forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Anycyk90 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anycyk90-5750.html)

Anycyk90 03 aug 2010 11:16:01

Jurnal Anycyk90
 
Salut slabutelor!Sunt noua in comunitate si doresc sa-mi deschid propriul jurnal cu scopul de a primi ajutor din partea voastra in privinta luptei cu kg...Voi incerca sa-mi descriu modul de viata:alimentatie,sport etc Toate sfaturile sunt bine-venite si sunt convinsa ca impreuna vom invinge!!!>:D<
Bun Venit tuturor care acceseaza Jurnalul meu!!!:-*>:D<:-*

minouse 03 aug 2010 11:41:48

Re: Jurnal Anycyk90
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 276070)
Salut slabutelor!Sunt noua in comunitate si doresc sa-mi deschid propriul jurnal cu scopul de a primi ajutor din partea voastra in privinta luptei cu kg...Voi incerca sa-mi descriu modul de viata:alimentatie,sport etc Toate sfaturile sunt bine-venite si sunt convinsa ca impreuna vom invinge!!!>:D<
Bun Venit tuturor care acceseaza Jurnalul meu!!!:-*>:D<:-*

Buna si bine-ai venit :-*
Noi cu siguranta te vom ajuta pe cat ne sta-n putinta.
Pentru inceput ar trebui sa ne spui ce dieta tii, ce sporturi faci(daca practici) si sa ne scrii meniurile tale, sa te atentionam pe unde mai gresesti:)
Si-un cadouas asa de bun venit :
http://sfinx777.files.wordpress.com/...-si-bujori.jpg

Anycyk90 03 aug 2010 11:55:46

Re: Jurnal Anycyk90
 
Multumesc mult:*
Nu tin o dieta anume,ci incerc sa ma limitez doar la consumul de fructe,legume,piept de pui la gratar,iaurt degresat/cu fructe,cafea cu miere,muesli si cereale integrale.
In martie am renuntat la bauturi acidulate,in aprilie-iunie nu am consumat deloc paine si produse de panificatie insa din iulie am consumat cornulete(aici am gresit) insa de azi nu mai consum produse de panificatie.Pana in septembrie lucrez(loc de munca sedentar,timp de 8 1/2 h in fata calculatorului) dar dupamasa incerc sa merg pe jos 1 1/2 h si daca nu sunt obosita dansez 30 de minunte.Cam acesta ar fi planul meu...Ideea ar fi sa ma limitez la aprox 1000-1200 de calorii/zi si sa nu mai pap dupa 19:00. Astept pareri,idei,eventual un plan de meniu care sa contina alimentele mentionate anterior.Multumesc!!!>:D<

ianna 03 aug 2010 14:41:12

Re: Jurnal Anycyk90
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 276111)
Multumesc mult:*
Nu tin o dieta anume,ci incerc sa ma limitez doar la consumul de fructe,legume,piept de pui la gratar,iaurt degresat/cu fructe,cafea cu miere,muesli si cereale integrale.
In martie am renuntat la bauturi acidulate,in aprilie-iunie nu am consumat deloc paine si produse de panificatie insa din iulie am consumat cornulete(aici am gresit) insa de azi nu mai consum produse de panificatie.Pana in septembrie lucrez(loc de munca sedentar,timp de 8 1/2 h in fata calculatorului) dar dupamasa incerc sa merg pe jos 1 1/2 h si daca nu sunt obosita dansez 30 de minunte.Cam acesta ar fi planul meu...Ideea ar fi sa ma limitez la aprox 1000-1200 de calorii/zi si sa nu mai pap dupa 19:00. Astept pareri,idei,eventual un plan de meniu care sa contina alimentele mentionate anterior.Multumesc!!!>:D<

planul suna bine

pune un meniu pe cateva zile macar ca sa vedem daca respecti regulile de baza pentru o alimentatie sanatoasa si dieta

Anycyk90 03 aug 2010 15:30:13

Re: Jurnal Anycyk90
 
Voi incerca sa realizez un meniu cat mai relevant...insa generalizat(nu fiecare zi luat in parte ci pe ansamblu,deoarece cam in fiecare zi consum aceleasi alimente cu putine diferente).

Mic dejun:(7:15)Un fruct+Un iaurt(cu fructe/kaukazian)+cafea cu miere
Gustare(10:30): un baton de cereale/muesli
Pranz:(13:00):un mar Golden/o banana(250 g)
Cina(17:30):o portie de supa(depinde ce gateste mama)/carne de pui la gratar/fiert si vreo 2 piersici.

Cam acesta este stilul meu de alimentatie...Sunt constienta ca nu este o alimentatie sanatoasa,tocmai de acesta va cer ajutorul,poate aveti voi un plan mai bun....dat fiind faptul ca sunteti slabute cu vechime:D Va pup!Ms mult>:D<

jolye79 03 aug 2010 17:09:00

Re: Jurnal Anycyk90
 
Nu vad eu bine, sau...tu ai 1.73 m, 53 de kilograme si vrei sa ajungi la 50???????????? Nu te supara, dar cred ca ar trebui sa-ti deschizi un jurnal de ingrasare...

Anycyk90 03 aug 2010 18:17:13

Re: Jurnal Anycyk90
 
NUUU,eu chiar vreau sa revin la 50 deoarece atunci m-am simtit cel mai bine in trupul meu,acum in schimb ma simt frustrata si moral m-ar ajuta sa ajung la 50...Speram sa primesc intelegere si sprijin...

minouse 03 aug 2010 23:12:59

Re: Jurnal Anycyk90
 
Am vazut ca azi ai mancat numai 760 calorii :( , asta nu-i un stil de viata sanatos, e pur si simplu infometare. Trebuie sa fii constienta ca atunci cand mananci atat de putin iti sochezi organismul si nu mai e vorba de kg, ci de sanatatea ta.
De acum inainte te rog incearca pe cat cu putinta sa nu treci sub 1000 de calorii, ok?

Anycyk90 04 aug 2010 07:24:24

Re: Jurnal Anycyk90
 
Mersi mult,voi incerca>:D<

minouse 04 aug 2010 22:35:23

Re: Jurnal Anycyk90
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 276965)
Mersi mult,voi incerca>:D<

Felicitari :-*, am vazut ca azi ai consumat 945 de calorii(maine poti incerca 1000 :) )


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:18:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO