forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal annamary - O noua viata!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-annamary-noua-viata-11358.html)

annamary 02 apr 2012 22:38:37

Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Buna slabutelor!
Numele meu este Ana-Maria si am 20 de ani.In 2008 nu stiu din ce cauza am inceput sa mananc enorm de mult,asa ca de la greutatea de 59 de kg ,am ajuns in scurt timp(un an) la 95 de kg. Eram de nerecunoscut.De atunci am incercat sute de regimuri ,care mai mult de 3-4 zile nu ma tineam de ele.Mi-am facut zeci de abonamente la sala si la aerobic,dar degeaba daca dupa antrenament mancam ca pentru o luna intreaga :)) In 2010 am reusit sa slabesc fara sa-mi dau seama,fara prea mult efort 8 kg.De atunci si pana in ianuarie anul acesta am stagnat la 87 de kg.
Incepand cu data de 1 ianuarie 2012 am inceput dieta.Cand spun dieta ma refer la faptul ca am mancat din toate ,dar mult mai putin si am incercat sa includ cat mai multe fructe si legume in alimentatie si cel mai important nu am mai mancat dupa ora 6-7 seara.Am facut si aerobic asa ca in aproximativ 2 luni am ajuns la greutatea de 75 de kg.Acum in luna martie nu am mai slabit pentru ca am mancat normal,ba chiar in unele zile am exagerat cu dulciurile si totusi am stagnat.
De maine vreau sa incep din nou dieta...vreau sa ajung la 65 de kg intr-o perioada de 2 luni.Aerobic sau sala nu mai am posibilitatea de a face,pentru ca acum stau la tara ,dar o sa incerc pe cat posibil sa fac acasa.
Va doresc mult succes voua si mie.Sper sa ne ajutam reciproc.Va pupic.

nicoleta100 02 apr 2012 23:00:29

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de annamary (Post 1004230)
Buna slabutelor!
Numele meu este Ana-Maria si am 20 de ani.In 2008 nu stiu din ce cauza am inceput sa mananc enorm de mult,asa ca de la greutatea de 59 de kg ,am ajuns in scurt timp(un an) la 95 de kg. Eram de nerecunoscut.De atunci am incercat sute de regimuri ,care mai mult de 3-4 zile nu ma tineam de ele.Mi-am facut zeci de abonamente la sala si la aerobic,dar degeaba daca dupa antrenament mancam ca pentru o luna intreaga :)) In 2010 am reusit sa slabesc fara sa-mi dau seama,fara prea mult efort 8 kg.De atunci si pana in ianuarie anul acesta am stagnat la 87 de kg.
Incepand cu data de 1 ianuarie 2012 am inceput dieta.Cand spun dieta ma refer la faptul ca am mancat din toate ,dar mult mai putin si am incercat sa includ cat mai multe fructe si legume in alimentatie si cel mai important nu am mai mancat dupa ora 6-7 seara.Am facut si aerobic asa ca in aproximativ 2 luni am ajuns la greutatea de 75 de kg.Acum in luna martie nu am mai slabit pentru ca am mancat normal,ba chiar in unele zile am exagerat cu dulciurile si totusi am stagnat.
De maine vreau sa incep din nou dieta...vreau sa ajung la 65 de kg intr-o perioada de 2 luni.Aerobic sau sala nu mai am posibilitatea de a face,pentru ca acum stau la tara ,dar o sa incerc pe cat posibil sa fac acasa.
Va doresc mult succes voua si mie.Sper sa ne ajutam reciproc.Va pupic.

salutare!!!
bine ai venit!>:D<>:D<>:D<
multa bafta!
si felicitari pt kg slabite!
sunt sigura ca vei reusi ceea ce ti-ai propus!

annamary 02 apr 2012 23:09:01

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1004237)

salutare!!!
bine ai venit!>:D<>:D<>:D<
multa bafta!
si felicitari pt kg slabite!
sunt sigura ca vei reusi ceea ce ti-ai propus!


Multumesc mult si nu,nu fii sigura ca voi reusii ,fii sigura ca vom reusi :*
Multa bafta si tie si sper sa ne ajutam cu sfaturi,sa ne ridicam moralul(eu cel putin in primele zile de dieta sunt super posomorata,suparata,simt ca ma doare capul ,ma dor toate,asta asa ca sa am motiv sa renunt la dieta :)))
Doamne ajuta . >:D<

happygirldiana 03 apr 2012 08:51:13

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de annamary (Post 1004230)
Buna slabutelor!
Numele meu este Ana-Maria si am 20 de ani.In 2008 nu stiu din ce cauza am inceput sa mananc enorm de mult,asa ca de la greutatea de 59 de kg ,am ajuns in scurt timp(un an) la 95 de kg. Eram de nerecunoscut.De atunci am incercat sute de regimuri ,care mai mult de 3-4 zile nu ma tineam de ele.Mi-am facut zeci de abonamente la sala si la aerobic,dar degeaba daca dupa antrenament mancam ca pentru o luna intreaga :)) In 2010 am reusit sa slabesc fara sa-mi dau seama,fara prea mult efort 8 kg.De atunci si pana in ianuarie anul acesta am stagnat la 87 de kg.
Incepand cu data de 1 ianuarie 2012 am inceput dieta.Cand spun dieta ma refer la faptul ca am mancat din toate ,dar mult mai putin si am incercat sa includ cat mai multe fructe si legume in alimentatie si cel mai important nu am mai mancat dupa ora 6-7 seara.Am facut si aerobic asa ca in aproximativ 2 luni am ajuns la greutatea de 75 de kg.Acum in luna martie nu am mai slabit pentru ca am mancat normal,ba chiar in unele zile am exagerat cu dulciurile si totusi am stagnat.
De maine vreau sa incep din nou dieta...vreau sa ajung la 65 de kg intr-o perioada de 2 luni.Aerobic sau sala nu mai am posibilitatea de a face,pentru ca acum stau la tara ,dar o sa incerc pe cat posibil sa fac acasa.
Va doresc mult succes voua si mie.Sper sa ne ajutam reciproc.Va pupic.

Buna, Anamary!!Rm.Valcea!!!Aproape vecine suntem:))Aproape!
Vreau sa te felicit pentru kilogramele slabite, o adevarata reusita!Ai avut ambitie si ai reusit, chiar daca spui ca ai slabit fara sa iti dai sseama.Vei slabi si de aici incolo daca esti cumpatata si ambitioasa:)

Ai putea, scumpa mea ,sa faci sport chiar daca stai la tara.Daca ai calculator si internet, o jum. de ora pe zi poti rupe sa faci un pic de aerobic, intr-o camera:)

Alimentatia sanatoasa e cheia spre reusita!Asa vei slabi sigur si vei fi tu mai sanatoasa.

Te pup!Daca ai nevoie de ajutor, suntem aici,alaturi de tine!

annamary 03 apr 2012 11:54:39

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1004467)


Buna, Anamary!!Rm.Valcea!!!Aproape vecine suntem:))Aproape!
Vreau sa te felicit pentru kilogramele slabite, o adevarata reusita!Ai avut ambitie si ai reusit, chiar daca spui ca ai slabit fara sa iti dai sseama.Vei slabi si de aici incolo daca esti cumpatata si ambitioasa:)

Ai putea, scumpa mea ,sa faci sport chiar daca stai la tara.Daca ai calculator si internet, o jum. de ora pe zi poti rupe sa faci un pic de aerobic, intr-o camera:)

Alimentatia sanatoasa e cheia spre reusita!Asa vei slabi sigur si vei fi tu mai sanatoasa.

Te pup!Daca ai nevoie de ajutor, suntem aici,alaturi de tine!


Buna Diana! Feliicitari si tie draga si la cat mai multe kg in minus.
Cu siguranta ca pot rupe o jumatate de ora pentru sport ,dar ma gandeam oare cum ar fi mai bine?..o ora o data la doua zile(o zi da,una nu) sau o jumatate de ora in fiecare zi? te pupic >:D<


Am o mica intrebare care nu-mi da pace...am cateva vergeturi pe brate si pe burtica de cand m-am ingrasat ,ce as putea face in privinta lor?uleiul de masline oare ajuta?

happygirldiana 03 apr 2012 12:04:35

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de annamary (Post 1004765)
Buna Diana! Feliicitari si tie draga si la cat mai multe kg in minus.
Cu siguranta ca pot rupe o jumatate de ora pentru sport ,dar ma gandeam oare cum ar fi mai bine?..o ora o data la doua zile(o zi da,una nu) sau o jumatate de ora in fiecare zi? te pupic >:D<


Am o mica intrebare care nu-mi da pace...am cateva vergeturi pe brate si pe burtica de cand m-am ingrasat ,ce as putea face in privinta lor?uleiul de masline oare ajuta?

Eu zic ca e bine si asa, si asa.CUm iti e tie mai bine, mai lejer.
Cat despre vergeturi....hm....am si eu dar deocamdata nu am gasit un remediu..Intelesesem ca uleiul de migdale dulci ar fi bun pentru asa ceva,dar e destul de scump si nu am incercat:D

Pup inapoi la tine:-*>:D<

annamary 03 apr 2012 12:07:09

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Diana ti-am vazut pozele,ai slabit tare frumos...vreau si eu :((
Tu ai facut sport?Ce fel de sport ?
Deci te felicit ai un corp superb ,nici nu zici ca esti tu in pozele alea mai grasuta :P

annamary 03 apr 2012 12:14:18

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Dienutza te pupic ,eu trebuie sa plec...revin diseara cu ceea ce am papat azi si sper sa reusesc sa fac si putin sport.
Va pupacesc pe toate slabutele si fiti cumintele nu trisati :)

annamary 03 apr 2012 19:38:18

Re: Jurnal annamary - O noua viata!!!
 
Buna seara draga jurnal si dragi slabute! Azi era cat pe ce sa ma abat de la regim..asa din prima zi...bine ca m-am oprit la timp...intrasem intr-un magazin...mmmm ce bunataturi erau acolo..am si pus mana pe o punga de napolitane,dar apoi m-am razgandit si am pus-o inapoi in raft :D

Deci meniul meu de azi:
-Mic dejun:-un iaurt degresat
-o banana
-patru nuci
-Pranz: -doua sarmalute
-o felie de paine integrala
-o feliuta mica de branza
-salata(rosii,castraveti,ceapa,putin ulei de mastline)
-o portocala mica
-Cina: -doi mititei la gratar
-o felie de paine integrala
-salata de varza cu putin ulei de mastline
-jumatate de gref
-jumatate de gutuie

Eu sper sa fie bine dieta mea.Nu trebuia sa mananc mititeii ,dar chiar nu puteam sa stau sa ma uit cum ceilalti mananca...asa ca am mancat doi,in loc de 5-6 cati mancam in mod normal daca nu eram la regim :P
Sport nu am reusit sa fac pentru ca am avut o zi destul de incarcata,am avut multe activitati casnice si oricum am consumat si asa calorii.Maine o sa fac o ora intreaga ca sa recuperez si ziua de azi :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:44:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO