forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Asik60 - Pentru ca merit! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-asik60-ca-merit-11262.html)

Asik60 28 mar 2012 10:42:21

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de ilemara (Post 997833)
neata!..mai ..nici eu nu ma omoram :D..suna cam ciudat amestecul si nu e o combinatie fericita in teorie ..dar practic este delicioasa omleta aia si iti aduce un aport mare de proteine :) si nu e deloc indigesta ..eu o manac in special in zilele in care am sala .
Hai te pup :-* ca fug la sala :D
papapa

Ce viata pe astia care nu muncesc de dimineata pana seara... :p:p:p

Kclaudyia 28 mar 2012 10:55:34

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de Asik60 (Post 997206)
Sinteza zilei:

O zi buna as putea zice, fara tentatii majore (cu exceptia unei patiserii pe langa care am trecut la intoarcerea acasa - dar doar am trecut, nici nu am vrut sa o privesc in ochi! pe ea, pe patiserie of course).
Puncte slabe:
- trebuie o cana de ceai
- la pranz am mancat o pulpa de pui cu tot cu piele... (mi-era pofta, ce vreti?? se mai intampla!!)
- o jumatate de pliculet de 3 in 1, dar asta numai pt ca am ajuns tarziu la munca (damn 261!!!!) si nu mai era cafea. Daca va intrebati cum mi s-a parut, dupa 2 luni de baut numai cafea fara zahar si fara lapte, ei bine.... DULCEEEE rau!
Puncte forte:
- am mers mai mult decat de obicei, si intr-un ritm mai alert... 6 statii de autobuz la intoarcere = 34 minute...deci practic mai repede decat masina 261 cu care azi de dimineata am pierdut 35 de minute pentru 3 statii....

MENIU:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:30
Cafea instant cu gust de lapte, zahar si indulcitori, Nescafe 3 in 1 Original, 5.5g - 24 calorii
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 150ml - 68 calorii
Fulgi de grau cu tarate, SanoVita, 40g - 143 calorii

Gustare 1, ora 12:15
Banane/Banana, 130g - 116 calorii

Prânz, ora 13:30
Pulpe de pui, 200g - 422 calorii
Ciorbita de pui (a la grec), 200ml - 183 calorii

Gustare 2, ora 16:30
Curmale uscate, 33.2g - 91 calorii

Cina, ora 19:45
Branza feta, Delis, 40g - 96 calorii
Sunca pui, Aldis, 50g - 132 calorii
Ardei rosu gras, 110g - 35 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1310 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 34min - 90 calorii
Metabolism bazal - 1399 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1489 calorii

Buna si ziua!!!
Ce bine arata meniul tau!!! :x:x
E apropate perfect.. Ai mentionat si tu imperfectiunile, dar nu sunt f grave asa ca nu-i mare baiul! Mai bag si eu cateodata pielita de pui ca mi-e pofta >:)
Sa ai o zi frumoasa!
Aaaa sper ca nu sunt indiscreta daca te intreb cu ce te ocupi adica in ce domeniu lucri :-*

paula91 28 mar 2012 17:48:12

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
hello
wow vad ca esti pusa pe treaba asa cum trebuie! felicitarile mele sincere. Mi-as dori sa am si eu timpul sa imi planific asa la sange toate mesele, dar din pacate la mine nu se intampla. Chiar ma bucur ca reusesti sa mananci asa cum trebuie.

o sa iti mai scriu cand gasesc timp. sper sa ne citim curand.
O zi faina sa ai!

Asik60 28 mar 2012 18:52:22

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Buna seara, doamnelor si domnule jurnal!

Raportul zilei e scurt: nu am facut excese la mancare, am fost cuminte cu peste 1200 kcal si am mers un pic mai mult ca ieri (o sa ziceti ca nu e suficient ca merg, insa am ceva febra musculara...pentru o persoana complet sedentara, 40 min de mers nu foarte lent e binisor...). O singura problemuta as avea... la pranz am mancat niste aripioare la rotisor si nu am prea gasit corespondentul in lista de calorii... am pus si eu ce mi s-a parut mai apropiat... De asemenea, mi se pare ciudat ca aripioarele de la KFC sa aiba un numar mai redus de calorii decat puiul la cuptor...e ceva ciudat prin lista de mancarici... OH, well...life goes on chiar si asa! :P

MENIU 28 MARTIE:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:12
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii
Cafea, 100ml - 1 calorii
Fulgi de grau cu tarate, SanoVita, 40g - 143 calorii

Gustare 1, ora 09:13
Banane/Banana, 150g - 134 calorii

Prânz, ora 09:29
Aripioare de pui, fara os, 200g - 444 calorii
Ciorba de vacuta, 200g - 78 calorii

Gustare 2, ora 09:13
Curmale uscate, 33.2g - 91 calorii

Cina, ora 15:50
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii
Sunca pui, Aldis, 40g - 106 calorii
Branza topita felii Fitness, Hochland, 35g - 74 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1251 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 41min - 108 calorii
Metabolism bazal - 1399 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1507 calorii

Asik60 28 mar 2012 19:08:34

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 998143)

Buna si ziua!!!
Ce bine arata meniul tau!!! :x:x
E apropate perfect.. Ai mentionat si tu imperfectiunile, dar nu sunt f grave asa ca nu-i mare baiul! Mai bag si eu cateodata pielita de pui ca mi-e pofta >:)
Sa ai o zi frumoasa!
Aaaa sper ca nu sunt indiscreta daca te intreb cu ce te ocupi adica in ce domeniu lucri :-*


Buna seara, iubita, te-astept ca siii caaaaaaaaaaaaaaaand........!!!! :P
Nu esti indiscreta, sunt dama de companie.











=)))))))))))))))))) Glumeam, asta mi-a venit pe moment :p Ca sa vezi, meseria mea nu e nici pe departe la fel de "exciting" ca cea de mai sus... sunt contabil ... woman of numers.... :)
Saru' mana ca ma urmaresti si... TINETI APROAPE...MAI MULTE MENIURI INCITANTE NUMAI AICI, IN JURNALUL MEU :P:P:P:P


Asik60 28 mar 2012 19:18:40

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de paula91 (Post 998718)
hello
wow vad ca esti pusa pe treaba asa cum trebuie! felicitarile mele sincere. Mi-as dori sa am si eu timpul sa imi planific asa la sange toate mesele, dar din pacate la mine nu se intampla. Chiar ma bucur ca reusesti sa mananci asa cum trebuie.
o sa iti mai scriu cand gasesc timp. sper sa ne citim curand.
O zi faina sa ai!

Draga mea Paulici,
Bineinteles ca sunt pusa pe treaba, CE CREDEAI???? :P Nu stiu daca pot spune ca imi planific mesele la sange, dar am norocul sa ma aflu destul de des in fata calculatorului si cum iau ceva in gura (a nu se interpreta gresit) fug si-mi notez. Asta fac la primele 4 mese. Iar pentru cina fac diferenta intre 1200 si ceva de kcal (cat i-am promis lui GCM ca o sa mananc zilnic) si ce am mancat deja si incerc sa vad cam ce ar merge.... Astazi de exemplu am fost intr-un mare impas...nu aveam chef sa mananc nimic... adica imi era foame, dar nu ma tenta nimic (nu am gatit, am hotarat sa imi comand de la firma noastra de catering). Tare imi era pofta de niste cartofi frantuzesti....dar cand am vazut ca 100 g de cartofi fac cam cat 200 g de pui la gratar mi-a cam pierit pofta..... :P
Multa bafta, viitoare slabuta! Stiu ca poti! Trebuie! Pentru ca meriti!!! :) O sa mai trec si eu pe la tine din cand in cand :)

GCM 29 mar 2012 07:20:08

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de Asik60 (Post 998802)



Buna seara, iubita, te-astept ca siii caaaaaaaaaaaaaaaand........!!!! :P
Nu esti indiscreta, sunt dama de companie.











=)))))))))))))))))) Glumeam, asta mi-a venit pe moment :p Ca sa vezi, meseria mea nu e nici pe departe la fel de "exciting" ca cea de mai sus... sunt contabil ... woman of numers.... :)
Saru' mana ca ma urmaresti si... TINETI APROAPE...MAI MULTE MENIURI INCITANTE NUMAI AICI, IN JURNALUL MEU :P:P:P:P


http://i518.photobucket.com/albums/u...5054415b3f.gif
Deci ramasesem :-o:-o:-onu de job in sine, ci de seninatatea cu care ai zis-o...ma asteptam sa aud orice, si cand colo buffff :))))))))
Eu una nu am nimic cu meseria omului...atat timp cat iti mananca timp, si iese banu....doamne ajuta!Daca aratam bine nu ma deranja sa fiu animatoare, stripteuza, sa fac videochat(binenteles, totul in limita decentei, fara alte implicatii)dar cum unt dolofana, ma multumesc cu jobul actul,,,pup d-soara contabila!!!:-*

Kclaudyia 30 mar 2012 08:14:36

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 999103)

http://i518.photobucket.com/albums/u...5054415b3f.gif
Deci ramasesem :-o:-o:-onu de job in sine, ci de seninatatea cu care ai zis-o...ma asteptam sa aud orice, si cand colo buffff :))))))))
Eu una nu am nimic cu meseria omului...atat timp cat iti mananca timp, si iese banu....doamne ajuta!Daca aratam bine nu ma deranja sa fiu animatoare, stripteuza, sa fac videochat(binenteles, totul in limita decentei, fara alte implicatii)dar cum unt dolofana, ma multumesc cu jobul actul,,,pup d-soara contabila!!!:-*

=)) =)) =)) =)) cat am ras Doamne!
Zaluda mai esti :))) =))
Eu nu am pus botul la vrajeala.. arati prea serioasa ca sa fii dama de companie :))
Apropo de animatoare, am vazut la emisiunea aia cu bucatari de la o anumita televiziune, u know which.. Era o tipa care era animatoare si zicea ca castiga 700-800 Ron in 3 seri.. Like OMG!!! Cand slabesc indeajuns, ma duc si eu animatoare in weekend , pentru banii astia >:)>:):D;;)

GCM 30 mar 2012 08:28:14

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
http://i5.photobucket.com/albums/y16...reatFriday.jpg
Faza cu zaluda, e certa....zilnic mi se confirma!
Clar pe la 55 de ani pot sa animez si eu pe altii....ca pana atunci tot bondoaca-s!
Sapt trecuta ii ziceam bubului ca angajeaza aia in mall un om care sa plimbe masina aia de spalat pe jos , s-a uitat chioras la mine si a zis ca daca am pasiuni de astea, mergem afara, macar castigam in Euro :)))))

Asik60 30 mar 2012 08:40:26

Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!
 
Ciao, Jurnalule!

Ma prezint la datorie cu meniul de ieri.
Puncte slabe:
- mi-a lipsit gustarea a doua, de asta am fost sub 1200 kcal
- nu am facut miscare ieri, nu m-am simtit prea in apele mele...
Puncte forte:
- ne-a cumparat un coleg covrigi fara numar si m-am abtinut cu stoicism

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 50ml - 23 calorii
Fulgi de grau cu tarate, SanoVita, 30g - 108 calorii
Chiftelute de pui, alinutza656, 30g - 64 calorii
Cafea, 100ml - 1 calorii
Gustare 1, ora 11:50
Mere, 160g - 84 calorii
Prânz, ora 13:30
Salata morcov, telina si maioneza, 150g - 290 calorii
Chiftelute de pui, alinutza656, 150g - 320 calorii
Cina, ora 19:15
Sunca pui, Aldis, 40g - 106 calorii
Branza topita felii Fitness, Hochland, 35g - 74 calorii
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1160 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 10min - 26 calorii
Metabolism bazal - 1399 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1425 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:34:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO