forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal BiancaRo (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-biancaro-9407.html)

BiancaRo 06 apr 2010 16:54:17

Incep si eu...pentru a mia oara
 
Buna tuturor,

Numele meu este Bianca, si in acest moment am 88,8 kilograme. In uram cu 2 ani aveam 98 de kilograme si cel mai mult am slabit pana la 76, dar efectul yo yo la mine a fost mereu prezent, pentru ca alternez perioadele in care sunt foarte hotarata cu cele in care mi-e pofta de orice si mananc orice.

De astazi m-am hotarat sa incep regimul Montignac, si am in plan sa ajung macar la 60 de kilograme. Maine am si o programare la un doctor nutirionist si apoi vineri si la un endocrinolog.

In general stiu ce am de facut, dar am nevoie si de un pic de sprijin moral. De aceea am ajuns aici.

Ce ziceti? Ma ajutati?;;)

mailin 06 apr 2010 16:59:40

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Buna Bianca, bine ai venit. Cum ai slabit de la 98 la 88? Sa stii ca noi toate te sustinem si daca stai pe langa slabute si acest site pana la urma vei reusi ceea ce ti-ai propus. Si eu incep a nustiucataoara si sper ca de data asta sa ajung departe.
succes >:D<>:D<

riky 06 apr 2010 18:31:47

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Buna Bianca, si wellcome in the club!!!
In primul rand felicitari ca ai reusit sa slabesti, insa greseala pe care presupun ca o faci e cA DUPA CE REUSESTI SA TII REGIM SI SA SLABESTI, REVI la alimentatia haotica sau nesanatoasa pe care o consumai inainte de regim...
pai bravo Monti am inteles ca e o dieta buna care da rezultate, dar sfatul meu e ca pe langa Monti sa iti faci un program serios de sport si masaj, ca altfel nu o sa ajungi prea curand la targetul tau. Plus ca dupa ce termini Monti si ajungi la kg dorite, incearca sa mentii un stil de viata sanatos cu cel putin 3 zile de sport /7 si mofturile culinare sa fie prezente cat mai rar in meniu...
In rest mult succes si la cat mai putine kg!! >:D<:-*

mvthebest 06 apr 2010 18:39:02

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Citat:

Anterior postat de BiancaRo (Post 138731)
Buna tuturor,

Numele meu este Bianca, si in acest moment am 88,8 kilograme. In uram cu 2 ani aveam 98 de kilograme si cel mai mult am slabit pana la 76, dar efectul yo yo la mine a fost mereu prezent, pentru ca alternez perioadele in care sunt foarte hotarata cu cele in care mi-e pofta de orice si mananc orice.

De astazi m-am hotarat sa incep regimul Montignac, si am in plan sa ajung macar la 60 de kilograme. Maine am si o programare la un doctor nutirionist si apoi vineri si la un endocrinolog.

In general stiu ce am de facut, dar am nevoie si de un pic de sprijin moral. De aceea am ajuns aici.

Ce ziceti? Ma ajutati?;;)

Buna Bianca.. Hristos a Inviat!!!

Bine ai venit printre noi.. Esti bine venita... >:D<>:D<>:D<>:D<

Trebuie sa incepi o alimentatie sanatoasa,nu neaparat o dieta.. Eu personal nu am tinut regimul Montignac,iar am auzit de bine despre ea.. http://forum.slabute.ro/meniuri-diet...za-i-3309.html
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...c-810-334.html
Uite niste retete Montignac http://forum.slabute.ro/search.php?searchid=133035 Sper sa-ti fie de ajutor...

Ce sport practici?

LicuriciColorat 06 apr 2010 19:41:43

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Bine ai venit>:D<si eu sunt noua pe aici dar voi fii aici alaturi de tine,cu multa ambitie si perseverenta vom reusii sa slabim,cel mai greu e inceputul si perioada de mentinere:)

VAmedeea 06 apr 2010 23:14:07

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Bine ai venit in Gasca. Eu tin Monti si sunt f. multumita, sunt sigura ca de data asta vei reusi e ti-ai propus, doar sa ai un pic de ambitie. Te pup si te asteptam in Gasca fetelor care tin Monti cu meniul tau zilnic ca sa vedemdaca e ceva de corectat. Pupici si numai bine!>:D<

Liviutzza 07 apr 2010 00:03:46

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Bianca o sa te ajutam cu absolut tot ce putem!Dar cheia e la tine!Si eu tin Monti...te astept in gasca slabutelor care tin Montignac!Sport ai de gand sa faci?

ianna 07 apr 2010 02:35:56

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Bine ai venit in gasca noastra !


ce ai facut la nutritionist?ti-a recomandat o dieta anume? ti-a facut ceva analize?

BiancaRo 07 apr 2010 07:24:08

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
In primul rand, de la 98 la 88 am slabit prin regim alimentar (nu mancam decat o data pe zi, la pranz,si in general piept de pui cu salata, nu mancam nimic dupa 6 seara) si prin electrostimulare. Practic atunci am slabit din aprilie si pana in august 17 kilograme. Dupa care au inceput sa se depuna la loc, ajungand de la 81 la 89 pana in luna decembrie a anului 2008. Vazand asta, am abordat o noua tehnica, si anume regim alimentar si aerobic, si am slabit de la 89 de kilograme la 76 in jumatate de an. Insa, in vara anului 2009 am avut niste probleme de sanatate, plus o criza de sciatica, ce m-a facut sa renunt la sport, am inceput iar sa mananc haotic si am ajuns la 88 de kilograme dinnou.
Legat de sport, as vrea sa fac macar acasa niste exercitii usoare, gen abdomene, genuflexiuni pentru ca am vazut ca ajuta. De asemenea, am spus ca vreau sa-mi cumpar bicicleta si sa mai bat parcurile seara cu ea.
La nutritionist azi ma duc, astept cu nerabdare sa vad ce-mi spune. Am mai fost eu la un nutritionist in urma cu 3 ani si mi-a dat Reductil, niste pastile de care am auzit ca ar fi iesit acum de pe piata din cauza efectelor nocive pe care le au asupra creierului. Sper de data asta sa nu ma indoape cu pastile, pentru ca sincer nu am de gand sa le iau.

Dar despre asta va povestesc maine

Va pup si va multumesc frumos pentru promtitudine

VAmedeea 07 apr 2010 08:40:57

Re: Incep si eu...pentru a mia oara
 
Buna-dimineata, Bianca! Eu nu prea cred in nutritionistii de la noi din tara. Ideea ar fi sa iti faca analize si pe baza lor sa iti spuna ce e recomandat sa manaci si ce nu. Bafta!:)
Slabirea se face printr-un stil de viata sanatos si multa vointa, ce l putin din punctul meu de vedere. Nu sunt de acord cu infometarea si nici cu dietele drastica care promit minuni. In schimb, daca pot sa mananc normal, diversificat si sa slabesc lent, e perfect. Si ma bucur ca ai ales Monti ca aici despre asta este si vorba. Poate nu o sa ajungi la greutatea pe care o vrei in 3 luni au in 6, dar intr-un an sigur vei fi multumita de rezultate. Si chiar daca acestea nu sunt intotdeauna spectaculoase, e mai importanta sanatatea.
Iar daca nu ai voie sa faci efort fizic, atunci plimbarile lungi prin parc sunt solutia, mai ales ca acum vien vara, vremea frumoasa, e o adevarata placere.
Te pup si astept vesti de la tine!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:57:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO