(a) de 146 ori in 117 mesaje
Wink Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Hey zuzzz
Asa e, mi-am facut si eu loc aici, dar inca nu am avut timp sa stau pe aiciX(X(X
Azi am fost la dentist, si mi-a gaurit 2 masele care pareau asa sanatoase, nu aveau nici un fir de carie( mor de ciudaX(
Sa mai treci pe aici, o sa mai vin si eu pe la tine:*:*:* de fapt, mereu citesc ce mai scrii, dar nu apuc sa comentez si eu pe acolo
Trebuie sa stie dentistul de ce a umblat la ele!
Lasa, el isi vede de meseria lui, noi de a noastra! Adica sa ne intretinem si tu serviciul, eu scoala

Iti urez un weekend surprinzatoor, fabulos!
__________________
Dieta mea de suflet Raw Vegan
4 NOV `12 -> 23 FEB `13 ->->1 IUNIE 2014:
COAPSĂ: 56(stângul) cu 58(dreptul) -> 55 cu 57; ->52.5 cu 54 -> 50.5 cu 52 pe 24 iunie 2014
TALIE: 68 (64 cu burta suptă) ; ->60
BURTĂ/COLAC: 84-> 80; ->77
FUND: 96; ->83
ÎNCHEIETURĂ: 15; ->14
GÂT: 30.5; ->29
BUST: 87; ->85
BRAȚ: 30 (sper că am măsurat unde trebuie); ->25
GAMBĂ: 37.5 ->36;
GENUNCHI: 36;
ANTEBRAȚ: 23. 20
 

Informatii despre slabit
ajutor, calorii, corect, dieta, jurnale, mananc, sanatos, slabit, stiu


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole