forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal babunmaria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-babunmaria-11620.html)

babunmaria 29 mai 2012 17:18:43

Jurnal babunmaria
 
Buna! De aproximativ o luna m-am inscris aici, iar la inceput aveam 44 de kg si 1.52 cm. Cu cateva saptamani in urma, cand m-am cantarit aveam 40 de kg si eram oarecum fericita deoarece vreau sa ajung la 39. Insa (cred ca si din cauza stresului, nu caut scuze, dar concursurile ma doboara) de vreo 2 saptamani incoace numai pot sa mai mananc normal. Chair daca nu-mi este foame eu mananc si mananc si tot imi spun ca de maine totul se va schimba. Insa in acest weekend cred ca voi merge la piscina si chiar vreau sa ma opresc din tot acest mancat.
Cred si sper ca daca voi scrie in acest jurnal ma voi motiva + ca vreau sa ma integrez si sa mai aflu sfaturi.
Credeti ca ma puteti ajuta?:)

vera37 29 mai 2012 17:32:59

re: Jurnal babunmaria
 
Citat:

Anterior postat de babunmaria (Post 1054297)
Buna! De aproximativ o luna m-am inscris aici, iar la inceput aveam 44 de kg si 1.52 cm. Cu cateva saptamani in urma, cand m-am cantarit aveam 40 de kg si eram oarecum fericita deoarece vreau sa ajung la 39. Insa (cred ca si din cauza stresului, nu caut scuze, dar concursurile ma doboara) de vreo 2 saptamani incoace numai pot sa mai mananc normal. Chair daca nu-mi este foame eu mananc si mananc si tot imi spun ca de maine totul se va schimba. Insa in acest weekend cred ca voi merge la piscina si chiar vreau sa ma opresc din tot acest mancat.
Cred si sper ca daca voi scrie in acest jurnal ma voi motiva + ca vreau sa ma integrez si sa mai aflu sfaturi.
Credeti ca ma puteti ajuta?:)

wowwwwww 39 kg?????? :-o:-o:-o:-o nu crezi totusi ca e prea putin? :-o:-o:-o

Creatsa 29 mai 2012 21:48:13

re: Jurnal babunmaria
 
Mi se pare ca exagarezi ,sincer !
E prea putin :-O
La inaltimea ta 45-46 de kg sunt ok parerea mea !
Greutatea ideală pentru înălţimea 152 cm este 49 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai adaugi 10 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 152 cm trebuie să se afle în intervalul 43-58 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 16.9 şi este considerat subponderal.

Nu am spuso cu rautate ,vreau doar sa te ajut!
Cati ani ai?

aussie_girl 29 mai 2012 22:24:05

re: Jurnal babunmaria
 
wow..ai grija mare! 39 de kilograme..Doamne pazeste dar cum ai sa arati? mi se pare crunt de putin. Eu cred ca daca ai sa mai pui un kil sau chiar 3-4 ai sa fii binisor. Banuiesc ca ai 14-15 ani ca altfel nu-mi imaginez.

VentoFreddo 29 mai 2012 22:38:10

re: Jurnal babunmaria
 
Buna,nu te supara pe noi,eu pesonal as vrea sa stiu de ce vrei sa mai slabesti..ce motiv ai,ti se pare ca esti grasa?Sau ti-a spus cineva asta..sau ti se cere cumva ?:-/
Daca ai calculat greutatea ta ideala cu calculatorul de aici de pe site,sigur ti-a dat o greutate superioara a asteia pe care o ai tu acu..
Eu te sfatuiesc,ca la varsta ta sa arati "mai bine",sa faci sport si atat..daca am inteles deja faci..deci mentine sportul in viata ta si lasa in pace slabitul:)

babunmaria 30 mai 2012 13:17:25

re: Jurnal babunmaria
 
Va multumesc pentru raspunsuri. Da, mi-am calculat greutatea ideala, iar calculatorul imi spune ca ma pot incadra pana la 36.036, daca nu ma insel. Voi nu m-ati vazut in realitate, insa sa stiti ca in realitate nu se observa kilogramele. Nimeni nu mi-a spus pana acum esti prea slaba sau ar trebui sa te ingrasi decat bunica, ceilalti cand aduc vorba de greutatea mea tac malc. De aceea vreau sa mai slabesc pana la 39.
Poate pe burta nu se observa, dar eu am soldurile foarte mari, iar daca am cu un kg in plus se observa pentru ca acolo se depoziteaza grasimea.
P.S.: Multumesc pentru raspunsuri si diseara va voi scrie aici ce am mancat astazi ca sa vedeti ca nu mananc foarte putin ci mananc doar alimente cu putine calorii.( cand pot sa ma stapanesc, insa mi-am propus de astazi sa numai mananc daca nu mie foame).
:x:">>:D<

nikole89 30 mai 2012 13:20:18

re: Jurnal babunmaria
 
Citat:

Anterior postat de babunmaria (Post 1054297)
Buna! De aproximativ o luna m-am inscris aici, iar la inceput aveam 44 de kg si 1.52 cm. Cu cateva saptamani in urma, cand m-am cantarit aveam 40 de kg si eram oarecum fericita deoarece vreau sa ajung la 39. Insa (cred ca si din cauza stresului, nu caut scuze, dar concursurile ma doboara) de vreo 2 saptamani incoace numai pot sa mai mananc normal. Chair daca nu-mi este foame eu mananc si mananc si tot imi spun ca de maine totul se va schimba. Insa in acest weekend cred ca voi merge la piscina si chiar vreau sa ma opresc din tot acest mancat.
Cred si sper ca daca voi scrie in acest jurnal ma voi motiva + ca vreau sa ma integrez si sa mai aflu sfaturi.
Credeti ca ma puteti ajuta?:)

39 de kg:-o:-o:-o????

nikole89 30 mai 2012 13:23:20

re: Jurnal babunmaria
 
in fine treaba ta dar mie mi se pare ca si celorlalte ca exagerezi cu slabitul asta extrem:D

Michelina 30 mai 2012 13:43:50

re: Jurnal babunmaria
 
Citat:

Anterior postat de babunmaria (Post 1055098)
Va multumesc pentru raspunsuri. Da, mi-am calculat greutatea ideala, iar calculatorul imi spune ca ma pot incadra pana la 36.036, daca nu ma insel. Voi nu m-ati vazut in realitate, insa sa stiti ca in realitate nu se observa kilogramele. Nimeni nu mi-a spus pana acum esti prea slaba sau ar trebui sa te ingrasi decat bunica, ceilalti cand aduc vorba de greutatea mea tac malc. De aceea vreau sa mai slabesc pana la 39.
Poate pe burta nu se observa, dar eu am soldurile foarte mari, iar daca am cu un kg in plus se observa pentru ca acolo se depoziteaza grasimea.
P.S.: Multumesc pentru raspunsuri si diseara va voi scrie aici ce am mancat astazi ca sa vedeti ca nu mananc foarte putin ci mananc doar alimente cu putine calorii.( cand pot sa ma stapanesc, insa mi-am propus de astazi sa numai mananc daca nu mie foame).
:x:">>:D<


Vreau si eu calculatorul asta. :)

In alta ordine de idei - poate sportul tintit pe ceea ce te deranjeaza - sau masaje, impachetari ar fi mai indicate.

Dar daca ai 14 ani - ceea ce eu cred cu putere - poti ajunge la 36 si nu e o slabire extrema. Dar daca conformatia nu ti-o permite nu vei reusi.

Michelina 30 mai 2012 14:26:58

re: Jurnal babunmaria
 
Si inca ceva - daca ai 86 in solduri - nu ai niste solduri mari - doar o imagine deformata - probabil esti la pubertate si incepi sa capeti forme feminine. Ce dimensiune ai la talie?
Raportul ideal pt o femei ( la care e perceputa atractiva adica) e 0.7.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:46:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO