forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Bianca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bianca-11652.html)

Biannnca 14 iun 2012 11:56:32

Jurnal Bianca
 
Buna tuturor!>:D<
Numele meu este Bianca si am 19 ani (aproape X_X ) Dupa cum probabil v-ati dat seama deja, ma aflu aici pentru ca am nevoie de ajutor in ceea ce priveste slabitul. Povestea mea nu este una complicata; am inceput sa observ ca prindeam forme ceva mai voluptoase decat majoritatea prietenelor mele prin clasa a8-a, a9-a si atunci au urmat si primele mele diete..unele mai sanatoase, altele nu prea. Si uite asa am ajuns la finalul clasei a 12-a (dupa multe perioade de slabit-ingrasat, slabit-ingasat ) si eu tot nu am reusit sa ajung la formele dupa care tanjesc de atata timp. :"> Problema cea mai mare a mea o reprezinta DULCIURILE X_X pur si simplu imi este foarte foarte greu sa ma abtin :-q
Sper ca de aceasta data sa reusesc sa ma mobilizez si sa duc totul pana la capat. >:D< Va astept sa treceti si pe la mine! :-*

http://img189.imageshack.us/img189/9585/welcome1p.gif

Twisty 14 iun 2012 12:35:38

Re: Jurnal Bianca
 
Buna Bianca!
Bine ai venit!:)
Poti sa contezi pe oricand pe sprijinul nostru.
Ai studiat putin site`ul?Te`ai gandit ce dieta ai vrea sa urmezi?
Iti doresc mult succes, sa ajungi cat mai repede la greutatea dorita.>:D<


http://img1.123friendster.com/en/flowerswishes/302.jpg

Biannnca 14 iun 2012 13:05:13

Re: Jurnal Bianca
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1067900)
Buna Bianca!
Bine ai venit!:)
Poti sa contezi pe oricand pe sprijinul nostru.
Ai studiat putin site`ul?Te`ai gandit ce dieta ai vrea sa urmezi?
Iti doresc mult succes, sa ajungi cat mai repede la greutatea dorita.>:D<


http://img1.123friendster.com/en/flowerswishes/302.jpg

Heiii:-*
Multumesc ca ai trecut >:D< Site-ul il tot studiez de ceva vreme si cred ca cel mai bine si mai sigur ar fi sa incerc cu Hipocalorica :-? poate scap de sentimentul de frustrare care ma doboara pe mine tot timpul :">
Tu cum ai reusit sa slabesti atat de frumos?:x

Twisty 14 iun 2012 13:09:50

Re: Jurnal Bianca
 
Cu dieta hipocalorica,sport si multa rabdare :P.

Biannnca 14 iun 2012 13:14:01

Re: Jurnal Bianca
 
Uite asta imi lipseste mie cu desavarsire :))X_X rabdarea..cand sunt la dieta traiesc intr-un fel cu speranta ca a2-a zi o sa ma trezesc cu 10 kg in minus:)) si apoi sunt bineinteles dezamagita

happygirldiana 14 iun 2012 13:18:58

Re: Jurnal Bianca
 
Buna,Bianca, bine ai venit pe Slabute!>:D<
Ori de cate ori vei avea nevoie de ajutor nu ezita sa apelezi la noi.Aici vei intalni persoane gata sa te ajute mereu cu o vorba buna, cu un sfat.
Ma bucur ca ai ales Hipocalorica, e o dieta sanatoasa, echilibrata si care ajuta foarte mult la autocontrol si autoeducatie alimentara ca sa ii spun asa.
Ca sa slabesti ai nevoie in primul rand de rabdare. Nu in 2 saptamani te-ai ingrasat, nu te astepta sa slabesti in 2 saptamani (vorba vine 2 saptamani, ceea ce vreau sa spun e ca nu vom slabi peste noapte, asa cum nu peste noapte ne-am ingrasat).Doar slabind intr-un mod sanatos vei fi si sanatoasa si te vei mentine slabuta. Perseverenta de asemenea e foarte importanta.Cazi, te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe. AI calcat stramb azi cu o patratica de cioco sau cu prajitura?Bun, a trecut, mergi mai departe, maine va fi mai bine.
Considera hipocalorica un stil de vita, nu o dieta.Elimina prajeli, paine, dulciuri si alte porcarele din alimentatie, alege o zi pe saptamana in care sa iti faci pofta cuc eva bun si dietetic cat se poate, elimina sucurile acidulate si nu numai si sigur vei avea rezultate daca adaugi si putin amiscare: sarit cu coarda, jogging, dans, mers, plimbare alerta, bicicleta, role, abdomene, orice se poate numi miscare face bine organismului.
Iti urez multa bafta si sa ai o zi minunata!

Biannnca 14 iun 2012 13:29:09

Re: Jurnal Bianca
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1067941)
Buna,Bianca, bine ai venit pe Slabute!>:D<
Ori de cate ori vei avea nevoie de ajutor nu ezita sa apelezi la noi.Aici vei intalni persoane gata sa te ajute mereu cu o vorba buna, cu un sfat.
Ma bucur ca ai ales Hipocalorica, e o dieta sanatoasa, echilibrata si care ajuta foarte mult la autocontrol si autoeducatie alimentara ca sa ii spun asa.
Ca sa slabesti ai nevoie in primul rand de rabdare. Nu in 2 saptamani te-ai ingrasat, nu te astepta sa slabesti in 2 saptamani (vorba vine 2 saptamani, ceea ce vreau sa spun e ca nu vom slabi peste noapte, asa cum nu peste noapte ne-am ingrasat).Doar slabind intr-un mod sanatos vei fi si sanatoasa si te vei mentine slabuta. Perseverenta de asemenea e foarte importanta.Cazi, te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe. AI calcat stramb azi cu o patratica de cioco sau cu prajitura?Bun, a trecut, mergi mai departe, maine va fi mai bine.
Considera hipocalorica un stil de vita, nu o dieta.Elimina prajeli, paine, dulciuri si alte porcarele din alimentatie, alege o zi pe saptamana in care sa iti faci pofta cuc eva bun si dietetic cat se poate, elimina sucurile acidulate si nu numai si sigur vei avea rezultate daca adaugi si putin amiscare: sarit cu coarda, jogging, dans, mers, plimbare alerta, bicicleta, role, abdomene, orice se poate numi miscare face bine organismului.
Iti urez multa bafta si sa ai o zi minunata!

Buna!>:D<
Multumesc mult de tot pentru sfaturi :-* Teoria asa cred ca o stim cu toate :)) pe mine practica ma omoara X_X dar trebuie sa spun si eu stop si sa las toate dulciurile la o parte. In rest nu am mari probleme; carne nu mananc deloc..doar peste, paine ocazional si atunci pentru ca ma prostesc :))
De ieri am reinceput sa alerg iar acasa mai fac bicicleta sau tae-bo (singurul program de acest gen care mi se potriveste,singurul care imi place) Acum ma mai confrunt si cu timpul..care nu mai stiu cum sa il impart ca sa reusesc sa invat si materia pentru bacalaureat la romana, sa fac sport si sa imi mai ramana si cateva minutele pentru prietenul meu care deja are capul calendar (reactionez ciudat cand sunt foarte stresata) :">

Biannnca 14 iun 2012 21:12:07

Re: Jurnal Bianca
 
http://data.whicdn.com/images/102547...ure1_large.png
Buna seara slabutelor >:D<
Am venit si eu cu bilantul zilei de astazi care pana la urma nu a fost atat de rea cum parea de dimineata. O singura abatere sa ii zic asa (bineinteles, dulciuri): 2 biscuiti Oreo X_X
O sa incerc sa fiu mai constiincioasa de acum, dar nu imi fac planuri foarte mari pentru maine; trebuie sa execut niste Pancakes cu sos de capsuni X_X nu imi propun sa nu gust pentru ca sunt constienta ca nu o sa rezist..in schimb voi incerca sa mananc in limita bunului simt:"> sau jumtate din cat as fi facut-o deobicei.
La capitolul sport X_X pauza..DARRR ma pun imadiat sa fac macar o ora de bicicleta in timp ce ma uit la serial..sa compensez micile scapari

happygirldiana 14 iun 2012 21:13:20

Re: Jurnal Bianca
 
Citat:

Anterior postat de Biannnca (Post 1068355)
http://data.whicdn.com/images/102547...ure1_large.png
Buna seara slabutelor >:D<
Am venit si eu cu bilantul zilei de astazi care pana la urma nu a fost atat de rea cum parea de dimineata. O singura abatere sa ii zic asa (bineinteles, dulciuri): 2 biscuiti Oreo X_X
O sa incerc sa fiu mai constiincioasa de acum, dar nu imi fac planuri foarte mari pentru maine; trebuie sa execut niste Pancakes cu sos de capsuni X_X nu imi propun sa nu gust pentru ca sunt constienta ca nu o sa rezist..iin schimb voi incerca sa mananc in limita bunului simt:"> sau jumtate din cat as fi facut-o deobicei.
La capitolul sport X_X pauza..DARRR ma pun imadiat sa fac macar o ora de bicicleta in timp ce ma uit la serial..sa compensez micile scapari

spor la biciclit si vizionare placuta!>:D<:-*

Biannnca 14 iun 2012 21:17:16

Re: Jurnal Bianca
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1068358)


spor la biciclit si vizionare placuta!>:D<:-*

Multumesc frumos!! >:D<:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:34:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO