forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ayssa-vreau-mi-recastig-increderea-mine-12430.html)

ayssa 19 oct 2013 16:59:23

Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Buna! Eu sunt Ayssa, am 27 de ani , impliniti de curand si 93 de kg. Va marturisesc ca nu am spus nimanui ce greutate am. Am destul de multi prieteni insa de fiecare data cand am discutat despre problemele mele de greutate am refuzat sa rostesc cu voce tare cifrele astea.
Am gasit comunitatea Slabute in urma cu doi ani. Atunci am hotarat sa urmez Dieta Rina si am reusit sa slabesc destul de multe kg cu aceasta dieta. Problema a fost ambitia. Cand am revenit la stilul meu de viata dezorganizat, am reusit sa acumulez dublu.
Acum cateva zile mi-am spus stop. Nu pot continua asa!
Sunt medic rezident si de multe ori sunt nevoita sa imi sfatuiesc pacientii sa slabeasca. M-am saturat sa las capul in jos cand ii spun unui pacient ca trebuie neaparat sa slabeasca. Vreau sa pot sa imi privesc pacientii in ochi si sa le spun ca se poate.
Mi-am amintit cat de usor mi-a fost sa slabesc cand eram activa pe acest site. Mi-am amintit cum impartaseam mereu bucuriile si greutatile cu alte slabute, cu fete care intelegeau perfect cat de mult te bucuri pentru fiecare kg dat jos si cat de trista eram cand mai stagnam.
Am decis sa urmez Dieta Dukan, desi recunosc ca nu este una dintre cele mai sanatoase diete. Am vazut rezultate uimitoare cu aceasta dieta, oameni din jurul meu care au slabit si au reusit sa isi mentina greutatea dupa dieta.
Am nevoie de sustinerea voastra! Stiu sigur ca de una singura imi va fi imposibil sa ajung acolo unde imi doresc.
Va astept in casuta mea, sa ne bucuram impreuna pentru reusite, sa ne sustinem reciproc atunci cand simtim ca nu mai putem continua si sa ne tragem de urechi cand am calcat stramb.

>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

miaumiau 19 oct 2013 18:22:26

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Bine ai venit! Si eu sunt inscrisa de mult timp pe forum, dar mai mult urmaresc decat scriu. Sunt fete aici ale caror jurnale si personalitati sunt de-a dreptul fascinante si motivationale. Si eu implinesc in curand 27 ani, sunt de aceeasi profesie ca tine si, chiar daca nu sunt supraponderala inca, m-am ingrasat considerabil de cum eram din cauza tulburailor de alimentatie.
Sunt sigura ca o sa reusesti si daca vrei sa vorbim sunt disponibila cu drag.:)

iuliana33 19 oct 2013 18:51:35

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Citat:

Anterior postat de ayssa (Post 1306657)
Buna! Eu sunt Ayssa, am 27 de ani , impliniti de curand si 93 de kg. Va marturisesc ca nu am spus nimanui ce greutate am. Am destul de multi prieteni insa de fiecare data cand am discutat despre problemele mele de greutate am refuzat sa rostesc cu voce tare cifrele astea.
Am gasit comunitatea Slabute in urma cu doi ani. Atunci am hotarat sa urmez Dieta Rina si am reusit sa slabesc destul de multe kg cu aceasta dieta. Problema a fost ambitia. Cand am revenit la stilul meu de viata dezorganizat, am reusit sa acumulez dublu.
Acum cateva zile mi-am spus stop. Nu pot continua asa!
Sunt medic rezident si de multe ori sunt nevoita sa imi sfatuiesc pacientii sa slabeasca. M-am saturat sa las capul in jos cand ii spun unui pacient ca trebuie neaparat sa slabeasca. Vreau sa pot sa imi privesc pacientii in ochi si sa le spun ca se poate.
Mi-am amintit cat de usor mi-a fost sa slabesc cand eram activa pe acest site. Mi-am amintit cum impartaseam mereu bucuriile si greutatile cu alte slabute, cu fete care intelegeau perfect cat de mult te bucuri pentru fiecare kg dat jos si cat de trista eram cand mai stagnam.
Am decis sa urmez Dieta Dukan, desi recunosc ca nu este una dintre cele mai sanatoase diete. Am vazut rezultate uimitoare cu aceasta dieta, oameni din jurul meu care au slabit si au reusit sa isi mentina greutatea dupa dieta.
Am nevoie de sustinerea voastra! Stiu sigur ca de una singura imi va fi imposibil sa ajung acolo unde imi doresc.
Va astept in casuta mea, sa ne bucuram impreuna pentru reusite, sa ne sustinem reciproc atunci cand simtim ca nu mai putem continua si sa ne tragem de urechi cand am calcat stramb.

>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Bine te-am gasit in casuta ta Ayssa!!! Multa bafta iti urez si sa stii ca suntem aici pentru tine:-*>:D<
Azi e prima zi??....Sau de maine??

ayssa 19 oct 2013 18:57:28

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Salut Miaumiau! Ma bucur sa vad ce ai scris mai sus! Am nevoie de toata sustinerea, asa ca iti multumesc. >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

marinuta 19 oct 2013 19:02:42

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
am trecut si pe la tine in casuta...bafta in ceea ce ti-ai propus:D

ayssa 19 oct 2013 19:05:26

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Citat:

Anterior postat de iuliana33 (Post 1306716)

Bine te-am gasit in casuta ta Ayssa!!! Multa bafta iti urez si sa stii ca suntem aici pentru tine:-*>:D<
Azi e prima zi??....Sau de maine??

Rodi, am inceput de luni. Azi e a 6 zi de atac. Am reusit sa slabesc 2 kg. Stiu ca la inceput eliminam doar surplusul de apa dar oricum ma bucur. pusi si bine ai venit in casuta mea. Multumesc de suport!

ayssa 19 oct 2013 19:06:45

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1306730)
am trecut si pe la tine in casuta...bafta in ceea ce ti-ai propus:D

Multumesc Marinuta! Abia astept sa imi spui cum a iesit pestele acela nenumit cu legume :D:D:D:D

rozica1965 19 oct 2013 19:07:12

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Succes si din partea mea!!!!!!>:D<

marinuta 19 oct 2013 19:08:10

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Las face acum dar am o lene:)):)):))vreau sa fac baita micutei mele si sa controlez lucrarile elevilor meix-(

ayssa 19 oct 2013 19:10:09

Re: Jurnal Ayssa - Vreau sa-mi recastig increderea in mine!
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1306734)
Succes si din partea mea!!!!!!>:D<

Multumesc! Sper sa fie!!!!! Tot succesul sa vina la mine:P>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:09:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO