forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal aromitza - Reusita sau esec (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-aromitza-reusita-sau-esec-11772.html)

aromitza 08 aug 2012 15:37:12

Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
:)Buna,numele meu este Luminita,am 24 ani, sunt casatorita si avem o fetita!De muult timp urmaresc acest site si tot multe incercari spre un slabit dar...nimic!Am o viata muult prea sedentara si m-am invatat asa...din pacate!De ce? Pentru ca toata ziua acasa,prin bucatarie,cu fetita si doar treburile unei femei ...Asa ma plictisesc si cand vine vorba de un pic de miscare ...mai bun este un somn:P!Acum gata cu smiorcaiala...sunt la a 4 a zi de alimentatie cu iaurturi 0,1 ,legume fierte si fructe...sa vedem cum decurge tata treaba!SPORT fac destul de putin ,am inceput cu 30 min de bicicleta stationara si cateva abdomene!Am inceput de la 70kg si acum am 68.5 si ma bucur de reusita
Daca doriti sa imi dati sfaturi as fi tare bucuroasa ,si sper sa ma imprietenesc repede cu voi....nu-s o sperietoare dar socializez cam greu:(
Va doresc o zi buna si felicitari pentru tot ceea ce faceti...:x

Twisty 08 aug 2012 15:52:33

re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Bine ai venit! >:D<

http://www.123flori.ro/imgp/i2/zambet-flori-108.jpg

Nu te`ai gandit sa urmezi o dieta anume?
Sper ca nu ai de gand sa mananci doar fructe, legume fierte si iaurt 0.1%.
Organismul tau are nevoie atat de grasimi bune cat si de proteine,carbohidrati si altele ptr. a functiona bine :).Eu zic ca esti prea stricta cu tine...
Ne poti da un exemplu de meniu?De exemplu ce ai papat astazi :P?
Vom fi alaturi de tine,te vom sustine si cu siguranta vei reusi sa ajungi la greutatea dorita >:D<.
Sa ai o zi frumoasa in continuare!:)


aromitza 09 aug 2012 11:43:21

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Buna dimineata... o dieta anume nu am curajul sa incep,mi se par prea stricte:">
Legume si fructe stiu ca am mereu in casa si pot sa prepar repede ceva numai pt mine !Eu gatesc in fiecare zi pt familia mea si sa ma gandesc ce sa le pregatesc la fiecare in parte este cam greu...
Sa va spun ce am mancat ieri: mic dejun - un iaurt si un mar:D
-la pranz am fiert 3 morcovi si o bucata de carne pui
-gustare o nectarina
-cina peste la cuptor cu salata de sfecla rosie

Twisty 09 aug 2012 11:54:23

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 1109945)
Buna dimineata... o dieta anume nu am curajul sa incep,mi se par prea stricte:">
Legume si fructe stiu ca am mereu in casa si pot sa prepar repede ceva numai pt mine !Eu gatesc in fiecare zi pt familia mea si sa ma gandesc ce sa le pregatesc la fiecare in parte este cam greu...
Sa va spun ce am mancat ieri: mic dejun - un iaurt si un mar:D
-la pranz am fiert 3 morcovi si o bucata de carne pui
-gustare o nectarina
-cina peste la cuptor cu salata de sfecla rosie


Buna!
Mie mi se pare ca ai mancat cam putin :-/ .Ai grija sa mananci minim 1000 de calorii.

Sa ai o zi frumoasa!

http://farm3.static.flickr.com/2491/...186d6c77d2.jpg

aromitza 10 aug 2012 11:48:14

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Buna dimineata,cred ca ai dreptate...am mancat cam putin:( m-am trezit cu o ameteala in dimineata asta si ma simt tare obosita :(( am dormit decat vreo 4 ore din cauza insomniei!
Am luat micul dejun din nou un iaurt si o banana
Acum astept pranzul pt ca am sa imi fac piept de pui la tigaie cu ceva salata de rosii si castraveti
Pt cina ma gandesc la dovlecei la abur cu o lingurita de branza rasa
Sper sa am putere sa fac ceva miscare[*64*]
Va doresc o zi buna... :-*

marinuta 10 aug 2012 12:18:04

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
salut aromitza....multa sanatate micutei tale...si eu sunt casatorita si am o micuta de 3 ani si 3 luni...deja merge la gradinita...eu azi am fact 1 h de...[*ciclism*]...peste 10 mai fac inca 1 h de bici...mau invadat rusii si diminiata am poftit la mai multe produse interzise,,,deci fac ca sa nu imi arate mult la cintar...tie bafta si spor la sport...>:D<

kimberly 10 aug 2012 17:38:07

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 1110554)
Buna dimineata,cred ca ai dreptate...am mancat cam putin:( m-am trezit cu o ameteala in dimineata asta si ma simt tare obosita :(( am dormit decat vreo 4 ore din cauza insomniei!
Am luat micul dejun din nou un iaurt si o banana
Acum astept pranzul pt ca am sa imi fac piept de pui la tigaie cu ceva salata de rosii si castraveti
Pt cina ma gandesc la dovlecei la abur cu o lingurita de branza rasa
Sper sa am putere sa fac ceva miscare[*64*]
Va doresc o zi buna... :-*

bine ai venit pe forum, slabuto >:D< sper ca ai avut parte de o zi frumoasa! te pup

aromitza 10 aug 2012 19:14:58

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
iti multumesc muuuult,felicitari pt kg pierdute,de unde ai putere sa pedalezi asa mult?Eu dupa juma de ora sunt franta!
Sanatate multa si voua.....sa aveti o seara placuta

aromitza 10 aug 2012 19:17:53

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Citat:

Anterior postat de kimberly (Post 1110764)
bine ai venit pe forum, slabuto >:D< sper ca ai avut parte de o zi frumoasa! te pup


Multumesc mult!pupici:-*

happygirldiana 12 aug 2012 08:32:12

Re: Jurnal aromitza - Reusita sau esec
 
Buna dimineata, draga Luminita!
Vreau sa iti urez bun venit pe Slabute!>:D<
Asa cum spuneau si fetele, ai mancat cam putin, asta din ce am vazut pe primul tau meniu. Numai mancand sanatos si dandu-i organismului aportul caloric de care are nevoie vei slabi. Nu il priva de ce are nevoie, pentru ca altfel ti se va impotrivi. Incearca sa mananci undeva la 1200 de calorii si sa faci un picut de miscare. Tot ce e sub 1000-1100 de calorii e clar infometare si nu asa slabesti.

Te pup si iti doresc succes in tot ce faci!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:04:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO