Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal August

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 00:02:51
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

hihi...dragute frazele tale lungi. Merci de raspuns. Da da da, adevarat! Sa n-o mai numim DIETA / cura etc. si s-o numim simplu: alimentatie!
Tata imi zicea la un moment dat ca daca salata si castravetii ar fi ingrasat, toata lumea ar fi tanjit dupa ele!
Eu insa, mergand odata pe sosea, am vazut ...vaci pascand. Hmmm...astea pasc iarba! si sunt grase! mi-am zis....deci totul depinde de cantitate. O gandire simplista, dar cred ca relativ corecta.( Si mai au si regim disociat!!)
In privinta catalogarii gradului de obezitate (nu zic ca nu e o boala, este!) totusi mi se pare ca se exagereaza putin. Uite: sotul meu are ~105kg la 1,82m. E catalogat ca si obez, dar chiar nu i se potriveste titulatura. El e mai masiv si arata bine (a facut sport). Maxim supraponderal. Dar nu e obez-bolnav. Asta zic. O sa incerc sa-l inoculez si pe el pe aici pe site, macar sa-si faca un calendar. Dupa ce ne mai linistim putin si ne intram intr-un ritm normal, ca acum suntem haotici rau.
Daca ai timp, arunca un ochisor in calendarul meu sa vezi unde exista greseli - sigur exista, mai ales la nr. de mese/zi.
  #22 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 00:19:16
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Eu in primul rand, o vad prin prisma sanatatii (si tocmai de aceea am creat aceasta comunitate), sunt ingrozita zilnic, sa descopar pe strazile Bucurestiului tot mai multi copii obezi, tot mai multi oameni care gafaie cand fac un pas,......e prea superficial si nepotrivit sa vorbim despre ei ca ar fi "inestetici" in peisajul orasului nostru, obezitatea demult nu mai este ceva simplu, obezitatea este o boala si trebuie sa constientizam acest lucru.


Si ca sa extindem orizontul, nu doar obezitatea este o boala si a fi foarte slab (anorexic) este o boala.
Formele rubensiene (cu toata admiratia mea pentru Rubens) chiar daca sunt frumoase, nu sunt sanatoase, din pacate.

Abia dupa ce vom deslusi aceasta problema, a sanatatii, mai putem vorbi de aspectul estetic, este sau nu frumos sa fii obez.
Exact despre ce vorbeai mai sus, in reviste, pe tv se promoveaza cum sa fii frumos. lucru, de altfel, foarte putin important daca stii procentul de obezitate din Romania.

Discutia se poate lungi pe mii de pagini, ce am vrut sa spun este sa vrem sa fim sanatosi, frumusetea vine de la sine.

Iti dau dreptate, da. Dar multe, foarte multe femei pleaca de la o greutate normala, cu doar un colacel in plus, si unele ajung sa tinda la zero! Eu cam la cazurile astea m-am referit. Tu ai avut 68, eu 66 - sunt greutati normale. Doar ca tindem spre a arata mai bine. Altele se pierd si ajung la revers: am prietene care la 47kg se cred grase. Da, grase! (a luat pastile de slabit cu un prospect dement efectiv! aveau pana si nush ce cerneala in ele de s-a umplut de bube). Am si prietene care s-au ingrasat si nu renunta in ruptul capului la obiceiurile proaste, chiar daca realizeaza ce fac.
E bine ca se militeaza pentru alimentatie sanatoasa aici, asta e pana la urma baza de la care se pleaca, apoi urmand slabitul propriu-zis.
Eu sunt cumva...in the middle. Pofticioasa care se infraneaza cateodata. Oooof...ce subiect fara sfarsit! Noapte buna slabutelor! Nu mai pot pierde o noapte ca sunt batrana.
  #23 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 17:43:30
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Din cele 4 meniuri salvate, iti spun sincer ca la 3 dintre ele am ramas muta nu stiu ce se poate comenta... este infometare.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 17:42
Zahar, 8g - 31 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 8 zahar
Cafea preparata, Jacobs Kronung cu Alintaroma, Jacobs, 100ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar

Gustare 1, ora 15:05
Paine prajita "granetti", Barilla, 50g - 210 calorii, 5 proteine, 5.3 grasimi, 0 colesterol, 35.6 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zacusca de vinete, Olympia, 50g - 55 calorii, 1 proteine, 3.5 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Bomboane cu aroma de cafea, Solano, 10g - 28 calorii, 0.1 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 8.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 17:35
Pulpe de pui, 150g - 317 calorii, 26 proteine, 23 grasimi, 126 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 114 sodiu, 0 zahar
Salata de varza, 100g - 45 calorii, 1.3 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Frigarui a la Extasssy, 100g - 116 calorii, 19.6 proteine, 2.5 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 00:14
Papanasi, 100g - 235 calorii, 10 proteine, 17.2 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1039 calorii, 63.2 proteine, (mult)54.5 grasimi, 126 colesterol, (mic)77.3 carbohidrati, 2 fibre, 114 sodiu, 8.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aspirat, 20min - 71 calorii
Curatenie, moderat, 120min - 307 calorii
Lucru la PC, 180min - 300 calorii
Mers, 10min/km, 30min - 102 calorii
Metabolism bazal - 1312 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2092 calorii


La acesta, care are un aport caloric mai aproape de realitate, as avea urmatoarele comentarii:

Mic dejun gresit, se mananca dimineata, nu se bea doar cafea cu zahar. Este cea mai importanta masa din zi, oricat de mult vei "aranja" restul meselor, daca lipseste micul dejun nu vei slabi si nici nu e sanatos sa mananci prima oara la 15.

Bomboane mai putine si mai rar. Si niciodata in combinatie cu alte alimente.

Cina prea "plina", era mai bine sa fie micul dejun asa.

Bineinteles, papanasii nu au ce cauta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #24 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 00:29:07
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Din cele 4 meniuri salvate, iti spun sincer ca la 3 dintre ele am ramas muta nu stiu ce se poate comenta... este infometare.

.
Yes! Nu chiar infometare, e o masa mai asa si asa care ma satura, intr-o zi haotica. Sa-ti dau exemplul unei zile dintre cele 3: sculat 6 (eu sunt pasare de noapte, deci sculat e impropriu spus), plecat cu masina repede ca am oameni de adunat, ajuns in afara orasului, intors oras (birou), treaba-treaba-treaba, dus iar in afara orasului. Seara...prea tarziu pentru mancare, oboseala, dus, pat. Nu am timp pentru moment sa ma organizez, sa-mi fac regimul ala sanatos, sa mananc dimineata....Efectiv nu am cand sa ma duc la cumparaturi. Am reusit zilele trecute sau iau ceva pt insusi micul dejun, dar s-a intamplat sa schimb masina si au ramas frumos in caldura 1 zi si o noapte. Nu-mi arde inca de mine, am alte prioritati, fir-ar!
Deci se cheama infometare, mi se parea mie ca ma ia cu lesin....Ok, bagam mic dejun! Plici, August!
  #25 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 21:40:49
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

N-am mai avut timp sa intru, n-am mai avut timp sa ma mai documentez. O sa fac lucrul asta cand ma intorc din concediu, cam pe 17 sept. Pana atunci, incerc sa ma mentin pe linia de plutire. Macar sa nu ma ingras pana atunci, asta ar fi o mare realizare!
  #26 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 00:08:21
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

(in asteptarea masinii de spalat, cateva ganduri razlete)
De o viata parca incerc sa slabesc. Am avut probleme cu greutatea pana cand am crescut in inaltime. Apoi a venit liceul, facultatea, maritisul, unde mi s-a infundat. Am inceput sa gatesc si am prins vremurile memoriale cand nu exista notiunea de nutritie sanatoasa decat prin prisma "nu e bine sa bagi cartofi prajiti cu carnati la 10 seara". Era anul 1996 si aveam 55kg cand m-am maritat, plecata de la 52. In 1997 aveam cu 10kg in plus. Momentul 68kg a reprezentat declicul. Am inceput sa forez dupa cure de slabire. O prietena tinea disociata. Am incercat si eu, dar era ceva de genul (n-am uitat-o): prima zi - 2 oua fierte, a doua zi: orez fiert fara sare, a treia zi: fructe, a patra zi: legume, a cincea zi: spaghete cu branza la pranz. Deci am trait pt. a cincea zi si n-am mai repetat disociata de atunci. Dar am inceput sa slabesc. Le-am pus la loc, dar am mai gasit un regim "de reglare a metabolismului". Nu am slabit cat au zis ei, 9kile-in-14-zile, si m-am enervat! Dar am slabit 3-4kg. Nu era un regim nesanatos, dar zicea ca nu trebuie sa schimb nimic. Cand am ajuns cu groaza la ziua pestelui (nu mananc decat ton in conserva!), m-am dus constiincioasa la piata si am luat cod (asa zicea). L-am fiert (fara nimic) si, cand am luat prima imbucatura, m-am dus sa vomit de sila. L-a mancat motanul, el a fost multumit. A doua zi urma mielul la pranz. Mielul e mai rau decat pestele! Adica ce peste?! Decat fructele de mare (am o forfota in stomac numai cand ma gandesc la mirosul lor). Si am zis: dati-va naibi cu regimurile voastre. Poate mielul a fost cauza pt care nu mi s-a reglat metabolismul deloc, eu continuand ascensiunea. De atunci n-am mai acceptat niciodata o dieta stricta. Supa de varza a revolutionat poporul cu ani in urma. Am mancat doar o zi, am zis ca mai bine stau grasutza si pufoasa decat sa mai pun pe limba asa ceva....to be continued....
  #27 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 11:05:47
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal August

Ha...gata, ti-am gasit jurnalul !
Vai-vai-vai....cum ne-om fi gasit noi doua ?! Ei, cum....pe principiul cine se aseamana se aduna
Cunosc si recunosc tot ce povestesti, m-am amuzat foarte tare citind, parca ma si vedeam pe mine (cu tot cu motanul din dotare ). Recunosc si toate scuzele pentru a nu face ceva - iti mai imprumut eu o serie daca ramai cumva in pana de idei
Trebuie gasita in primul rand motivatia si inspiratia, acel declick care odata ce intervine, nu te mai abate nimeni de la drumul tau.
La mine a functionat cu 2 palme (jap-jap!) in fata oglinzii si cu constientizarea faptului ca daca nu am eu grija de mine nu are nimeni, daca nu ma respect eu, atunci cine? daca nu imi pasa mie de sanatatea mea, atunci cui?
Eu am si avut intotdeauna un simt al esteticului si o exigenta maxima si fata de altii si fata de mine. Mi-au placut intotdeauna femeile frumoase, elegante, care se vede ca se ingrijesc zilnic in cele mai mici detalii. Si fac asta si cu mine. Au existat, bineinteles, si momente de delasare si depresie, datorate lipsei de timp, problemelor personale etc, dar din fericire mi-am dat intotdeauna doua palme si/sau un sut in fund dupa caz si mi-am revenit.
Da-le naibii de forme rubensiene, eu nu le-am admirat niciodata, nici macar in tablouri. Nu e mai frumos un trup zvelt, lucrat, ingrijit? Si cand spun asta nu ma refer la un sac de oase - ca tot se vorbea mai sus de anorexie - ci de un corp frumos, proportionat, cu forme doar acolo unde trebuie.
Asa ca...la treaba, draga mea! Mobilizarea, incolonarea, cu cantec inainte mars!
Nu o considera o restrictie sau o pedeapsa pentru ca nu este. Considera ca e un cadou pe care ti-l faci, cu beneficii pe termen lung.
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #28 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 19:57:31
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Ha...gata, ti-am gasit jurnalul !
Vai-vai-vai....cum ne-om fi gasit noi doua ?! Ei, cum....pe principiul cine se aseamana se aduna
Cunosc si recunosc tot ce povestesti, m-am amuzat foarte tare citind, parca ma si vedeam pe mine (cu tot cu motanul din dotare ). Recunosc si toate scuzele pentru a nu face ceva - iti mai imprumut eu o serie daca ramai cumva in pana de idei
Trebuie gasita in primul rand motivatia si inspiratia, acel declick care odata ce intervine, nu te mai abate nimeni de la drumul tau.
La mine a functionat cu 2 palme (jap-jap!) in fata oglinzii si cu constientizarea faptului ca daca nu am eu grija de mine nu are nimeni, daca nu ma respect eu, atunci cine? daca nu imi pasa mie de sanatatea mea, atunci cui?
Eu am si avut intotdeauna un simt al esteticului si o exigenta maxima si fata de altii si fata de mine. Mi-au placut intotdeauna femeile frumoase, elegante, care se vede ca se ingrijesc zilnic in cele mai mici detalii. Si fac asta si cu mine. Au existat, bineinteles, si momente de delasare si depresie, datorate lipsei de timp, problemelor personale etc, dar din fericire mi-am dat intotdeauna doua palme si/sau un sut in fund dupa caz si mi-am revenit.
Da-le naibii de forme rubensiene, eu nu le-am admirat niciodata, nici macar in tablouri. Nu e mai frumos un trup zvelt, lucrat, ingrijit? Si cand spun asta nu ma refer la un sac de oase - ca tot se vorbea mai sus de anorexie - ci de un corp frumos, proportionat, cu forme doar acolo unde trebuie.
Asa ca...la treaba, draga mea! Mobilizarea, incolonarea, cu cantec inainte mars!
Nu o considera o restrictie sau o pedeapsa pentru ca nu este. Considera ca e un cadou pe care ti-l faci, cu beneficii pe termen lung.
Incolonaaaarrrrea!!!
Sa vezi meniu complet azi, imi vine sa ma pup! Cu gustari, cu tot ce trebuie! Daca aud comentarii, ma las de meserie!
mic dejun: paine prajita cu...zacusca (asta aveam, asta am mancat! ssst!)
gustare 1: mar
gustare 1 bis: banana
pranz: pulpe pui rotisate Mega Image cu castraveciori acri
gustare 2: banana (ssst!)
cina: pulpa de pui ramasa de la pranz! Eeee?
Si intrucat vorbind cu tine zici ca vorbesc cu mine, subscriu la cele de mai sus!
..to be continued....
  #29 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 20:08:18
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal August

Eh, asa mai vii de acasa ...
Zacusca e foarte bine. Si mie imi place la nebunie. Acuma...daca ai mancat-o cu jumatate de paine nu e bine, dar stiu eu ca nu ai mancat decat 2 felii de paine, si aia neagra (nu asa zis graham), nu-i asa? Vad ca si tu esti clienta supermarket-ului sus amintit, nesimtit de scump de altfel; cred ca e special facut sa taxeze oameni ca noi
Mai usor cu...bananele... La dieta nu "e" bune, decat maxim la micul dejun.
Si pleaaase...spune-mi ca ai dat jos pielea de pe puiul la rotisor (imi venise alt termen, dar...sunt o doamna).
Ei, facand abstractie de comentarii (oricum, n-ai sa vezi sa nu am eu ceva de comentat vreodata), te pup si eu, bravo, e deja o schimbare.
Da' sportu'? Cum e cu sportu'? Trebuie neaparat. Am zis!
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #30 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 20:11:59
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal August

Daca tot iti place carnea la fiecare masa, de ce nu arunci un ochi pe Scarsdale? Mie mi se pare destul de usor de tinut si vad ca are recomandari bune din partea fetelor. E adevarat ca e foarte stricta, nu ai voie sa schimbi nimic din ea. Dar cum am dat jos din pod militaria, nu ar trebui sa mai fie o problema disciplina, nu?
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
 

Informatii despre slabit
cure de slabire, dieta, femei, greutate, jurnal, kilograme, pilates, sanatos, slabit, sport, stepper

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna IV (20 iulie - 17 august) savu_oana2007 Concursuri 174 13 apr 2010 11:27:56
-22kg pana in august 2010 andrei alina Arhiva jurnale slabit 4 22 ian 2010 22:08:05
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie) Slabuta Concursuri 406 14 sep 2009 19:16:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole