forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anki-66-55-60-kg-3676.html)

anki 29 apr 2010 14:28:36

Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
Buna fetelor, ma bucur nespus de mult ca v-am descoperit, si sper ca astfel cu ajutorul vostru sa reusesc si eu sa mai dau jos din kg care se depus exact unde se dau mai greu jos (abdomen, solduri, spate). Am inceput deja sa-mi tin evidenta caloriilor cu ajutorul calculatorului vostru si a meniului stabilit. Mentionez ca am 66-67 kg si 1,61 m. Trebuie sa ajung undeva intre 55-60.>:D<

Sibel H 29 apr 2010 14:52:05

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
...:) ...Bine ai venit!..printre noi...vad, ca ti-ai facut un mic plan de atac ..impotriva kg.dar, pentru ce regim s-au dieta optezi?...miscare,sport practici?...poti, intra pe forum la rubrica sport si sa-ti ,alegi de acolo un program sportiv...aici ,fetele se sustin una pe alta si se sprijina ..niciodata, nu te vei simti singura pe forum ,printre fete...sa ai o,zi minunata...>:D<

anki 29 apr 2010 14:58:56

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anki (Post 170434)
Buna fetelor, ma bucur nespus de mult ca v-am descoperit, si sper ca astfel cu ajutorul vostru sa reusesc si eu sa mai dau jos din kg care se depus exact unde se dau mai greu jos (abdomen, solduri, spate). Am inceput deja sa-mi tin evidenta caloriilor cu ajutorul calculatorului vostru si a meniului stabilit. Mentionez ca am 66-67 kg si 1,61 m. Trebuie sa ajung undeva intre 55-60.>:D<

Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede.
Confucius

LicuriciColorat 29 apr 2010 15:02:06

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
Buna si bine ai venit la noi>:D<E foarte bine ca ai inceput sa iti numeri caloriile,numa sa nu cobori niciodata sub 1000 ca deja e infometare si nu e voie si nici nu e bine.Cu o alimentatie sanatoasa,fara dulciuri,sucuri si celelate prostioare,neaparat 3 mese si 2 gustari.Cu sportul ai putea sa slabesti foarte frumos.Spune-ne daca faci si ce fel de sport practici,daca nu noi te putem indruma,sa nu uiti de 2l/apa pe zi pt hidratare si masaje cu creme pt o piele frumoasa>:D<

anki 29 apr 2010 15:02:57

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
mersi mult de incurajare. De saptamana viitoare merg la aerobic de 2 ori pe saptamana cate 45 min, si impreuna cu reducerea caloriilor din menu-ul zilnic sper si vreau sa iasa ceva.#:-s

anki 29 apr 2010 15:06:51

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
nu, nu am de gand sa dramatizez pt ca nu e chiar atat de grava situatia, mai am de alergat si cu fiica-mea prin parc si-mi mai trebuie totusi forta :)), merg pana la consumul a 1300 cal/zi si vad ca de vreo 4 zile imi iese treaba.

anki 29 apr 2010 15:13:32

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
e un pic mai greu cu asta mica, daria care are 2 ani si 7 luni si ii mai ramane mancare prin farfurii, ca nu mananca tot si nu pot sa o arunc, mai consuma si prajiturele si sunt atat de pofticioase;);)

ianna 29 apr 2010 15:14:02

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
Bine ai venit printre noi>:D<

vad ca deja esti pe drumul cel bun ...dieta pare ok + sport.

Ne-ar ajuta sa iti mai dam sfaturi daca am vedea meniul tau pe o zi ...si daca l-ai face si cu calculatorul din site ar fi superb - Sfaturi calculator de calorii

LicuriciColorat 29 apr 2010 15:41:29

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anki (Post 170488)
e un pic mai greu cu asta mica, daria care are 2 ani si 7 luni si ii mai ramane mancare prin farfurii, ca nu mananca tot si nu pot sa o arunc, mai consuma si prajiturele si sunt atat de pofticioase;);)


Stiu ca nu ai vrea sa arunci,dar daca faci 'curat' dupa ea,tu te vei alege cu kg in plus,incerca nu stiu....sa dai unui cutu papica ce ramane de la ea:D(zic si eu).Sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa:-*

anki 29 apr 2010 17:15:59

Re: Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg
 
da voi incerca sa arunc mancarea ramasa la gunoi (catel nu am), iar despre menu de afisat eu il fac zilnic pe site, de exemplu azi am mancat:
Mic dejun:
Ou fiert
Paine alba, obisnuita
Branza topita cu smantana, Hochland
Apa plata
Cafea preparata, Jacobs Kronung
Mar Ionatan
Apa plata
Apa plata
Ceapa verde
Mamaliguta (gatita, fiarta)
Ciorba de cartofi a la Mika
Salata de cruditati, Andraa
Apa plata
Apa plata
Paine alba, obisnuita
Pate de porc Bucegi, Scandia
Iaurt NutriDay 0.1% grasime, Danone
Seminte de floarea soarelui, prajite fara sare
Apa plata
In total calorii: 974


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:35:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO