forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Anndreea (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anndreea-3989.html)

anndreea 30 mai 2010 14:15:56

Jurnal Anndreea
 
deci..m am hotarat sami fac si eu un jurnal..ma lupt de mult timp cu kg in plus si de ficare data cand vedeam cateva kg date jos incepeam sa imi permit ceva mai mult..pur si simplu imi pierdeam vointa si dupa cateva zile regretam totul si imi parea rau..am mare nevoie de incurajare si chiar imi doresc sa slabesc..
vreau sa arat bine..la vara merg cu prietenii la mare si vreau sa arat bine, sa ma simt bine in pielea mea mai ales ca la mine in gasca nu e nicio fata care sa aibe probleme cu greutatea..insa mai ales vreau sa slabesc pentru mine, sa-mi demonstrez ca pot sa o fac ..
ce ziceti ?..ma ajutati sa duc pana la sfarsit lupta cu kg ? o sa am nevoie de certuri si de incurajari ..o sa am nevoie de voi
>:D<

Un Pai Roz 30 mai 2010 14:48:01

Re: Jurnal Anndreea
 
Buna Andreea! am venit sa iti urez si eu multa bafta la dieta si sa iti aduc un dar de casa noua! :-* >:D<

http://www.1001case.ro/images/produc...ge0-361108.jpg


cam ce in consta dieta ta? e personalizata, o sa urmezi anumite principii?
pupici :D

anndreea 30 mai 2010 14:57:08

Re: Jurnal Anndreea
 
mersi frumos >:D<
pai ..am gasit o dieta pe un site..tine 3 saptamanai dar presupun ca as putea sa o tin cat vreau..are de toate..insa dimineata nu tin cont de ce imi indica dieta sa mananc si mananc ceea ce mananc de obicei adica musli cu iaurt 0%grasime..apoi in prima saptamana: la pranz piept de pui cu salata si la cina o salata, a2a saptamana: acelasi mic dejun, la pranz peste cu legume iar la cina branza de vaci degresata, a3a saptamana: acelasi mic dejun,la pranz piept de pui cu salta si la cina iaurt dietetic sau salata; si pe langa cele 3 mese am 2 gustari:P

si ..am obs ca avem aceeasi inaltime..ce zici daca ne`am intrece in pierdere kilogramelor..poate ne motiveaza mai bine asta..eu vreau sa scap o data d kg astea ..nu le mai suport:|

Roxii 30 mai 2010 15:43:39

Re: Jurnal Anndreea
 
Hello Andreea si bine ai venit!>:D<Mi se pare ok meniul tau doar ca eu m`as plictisi sa pap in fiecare zi , timp de o saptamana acelasi lucru.De ce nu incerci o zi sa papi peste,alta piept de pui,poti papa si carne de vita de exemplu,iar dimineata mai poti papa si ou fiert,sunca slaba si branzica degresata. Trebuie sa te gandesti ca acest regim trebuie treptat sa devina si un stil de viata,iar eu nu cred ca poti papa mereu asa.Important este sa papi cel putin 1000 de calorii pe zi si ce este cel mai important este sa faci si sport.Tu faci?Si daca da cat?Spor la slabit>:D<:-*

anndreea 30 mai 2010 15:48:25

Re: Jurnal Anndreea
 
da..pai treptat asta o sa fac..o sa il transform intr`un stil de viata..pai da..fac..am inceput sa alerg in fiecare seara..incerc sa alerg cat de mult pot ..insa fac multe pauze de mers..si de maine ziceam sa ma apuc de tae`bo cu billy blanks ultimate bootcamp..ce zici ?..crezi ca va da rezultate ?...:-s
>:D<:-*

LicuriciColorat 30 mai 2010 16:11:53

Re: Jurnal Anndreea
 
Buna Andreea
bine ai venit la noi>:D<
sigur ca te-ar ajuta,orce sport faci e bine facut,mai ales tae-bo,incerca pt inceput de 3-4 ori pe saptamana vreo 20min apoi treptat cresti minutele
alergatul e foarte bun si el,bravo ca vrei sa faci sport
sunt sigura ca vei slabii,nu e neaparat ca in fiecare zi sa papi acelasi lucru,e plictisitoar,poti alterna,sunt o gramada de retete dietetice super bune pe site
conteaza sa ai 3mese si 2 gustrari pe zi,neaparat micul dejun sa fie foarte consistent,apoi pranzul iar cina mai usoara:)

anndreea 30 mai 2010 16:18:09

Re: Jurnal Anndreea
 
oof..e atat de greu la inceput..sper din tot sufletul sa pot sa slabesc..prin iuie merg la mare si as vrea sa arat bne..sa nu stau sa ascund pe aici si pe dincolo ..vreau sa ma simt bine in pielea mea :-<..
multumesc pt incurajari >:D<

Roxii 30 mai 2010 16:18:51

Re: Jurnal Anndreea
 
Sigur ca este bun tae`bo.Poti incerca si aceste filmuletze. http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...burn-3299.html Sunt super distractive si le poti face chiar in camera ta.Eu le ador:xIar atunci cand alergi,incearca pauzele de mers sa fie mers accelerat:-*Daca nu poti mult nu`i nimic,alergi azi 10 minute,maine mai adaugi 5 si tot asa.>:D<

anndreea 30 mai 2010 16:25:26

Re: Jurnal Anndreea
 
multumesc tare mult pt sfaturi >:D<..de maine incep sa postez si meniul si cat sport fac..si cu voi alaturi d mne ma simt mai motivata pentru a reusi sa scap d kg in plus..
>:D<:-*

Un Pai Roz 30 mai 2010 16:26:54

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 204504)
mersi frumos >:D<
pai ..am gasit o dieta pe un site..tine 3 saptamanai dar presupun ca as putea sa o tin cat vreau..are de toate..insa dimineata nu tin cont de ce imi indica dieta sa mananc si mananc ceea ce mananc de obicei adica musli cu iaurt 0%grasime..apoi in prima saptamana: la pranz piept de pui cu salata si la cina o salata, a2a saptamana: acelasi mic dejun, la pranz peste cu legume iar la cina branza de vaci degresata, a3a saptamana: acelasi mic dejun,la pranz piept de pui cu salta si la cina iaurt dietetic sau salata; si pe langa cele 3 mese am 2 gustari:P

si ..am obs ca avem aceeasi inaltime..ce zici daca ne`am intrece in pierdere kilogramelor..poate ne motiveaza mai bine asta..eu vreau sa scap o data d kg astea ..nu le mai suport:|

suna bine dieta insa eu o consider cam plictisitoare. cum a zis si Roxi, e greu sa mananci in fiecare zi acelasi lucru si sa nu te plictisesti
plus ca plictiseala dulce intr un final la renuntare..
nu stiu cat este de ok ideea cu intrecerea, nu pentru ca pe mine nu m ar motiva, ci pentru ca tu ai inceput sa slabesti de curand deci kg tale se vor duce mai repede ca ale mele....eu luna trecuta am slabit un kg si luna asta tot un kg deci nu prea e target de intrecere....
plus ca eu as vrea sa slabesc inca 10 kg pana la sf anului, nu am un target apropiat pentru ca am pus kg astea in 3 ani si nu ma pot astepta ca organismul sa vrea sa renunte usor la ele....
o sa te mai vizitez sa vad ce mai faci cu dieta, spor! :-* >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:35:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO