forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

celestina 06 iun 2010 20:05:46

Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buuun! Am si eu jurnal. Se cheama ca am facut primul pas. Am 1,63 si 65 de kg si VISEZ sa ajung la 58...Si cum kg nu dispar singure,sunt hotarata sa ma apuc de munca. De o saptamana sunt atenta cu ce mananc...si de ateva zile fac si sport...Bine, nu ma duc la sala si nici nu alerg ore in sir,,,insa merg zilenic 30 de minute pe jos, o sa incerc sa fac din 2 in 2 zile si 20 de minute pe stepper, si tot din 2 in 2 zile abdomene. Ma bate gandul sa incerc si sa alerg....insa...poate mai incolo. N am o dieta anume...inca...pt ca programul meu e cam aiurea,...insa incerc sa nu depasesc 1100 de calorii. :D

LicuriciColorat 06 iun 2010 20:13:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta...
 
Buna si bine ai venit
cu o alimentatie sanatoasa,adica fructe,legume,cereale,lactate si carne salaba,neaparat 3 mese si 2 gustari/zi,si sport sigur vei reusii
incerca sa faci mai mult sport,macar de 4x pe sapt 30min cardio:alergat,stepper,tae-bo,hip-hop abs,kickboxing,sarit coarda,ajuta mult,muschii stau altfel,te tonifiezi si scapi de pielea lasata
mult succes >:D<

celestina 06 iun 2010 20:30:00

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mulumesc din suflet pentru sfaturi so incurajari! >:D<

UluceanuAnaMaria 06 iun 2010 22:39:17

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna, Celestina! >:D< Bine-ai venit! Iti urez succes :)

celestina 07 iun 2010 19:21:09

Prima zi de dieta
 
Aproape a trecut prima zi de dieta. N a fost chiar asa cum as fi vrut eu...dar asta e.
09.00 Mic dejun+ ceai si cafea fara zahar si 4 feliute de kaizer fara grasine
14.00Pranzul + un pahar de cola light si unul de fanta+ stiu ca am pacatuit dar eram rupta de foame
16.00 un mar
18.00 Cina+ supa de pui, 50 de grame de carne de pui fiarta, un ou fiert, salata cu rosii si castraveti, si o felie de paine cu secara. Poate mai pe seara bag un ceai si eventual un mar.

Apoi am mers cam o ora pe jos. si acum ma pregatesc sa ma duc sa alerg. N o sa rezist nici 5 minute...dar macar incerc. Va pup si va multumesc pentru incurajari. Ma ajută enorm sa vad ca nu sunt singura in situatia asta. Pupici. >:D< :-*

celestina 07 iun 2010 19:26:48

Zumba in grup?
 
Mi a venit o idee... Ce ar fi sa chem vreo 2 prietene si sa incercam sa facem zumba impreuna! :D sediul unde lucrez eu e ca si al meu, spatiu e destul si nici nu ne incurca nimeni. Mai ales ca facem asta seara, in jur de ora 19.00/..sa vedem daca merge...

DrIulia2010 07 iun 2010 21:24:51

Re: Prima zi de dieta
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 212434)
Aproape a trecut prima zi de dieta. N a fost chiar asa cum as fi vrut eu...dar asta e.
09.00 Mic dejun+ ceai si cafea fara zahar si 4 feliute de kaizer fara grasine
14.00Pranzul + un pahar de cola light si unul de fanta+ stiu ca am pacatuit dar eram rupta de foame
16.00 un mar
18.00 Cina+ supa de pui, 50 de grame de carne de pui fiarta, un ou fiert, salata cu rosii si castraveti, si o felie de paine cu secara. Poate mai pe seara bag un ceai si eventual un mar.

Apoi am mers cam o ora pe jos. si acum ma pregatesc sa ma duc sa alerg. N o sa rezist nici 5 minute...dar macar incerc. Va pup si va multumesc pentru incurajari. Ma ajută enorm sa vad ca nu sunt singura in situatia asta. Pupici. >:D< :-*

Pranzul a constat in 2 pahare de Cola si Fanta??
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei,la tine a cam lipsit.Mananca mai consistent dimineata.

andra_aly 07 iun 2010 21:46:55

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna celestina>:D< sa inteleg ca pe langa pranz ai baut cola si fanta? nu?:-/ ca am vazut pranz + ...
sau am inteles noi gresit. asteptam detalii:-/
ai grija de tine. >:D<

celestina 08 iun 2010 10:09:30

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ati înţeles bine...pranzul meu a fost compus din 2 pahare de suc...:( Am 2 job uri, destul de solicitante si uneori, nu am timp nici macar sa trec strada sa mi iau ceva de mancare.. Aseara insa, m am dus si mi am luat 4 mare pe care le am lasat la birou :D. Si astazi, daca va fi la fel de mult de munca, si n o sa apuc sa iau pranzul, o sa pap mere! Va pup pe toate! >:D< :-*

andra_aly 08 iun 2010 10:16:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Asa vrei tu sa slabesti? scuza-ma ca te cert. dar nu pot sa iti spun ca e ok ceea ce faci tu? cum sa inlocuiesti pranzul cu 2 pahare de suc sau cu mere? eventual mere poti sa papi la gustare. dar nu sa inlocuiesti o masa importanta.:-s:-/
inteleg ca muncesti, dar nu iti poti gasii 10 minute sa mananci:-/ iti aduci de acasa ceva sanatos. o salata cu piept de pui... branzica, iaurt... etc.
ai grija de tine. sa pune mana si papa. nu asa se slabeste. asta e chin nu dieta. si asa o sa intri la stagnare dupa un timp:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:00:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO